مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (37 امتیاز)

پزشکی در مجارستان


 

پزشکی در مجارستان

تحصیل در مجارستان هدف‌ خیلی از دانشجویانی است‌ که دارای برنامه‌ مناسبی برای آینده‌ خود هستند و قصد دارند در یک کشور‌ معتبر اروپایی با هزینه کم و در رشته‌ موردنظر خود تحصیل‌ کنند . پزشکی‌ در کشور مجارستان و تحصیل‌ در این رشته‌ پردرآمد و با پرستیژ برای آن دانشجویانی که می‌خواهند با هزینه‌ کم و به زبان انگلیسی در یک کشور‌ معتبر‌ اروپایی عضو کشورهای شینگن به تحصیل‌ و یا کار بپردازند ، گزینه خیلی مناسبی است‌ .

 

 

شرایط‌ عمومی تحصیل‌ پزشکی در مجارستان

طی سال های گذشته‌ ، دانشگاه‌های پزشکی مجارستان به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌‌ها‌ برای دانشجویان بین‌ المللی در اروپا ظاهر شده‌اند . دانشجویانی که می‌خواهند در رشته‌ پزشکی‌ در کشور‌ مجارستان تحصیل‌ کنند، حتما باید در ابتدای امر‌ دوره زبان خود را تمام کنند . همچنین در دوره‌های مقدماتی‌ پیش پزشکی که در کشور‌ مجارستان ارائه می‌شود شرکت کرده و به موفقیت این دوره‌ها را سپری کنند .

بعد از آنکه یک فرد ۶ سال دوره تحصیل پزشکی در کشور‌ مجارستان را تمام و کمال‌ با موفقیت پشت‌ سر گذاشت ، به‌عنوان پزشک عمومی معرفی‌ می‌شود و بعد از آن هم می‌تواند برای تخصص‌ در زمینه مختلف پزشکی اقدام‌ کرده و دوره‌‌های‌ تخصص‌ را هم سپری کند‌ . امکان‌ تحصیل در رشته‌ پزشکی‌ در مجارستان بدون داشتن مدرک‌ زبان مجارستانی هم وجود دارد و بیشتر‌ دانشگاه‌های موجود‌ در سراسر کشور‌ مجارستان ، خدمات‌ تحصیلی و آموزشی خود‌ را به زبان انگلیسی ارائه‌ می‌دهند .

 

 

دوره‌‌های‌ پیش‌پزشکی یا فاندیشن در مجارستان

تحصیل در دوره‌‌های‌ پیش‌ پزشکی‌ یا فاندیشن در مجارستان ، می‌تواند گزینه خیلی مناسبی برای آن دسته‌ از متقاضیانی که از نظر‌ دانش‌ زبان انگلیسی ضعیف هستند‌ و یا آمادگی‌ کافی برای ورود به دانشکده‌‌های‌ پزشکی را ندارند ، محسوب‌ گردد .

در دوره‌‌های‌ پیش پزشکی مجارستان ، متقاضی‌ به مدت‌ یک تا دو ترم به زبان انگلیسی در مجارستان تحصیل می‌کند‌ و دانشگاه او را برای گذراندن آزمون‌ ورودی‌ آماده می‌کند‌ . شانس‌ قبولی متقاضیانی که در دوره‌‌های‌ فاندیشن شرکت‌ می‌کنند خیلی بالا‌ است‌ چون با منابع آزمون کاملا آشنا بوده‌ و از قبل خود را برای سوالات آزمون‌ آماده کرده‌اند . دوره‌‌های‌ فاندیشن هم به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند .

 

 

شرایط‌ و مدارک‌ ضروری برای دریافت پذیرش در رشته پزشکی‌ در مجارستان

تحصیل پزشکی‌ در کشور مجارستان کاملا هم‌سطح با استانداردهای موجود‌ در دنیا و جامعه جهانی پزشکی برای خدمات تحصیلی‌ و آموزشی ارائه‌ شده‌ توسط‌ کشور مجارستان بالاترین حد کیفیت‌ را در نظر گرفته است‌ .

شرایط‌ پذیرش‌ برای تحصیل در رشته‌ پزشکی در مجارستان به صورتی است‌ که یک فرد به راحتی و با کمترین‌ سختی می‌تواند به تحصیل‌ در رشته پزشکی‌ در کشور مجارستان مشغول شود . همچنین هزینه‌های زندگی در مجارستان برای دانشجویان در حال تحصیل‌ در این کشور منطقی و به‌صرفه می باشد .
دانشجویان متقاضی برای تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان بعد از قبولی در آزمون ورودی ، باید مدارک زیر را برای ارائه به دانشگاه آماده‌ کنند :

 

 

معرفی دانشگاه‌های پزشکی‌ در مجارستان

 

دانشگاه های پزشکی در مجارستان

 

سیستم آموزش‌ عالی‌ مجارستان شامل‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش‌ عالی است که هم برنامه‌ درسی آموزشی و هم مقطع‌های مربوط‌ به آن را تا مقطع‌ دکتری فراهم‌ می‌کنند و همچنین به فعالیت‌‌های‌ تحقیقاتی کمک می‌کنند . مجارستان ۴ دانشگاه برای تحصیل در رشته‌پزشکی دارد که از دانشجویان بین‌ المللی که مایل به تحصیل‌ پزشکی‌ در خارج‌ از کشور هستند‌ استقبال می‌کنند .

