مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (8 امتیاز)

مهاجرت به مجارستان


مهاجرت در همه جای‌ عالم و روزانه اتفاق‌ می افتد. تعداد مهاجران ، پناهندگان ، انواع مهاجران و گردشگران سالانه به دهها میلیون فرد افزایش‌ می یابد ، چون آدم ها در پی شغل در خارج‌ از کشور و زندگی در منزل های دیگر می باشند . مجارستان بخشی از اتحادیه اروپا می باشد و مهاجرت به مجارستان هرسال در حال زیاد شدن بوده است.

برای مدیریت این سوال ، مجارستان یک نظام مهاجرتی و ویزا برای مدیریت و بررسی بر جریان عوام از سراسر جهان ایجاد کرده است . در این مقاله به مبحث مهاجرت به مجارستان و ابعاد متفاوت زندگی در این کشور خواهیم پرداخت.
*-

آنچه در این مقاله خواهید خواند...

مهاجرت به مجارستان

مجارستان بخشی از منطقه شینگن اروپا شده است و دسترسی ساده را برای تعداد زیادی از کشورهای اروپایی فراهم می کند‌ . هزینه زندگی در مجارستان نسبت‌ به سایر کشور‌های‌ اروپایی بسیار کمتر می باشد . به اضافه فضای اقتصادی مناسب‌ برای کسب‌وکار به پیشرفت در شهرهای بزرگ این کشور منتهی گشته است.

مجارستان تمیز و کارآمد و مدرن ، مکانی عالی برای آغاز یک تجارت و شکل‌دهی خانواده‌ است .
*-

دلایل مهاجرت به مجارستان

گویی این سؤال برای شما قبل ها پیش آمده بود که چرا مجارستان را به عنوان مقصد‌ مهاجرت تعیین کنیم ؟ خوب ، فقط یکی از عوامل تاثیرگذار این بوده است که این یک مقصد‌ اروپایی پررونق‌ است که میهمان نوازی گرم و مخلصانه ای را به مهاجران عرضه می کند. از دیگر عوامل مهاجرت به مجارستان می شود به موردهای پایین اشاره شود :
-*

معیار های بالای زندگی

به عنوان یکی از اعضای مهم اتحادیه اروپا ، ساکنان مجارستان می توانند مستقلاً در سراسر اتحادیه‌ اروپا سفر کنند . این سرزمین به اضافه اینکه از یک اقتصاد آمیخته با درآمد زیاد با تأکید بر تجارت خارجی تشکیل شده است‌ . خبر‌ خوب‌ این است که میزان برابری درآمد‌ در مجارستان زیاد می باشد که معیار بالای زندگی را برای همگی ساکنان تضمین می سازد.

این عامل دلیلی قوی برای افرادی شده که تصمیم می گیرند مهاجرت به مجارستان را به عنوان مسیری برای تغییر در زندگی خود تعیین کنند .
*-

تنوع غذایی جذاب‌

در مجارستان ، شما هرگز گرسنه نخواهید ماند ! خوراکی های بومی ، لذیذ‌ و دلچسب است . غذاهای ملی‌ و دلگرم کننده از قبیل گولش در همه جای کشور‌ مهیا است . گوناگونی غذایی زیبا یکی از دلایل برای افرادی است که تمایل دارند تور‌ مجارستان را به عنوان مقصد‌ مهاجرت خود تعیین کنند .
*-

زیبایی طبیعی

مجارستان خانه برخی از شگفت انگیزترین معماریهای جهان و همچنین خانه برخی از زیباترین مکانهای ذاتی است که تا به الان دیده اید . این یک علت بسیار خوب دیگر برای مهاجرت به مجارستان می باشد . ساکنان مجارستان این برتری را دارند که جذبه های واقعی و طبیعی مانند مناظر سبز باغ ملی Hortobagyi و غار‌های‌ اسرارآمیز‌ Lillafured را بررسی کنند .
*-

خرج های کم زندگی دلیلی برای مهاجرت به مجارستان

هزینه های زندگی در مجارستان نسبتاً کم‌قیمت است و به همین انگیزه ساکنان از وضعیت کیفی زندگی کاملی برخوردار هستند . حتی پایتخت‌ بوداپست نیز به اندازه لازم کم‌بها است تا مردم‌ محلی‌ بتوانند از غذا ، نوشیدنی و جذبه ها لذت‌ ببرند . این عامل هم در برتری های دلایل مهاجرت به مجارستان در میان کشور‌های‌ اروپایی قرار می گیرد .
*-

