مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (10 امتیاز)

داروسازی در مجارستان 2023💊👌

داروسازی در مجارستان

تحصیل‌ داروسازی در مجارستان

دانشجویان خارجی‌ میتوانند برای تحصیل داروسازی در مجارستان اقدام‌ نمایند که خوشبختانه در 2023 امکان‌ تحصیل به زبان انگلیسی در این شاخه وجود دارد . دانشجویان ایرانی می توانند با گرفتن مدرک‌ دیپلم‌ شرایط‌ ورود‌ به کالج یکساله قبل از دوره‌ داروسازی را در مجارستان مهیا سازند .

در مورد جایگاه‌ دانشگاههای این کشور می توان‌ گفت‌ که جایگاه‌ دانشگاههای این کشور جزء‌ 10 کشور خیلی خوب مربوط به تخصص‌های‌ دارویی شمرده‌شده می گردد . سطح‌ کیفیت آموزش‌ و تدریس و همچنین مطالعات مرتبط به تحصیل داروسازی در این کشور با تمامی استانداردهای جدید جهانی دارای مطابقت‌ می‌باشد‌ .

🔴شرایط‌ پذیرش در رشته‌ داروسازی در مجارستان برای دانشجویان خارجی به چه صورت‌ می باشد ؟
🔴آیا برای دریافت پذیرش‌ و ویزای تحصیلی احتیاج به ارائه‌ مدرک‌ زبان آیلتس می باشد ؟
🔴مخارج تحصیل‌ داروسازی در مجارستان سالیانه چه مقدار‌ بوده است ؟

شاخه داروسازی یکی از پردرآمدترین شاخه های آموزشی در سراسر‌ جهان محسوب‌ می گردد . به صورتی که در هر سال حرفه داروسازی در بین فهرست شغل‌های اصلی اغلب کشورهایی که اقدام به پذیرش مهاجر می کنند وجود دارد‌ . تحصیل در شاخه داروسازی در این کشور نسبت به دیگر کشور‌های‌ اطراف ، ایالات متحده و کشور‌ کانادا مناسب تر است .

زبان تحصیل‌ در شاخه داروسازی دانشگاههای این کشور‌ به زبان انگلیسی است که موجب می گردد جایگاه‌ ویژه‌ ای میان دانشجوهای بین المللی داشته باشد‌ . در نوشته پیش‌رو‌ که توسط موسسه حقوقی رهپویان عدالت آماده شده ، اطلاعاتی‌ در خصوص تحصیل‌ داروسازی در مجارستان ارائه گشته است‌ .

اهمیت‌ دانش‌اندوزی داروسازی در مجارستان

داروسازی در مجارستان

شاخه داروسازی به جز تمرکز‌ داشتن در طرح های درمانی ، توانسته در زمینه‌هایی‌ شبیه بهداشت‌ همچون تولید ماده‌های آرایشی و بهداشتی دارای فعالیت قابل‌ توجه‌ و چشم گیری باشد . این مبحث سبب شده که این رشته‌ هر ساله بتواند بهره زیاد‌ و قابل‌ توجهی را برای کمپانی هایی که در زمینه‌ تولید مواد آرایش‌ و بهداشتی و دارویی فعالیت‌ دارند داشته باشد .

پس می توان گفت‌ در دنیای امروزی نقش‌ داروسازی در گرایش‌های‌ متفاوتی‌ بازار‌ کار‌ دارد و این همان نکته ای است که دانشجویان پس از فارغ‌ التحصیلی خواهان آن هستند .

نحوه تحصیل در این رشته‌ معمولا در نظام‌های‌ آموزشی‌ از هم متمایز می باشد ، در برخی کشور‌ها‌ شرایط‌ دانشجویی داروسازی به صورت پیوسته است‌ و در بعضی از مقطع‌های لیسانس میتوان آغاز به تحصیل‌ نمود‌ . دانشگاههای علوم‌ پزشکی‌ کشور‌ مجارستان در شاخه داروسازی دارای پیشینه و قدمت‌ کهن‌ می باشد‌ .

مدت‌ زمان‌ لازم برای دانش‌اندوزی داروسازی در این کشور‌ به اندازه 5 سال یا (10 ترم) عنوان شده‌ است‌ .

