مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (10 امتیاز)

کارشناسی ارشد در مجارستان


 

شما عزیزان میتونید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🙃

صوت مقاله😃

شرایط‌ عمومی تحصیل‌ در مقطع‌ کارشناسی ارشد در مجارستان

کارشناسی ارشد‌ در مجارستان
   کشور مجارستان در قلب‌ اروپا واقع گشته است . پایتخت مجارستان بوداپست و واحد پولی این کشور ، فارینت مجاری‌ می باشد . مجارستان عضو کشور‌های‌ حوزه‌ شینگن در اروپا به شمار می رود . سیستم‌ آموزش مجارستان ، همانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه‌ اروپا از پیمان و معاهده بولونیا پیروی‌ می‌کند . این بدان معنا می باشد که مدارک‌ اعطا شده‌ از سوی دانشگاه‌های مجارستان ، برحسب با استاندارد‌های‌ بین‌المللی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا می باشند .

 

بیشتر بخوانید : تاپ ترین دانشگاه های مهندسی معماری در مجارستان👩‍🎓 2023

 

   مدارک تحصیلی‌ دانشگاه‌های مجارستان ، در بازار بین‌المللی قابل‌ مقایسه‌ و انتقال می باشند و دانشجویان این امکان‌ را دارند که در مقطع‌ کارشناسی ارشد‌ در رشته‌ای متفاوت از رشته‌ کارشناسی خویش ادامه‌ تحصیل دهند . اغلب دانشگاه‌های مجارستان دوره کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند . زمان ثبت‌نام برای رشته‌‌های‌ کارشناسی ارشد ۱۵ فوریه تا ۱۵ نوامبر می باشد .
   متقاضی‌ برای پذیرش‌ در دوره‌ کارشناسی ارشد‌ در مجارستان لازم است مقطع کارشناسی خود را حداقل در مدت ۳ سال گذارانده باشد‌ . مدت‌ زمان‌ تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد‌ در مجارستان ۲ سال می باشد .
   متقاضیان تحصیلی‌ در مقطع‌ کارشناسی ارشد‌ در مجارستان باید در آزمون‌ ورودی دانشگاه مربوطه شرکت‌ کرده و نمره‌ قبولی را اخذ نمایند .

انواع بورسیه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد‌

کارشناسی ارشد‌ در مجارستان
   بورسیه های تحصیلی مجارستان متنوع‌ می باشد و شامل مقطع‌ کارشناسی ارشد‌ هم می‌ شود . بسته‌ به رشته‌ تحصیلی و دانشگاه مورد‌ نظر‌ می‌توانید بورسیه‌های گوناکونی را اخذ نمایید تا از شرایط‌ تحصیل‌ رایگان در مجارستان بهره‌مند‌ شوید یا حداقل با هزینه‌ خیلی کمتر در این کشور تحصیل‌ نمائید . انواع بورسیه‌های تحصیلی مجارستان در دوره‌ کارشناسی ارشد‌ عبارتند از :
   بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum
   بورسیه تحصیلی Erasmus+
   بورسیه تحصیلی CEEPUS
   بورسیه تحصیلی دولتی دو جانبه
   بورسیه تحصیلی مالی EEA Grants

هزینه‌ اخذ ویزای تحصیلی‌ مجارستان

کارشناسی ارشد‌ در مجارستان
   طبق قانون‌ کشور مجارستان ، هزینه‌ ویزای بلند مدت‌ دانشجویی یا ویزای D (به مدت‌ بیش‌از‌ ۹۰ روز) ، به میزان ۸۰ یورو (معادل ۹۹ دلار) می باشد .
   موسسه‌ مهاجرتی رهپویان عدالت پرگاس ، علاوه‌بر پروسه دریافت پذیرش برای تحصیل کارشناسی در مجارستان ، در مسیر‌ اخذ ویزا‌ و دریافت‌ بورسیه‌های تحصیلی‌ و پیدا کردن محل‌ اقامت‌ مناسب‌ ، به شما کمک‌ می‌کنند و در کل مسیر همراه شما خواهد بود .