تاریخ‌ غنی‌

حقیقت‌ها خیلی چشمگیر و تعجب انگیزی در مورد تاریخچه مجارستان وجود دارد‌ . این کشور فولکلور اختصاصی خود را دارد . دیدار از یکی از انبوه‌ موزه‌‌های‌ مجارستان ، راهی رفیع برای آغاز به تماشای تاریخ غنی این کشور‌ خواهد شد . بوداپست دارای موزه‌ قوم‌ نگاری و Szentendre دارای موزه‌ فضای باز Skanzen بوده است .
*-

مجوز‌های‌ مهاجرت به مجارستان

آیا می خواهید با خانواده در مجارستان زندگی نمائید ؟
سه راه مهاجرت به مجارستان برای افرادی که هدف دارند با خانواده در مجارستان زندگی کنند وجود دارد‌.

1-عضو‌ خانواده‌ شهروند مجارستانی (اجازه اقامت‌ خویشاوندان)

این اجازه برای کسانی که اعضای خانواده شهروندان مجارستانی بوده است و مایلند در مجارستان زندگی کنند یا با شهروند‌ مجارستانی همراه یا ملحق‌ گردند ، در نظر گرفته می‌شود‌ .

2-عضو خانواده‌ تبعه اتحادیه اروپا (مجوز اقامت‌ بستگان)

این مجوز‌ برای کسانی که اعضای خانواده‌ شهروندان اتحادیه‌ اروپا هستند و مایلند در مجارستان زندگی کنند یا با شهروند اروپا همراه یا ملحق شوند ، ایده آل خواهد بود .

3-الحاق‌ مجدد‌ خانواده‌ اتباع کشور ثالث‌ (و همچنین‌ همسران یا فرزندان همراه)

این مجوز‌ برای اتباع‌ کشور‌های‌ ثالث‌ (غیر اتحادیه اروپا) استفاده‌ می‌شود‌ که به باقی اعضای خانواده‌ ملی کشور‌ ثالث‌ ملحق‌ می شوند‌ یا با آنها همراه می شوند‌ که قبلاً در مجارستان به شکل‌های‌ مختلف‌ اقامت‌ دریافت کرده اند . اجازه‌ اقامت‌ یا اجازه‌ سکونت تحت این مجوز‌ به این اشخاص ارائه می گردد .
*-

آیا قصد دارید در مجارستان تحصیل نمائید ؟

مجارستان کشوری زیبا واقع در اروپای مرکزی با مساحت 90530 کیلومتر مربعو جمعیتی بالغ بر 6/9 میلیون نفرمی باشد. از آنجا که این کشوریازدهمین کشور محبوب گردشگری در اروپاست،همه ساله متقاضیان زیادی را برای تورهای توریستی،اقامت های تحصیلی و کاری،خرید ملک ،سرمایه گذاری و ثبت شرکت به خود جذب میکند.

ما در این مقاله می کوشیم مطالبی راجب شرایط و مزایای تحصیل در کشور مجارستان را بیان کنیم

از آنجا که کشور مجارستان در قلب اروپا واقع شده سالانه تعداد زیادی از اقصی نقاط جهان متقاضی تحصیل در کشور مجارستان میباشند.شرایط مناسب اخذ ویزای مجارستان و وجود دانشگاه های مورد تاییدوزارت بهداشت و علوم ایران موجب شده که بسیاری از متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور،تحصیل در مجارستان را بعنوان پلی برای ورود به سایر کشورهای حوزه شنگن انتخاب کنند.

بوداپست پایتخت کشور مجارستان میباشد و دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست

مهمترین دانشکده فنی در مجارستان و از قدیمی ترین موسسات فناوری در جهان است.

که رتبه و ساختار دانشگاهی دارد و اولین دانشگاهی است در اروپاکه رشته مهندسی در آن تدریس شدکه فعالیت اصلی آن آموزش حرفه ای در رشته های فن آوری،اطلاع رسانی،علوم طبیعی،اقتصاد،کسب و کار و مدیریت است.

این دانشگاه در سال 1782تاسیس شده و دارای 8 دانشکده و 110 دپارتمان است.

متقاضیان بین 50 کشور جهان این دانشگاه را برای تحصیل در رشته مهندسی انتخاب میکنند.

