مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (15 امتیاز)

بورسیه های تحصیلی مجارستان


 

بورسیه های تحصیلی مجارستان

 

بورسیه های تحصیلی مجارستان؛ سالیانه هزاران متقاضی‌ تحصیل‌ در اروپا از کل جهان با استفاده‌ از بورسیه های تحصیلی مجارستان برای تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند . شرایط‌ مناسب زندگی در مجارستان و کیفیت بالای آموزشی‌ در این کشور سبب شده‌ افرادی که قصد مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل را در سر می‌پرورانند و بدنبال یک مراد مقرون به صرفه‌اند ، مهاجرت به مجارستان را به عنوان اصلی‌ترین گزینه‌ مهاجرتی پیشگامی خودتان ببینند .

 

دانشجویان خارجی‌ می‌توانند با پرداخت بخش‌ کمی از هزینه‌های دانشگاهی و با گرفتن وام‌ دانشجویی و بهره‌گیری از بورسیه های تحصیلی مجارستان از سوی دانشگاه‌های برتر مجارستان ، از تحصیل با هزینه‌‌های‌ پایین در یک کشور‌ اروپایی برخوردار شوند . در نظر‌ داشته باشید تحصیل‌ در مجارستان یکی از ارزان‌ترین نمونه‌‌های‌ تحصیل در کشورهای اروپایی می باشد .

 

 

انواع‌ بورسیه های تحصیلی مجارستان

 

بورسیه های تحصیلی مجارستان

 

بورسیه های تحصیلی مجارستان؛ متقاضیان تحصیل‌ در موسسات و دانشگاه‌های مجارستان می‌توانند برای پایین‌ آوردن‌ سطح هزینه‌های خود از بورسیه های تحصیلی مجارستان که شامل‌ موارد ذیل است بهره‌مند شوند.

 

بورسیه تحصیلی‌ Stipendium Hungaricum مجارستان

هرساله تعداد‌ متقاضیان بورسیه تحصیلی‌ Stipendium Hungaricum مجارستان رو به افزایش‌ است‌ . در دور‌ برنامه‌‌های‌ کاربردی سال تحصیلی‌ ۲۰۱۹/۲۰۲۰ بیش از ۴۵۰۰ بورسیه تحصیلی‌ و در سال تحصیلی‌ ۲۰۲۰/۲۰۲۱ بیشتر از ۵۰۰۰ بورسیه تحصیلی‌ Stipendium Hungaricum به دانشجویان اعطا شد و اکنون بیشتر از ۱۲۰۰۰ دانشجو از طریق بورسیه تحصیلی‌ Stipendium Hungaricum مجارستان تحصیل‌ می‌کنند .

این برنامه‌ بر‌اساس‌ موافقت‌نامه‌های همکاری‌ آموزشی دو جانبه میان وزارتخانه‌های آموزش‌ عالی مجارستان و کشور‌های‌ طرف قرارداد اجرا‌ می‌شود‌ و در حال حاضر حدود ۸۰ کشور‌ از ۵ قاره‌ مختلف‌ عضو‌ این توافق‌نامه هستند‌ .

 

 

حمایت‌های بورسیه تحصیلی‌ Stipendium Hungaricum

بورسیه های تحصیلی مجارستان؛ بورسیه تحصیلی‌ Stipendium Hungaricum به متقاضیان در بیشتر از ۶۰۰ رشته‌ تحصیلی‌ کامل‌ ارائه‌ می‌شود که کلیه زمینه‌های آموزش‌ عالی در تمام مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی ، کارشناسی ارشد‌ ، دکتری و حتی رشته‌‌های‌ تحصیلی‌ پاره‌ وقت‌ را تحت‌ پوشش‌ قرار می‌دهد . در جدول‌ زیر میزان‌ حمایت‌ بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum در تمام مقاطع تحصیلی‌ نشان داده شده‌است .

مقطع | کمک هزینه تحصیلی‌ | کمک‌ هزینه‌ خوابگاه | کمک‌ هزینه‌ بیمه درمانی
کارشناسی | ۱۲۰ یورو به ازای هر ماه | ماهانه حدود ۱۱۵ یورو | حدود ۲۷۵ یورو به ازای هر سال
کارشناسی ارشد | ۱۲۰ یورو به ازای هر ماه | ماهانه حدود ۱۱۵ یورو | حدود ۲۷۵ یورو به ازای هر سال
دکترا | دوره‌ اول آموزش‌ (۴ ترم) ماهیانه ۳۹۰ یورو / دوره دوم یادگیری (۴ ترم) مستمری ۵۰۰ یورو | ماهانه حدود ۱۱۵ یورو | حدود ۲۷۵ یورو به ازای هر سال

 

 