بررسی‌ تایید یا عدم تایید‌ داروسازی مجارستان در کشور ایران

داروسازی در مجارستان

دانش‌اندوزی در مجارستان به علت پایین‌ بودن‌ مخارج تحصیل و زندگی بسیار پر طرفدار می باشد . از جمله دانشگاههای این سرزمین که توانسته اند مورد تائید وزارت‌ بهداشت کشورمان قرار بگیرند عبارتند از :

🔵دانشگاه علوم‌ پزشکی‌ پچ
🔵دانشگاه علوم‌ پزشکی‌ سگد
🔵دانشگاه علوم پزشکی‌ دبرسن
🔵دانشگاه سملوایز

شرط‌ ضروری برای موفقیت‌ در شروع‌ نمودن رشته‌ داروسازی در این دیار به همراه داشتن دیپلم‌ تجربی‌ و پیش دانشگاهی‌ یا همان دیپلم‌ 12 ساله می باشد . ناگفته نماند شخص تقاضاکننده دانش‌اندوزی داروسازی در مجارستان ملزم به شرکت در دوره پیش‌ پزشکی‌ می باشد‌ . با این تفسیر که مدت‌ زمان‌ لازم برای سپری‌ نمایاندن این دوره‌ به میزان‌ یک سال تمام‌ می باشد . در نهایت کلیه دانشجویان بعد‌ از موفقیت در به خاتمه رساندن‌ این دوره‌ با در نظر‌ گرفتن کلیه نمرات دریافت شده و شرکت‌ در امتحان ، قادر‌ به‌ ورود به دانشگاهها می باشند .

یک مزیت‌ گذراندن دوره آماده‌ سازی در مجارستان در این می باشد که شخص می تواند بدون‌ عرضه مدرک‌ زبان هم برای اخذ پذیرش‌ این کشور نیز اقدام کند‌ . این دوره‌ها‌ 2 بار در سال شروع ترم دارند و می توان‌ در ترمهای شهریور و بهمن در کلاس‌ها‌ حاضر شد . یکی دیگر از برنامههای تحصیلی پردرخواست از سوی اتباع‌ ایرانی نیز‌ کالج زبان در مجارستان می باشد .

بهترین‌ دانشگاهها برای تحصیل داروسازی در مجارستان

داروسازی در مجارستان
نرخ بیکاری در مجارستان تنها 5 .8% می باشد در نتیجه فارغ‌ التحصیلان دانشگاههای این دیار شانس‌ خوبی‌ برای یافتن کار حین و پس از تحصیل دارند . منتهی‌ کسانی که موفق‌ گردند در دانشگاههای برتر این کشور دانشجویی کنند ، شانس‌ بالاتری برای داشتن مشاغل پردرآمدتر در مجارستان خواهند داشت . بعضی از بهترین دانشگاهها برای تحصیل‌ داروسازی در مجارستان عبارت‌ است از :

رتبه در رنکینگ ملی بهترین دانشگاه های مجارستان شهری که دانشگاه در آن واقع شده است
1 Eötvös Loránd Tudományegyetem Budapest
2 Debreceni Egyetem Debrecen
3 Szegedi Tudományegyetem Szeged
4 Pécsi Tudományegyetem Pécs
5 Szent István Egyetem Gödöllo

ویژگی های تحصیل‌ داروسازی در مجارستان

داروسازی در مجارستان
تحصیل‌ در شاخه داروسازی در مجارستان مزایای زیادی‌ داراست ، از جمله آنها عبارتند از :

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه

مورد‌ تایید‌ بودن مدرک این شاخه در سرتاسر دنیا

امکان‌ گرفتن بورسیه به سایر کشور‌های‌ پیرامون این دیار

مخارج پایین‌ تحصیل در مجارستان نسبت‌ به سایر سرزمین های اروپایی

امکان‌ ارائه مدرک‌ دکترا که به صورت حرفه‌ ای در زمان بعد از فارغ‌ التحصیلی

عضویت دانشگاههای علوم پزشکی‌ مجارستان در سازمان بهداشت‌ جهانی

امکان‌ ادامه دانش‌اندوزی و کار‌ در تمام کشورهای اروپایی ، انگلستان ، آمریکا و کانادا

وجود امکان‌ اشتغال‌ به کار بعد‌ از موفقیت در شاخه داروسازی در سراسر کل قاره

عضو‌ بودن کلیه‌ دانشگاههای علوم پزشکی‌ مجارستان در موسسه بهداشت جهانی

امکان‌ خرید‌ ملک‌ به نام خود‌ دانشجو و همچنین‌ تمام اعضای خانواده دانشجو

بیشتر بخوانید : 🔵 فهرست و توضیحات دانشگاه های علوم پزشکی در روسیه

مدت‌ زمان‌ لازم‌ برای دانش‌اندوزی داروسازی در مجارستان

داروسازی در مجارستان

مدت‌ زمان‌ لازم‌ برای دانشجویی رشته داروسازی در این مملکت به میزان 5 سال خواهد بود . البته در حالتی که فرد بخواهد مدرک‌ دکترای داروسازی را دریافت کند . زیرا امکان کسب در این رشته‌ در دوره‌های‌ تعلیم یکساله و مقطع کارشناسی 4 ساله نیز وجود خواهد داشت . دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه بایستی در آزمون دانشگاه شرکت نمایند که بیشتر دانشجویان را ملزم به گذراندن‌ یک دوره‌ یک ساله کالج پیش‌ پزشکی خواهند بود ، پس از اتمام این دوره‌ دانشجویان برای شرکت در امتحان ورود به رشته داروسازی آماده خواهند شد .