دانشگاه دیگر شهر بوداپست دانشگاه علوم پزشکی بوداپست است که قدیمی ترین وبزرگ ترین دانشگاه علوم پزشکی در کشور مجارستان است که پس از جنگ جهانی دوم تبدیل به یک دانشگاه مستقل پزشکی شد که در رشته های پزشکی،دندانپزشکی،داروسازی،فیزیوتراپی،طب ورزشی،علوم بهداشت و مدیریت سلامت به فعالیت میپردازد.

آموزش پزشکی دراین کشور متشکل از 6سال تحصیلی میباشدکه 2سال اول علوم پایه پزشکی و 3سال آموزش کلینیکال پزشکی و سال آخرشامل اینترنتی و امتحان بورد پزشکی عمومی میباشد.

دانشگاه بین المللی اقتصاد بوداپست دیگر دانشگاه این کشور است که با دانشگاه باکینگهام انگلستان همکاری مستقیم دارد و در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا درشاخه های مختلف  رشته ی مدیریت،اقتصاد،تاریخ،هنر،کسب و کا رو دیپلماسی و … دانشجو میپذیرد.

از دیگر دانشگاه های دیگر بوداپست می توان به دانشگاه کوروینوس بوداپست که دارای سه دانشکده ی

  • مدیریت بازگانی
  • دانشکده اقتصاد 
  • دانشکده علوم اجتماعی

می باشد نام برد.

لازم به ذکر است دانشکده کشاورزی،حقوق و علوم سیاسی،موسیقی و دانشکده مهندسی هم در دانشگاه علوم پزشکی سگد مجارستان وجود دارند.

 

در ادامه به شرایط تحصیل در کالج های مجارستان می پردازیم

کالج NCUK

درمجارستان کالج های مختلفی وجود دارد که متقاضیان با توجه به شرایط خاص خود میتوانند از هر کدام از این کالج ها استفاده کنند.

برای مثال متقاضیانی که خواهان ویزای کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس، نیوزلند یا استرالیا هستند و به راحتی نمیتوانند ویزای این کشورها را اخذ کنند،میتوانند در دوره های کالج

NCUK شرکت کنند.

این دوره برای افراد 18 تا 24 ساله است و بمدت یکسال در بوداپست مجارستان برگزار میشود ، شهریه این دوره 9900 یورو است و دروسی همچون ریاضی،زبان،شیمی،زیست و…هم در این دوره تدریس میشود.

در اروپا،کشور مجارستان و در آسیا هم کشور مالزی برگزار کننده ی این دوره ی ویژه میباشد.

 

کالج دوره های زبان                        

کشور مجارستان همچنین کالج هایی را در قالب دوره های زبان آلمانی و انگلیسی برگزار میکند.

دوره ی زبان انگلیسی در حد ادونس و آیلس که هزینه آن 5900 یورو می‌باشد.

و دوره های زبان آلمانی در ب1 و ب2 که هزینه آن 6400 یورو می باشد.

که متقاضیان با گذراندن این دوره میتوانند موفق به اخذ ویزا شوند.

لازم به ذکر است که این دوره فقط تدریس زبان است و درس های دیگر ارائه نمیگردد و فقط متقاضیان 18 تا 24 سال میتوانند از این دوره استفاده کنند.

 

کالج پزشکی                           

         کالج پزشکی برای رشته های رشته های پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی یکی است و از انجا که ما برای دانشگاه پذیرش مستقیم نداریم متقاضیان میبایست دوره های کالج را حتما بگذرانند.تحصیل در کالج به زبان انگلیسی است ومدت دوره یکسال می باشد و شهریه دوره 7900 یورو می باشد.

ازمتقاضی بعد از گذراندن دوره کالج آزمون گرفته میشود و در صورت قبولی در این دوره وارد دانشگاه میشوند متقاضیان تا 3 بار میتوانند در این آزمون شرکت کنندو اگر چنانچه در هر دوره نتوانستندقبول شوند تا سه بار این فرصت به انان داده میشوند تا درآزمون مربوطه شرکت کنند.

 

کالج بیزینس                           

این کالیج هم فقط برای متقاضیان 18 تا 24 ساله است و هزینه دوره 5900 یورو میباشد که شامل رشته های مدیریت،اقتصاد و بازرگانی است و تدریس در  این دوره ها به زبان انگلیسی میباشد

*-

 

آیا می خواهید در مجارستان کار‌ کنید‌ یا تجارت کنید ؟

اقامت کاری مجارستان

در این مقاله سعی داریم به اقامت کاری مجارستان – شرایط اقامت کاری – اقامت کاری اروپا – ویزای کاری مجارستان  بپردازیم .

