مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (18 امتیاز)

کالج زبان در مجارستان


کالج زبان در مجارستان

 

تحصیل‌ در کالج زبان در مجارستان از بهترین روش‌های مهاجرت به خارج‌ محسوب می‌شود . در شرایط کنونی شرکت در دوره‌‌های‌ زبان در مجارستان به‌عنوان روشی مطمئن برای دریافت ویزای شینگن و مهاجرت به اروپا بدون‌ نیاز به ارائه مدرک زبان است . دوره های زبان در مجارستان معادل یک سال (۲ ترم تحصیلی) می باشد .

این دوره‌ها فرصت‌ مناسبی برای متقاضیانی است که تصمیم به مهاجرت به کشور‌های‌ اروپایی مانند آلمان و اتریش را دارند . شما قادر خواهید بود با تحصیل‌ در مجارستان علاوه‌بر زندگی در اروپا ، از مزایای‌ تحصیل‌ در دانشگاه‌های برتر مجارستان هم بهره‌مند شوید .

 

 

دلایل‌ تحصیل‌ در کالج زبان در مجارستان

مجارستان کشوری کوچک‌ ولی زیبا و دیدنی است‌ که در قلب اروپا واقع‌ شده‌ است و در بین دانشجویان خارجی به دلیل ارائه‌ برنامه‌‌های‌ آموزشی‌ باکیفیت در اروپا مشهور است . به متقاضیانی که تصمیم تحصیل‌ در مجارستان و یا یک کشور‌ اروپایی را دارند ، توصیه می‌شود که در کالج زبان در مجارستان ثبت‌نام نمایند .

زیرا که فرایند صادر شدن ویزا‌ در کشور‌های‌ انگلیسی زبان برای شرکت در کالج‌‌های‌ زبان ، پروسه پیچیده و سختی است‌ و حتی در این بین هم امکان رد درخواست‌ ویزای متقاضیان وجود دارد‌ . دوره های‌ زبان کشور مجارستان برای یادگیری‌ انواع زبان‌های مورد‌ قبول در سطح‌ جهانی (از سطوح مبتدی‌ تا پیشرفته ، A۱ تا C۱) ارائه خواهد شد . از آنجایی که مجارستان پل ورود به اروپا به شمار می‌آید ، شرکت در این دوره‌‌ها‌ میتواند شما را برای مهاجرت به خارج و کشور‌های‌ خوب دنیا نزدیک‌تر کند‌ .

برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه های مجارستانی به طور معمول به ۳ زبان مجاری ، انگلیسی و آلمانی به دانشجویان ارائه می‌شود . به عبارتی دیگر ، یکی از پیش نیاز‌های‌ دریافت پذیرش از دانشگاه‌های اروپایی و مجارستانی ، ارائه‌ مدرک زبان توسط متقاضیان است .

 

 

مزایای‌ تحصیل‌ در کالج‌های‌ زبان مجارستان

 

مزایا کالج های زبان مجارستان

 

کالج زبان در مجارستان؛ تحصیل در کشورهای اروپایی ، ویژگی‌ و مزایای ویژه خود را دارد‌ . تحصیل‌ در مجارستان هم شامل‌ مزایایی‌ است‌ که بعضی از این مزایا‌ به شرح‌ ذیل هستند :

امکان تبدیل ویزا‌ در خاک اروپا (بدون احتیاج به مراجعت به ایران)

هزینه‌‌های‌ تحصیل‌ و زندگی در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین‌تر می باشد و این فرصت‌ را برای متقاضیان فراهم می‌کند که با هزینه‌ای پایین‌تر دوره‌ زبان مورد‌نظر‌ خود‌ را آموزش‌ ببینند .

بعد از پایان دوره زبان انگلیسی یا آلمانی در مجارستان ، متقاضیان می‌توانند برای ادامه‌ تحصیل‌ و یا کار‌ ویزای جدید خود را دریافت نمایند .

درصد موفقیت در این روش‌ برای مهاجرت به اروپا بسیار‌ بالا‌ است .

دریافت ویزای شینگن و تردد‌ در کشور‌های‌ عضو‌ اتحادیه‌اروپا

 

 

انواع دوره‌‌ها‌ برای تحصیل در کالج زبان در مجارستان

 

دوره های کالج زبان در مجارستان

 

در حالت کلی‌ دوره‌های تحصیلی‌ در کالج های‌ زبان در مجارستان شامل سه دوره‌ می باشد که عبارتند از :

• دوره زبان مجاری در مجارستان
• دوره‌ زبان انگلیسی در مجارستان
• دوره زبان آلمانی در مجارستان

 

 

دوره زبان انگلیسی در کالج های مجارستان

یکی از پر طرفدارترین دوره‌‌های‌ زبان در کالج‌های مجارستان ، دوره زبان انگلیسی است . در این دوره‌‌ها‌ از آخرین‌ متد‌های‌ استاندارد جهانی و برترین اساتید برای آموزش‌ استفاده‌ می‌شود . همین امر هم کالج زبان در مجارستان را به مقصد‌ اصلی برای آموزش‌ زبان در اروپا تبدیل کرده است . در میان کشور‌های‌ اروپایی مجارستان تنها کشوری است‌ که بدون‌ نیاز‌ به مدرک زبان ، متقاضیانی که قصد‌ شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی را دارند مورد‌ پذیرش‌ قرار می‌دهد . این در حالی است که بقیه کشورهای اروپایی برای ثبت‌نام متقاضی‌ نیاز به مدرک‌ آزمون‌ آیلتس با نمره ۶ را دارند .

