مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (32 امتیاز)

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج


 

مهاجرت به مجارستان از طریق‌ ازدواج‌ یکی از راه های شیرین، محبوب‌ و پرتقاضا برای مهاجرت به خارج به شمار می‌آید. چنانچه فرد‌ مورد علاقه شما شهروند‌ کشور‌ مجارستان باشد‌، از روش ازدواج‌ با او، به راحتی قادر خواهید بود به این کشور‌ مهاجرت کنید‌. مخارج زندگی در مجارستان نسبت به سایر کشور‌های‌ اروپایی مقرون‌به‌صرفه‌تر است. از طرف دیگر کشور‌ مجارستان، عضو اتحادیه‌ اروپا می باشد. شما با داشتن اقامت‌ مجارستان ، می‌توانید به‌صورت آزادانه به کل اروپا سفر‌ کنید‌. ولی قبل از تصمیم به مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج‌، اول باید چالش‌‌های‌ مهاجرت از طریق ازدواج را بررسی کنید.

 

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

 

ازدواج افراد‌ خارجی‌ با شهروندان مجارستانی

دریافت اقامت‌ مجارستان یا تابعیت این کشور از روش‌‌های‌ متفاوتی مثل سرمایه‌گذاری در مجارستان، تحصیل‌ در مجارستان، کار در مجارستان و دریافت ویزای همراه مجارستان امکان‌پذیر می باشد. یکی دیگر از روش‌های دریافت تابعیت مجارستان، از روش ازدواج با شهروند مجاری است. در این زمینه دولت مجارستان شرایط و قوانینی اتخاذ کرده است.

یکی از مهم‌ترین شرایط‌ مهاجرت به مجارستان از طریق‌ ازدواج ، اثبات واقعی‌ بودن‌ ازدواج می باشد. درواقع متقاضی‌ حتما باید ثابت‌ کند‌ که این ازدواج طبق علاقه و تعهد‌ متقابل‌ انجام‌ شده‌ است و ربطی به دریافت اقامت‌ این کشور ندارد‌. متقاضی‌ حتما باید این ازدواج را در دفاتر رسمی‌ و قانونی مجارستان ثبت‌ کند.

 

شرایط‌ مهاجرت به مجارستان از طریق‌ ازدواج‌

 

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

 

برای دریافت اقامت مجارستان از طریق‌ ازدواج، فرد‌ تبعه‌ این کشور‌ به همراه همسرش باید در مصاحبه‌ای در سفارت‌ مجارستان کشور‌ مبدا‌ حضور پیدا کنند. این مصاحبه‌ از اهمیت‌ بسیار زیادی دارد. سوالاتی که در این مصاحبه معمولاً پرسیده می‌شوند ، باید دقیق‌ و کاملاً‌ صادقانه پاسخ داده شوند‌.

سوالاتی که در سفارت مجارستان از زوجین پرسیده می‌شود‌ ، در رابطه‌ با موارد‌ زیر است‌ :
میزان‌ درآمد شخص
وضعیت‌ شغلی فرد متقاضی‌ ازدواج
میزان تحصیلات
توضیح کوتاه از زندگی فرد
ارائه‌ مدرکی برای اثبات ازدواج و نحوه‌ آشنایی با همسر
توضیح کوتاهی از زندگی فرد‌ متقاضی‌ ازدواج‌ در کشور‌ مجارستان
اگر فرد‌ در گذشته‌ ازدواج‌ کرده باشد ، حتماً باید‌ این مورد‌ را مطرح کند
مدارک و اسنادی برای اثبات‌ حقیقی‌ بودن‌ ازدواج مثل پیام‌‌های‌ خصوصی‌ ، فیلم و عکس‌ یا سفرهای مشترک
چنانچه فرد‌ با خانواده همسر‌ خود ، رفت و آمد خانوادگی‌ داشته است‌، حتماً باید‌ مدارک و اسنادی را در اختیار سفارت‌ مجارستان قرار بدهد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: با خرید خانه در مجارستان، اقامت بگیرید

 

تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

برای مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج، نامه‌ تمکن مالی باید از سوی فرد‌ متقاضی ارائه‌ گردد و در آن میزان‌ درآمد‌ او مشخص‌ شود. بودجه فرد‌ حتما باید به صورتی باشد که ثابت‌ کند‌ زوجین می‌توانند یک خانه اجاره کنند. درصورتی که قبلا‌ ازدواج‌ کرده و طلاق گرفته‌اید، در وهله‌ اول‌ حتما باید مدارک‌ ضروری تنظیم‌ شود و گواهی ارائه گردد که ثابت‌ نماید از همسر قبلی خود جدا‌ شده‌ اید. از یاد نبرید که ارائه مدرک‌های مالی و کاری‌ از سوی فرد تبعه‌ مجارستان مورد‌ نیاز است‌. پس از بررسی‌ این مدارک‌، اقامت موقت این کشور‌ به شخص خارجی‌ متقاضی‌ ازدواج‌ ارائه گشته و بعد از سه سال امکان‌ درخواست‌ وی برای اقامت‌ دائم مجارستان فراهم‌ خواهد شد.

 

مدرک‌های موردنیاز برای مهاجرت به مجارستان از طریق‌ ازدواج

 

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

 

مدارک‌ موردنیاز برای مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج عبارتند از :
ارائه‌ شناسنامه ، کارت ملی ، پاسپورت و سایر مدارک‌ هویتی
ارائه‌ گواهی ازدواج‌
اثبات‌ شهروندی
سندی که محل‌ سکونت را تأیید کند‌
ارائه‌ گواهی‌طلاق (در صورت‌ وجود)
ارائه گواهی وفات (در صورت فوت‌ همسر)
ارائه گواهی تولد‌ (در صورت‌ وجود فرزند)

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: سرمایه گذاری بدون ریسک در مجارستان

 

گرفتن اقامت و تابعیت‌ مجارستان از طریق‌ ازدواج‌

اگر حداقل به مدت ۱۰ سال از ازدواج با یک تبعه مجارستانی را سپری کرده باشید، در صورت‌ نداشتن هیچ‎گونه سابقه‌ کیفری قادر خواهید بود برای شهروندی مجارستان درخواست دهید. در صورتی‌ که حداقل یک فرزند‌ مشترک داشته اید، می‌توانید‌ پس از ۵ سال ازدواج‌ درخواست‌ اقامت‌ دهید. از این رو، یکی از مزایای اصلی‌ این روش‌ این است‌ که همانند روند‌ عادی‌ تابعیت‌، نیازی به ۸ سال اقامت‌ مجارستان ندارید. پروسه تمدید‌ اقامت مجارستان تا رسیدن‌ به شرایط اقامت دائم مجارستان وابسته به حفظ شرایط‌ اولیه‌ دریافت اقامت موقت در مجارستان می باشد. شما حتما باید بتوانید ثابت کنید‌ که در طول سه سال زبان مجاری را تا حدی یاد گرفته‌اید و با شرایط‌ زندگی در این کشور نیز سازگار می باشید.

 

ویزای مجارستان برای مهاجرت از طریق‌ ازدواج‌

 

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

 

در حالت کلی‌ ، هزینه‌ ویزای کشور مجارستان برای کسب و کار ، گردشگری و بازدید‌ از خانواده‌ و دوستان ، ۶۰ یورو می‌باشد.

اخذ ویزای مجارستان از روش ازدواج بعد از تحویل درخواست‌ حدود ۲ تا ۳ هفته به طول می‌انجامد . گاهی‌ اوقات هم ممکن‌ است تا ۴ هفته طول بکشد.

 

 

چنانچه در مورد مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💚

5/5 - (32 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823