اقامت کاری اروپا پر طرفدارترین روش مهاجرت بعد از روش تحصیلی درمیان ایرانیان می باشد زیرا از نظر زمانی سریعترین و کم هزینه ترین روش نسبت به سایر روش های مهاجرت به اروپا می باشد . معمولا از هر کشوری که  عضو شنگن باشد واقامت کاری آن را داشته باشین  متقاضی به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود می توانند  در هریک از 26 کشور شنگن اجازه زندگی و کار و تحصیل دارند .

تقریبا اکثر کشورهای اروپایی با پیدا کردن کارفرما و گرفتن دعوتنامه کاری از شرکت مربوطه می توانید برای ویزای کاری آن کشور اقدام نمایید . ولی نکته حایز اهمیت اینکه پیدا کردن یه کارفرما کاری سخت و دشوار می باشد مگر اینکه شما تخصصی داشته باشین که در کشور مورد نظر و کل حوزه شنگن کم باشد .

تیم مهاجرتی ره پویان عدالت با 10 سال سابقه درخشان و با موارد فراوان موفق در زمینه اقامت کاری مجارستان آماده ارایه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان می باشد.

بعد از سال ها تجربه در مورد اقامت کاری اروپا توانسته ایم به راه حلی دست یابیم که بتوانیم به سرعت و بدون شرایط دشوار و پیچیده برای تمامی افراد اقامت کاری اروپا بگیریم .

ما با ثبت چندین شرکت در مجارستان و  راه اندازی بیزنس های فعال توسط این شرکت ها اقدام به گرفتن مجوز کار و دعوتنامه کاری برای متقاضیان عزیز می نماییم و در نهایت اقامت کاری یک ساله مجارستان برای متقاضی گرفته می شود بعد از گرفتن کارت اقامت سپس برای همسر و فرزندان زیر 18 سال ویزای همراه گرفته می شود و فرزندان اجازه ی تحصیل رایگان در حوزه شنگن و همچنین همسر اجازه کار در کل حوزه شنگن را دارد .

اقامت کاری مجارستان هرسال قابلیت تمدید دارد و شرکت های ما در مجارستان با تمدید قرارداد کاری امکان تمدید مجدد اقامت  را فراهم می نمایند . تنها نکته ای که برای تمدید با توجه داشته باشین این است که دولت مجارستان نسبت به پرداخت مالیات و بیمه حساس بوده و برای تمدید اقامت کاری این مورد که آیا شما مالیات و بیمه خود را پرداخت نموده اید یا خیر توسط اداره مهاجرت چک می شود . مبلغ بیمه و مالیات بصورت ماهیانه چیزی حدود 400-500 یورو در ماه می باشد. لذا در صورت عدم پرداخت بیمه و مالیات امکان تمدید اقامت وجود ندارد.

بعداز 5 سال امکان اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق اقامت کاری مجارستان وجود دارد.

کشور مجارستان با حدود 10 میلیون یکی از کشورهای کم جمعیت اروپای مرکزی می باشد جمعیت مهاجران آن 10 درصد از کل جمعیت مجارستان می باشد. پایتخت مجارستان بوداپست می باشد . همسایگان کشور مجارستان اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، اسلوونی و اتریش همسایه است . زبان رسمی این کشور مجاری و زبان دوم انگلیسی می باشد . دانستن زبان انگلیسی برای زندگی در این کشور به شما کمک می کند ولی باید توجه داشته باشین که برای زندگی در هر کشور شما باید برای یادگیری زبان رسمی آن کشور اقدام نمایید.

کشور مجارستان از نظر اقتصادی کشوری باثبات بوده و همین امر باعث شده که کشور مجارستان به یکی از مقاصد اصلی مهاجرت در میان کشورهای اروپایی تبدیل شود .پاسپورت این کشور در سال 2020 به عنوان پنجمین پاسپورت قدرتمند در جهان به حساب می آید . با مراجعه به سایت :passportindex

 

می توانید رنکینگ پاسپورت مجارستان و کشورهای بدون ویزا با پاسپورت مجارستان  ،  ویزای فرودگاهی و یا کشورهای دارای  ویزا با پاسپورت  مجارستان را ملاحظه نمایید . حدود 108 کشور با پاسپورت مجاری بدون ویزا می باشد .

 

حدود 108 کشور با پاسپورت مجاری بدون ویزا می باشد .