دانشجویان با موفقیت در کسب نمودن‌ نمره قبولی در این امتحان قادر به ورود به دانشگاه می باشند . پس از دانش‌اندوزی داروسازی امکان‌ تبدیل‌ ویزای آموزشی به برنامههای اقامتی و ستاندن ویزای کاری وجود خواهد داشت . می توان در صنعت ، بیزینس ، بهداشت‌ و درمان‌ و موردهای دیگر از مدرک‌ داروسازی استفاده‌ کرد .

شرایط تحصیل داروسازی در مجارستان در سال 2023

داروسازی در مجارستان
دانش‌اندوزی در این رشته در سال 2023 در برگیرنده 2 بخش بااهمیت می باشد به صورتی که در قدم‌ اول‌ برای ورود به دانشگاه ، دانشجویان دروس علوم‌ پایه‌ را در کالج‌ آموزش می بینند ، در راستای اقدام‌ به مطالعه‌های دارویی پیشرفته آمادگی لازم‌ را بدست می آورند .

در قسمت دوم و ورود‌ به دانشگاه ها ، دانشجویان ملزم‌ به یادگیری مورد‌ نیاز‌ در دورههای تئوری‌ و عملی و بالینی‌ می باشند .

پس از سال سوم دانشجویان دیگر کمتر در کلاس‌ها‌ می باشند و دوره‌ عملی بیشتر‌ خواهد شد . مخارج تحصیل در رشته‌ داروسازی به نسبت‌ رشته‌های‌ پزشکی‌ و دندانپزشکی کمتر است . میانگین شهریه‌ ترمها متفاوت‌ می باشد و از حدود 5000€ تا 7700€ (یورو) است .

متقاضیان عزیز می توانند سطح‌ متوسط‌ مخارج تحصیل‌ در رشته داروسازی را با هزینه‌ تحصیل در شاخه های دیگر آموزشی در دانشگاه سگد مجارستان مقایسه‌ کنند تا پس زمینه‌ خوبی در اینباره عاید آنها گردد :

مدارک‌ ضروری برای گرفتن ویزای آموزشی مجارستان

داروسازی در مجارستان
مجارستان در سال 2023 برای صدور‌ ویزای آموزشی سختگیری کمی‌ اعمال‌ میکند با این حال مطلع‌بودن از شرایط و مدارک‌ دقیق‌ اهمیت‌ بسیار خواهد داشت . مهمترین مدارکی که برای گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان مورد‌ درخواست شده است عبارتند از :

مدارک‌ توضیحات
پذیرش‌ کالج یا دانشگاه پس از قطعیت نام‌نویسی نامه‌ پذیرش‌ برای فرد ایمیل میشود
کپی‌ برابر‌ اصل پاسپورت بایست لااقل یکسال اعتبار داشته باشد
پرداخت شهریه‌ دانشگاه پیش پرداخت شهریه‌ دست‌کم یک ترم جلوتر
نامه‌ تمکن مالی از سوی بانک برای تایید حساب به وجه 7000€ (یورو)
گواهی‌ عدم سوءپیشینه کیفری ترجمه‌ رسمی گواهی پلیس + 10
رزرو‌ هتل ، خوابگاه‌ یا کرایه خانه اثبات‌ محل‌ برای اقامت فرد در مجارستان لااقل برای 4 ماه

یکی از شرایط ضروری برای گرفتن پذیرش‌ در راستای تحصیل در این رشته ، همراه داشتن مدرک دیپلم و پیش‌ دانشگاهی میباشد . علاوه بر دندانپزشکی ، تحصیل‌ پزشکی‌ در مجارستان هم بسیار پرطرفدار است‌ . زیرا مجارستان از سال 2007 عضو‌ شنگن شده‌ و در حالی که الان هزینههای تحصیل و زندگی در آن بسیار‌ پایین است .

در حقیقت دانشجویان در مجارستان ماهیانه‌ تنها در حدود 500€ (یورو) هزینه زندگی دارند . حقیقتا مجارستان هم از لحاظ‌ شهریه‌ و هم از لحاظ خرج زندگی جزء‌ کشورهای مقرون‌ به صرفه در اروپاست .

توزیع هزینههای زندگی در مجارستان

علاقه مندان به تحصیل در مجارستان می توانند با موسسه حقوقی رهپویان عدالت جهت‌ کسب اطلاعات بیشتر و بررسی‌ شرایط‌ خود تماس بگیرند .

هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان چه مقدار است؟

این هزینه را می توان سالیانه در حدود 14000€ (یورو) ارزیابی کرد.

بهترین دانشگاه مجارستان جهت تحصیل در رشته داروسازی کدام است؟

دانشگاه سملوایز بهترین دانشگاه مجارستان جهت تحصیل در رشته داروسازی است.

شهریه تحصیل رشته داروسازی در مجارستان چقدر است؟

شهریه تحصیل رشته داروسازی در مجارستان 6 الی 8 هزار یورو است.

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823