بورسیه تحصیلی‌ Erasmus+ مجارستان

بورسیه های تحصیلی مجارستان؛ بورسیه تحصیلی‌ Erasmus+ مجارستان متقاضیانی را که کشور مبداشان عضو‌ کشور‌های‌ اتحادیه‌ اروپا می‌باشد شامل‌ می‌شود . هدف‌ از ارائه این بورسیه آموزش به شهروندان اروپایی برای ایجاد‌ مهارت و خلاقیت‌ مورد‌ نیاز‌ در یک جامعه‌ دانش‌ بنیان‌ می باشد . این برنامه فرصت‌‌هایی‌ را برای بیشتر از ۴ میلیون اروپایی برای آموزش‌، تحصیل و کسب تجربه‌ کاری‌ در خارج از کشور فراهم می کند . بورسیه تحصیلی Erasmus+ متقاضیان تحصیلی ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ ، مقدونیه ، ترکیه و صربستان را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

 

 

حمایت‌‌های‌ بورسیه تحصیلی‌ Erasmus+

بورسیه های تحصیلی مجارستان؛ قانون‌ استفاده‌ از بورسیه تحصیلی‌ Erasmus+ بدین شکل می باشد که دانشجویان بعضی از دانشگاه های مجارستان می‌توانند یک یا دو ترم از تحصیل خود‌ را به صورت رایگان در یک کشور‌ دیگر سپری کنند . این بورسیه کلیه مقاطع‌ تحصیلی اعم از کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری را تحت‌ پوشش‌ خود‌ قرار می‌دهد . دوره تحصیل‌ شما در خارج‌ از کشور می‌تواند حداقل‌ از ۳ ماه (یا ۱ ترم تحصیلی سه‌ماهه) تا حداکثر ۱۲ ماه طول بکشد.

در صورت گرفتن بورسیه تحصیلی‌ از طریق‌ برنامه اراسموس ، حتما باید در دوره‌ درخواست به دفتر بین‌المللی محلی موسسه‌ خود‌ مراجعه کنید تا اطلاعاتی‌ در مورد‌ اسنادی که باید ارائه بدهید دریافت کنید‌ . به صورت کلی شما برای درخواست‌ این بورسیه یک انگیزه‌نامه و یک قرارداد امضا شده‌ نیاز دارید که در آن حتما باید دوره‌‌هایی‌ را که قصد دارید در دانشگاه میزبان بگذرانید بیان کنید‌ . فرصت‌‌های‌ تحصیل در خارج از کشور‌ برای دانشجویان در مقطع‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین‌ دکتری در دسترس می باشد .

کارشناسان مهاجرتی رهپویان عدالت ، علاوه‌بر پروسه دریافت پذیرش در دانشگاه ، دریافت ویزا‌ و اخذ بورسیه های تحصیلی مجارستان با در نظر گرفتن‌ شرایط‌ شما؛ در یافتن‌ محل‌ اقامت‌ خوب ، خرید‌ سیمکارت ، بیمه و موارد دیگری که در کشور مقصد به آن نیاز خواهید داشت هم ، به شما کمک‌ می‌کنند و در کل مسیر‌ همراه شما هستند‌ .

 

 

بورسیه تحصیلی CEEPUS مجارستان

بورسیه های تحصیلی مجارستان؛ هدف‌ از ارائه‌ برنامه تبادل‌ دانشجو CEEPUS ارتقاء سطح علمی دانشجویان و اساتید در مرکز‌ و جنوب شرقی اروپا می باشد . اساتید و دانشجویان می‌توانند یک دوره‌ تحصیلی را در دانشگاه‌های کشورهای عضو‌ توافق‌نامه بگذرانند . این فرصت‌‌ها‌ برای تقویت‌ روابط حرفه‌ای و شخصی‌ می دانشمندان اروپای مرکزی‌ طراحی‌ شده‌ است . در مجارستان ، این بورسیه توسط‌ بنیاد عمومی‌ Tempus اداره‌ می‌شود .

 

 

شرایط‌ درخواست‌ بورسیه تحصیلی‌ CEEPUS

برای واجد‌ شرایط‌ بودن برای درخواست‌ بورسیه تحصیلی‌ CEEPUS در دانشگاه‌های مجارستان شرایط‌ زیر‌ مورد نیاز است :

1. متقاضی درخواست این بورسیه بایستی در حال‌ تحصیل‌ در یکی از دانشگاه‌های معتبر‌ کشورهای عضو‌ CEEPUS باشد‌ .

2. متقاضی برای دریافت کمک هزینه‌ دانشجویی حتما باید حداقل دو ترم تحصیلی‌ خود‌ را گذرانده باشد‌ .

3. اگر متقاضی بورسیه تابعیت‌ متفاوتی دارد ولی مشغول‌ به تحصیل در دانشگاه‌های یکی از کشور‌های‌ عضو است ، واجد‌ شرایط درخواست بورسیه تحصیلی‌ CEEPUS می باشد .