پایین بودن نرخ بیکاری و بالابودن درآمد دو عامل مهم در افزایش تقاضای نیروی کار در مجارستان بوده میزان درآمد در کشور مجارستان در مقایسه با سایر کشورها در رتبه هفدهم قرار دارد . واحد پولی مجارستان فورینت می باشد که از پول های قدرتمند در جها ن می باشد

*-

آیا قصد دارید در مجارستان سرمایه‌ گذاری نمائید ؟

این برنامه‌ فرصتی را برای گرفتن اقامت دائم در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن و زندگی ، بازرگانی ، یا سفر آزادانه‌ به اروپا و داخل‌ اروپا ارائه می دهد‌ . شما ملزم به سرمایه‌ گذاری 250000 یورویی تضمین‌ شده توسط دولت خواهید بود تا در پایان دوران 3ساله بازگردانده شود . متقاضیان از همه قومیت ها می توانند تنها با یک دفعه بازدید از مجارستان مجوز اقامت دائم بدست‌آورند.

 

آیا می‌خواهید‌ رابطه‌ کاری‌ فعلی‌ خود‌ را به اقامت‌ دائم مجارستان تبدیل نمائید ؟

برای کسانی که برای شغلی که نیاز‌ به مهارتهای حرفه‌ای و خاص دارا است رابطه کاری برقرار‌ کرده اند و می خواهند اقامت دائم بیشتری‌ در اتحادیه‌ اروپا داشته باشند ، گزینه ای به نام کارت آبی اتحادیه‌ اروپا وجود دارد .

در اصل ، یک غیر مجارستانی که قبلاً اجازه کار‌ مهارتهای حرفه‌ای خود را بدست‌آورد کرده است‌ و برخی از شرایط دیگر را برآورده می‌کند‌ ، می تواند بین‌ یک‌تا‌ چهار سال در همان کارت‌ آبی دسته اروپا بماند . این یک ارتقای دائمی تر برای جواز کار‌ مهارتهای حرفه‌ای برای مجارستان است .
*-

 

اقامت‌ دائم مجارستان

روش های مختلفی برای اخذ اقامت دائم مجارستان وجود دارد . ولی در تمامی روش ها ابتدا به شما یک اقامت موقت داده می شود .

 

اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق تحصیل

شما بعد از 10 سال تحصیل پیوسته در مجارستان می توانید اقامت دائم دریافت نمایید.

 

اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق خرید ملک

یکی دیگر از راه های اقامت دائم مجارستان خرید ملک به ارزش 250000 یورو می باشد . در ابتدا یک اقامت سه ساله دریافت می کنید و بعد از آن اقامت شما به دائم تبدیل می شود . امکان اخذ اقامت دائم مجارستان برای همسر و فرزندان تا 22 سال وجود دارد .

 

اخذ اقامت مجارستان از طریق تمکن مالی

یکی دیگر از روش های اقامت مجارستان از طریق اثبات تمکن مالی می باشد . تمکن مالی به این صورت می باشد که شما باید بتوانید ثابت کنید که در ایران درآمد خوبی دارین حال این درآمد می تواند از طریق فیش حقوقی سود بانکی اجاره ملک و .. باشد . شایان ذکر است که اقامت از طریق تمکن همواره تمدید می شود ولی تبدیل به اقامت دائم نمی شود.

 

اخذ اقامت دائم مجارستان ازطریق کاری

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت مجارستان از طریق کاری می باشد اگر کارفرمای شما به مدت 3 سال پیوسته قرارداد کاری شما را تمدید نماید و شما بتوانید مجوز کارتان را تمدید نمایید بعد از 3 سال اقامت دائم دریافت می نمایید .

 

اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در مجارستان باید یک بیزینس پلن خوب و کامل به سفارت نشان دهید . در صورتی که در ایران شرکتی نداشته اید و یا گردش مالی خوبی ندارید بهتر است از روش اقامت کاری از طریق کارفرمای مجاری برای اخذ اقامت اقدام نمایید.

 

*-

تابعیت وشهروندی

شهروندان خارجی‌ که هیچگاه شهروند مجارستان نبوده اند ، می توانند ملیت مجارستان را از طریق تابعیت‌ شهروندی دریافت کنند .

