مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (10 امتیاز)

تحصیل در مدارس مجارستان

تحصیل در مدارس مجارستان

 

شما عزیزان میتونید به جای خوندن مقاله به صوت زیر گوش دهید.💙💛

 

 

تحصیل در مدارس مجارستان

 

معرفی مدارس‌ ، دبیرستان‌ و کالج‌های‌ مجارستان

   کشور‌ مجارستان مانند تمام کشورهای دیگر دارای مراکز آموزشی بسیاری است . این مراکز‌ شامل‌ مدارس‌ دولتی ، خصوصی‌ و بین المللی است. تحصیل‌ در مدارس دولتی برای شهروندان مجارستان امکان‌ پذیر می باشد و دانش‌ آموزانی که از دیگر کشور‌ها وارد مجارستان می شوند‌ باید در مدارس خصوصی‌ و یا بین‌ المللی این کشور‌ مشغول‌ به تحصیل‌ شوند‌ .
   متقاضیان تحصیل‌ در مدارس‌ مجارستان حتماً باید اسامی مدارس‌ بین‌ المللی در مجارستان را بشناسند و درباره آنها تحقیقات به عمل‌ آورند . بدیهی‌ می باشد که نوع‌ فعالیت مدرسه‌ و نوع‌ امکاناتی‌ که ارائه‌ می دهد‌ در یادگیری و آموزش‌ دانش‌ آموز تاثیر خیلی زیادی‌ خواهد داشت . جدولی که در این قسمت تهیه کرده ایم لیست‌ مدارس برتر در مجارستان و مدارس‌ بین المللی این کشور‌ می باشد .
مدارس برتر در مجارستان
Bolyai János Gimnázium
ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola
Eötvös József Gimnázium
Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
A Orchidea Hungarian-English Bilingual School
Berzsenyi Dániel Gimnázium
   در زیر لیستی از مشهورترین مدارس‌ بین المللی و دو زبانه‌ برای مهاجران در مجارستان را مشاهده‌ خواهید نمود .
مدارس بین المللی در مجارستان
BME Gimnazium
International School of Budapest
Greater Grace International School
SEK Budapest International School
American International School of Budapest
Lauder Javne Jewish Community School
Britannica International School
British International School Budapest
International Christian School

تحصیل در مدارس مجارستان

شرایط‌ عمومی تحصیل‌ در مدرسه‌های مجارستان

   کشور‌ مجارستان از لحاظ موقعیت‌ جغرافیایی واقع‌ شده‌ در قاره‌ اروپا  و پایتخت آن شهر بوداپست نام‌ دارد‌ . زبان مجاری‌ زبان اصلی‌ و رسمی مردم‌ این کشور‌ می باشد . سالیانه دانشجویان و دانش آموزان زیادی برای تحصیل‌ در مجارستان به این کشور مهاجرت می کنند . نظام آموزشی مجارستان و تحصیل‌ در مدارس مجارستان تا حد زیادی به سیستم‌ آموزشی‌ در دیگر کشورهای عضو اتحادیه‌ اروپا شباهت‌ دارد‌ . گزینه های بسیاری برای تحصیل‌ در مجارستان به زبان انگلیسی وجود دارد که شامل‌ مدارس و دبیرستان‌ها‌ می شوند‌ .
   البته برای تحصیل‌ در مدارس دولتی مجارستان حتما باید زبان مجاری را آموزش‌ ببینید اما‌ درصورتی‌که زبان مجاری‌ را بلد‌ نیستید و قصد تحصیل به زبان انگلیسی در مدرسه های مجارستان را دارید باید در مدرسه‌های خصوصی‌ مجارستان و یا مدرسه های بین المللی این کشور‌ مشغول به تحصیل شوید .

