مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (10 امتیاز)

زندگی در مجارستان


 

مجارستان

زندگی در مجارستان و شرایط‌ عمومی‌  مهاجرت به مجارستان 

کشور‌ مجارستان در اروپای مرکزی‌ واقع گشته است که از شمال با اسلواکی ، از شمال شرقی با اوکراین ، از شرق و جنوب شرق با رومانی ، از جنوب با صربستان و کرواسی ، از جنوب غرب با اسلوونی و در غرب‌ با اتریش هم‌مرز‌ می باشد . این موقعیت‌ جغرافیایی مجارستان موجب شده‌ است که بعضی از افرادی که تمایل‌ به کار‌ یا تحصیل‌ در اتریش یا آلمان دارند ، از شیوه پذیرش‌ دوره‌های‌ زبان در کشور‌ مجارستان ، اقامت‌ این کشور را به دست آورند و علاوه بر بالا بردن سطح مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی ، به جستجوی کار یا اخذ پذیرش تحصیلی در آلمان یا اتریش بپردازند . دوره های پیش پزشکی در مجارستان همچنین از دیگر دوره‌های‌ تحصیلی‌ محبوب‌ در کشور مجارستان می باشد که به دلیل هزینه‌های‌ کم آن مورد توجه‌ اشخاصی که تمایل‌ به تحصیل‌ در رشته های پزشکی‌ در یکی از دانشگاه های اروپایی را دارند ، قرار گرفته است .
برطبق برآورد‌ صندوق بین‌المللی پول‌ ، مجارستان از میان ۱۹۱ کشور ، پنجاه و هشتمین قدرت اقتصادی‌ جهان بر طبق تولید‌ ناخالص‌ داخلی‌ به‌شمار می‌رود . به عنوان کشورِ عضو‌ سازمان‌ همکاری و توسعهٔ اقتصادی‌ هم جزء‌ کشورهای پردرآمد با استاندارد بالای زندگی می باشد . 
مجارستان

مهاجرت به مجارستان از روش تحصیلی

مهاجرت به مجارستان از شیوه تحصیل بدین صورت‌ می باشد که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور‌ ، در برخی از رشته‌ها‌ بایستی در آزمون‌ ورودی‌ دانشگاه ها و مرکزهای تحصیلی‌ این کشور‌ نمره‌ قبولی را کسب کنید . دانشگاه های مجارستان از نظر‌ اعتبار و رتبه‌ در مجامع بین‌ المللی از جایگاه خیلی خوبی برخوردار‌ هستند . لازم به ذکر‌ می باشد پزشکان و دامپزشکان و دندان پزشکانی که از دانشگاه های مجارستان فارغ‌التحصیل‌ می شوند ، می توانند در کشورهای اتحادیه‌ اروپا بدون‌ نیاز‌ به معادل سازی به طبابت بپردازند .
تحصیل در دانشگاه های کشور‌ مجارستان در سه دوره لیسانس و فوق‌ لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد . زمان‌ کلاس‌های‌ دانشگاهی این کشور در دو ترم پاييز (از سپتامبر تا ژانويه) و ترم بهار (از فوريه تا ژوئن) است . شما قبل از اخذ پذیرش‌ در دانشگاه مورد‌ نظر‌ خویش باید برای دریافت ویزای تحصیلی‌ مجارستان درخواست نمائید .
هزینه تحصیل‌ در مجارستان در دانشگاه ها نسبت‌ به سایر کشورهای اروپایی غیر رایگان‌ خیلی پایین‌ تر می باشد و در دوره‌های‌ متفاوت با توجه‌ به رشته‌ انتخابی بین ۷ ، ۰۰۰ تا ۱۷ ، ۰۰۰ دلار است . ولی این کشور‌ همانند تحصیل آلمان ، اتریش و نروژ شرایط تحصیل رایگان را فراهم نمی کند .
دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های مجارستان مشغول به تحصیل می باشند از امتیاز‌ کار‌ حین تحصیل بسته‌ به مقطع‌ تحصیلی‌ برخوردار‌ خواهند شد .
دوره‌های‌ زبان انگلیسی و زبان آلمانی و دوره‌های‌ پیش‌ پزشکی‌ از دوره‌های‌ تحصیلی خیلی محبوب در کشور مجارستان می باشد . خیلی از افرادی که تمایل به کار یا تحصیل‌ در کشور‌های‌ اروپایی دارند می توانند برای تقویت سطح‌ زبان خویش در این دوره ها شرکت‌ نمایند. با توجه‌ به اینکه مجارستان عضو‌ اتحادیه اروپا و شنگن است ، این افراد در زمان‌ تحصیل‌ در مجارستان می توانند در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا  به جستجوی کار بپردازند یا به دانشگاه های مورد‌نظر‌ خویش مراجعه‌ نمایند و برای دریافت پذیرش تحصیلی‌ اقدام نمایند . محصلین دوره های پیش‌ پزشکی‌ هم می توانند بعد از پایان‌ دوره‌ در آزمون ورودی‌ پزشکی در دانشگاه های مجارستان یا دیگر کشور‌های‌ اروپایی همانند انگلستان ، اتریش و آلمان شرکت‌ نمایند.
مجارستان

هزینه های زندگی در مجارستان و مهاجرت به مجارستان

مجارستان عضو‌ حوزه شنگن است و جزء یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی می باشد . با دلیل وجود دانشگاه ها با شهریه‌ پایین ، همین امر‌ نیز‌ دلیل انتخاب‌ این کشور‌ برای خیلی از دانشجویان بین‌ المللی می باشد . هزینه های پایین‌ تحصیل‌ و زندگی در مجارستان موجب شده است‌ که خیلی از افرادی که تمایل‌ به کار یا تحصیل در کشور‌هایی‌ مانند اتریش و آلمان دارند ، نخست در کشور‌ مجارستان دوره‌ زبان یا دوره های پیش‌ نیاز‌ تحصیلی‌ بگذراند و بعد برای مقصد‌ نهایی خویش اقدام‌ نمایند .
مهم‌ ترین هزینه هایی که در زمان‌ زندگی در مجارستان دارید شامل‌ خوراک‌ ، پوشاک‌ ، اجاره‌ مسکن‌ ، انرژی‌ ، رفت و آمد ، سلامت‌ و تفریحات خواهد بود . مسلما مجموع هزینه‌های‌ زندگی در مجارستان به سبک زندگی و الگوی مصرف‌ شما بستگی‌ خواهد داشت ، ولی به صورت‌ متوسط هزینه های زندگی در مجارستان (بدون احتساب‌ اجاره) 600 یورو در ماه است . هزینه‌ اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر تقریباً 400 یورو و در خارج از شهر تقریباً 280 یورو است . برای یک آپارتمان‌ سه خوابه در مرکز شهر تقریباً 700 یورو و در خارج‌ از شهر‌ تقریباً 500 یورو باید‌ پرداخت نمائید .

چنانچه در مورد زندگی در مجارستان و شرایط‌ عمومی‌  مهاجرت به مجارستان سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت تماس حاصل فرمائید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد زندگی در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823