*-
تحصیل‌ در مجارستان؛ انگیزه ای کلیدی برای مهاجرت به مجارستان

چنانچه به فکر مهاجرت به مجارستان به صورت‌ دائمی و با خانواده خود خواهید بود ، شاید شده از خود بپرسید که نمونه های آموزشی‌ این کشور چیست و از چه طریق می توانید فرزندان خود‌ را در مدارس مجارستان ثبت‌ نام کنید . در این بخش ، نگاهی زودگذر به آموزش در مجارستان خواهیم داشت ، اینکه چطور با مدارس‌ غربی مطابقت دارد‌ و چگونه می توانیم به شما در عبور‌ از پل فرهنگی کمک‌ کنیم .
*-

 

تحصیل در مدارس مجارستان

تدریس زبان انگلیسی در مجارستان را کجا می توانیم پیدا‌ کنیم ؟

خبر خوب اینکه شما می توانید برای فرزندان خود برای تحصیل در دبیرستان های مجارستان اقدام نمایید.

تحصیل در مقطع دبیرستان در مجارستان دارای امتیازهای فراوانی می باشد از جمله معتبر بودن دیپلم صادرشده از مدارس مجارستان در کل حوزه شنگن همچنین فرزند دلبند شما در حین تحصیل سه زبان انگلیسی مجاری و آلمانی یاد می گیرد که بعد از اخذ دیپلم می توانند در کل حوزه شنگن وارد دانشگاه شوند و از تحصیل رایگان به زبان آلمانی در آلمان و یا تحصیل رایگان به زبان مجاری در مجارستان بهره مند شوند.

مجارستان دارای مدرسه‌ها مختلفی است که به زبان انگلیسی تدریس می کنند. از جمله :

دبستان بین‌ المللی آمریکایی بوداپست – قبل از مهدکودک را تا سطح‌ها دبیرستان‌ ارائه می دهد و حداکثر ۶۷۰ کودک‌ را در خود‌ جای می دهد‌.

مدرسه بین‌ المللی بریتانیکا – سطوح پیش مهد‌ کودک ، مهدکودک ، دبستان و دبیرستان‌ را ارائه می دهد و حداکثر ۲۷۰ کودک را در خود‌ جای‌ می دهد‌ .

مدرسه‌ بین‌المللی بوداپست – ISB از مهد کودک‌ تا راهنمایی‌ به کودکان خدمات‌ آموزشی‌ ارائه‌ می‌دهد و می‌تواند حداکثر ۸۰ کودک‌ را در خود‌ جای دهد‌ .

مدرسه‌ بین‌المللی ارمنی بوداپست – با چارچوب جهان‌بینی مسیحی به دانش‌آموزان کلاس‌‌های‌ ۱ تا ۱۲ خدمات‌ آموزشی ارائه‌ می‌دهد .

این مدرسه حداکثر ظرفیت پذیرش‌ ۱۷۰ دانش‌ آموز را داراست .

آکادمی ارمنی گریتر گریس – آموزش‌ را برای کودکان از پیش دبستانی تا کلاس‌ ۱۲ ارائه می دهد و حداکثر ظرفیت‌ ۱۷۵۵ کودک‌ را دارد‌ .

 

آیا مدارس‌ زبان خارجی در مجارستان وجود دارد‌ ؟

بوداپست دو آموزشگاه زبان خارجی دارد . آموزشگاه فرانسوی بوداپست دروسی را به زبان فرانسه عرضه می کند و به محصل ها از دبستان‌ تا کلاس‌ دوازدهم آموزش می دهد‌ . آموزشگاه آلمانی در بوداپست مشابه دانشکده بادن -وورتمبرگ آلمان می باشد و وسعت پذیرش ۴۲۰ محصل را داراست .

 

آیا تأمین یک مکان در آموزشگاهها مجارستان سخت بوده است ؟

خبر‌ خوب این است‌ که درعمل هیچ‌ رقابتی برای کسب اعتبار در مدارس مجارستان وجود ندارد . تنها کاری که باید انجام دهید این است‌ که یک درخواست ثبت‌ نام را پر بکنید و کارتان تمام‌ است .

همین قانون برای پیش دبستانیها هم صدق‌ می‌کند‌ . از آنجایی که در مجارستان پیش دبستانی های مازاد وجود دارد ، ثبت‌ نام فرزندان شما خیلی آسان است و اگر زبان مجارستان را نمی دانند ، قادر خواهید بود آنها را در مدارس بین‌ المللی انگلیسی ، آلمانی یا فرانسوی قرار دهید .