 

 

دوره‌ زبان مجاری‌ در کالج های مجارستان

دوره‌ های‌ زبان مجاری مطابق با استاندارد‌ اروپایی آموزش‌ زبان CEFR در قالب ۶ سطح می باشد . دوره‌‌های‌ آموزشی‌ زبان مجاری از سطح مبتدی‌ (A۱) تا سطح‌ حرفه‌ای (C۲) ارائه‌ می‌شود . پذیرش‌ تحصیلی‌ در دوره‌‌های‌ مجاری‌ معمولا در سه ترم تحصیلی در ماه‌های سپتامبر (شهریور) ، ژانویه (دی) و ماه می (اردیبهشت) انجام‌ می‌شود . مدت‌ زمان‌ مورد نیاز برای یادگیری‌ زبان مجاری‌ در مجارستان به شرطی که متقاضی‌ به‌صورت تمام‌وقت در دوره‌‌ها‌ شرکت کند . به شرح‌ ذیل است :

دوره‌ | مدت‌ زمان‌ دوره‌
سطح‌ A۲ | حدود ۳ ماه
سطح B۱ | حدود ۶ ماه
سطح‌ B۲ | حدود یک سال

 

 

شرایط‌ ثبت‌نام در کالج های‌ زبان مجارستان

شرایط‌ ثبت نام‌ در کالج زبان در مجارستان به شرح‌ زیر می باشد :

داشتن حداکثر سن ۳۸ سال
داشتن حداقل مدرک‌ دیپلم‌ برای افراد‌ کمتر از ۳۰ سال
داشتن حداقل‌ مدرک‌ کارشناسی برای افراد‌ کمتر از ۳۲ سال
داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد‌ برای افراد کمتر از ۳۸ سال
تمکن‌ مالی ریالی معادل ۸,۰۰۰ یورو در حساب شخصی‌ شما

 

 

مخارج تحصیل‌ در کالج زبان در مجارستان

هزینه های‌ تحصیل‌ در کالج زبان در مجارستان ۲,۰۰۰ تا ۲,۹۰۰ یورو به ازای هر ترم می‌باشد، این قیمت‌ نسبت‌ به هر کالج‌ و دوره‌ متفاوت‌ است . علاوه‌بر هزینه‌ کالج‌ زبان آلمانی یا انگلیسی در مجارستان ، هزینه زندگی در مجارستان هم حتما باید موردتوجه متقاضیان قرار گیرد . با توجه به اینکه امکان ثبت‌نام‌ متقاضیان فقط در یک ترم تحصیلی‌ وجود ندارد‌ ، متقاضیانی که تصمیم به تحصیل‌ در دوره‌‌های‌ آلمانی و یا انگلیسی در کشور‌ مجارستان را دارند باید در دوره‌های یک‌ساله زبان ثبت‌نام کنند.

 

 

بهترین کالج‌های‌ زبان در مجارستان

 

بهترین کالج های زبان در مجارستان

 

برترین کالج های زبان در مجارستان برای تحصیل‌ در دوره‌های زبان آلمانی ، زبان انگلیسی و زبان مجاری‌ به همراه شهریه‌‌ها‌ در جدول ذیل ذکر‌ شده‌است .

نام‌ کالج‌ | دوره زبان | هزینه
شورای فرهنگی بریتانیا (British Council Hungary) | دوره‌ زبان انگلیسی | ۱۱۰ الی ۳۳۰ یورو (در ۳ هفته)
کالج‌ دونا (Duna College) | دوره‌ زبان مجاری‌ ، انگلیسی و آلمانی | ۶۴۰۰ یورو در سال
مرکز زبان انگلیسی (The English Center) | دوره‌ زبان انگلیسی | ۱۱۰ یورو به ازای هر ساعت
موسسه‌ گوته (Goeth -Institiute Hungary) | دوره زبان آلمانی | ۲۴۰۰ یورو (در ۵ هفته)

 

 

هزینه‌‌های‌ عمومی‌ زندگی در مجارستان

 

 

 

هزینه‌های زندگی در مجارستان در مقایسه با دیگر کشور‌های‌ اروپایی بسیار کمتر است . هزینه‌‌ها‌ در شهرهای بزرگ‌ مانند بوداپست به مراتب بیشتر‌ است‌ . دانشجویان در مجارستان می‌توانند تقریباً با ۷۵۰ یورو در ماه زندگی کنند ، که‌ هم برای اجاره و هم برای حمل و نقل عمومی ، بیمه درمانی ، خرید‌ کتاب های درسی و چند شب اقامت‌ در شهر‌ هم کافی می باشد .

 

 

چنانچه در مورد کالج زبان در مجارستان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد کالج زبان در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

5/5 - (18 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823