تحصیل در مدارس مجارستان

بررسی ویزای همراه جهت تحصیل‌ در مدارس مجارستان

   متقاضیانی که قصد‌ تحصیل‌ در مدارس مجارستان دارند حتماً باید شرایط ویزای همراه در این کشور‌ را بررسی کنند . وقتی صحبت‌ از تحصیل در مدارس‌ مجارستان می شود‌ مقصود دانش‌ آموزان زیر 18 سال می باشد . ازاین‌رو ، پدر و مادران دانش‌آموزان‌ در پی مسیری می باشند که طی مدت‌ تحصیل‌ او بتوانند در کنارش زندگی نمایند و مراقب‌ فرزند خویش باشند .
   به صورت کلی ویزای همراه معمولاً به دانشجویان ارائه‌ می شود که توسط آن می توانند همسر‌ و فرزندان زیر 18 سال را به کشوری در آن مشغول‌ به تحصیل می باشند بیاورند و دانش‌آموزان‌ نمی توانند برای ویزای همراه خانواده خویش درخواست دهند . در این صورت‌ اگر والدین دانش‌آموز‌ به دنبال‌ مسیری برای دیدار‌ با وی می باشند باید از شیوه ویزای توریستی مجارستان اقدام نمایند .
   در این ویزا‌ مدت‌ زمانی که مجاز به اقامت‌ در مجارستان می باشند معین شده است‌ . یکی از نکات قابل توجه‌ این است که افرادی که به وسیله‌ ویزای توریستی وارد این کشور می شوند ، در طی این مدت‌ اجازه مشغول به کار‌ شدن و انجام سرمایه‌ گذاری بلند مدت‌ را ندارند .

تحصیل در مدارس مجارستان

اخذ‌ بورسیه تحصیلی در مدارس مجارستان

   بورسیه های تحصیلی‌ به دانشجویان کمک‌ می کند‌ که در پرداخت شهریه‌ تحصیل‌ خویش با مشکل‌ مواجه نشوند . نا گفته‌ نماند که بورس‌ تحصیلی‌ تنها به دانشجویان رتبه بالا و برتر‌ تعلق‌ خواهد گرفت . امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای تحصیل‌ در مدرسه های مجارستان وجود ندارد . در واقع کمک‌ هزینه‌ ای به نام بورسیه تحصیلی برای مدرسه‌های ابتدایی و متوسطه وجود ندارد‌ . به طور‌ معمول‌ و تاکنون هر مطلبی که درباره اخذ‌ بورسیه شنیده ایم به دانشگاه ها مرتبط‌ بوده‌ است‌ .
پیشنهاد مطالعه بیشتر : تحصیل در مجارستان + شرایط‌ آن🟡🔵
   این احتمال‌ وجود دارد‌ که برای دانش‌آموزان‌ برتر و رتبه اولی‌ که تحصیل در مدرسه‌های خصوصی مجارستان را انتخاب‌ کرده اند ، کمک‌ هزینه‌های‌ مالی پرداخت گردد . این کمک‌ می تواند به عنوان تخفیف‌ در پرداخت شهریه لحاظ شود . در کشور‌ مجارستان دریافت بورسیه تحصیلی‌ برای مقطع‌های کارشناسی ، کارشناسی ارشد‌ و دکترا به سختی‌ امکان‌پذیر می باشد .

تحصیل در مدارس مجارستان

نتیجه‌ گیری

   در صورتی که قصد‌ تحصیل‌ در مدرسه‌های مجارستان را دارید ، در ابتدا‌ بایستی بتوانید از مدرسه مورد‌نظر‌ خویش در مجارستان پذیرش بگیرید . بعد از دریافت‌ پذیرش‌ از مدرسه حتماً باید پروسه اخذ‌ ویزای تحصیلی‌ را طی نمائید . نامه‌ پذیرش یکی از مهم‌ ترین مدارک‌ مورد‌ نیاز‌ برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان می باشد .
   ما سعی‌ کردیم که مقاله‌ جامعی را در زمینه‌ تحصیل در مجارستان برای شما عزیزان ارائه دهیم ، اگر‌ همچنان سوالی در این زمینه دارید ، شما عزیزان میتوانید سوالات خود‌ را در بخش‌ دیدگاه ارسال‌ نمائید‌ تا در اسرع وقت توسط‌ کارشناسان رهپویان عدالت پاسخ‌ داده شود .
5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823