 

آیا فرزندان ما می توانند از اتوبوس مدرسه‌ برای رفت و آمد به مدرسه‌ استفاده کنند ؟

متأسفانه ، مجارستان سیستم‌ اتوبوس مدرسه‌ را برای مدارس‌ دولتی خود‌ ندارد ، ولی مدارس‌ خصوصی‌ گزینه های حمل و نقل را در اختیار‌ دارند .

 

دانشگاه و دانشکده در مجارستان

اگرچه مجارستان به مقیاس کشور‌هایی‌ مانند بریتانیا ، آلمان یا فرانسه در حوزه تحصیل‌ در خارج‌ از کشور‌ مطرح‌ نیست ، ولی این کشور‌ متعهد شده است که به یک مرکز‌ آموزش عالی‌ پیشگام تبدیل‌ شود . از این رو خیالتان بابت وضعیت کیفی آموزش پس از مهاجرت به مجارستان آرام باشد‌ . کالجها و دانشگاه ‌های مجارستان از مقیاس فزاینده ‌ای از دانشجویان بین‌المللی پذیرایی می‌کنند و دوره‌هایی را ارائه می‌دهند که به زبان‌هایی غیر از مجارستانی و بیشتر‌ انگلیسی ، تدریس می‌شوند .

در راستای فرآیند بولونیا که انگیزه آن سازگارتر کردن‌ سیستم‌‌های‌ آموزش عالی در سراسر اروپا است ، دانشگاه‌های مجارستان سه سطح‌ مدرک‌ عرضه می‌کنند : (لیسانس) ، (کارشناسی ارشد) و (دکتری) .

دورههای لیسانس در مجارستان معمولاً سه یا چهار سال ، دوره‌های‌ کارشناسی ارشد در مجارستان یک یا دو سال و دوره‌های‌ دکتری‌ در مجارستان در حدود سه الی چهار سال طول می کشد . در بعضی از دروس ، احتمال گذراندن یک دوره‌ پنج یا شش ساله نیز وجود خواهد داشت که ترکیبی از سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد است .

مدرک دیپلم در مجارستان نیز در سراسر جهان پذیرفته‌ می‌شود‌ و از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است . استاندارد بالای برنامه‌ها‌ با شهریه‌های‌ بسیار مساعد در مقایسه‌ بین المللی و همچنین‌ هزینههای مقرون‌ به صرفه زندگی ، دانشجویان بین‌ المللی بیشتری‌ را به بوداپست جذب‌ می کند .

رشته های آموزشی در دانشگاه های مجارستان :

رشتههای پزشکی‌ در مجارستان
-داروسازی
-دندانپزشکی
-داروخانه
-پرستاری
-فیزیوتراپی

رشته‌های‌ مهندسی در مجارستان
-کامپیوتر‌ و فناوری اطلاعات‌
-مکانیکی
-شیمی
-معماری
-الکترونیک
-طراحی محصول
-مکاترونیک

رشته‌های‌ علوم‌ اقتصادی‌ و انسانی در مجارستان
-تجارت بین‌ المللی
-مدیریتهای تجاری
-MBAاگر در حال‌ برنامه‌ ریزی برای مهاجرت به مجارستان هستید و برای بررسی گزینه های خود در موقعیت تحصیل در مجارستان به کمک‌ نیاز‌ دارید ، ما در موسسه‌ ره پویان عدالت‌ آمادگی‌ کامل‌ داریم تا به شما یاری کنیم . لطفاً همین امروز با تیم کارشناس مهاجرت ما تماس‌ بگیرید تا به شما کمک‌ کنیم تا رؤیاهای خود‌ را به واقعیت‌ تبدیل‌ کنید .

*-


کار‌ در مجارستان؛ هدفی اساسی برای مهاجرت به مجارستان

بعضی اشخاص با اهداف کاری برای مهاجرت به مجارستان برنامه‌ریزی‌ می کنند . کسانی که تمایل به کار‌ کردن در مجارستان برای هر شرکتی می باشند نیاز‌ به مجوز دارند که معمولاً با درخواست و دریافت مجوز کار‌ مجارستان اعطا می گردد .
*-


مجوز کار‌ برای چه مواردی استفاده‌ می‌شود‌ ؟

-کسانی که شهروندان / اتباع‌ غیر اتحادیه‌ اروپا هستند‌ که مایل‌ به کار‌ در مجارستان برطبق رابطه شغلی هستند .
-کسانی که مایل‌ به انجام کار به صورت انفرادی با دریافت‌ غرامت‌ هستند‌ (پیمانکار مستقل ، مشاور‌ ، کارآفرین خصوصی) .
در نظر‌ داشته باشید که مجوز کار برای یک رابطه‌ کاری خاص‌ با یک کارفرمای خاص صادر می‌شود‌ . چنانچه شخصی کار‌ جدیدی را شروع کند‌ ، این امر مستلزم‌ یک فرآیند درخواست‌ جداگانه برای مجوز کار‌ تازه است .