 

 

تحصیل‌ پزشکی‌ در دانشگاه سگد مجارستان

سگد ، سومین شهر‌ بزرگ‌ مجارستان است‌ که در بخش جنوبی این کشور واقع‌ شده‌ است‌ . دانشگاه سگد مجارستان در قرن‌ ۱۶ میلادی ساخته‌ شده که دانشکده پزشکی آن در سال ۱۷۷۵ میلادی تأسیس شد . دانشگاه سگد یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌ها در مجارستان به حساب می‌آید . این دانشگاه تحصیل‌ به زبان انگلیسی را در سال ۱۹۸۵ آغاز کرد‌ و امروزه بیشتر از ۱۰۰۰ دانشجو از کل جهان به زبان انگلیسی در این دانشگاه تحصیل‌ می‌کنند .

 

 

تحصیل‌ پزشکی در دانشگاه دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان واقع‌ در شهر‌ تاریخی‌ دبرسن که دومین شهر بزرگ مجارستان است، در سال ۱۹۱۲ میلادی تاسیس‌ شد . دانشکده‌ پزشکی این دانشگاه متشکل‌ از ۲۲ دپارتمان در علوم‌ پایه و ۲۵ دپارتمان بالینی‌ نظیر رشته‌‌های‌ شیمی بالینی‌ ، طب داخلی‌ ، روانپزشکی ، جراحی ، اطفال و غیره شده . دانشگاه پزشکی‌ دبرسن همچنین به عنوان یک بیمارستان‌ شهری برای شهر دبرسن عمل می‌کند‌ ، و این عالی ترین فرصت‌ برای دانشجویانی است‌ که خواهان آموزش بالینی‌ در رشته‌ پزشکی هستند .

 

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه پچ مجارستان

دانشگاه پچ مجارستان در سال ۱۳۶۷ میلادی و در شهر‌ پچ که پنجمین شهر بزرگ مجارستان است، واقع‌ در جنوب کشور‌ مجارستان تاسیس‌ شد و قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور به‌حساب می‌آید . امروزه این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور‌ مجارستان به‌شمار می‌رود که شامل انواع‌ فعالیت‌‌های‌ پژوهشی و آموزشی است که در داخل‌ و خارج از مجارستان به رسمیت شناخته شده‌اند .

دانشکده پزشکی‌ در دانشگاه پچ با ۱۰۰ سال قدمت‌ ، دانشجویان را در زمینه‌‌های‌ پزشکی‌ عمومی‌، داروسازی در مجارستان ، دندانپزشکی در مجارستان و تحصیل‌ فیزیوتراپی در مجارستان آموزش می‌دهد . تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در سال ۱۹۸۵ میلادی تأسیس شد و امروزه بیشتر از ۲۵۰ دانشجو هرساله در این سیستم آموزشی تحصیل می‌کنند . تحصیل‌ پزشکی‌ در دانشگاه پچ در دو صورت ارائه می‌شود که در یکی از دوره‌ها تدریس به زبان انگلیسی و دوره‌ دیگر تدریس به زبان آلمانی صورت‌ می‌گیرد‌ .

 

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه سمل‌وایس مجارستان

دانشگاه سمل وایس مجارستان در بوداپست ، پایتخت مجارستان واقع‌ شده‌ است‌ . مدرسه پزشکی‌ این دانشگاه در سال ۱۷۶۹ میلادی تأسیس شد و قدیمی‌ترین دانشکده‌ پزشکی مجارستان محسوب‌ می‌شود . این دانشکده‌ در سال ۱۹۵۱ میلادی به یک دانشکده پزشکی‌ مستقل‌ تغییر یافت. دانشکده‌‌های‌ داروسازی و دندانپزشکی در سال ۱۹۵۵ میلادی تأسیس شدند . دانشگاه سمل‌وایس نخستین دانشگاه مجارستانی بود‌ که تدریس به دانشجویان بین‌ المللی به زبان انگلیسی را ارائه داد‌ .

 

 

چنانچه در مورد پزشکی در مجارستان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد پزشکی در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

 

5/5 - (37 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823