4. چنانچه شهروند یکی از کشورهای عضو هستید‌ ولی در کشور‌ دیگری (کشور ثالث) تحصیل می‌کنید ، واجد شرایط‌ درخواست‌ بورسیه نیستید .

5. دوره تحصیلی دانشجو برای استفاده‌ از این بورسیه شامل‌ نهایتا ۱۰ ماه است‌ .

 

 

بورسیه تحصیلی دولتی دو جانبه مجارستان

بورسیه های تحصیلی مجارستان؛ بورسیه‌های تحصیلی‌ دوجانبه دولتی طبق قرارداد‌های‌ همکاری‌ علمی و آموزشی است‌ که توسط دولت‌‌های‌ دو کشور امضا شده‌ است‌ . در این توافق‌نامه طرف مجارستانی موظف‌ است‌ به دانشجویان خارجی‌ که شهروند‌ کشور‌ طرف قرارداد‌ هستند‌ بورسیه تحصیلی‌ ارائه‌ بدهد . هر یک از کشورهای عضو‌ توافق‌نامه دارای دفتر بورسیه تحصیلی‌ ملی‌ هستند‌ که وظیفه دارد‌ فرایند درخواست‌ بورسیه تحصیلی برای متقاضیان خارجی کشور‌ طرف‌ قرار‌داد‌ را تنظیم نمایند . این دفاتر در داخل‌ کشور‌ مربوطه و زیر نظر وزارتخانه‌های آموزش‌ و پرورش کار می‌کنند .

در مجارستان ، دفتر بورسیه ملی با نام بنیاد‌ عمومی Tempus شناخته می‌شود .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: اخذ اقامت دائم مجارستان پس از تحصیل

 

روش‌‌های‌ درخواست‌ بورسیه تحصیلی‌ دولتی دو جانبه

 

بورسیه های تحصیلی مجارستان

 

برای درخواست‌ بورسیه تحصیلی دولتی دو جانبه مجارستان به یکی از ۲ روش زیر باید عمل‌ کرد‌ :

• درخواست توسط‌ کشور‌ مبدا‌ : در این حالت‌ متقاضیان اول باید درخواست‌های خود‌ را به دفتر بورس تحصیلی‌ ملی‌ کشور‌ خود ارائه‌ دهند (دفتر ملی‌ هر کشور‌ متقاضیان را بر‌اساس‌ تعدادی‌ معیار ارزیابی‌ می‌کند‌ و یک لیست‌ از متقاضیان موفق‌ تهیه‌ می‌کند‌ .) به اضافه متقاضیان باید فرم‌ درخواست‌ خودشان را به صورت‌ آنلاین به بنیاد عمومی‌ Tempus ارسال‌ کنند .

• ارائه یک درخواست فردی‌ : در صورت‌عدم گزینش توسط‌ کشور مبدا‌ ، متقاضیان تنها باید‌ برنامه‌‌های‌ خود را به سیستم‌ آنلاین‌ بنیاد‌ عمومی Tempus ارسال کنند . بعد از ارسال‌ ، درخواست‌ها توسط طرف‌ مجارستانی ارزیابی می‌شود . در ابتدا یک بررسی صلاحیت رسمی‌ انجام شده و پس‌ از آن متخصصان خارجی‌ بنیاد‌ عمومی‌ Tempus برنامه‌ها را با معیارهای حرفه‌ای‌ نمره‌گذاری می‌کنند .

نهایتا متقاضیان مستقیماً از طریق‌ ایمیل از تصمیم‌ پذیرش‌ مطلع‌ می‌گردند .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: تحصیل در مجارستان و مهاجرت تحصیلی کاملا رایگان

 

بورسیه تحصیلی مالی EEA Grants مجارستان

بورسیه های تحصیلی مجارستان؛ برنامه‌ بورسیه تحصیلی EEA Grants در چارچوب کمک‌‌های‌ مالی این انجمن‌ با هدف کاهش‌ نابرابری اقتصادی‌ و اجتماعی‌ و تقویت‌ همکاری‌های دو جانبه بین نروژ ، ایسلند ، لیختن اشتاین (کشورهای اهدا کننده) و کشورهای ذی‌نفع نظیر مجارستان تهیه‌ شده‌ است . این بورسیه در حوزه‌ برنامه‌هایی است که توسط‌ کشور‌های‌ اهدا‌ کننده تامین‌ می‌شود و امکان تحصیل دانشجویان ، استادان و کارکنان‌ برای کسب مهارت‌های جدید و کسب تجربه بین‌المللی را میسر می‌کند .

درخواست‌‌ها‌ جهت اخذ بورسیه تحصیلی‌ مالی EEA Grants مجارستان به صورت‌ آنلاین ارسال‌ می شوند .