دانشگاه های برتر مجارستان در مقطع‌ کارشناسی ارشد‌ 

کارشناسی ارشد‌ در مجارستان

   دانشگاه‌های برتر مجارستان که در رنکینگ جهانی QS ، رتبه‌ زیر ۱۰۰۰ را از آن خود کرده‌اند ، در جدول ذیل نمایش‌ داده شده‌ است‌ .
نام دانشگاه رتبه دانشگاه در مجارستان رتبه بندی در رنکینگ جهانی QS
دانشگاه سگد مجارستان ۱ ۵۵۱-۵۶۰
دانشگاه دبرسن مجارستان ۲ ۵۹۱-۶۰۰
دانشگاه Eötvös Loránd بوداپست ۳ ۶۵۱-۷۰۰
دانشگاه پچ مجارستان ۴ ۶۵۱-۷۰۰
دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست مجارستان (BME) ۵ ۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه کورینوس ۶ ۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه سنت ایستون ۷ ۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه
Széchenyi István
۸ ۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه میسولک ۹ ۱۰۰۱-۱۲۰۰
برترین دانشگاه های مجارستان در سال 2023

کار هنگام تحصیل‌ در مجارستان

کارشناسی ارشد‌ در مجارستان
   از شروط کار‌ حین‌ تحصیل‌ در مجارستان دریافت ویزای تحصیلی‌ و همچنین دریافت مجوز‌ کار‌ از اداره‌ مهاجرت مجارستان می باشد . برای انجام‌ یک کار دانشجویی در کشور‌ مجارستان نیاز‌ به قرارداد‌ کتبی میان‌ دانشجو و کارفرما‌ می باشد . ساعات کار مجاز برای کار دانشجویی در کشور‌ مجارستان با توجه به مقطع‌ تحصیلی‌ انتخاب خواهد شد . به طور میانگین ، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته به کار‌ دانشجویی مشغول‌ شوند‌.   
   دانشجویان درمجارستان با ۲۴ ساعت کار‌ در هفته می‌توانند میانگین دستمزد‌ دانشجویی ۶۳۰ تا ۶۴۰ فورینت (۲ یورو) کسب درآمد نمایند و در بوداپست پایتخت این کشور‌ با دستمزد کمی‌ بیشتر از‌ شهرهای کوچک‌ یعنی مبلغی در حدود ۷۴۰ تا ۷۵۰ فورینت مجاری‌ در ماه کسب درآمد نمایند .

امکان اخذ‌ اقامت‌ دائم مجارستان از شیوه تحصیل‌ 

کارشناسی ارشد‌ در مجارستان
   در ابتدا بایستی این را درنظر گرفت که از طریق‌ اخذ ویزای تحصیلی‌ ، امکان دریافت اقامت‌ دائم کشور مجارستان وجود ندارد‌ . دانشجویان پس از فارغ‌ التحصیلی ، ۹ ماه اجازه‌ دارند در کشور مجارستان بمانند و به دنبال کار‌ بگردند و درصورتی که بتوانند کار‌ پیدا کنند ، می‌توانند ویزای تحصیلی‌ خود را به ویزای کاری‌ تبدیل‌ نمایند و اقامت‌ مجارستان را اخذ نمایند.

نتیجه گیری

کارشناسی ارشد‌ در مجارستان
   تحصیل کارشناسی ارشد‌ در مجارستان ، در مقایسه‌ با دیگر کشور‌‌های‌ اروپایی ، میان دانشجویان محبوبیت بسیاری دارد . هزینه‌‌های‌ پایین‌ و مقرون به صرفه زندگی و تحصیل در مجارستان در مقایسه‌ با دیگر کشور­های اروپایی و کیفیت بالای دانشگاه­‌ها و موسسه‌­های آموزشی‌ این کشور توانسته کشور‌ مجارستان را به عنوان یکی از پرطرفدار‌ترین مقصدهای تحصیلی‌ در قلب‌ اروپا قرار دهد‌ .
   از این رو ، در این مقاله‌ از رهپویان عدالت پرگاس به بررسی‌ شرایط‌ ، هزینه‌ها ، چگونگی‌ دریافت ویزای تحصیلی مجارستان و اخذ پذیرش‌ از دانشگاه‌های برتر مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد‌  پرداختیم .
🟡🔵

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823