 

 

فعالیت‌‌های‌ زیر پوشش‌ بورسیه تحصیلی مالی EEA Grants

بورسیه های تحصیلی مجارستان؛ بورسیه تحصیلی‌ مالی EEA Grants به صورت کلی ۴ نوع‌ فعالیت را تحت پوشش‌ قرار می‌دهد که عبارت اند از :
بازدیدهای مقدماتی‌
پروژه‌های تحرک در موسسات آموزشی‌
پروژه‌‌های‌ تحرک‌ در آموزش عالی‌
پروژه‌های همکاری‌ بین موسسات آموزش‌ عالی‌ مجارستان و بین نهادی

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: همه چیز در مورد ویزای مجارستان و انواع آن

 

شرایط‌ درخواست بورسیه تحصیلی‌ مالی EEA Grants

بورسیه های تحصیلی مجارستان؛ به موسسات آموزش‌ عالی‌ مجارستان برای ایجاد‌ همکاری‌ با موسسات کشور‌های‌ هم‌پیمان مانند نروژ ، ایسلند و لیختن اشتاین کمک‌هزینه‌های EEA اعطا شده است‌ . اگر دانشجوی دانشگاه یکی از این کشور‌ها‌ هستید‌ و موسسه‌ شما در مجارستان مشارکت‌ دارد ، باید در مورد‌ بورسیه تحصیلی‌ موجود‌ در دفتر بین‌المللی استعلام‌ کنید .

اگر حداقل دو ترم تحصیلی‌ خود را قبل از درخواست‌ بورسیه خود گذرانده اید ، واجد‌ شرایط درخواست بورسیه تحصیلی‌ می‌شوید . این بورسیه دانشجویان را در دوره تحصیلی‌ ۳ تا ۱۲ ماه در یک سال تحصیلی‌ تحت پوشش قرار می‌دهد .

دوره‌های تحصیل‌ نباید کمتر‌ از‌ یک ترم باشد‌ . دوره‌‌ها‌ دارای اعتبار ECTS هستند .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: با تحصیل در مجارستان خیلی ساده اقامت بگیرید!

 

حمایت‌های بورسیه تحصیلی مالی EEA Grants

بورسیه های تحصیلی مجارستان؛ شما به عنوان یک دانشجوی ورودی به مجارستان حق دریافت‌ ۵۰۰ یورو هزینه سفر‌ (این هزینه‌ تنها یک بار‌ در طول تحصیل پرداخت می‌شود) و کمک هزینه ما‌هانه‌ ۴۰۰ یورو در طول تحصیل‌ را دارید . در صورت‌ شرکت‌ در یک دوره‌ تابستانی‌ ، مبلغ‌ یکجا‌ ۹۰۰ یورو برای کل ماه اقامت خود‌ که دربردارنده هزینه‌های سفر هم است‌ دریافت‌ خواهید کرد‌ .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: با دوره زبان در مجارستان به اروپا مهاجرت کنید

 

بورسیه آموزشی Diaspora مجارستان

بورسیه های تحصیلی مجارستان؛ هدف‌ اصلی‌ این بورسیه تحصیلی‌ پشتیبانی از دانشجویان خارجی‌ با هویت‌ مجارستانی برای ادامه‌ تحصیل‌ در موسسات آموزش‌ عالی مجارستان می‌باشد. این بورسیه تحصیلی‌ توسط‌ وزارت امور خارجه‌ و تجارت‌ مجارستان و از طریق‌ بنیاد‌ دولتی Tempus ارائه‌ می‌شود .
این بورسیه تحصیلی‌ شامل اعضای جامعه یهودیان مجارستان در تمام جهان به‌جز‌ کشورهای عضو‌ اتحادیه‌ اروپا ، جمهوری صربستان و بخش‌ Zakarpatska از اوکراین است . این بورسیه برای اولین بار‌ در آخر سال ۲۰۲۰ تصویب‌ شد تا در سال تحصیلی ۲۲ -۲۰۲۱ برای دانشجویان واجد‌ شرایط‌ مورد پذیرش‌ قرارگیرد .

 

 

چنانچه در مورد بورسیه های تحصیلی مجارستان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد بورسیه های تحصیلی مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

آیا برای دریافت بورسیه های تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک آیلتس است؟

خیر. در این حالت نیازی به آیلتس نیست و فرد می تواند مدرک جایگزین ارائه بدهد.

آیا تحصیل رایگان در مجارستان امکان پذیر می‌باشد؟

خیر. ولی هزینه‌های تحصیل درمجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین‌تر است.

تحصیل در دانشگاه های مجارستان به چه زبانی است؟

زبان تدریس در بیشتر دانشگاه های کشور مجارستان به زبان انگلیسی می‌باشد.

5/5 - (15 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823