 

آیا شما معیار‌ها‌ را دارید ؟

متقاضی‌ الزاماً باید با ارائه‌ قرارداد کاری‌ یا توافق‌ اولیه با کارفرمای آینده‌ در مورد ایجاد‌ رابطه‌ شغلی ، هدف کار‌ را تأیید کند . در صورت‌ انجام فعالیتهای کاری به صورت‌ انفرادی ، سندی که حتما باید ارائه‌ شود ، قرارداد‌ نمایندگی ، قرارداد‌ مشاوره ، مجوز‌ کارآفرینی خصوصی‌ و غیره می باشد .

یکی از موارد پراهمیت در مهاجرت به مجارستان به منظور کار در این کشور‌ ، قرارداد کار‌ است . قرارداد‌ کار‌ باید معیار‌های‌ خاصی را داشته باشد و ازاین‌رو توصیه می‌شود‌ که توسط‌ متخصصان تهیه‌ گردد .
بسته به عوامل متفاوت ، درخواست‌ را می توان‌ در کشور شهروندی (سفارت مجارستان یا در موارد خاص‌ کنسولگری ، بسته‌ به کشور‌ محل‌ سکونت فعلی) ، در موسسه منطقه ای ذیصلاح اداره‌ مهاجرت ارسال کرد .
*-


آیا شرایط‌ و امکانات ذیل را دارید ؟

-بودجه‌ کافی‌ برای مدت اقامت‌ یا از طریق‌ موجودی حساب بانکی .
-پول کافی از خارج از کشور
-موقعیت اقامت‌ مناسب با ایجاد یک آدرس قابل‌سکونت مجارستان (قرارداد اجاره‌ ، اظهارنامه مالک‌ که حق اقامت‌ رایگان دارد‌ ، تایید مالکیت‌ ملک‌ قابل‌سکونت خود تقاضاکننده در مجارستان)
-پوشش‌ بیمه درمانی همه جانبه مناسب .

 

زمان‌ تخمینی درخواست برای این مجوز ؟

-ظرف‌ ۷۰ روز‌ تأییدیه دریافت خواهید کرد . (احتمالاً چنانچه درخواست‌ اضافی‌ وجود نداشته باشد‌ کوتاه تر است)
-اعتبار‌ حداکثر تا ۳ سال است یا در انجام رسیدگی به یک روش واحد تا ۲ سال ، در هر دو مورد‌ مجوز کار قابل‌ تمدید‌ است‌ .
*-

 

سرمایه‌ گذاری در مجارستان

مجارستان به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا ، دسترسی به بازاری با ۲۵۰ میلیون نفر‌ در شعاع ۱۰۰۰ کیلومتری را ارائه می دهد ، در حالی که بازار‌ مشترک اتحادیه اروپا بسیار بیشتر از ۵۰۰ میلیون نفر را در اختیار‌ دارد .
مجارستان در قلب اروپا واقع‌ شده‌ است که این کشور‌ را برای تولید‌ ، خدمات و تدارکات بهینه می کند‌ . مهاجرت به مجارستان مقصد و پایگاه شیوه آلی برای سرمایه‌ گذارانی است که در حالت برنامه‌ ریزی برای پیشرفت تجارت هستند ، از جمله سرمایه گذارانی که از کشورهای اطراف آمده و مایل‌ به تصرف بازارهای اروپایی هستند .
*-


دلیل‌های اصلی‌ سرمایه‌ گذاری در مجارستان :
موقعیت‌ جغرافیایی ایده‌ آل در میانه اروپا برای تولید ، خدمات و تدارکات
-زیرساخت عالی‌ ، سایت‌های‌ صنعتی آماده‌ ، ادارات و پارک‌های‌ علمی
-تعادل خوبی بین‌ هزینه‌های‌ نیروی کار و کیفیت‌
-مشوقهای دولتی (یارانه نقدی ، کمک‌ هزینه‌ مالیاتی)
-سیاست‌ اقتصادی‌ سرمایه گذاری دلخواه
-سیستم‌ مالیاتی رقابتی

*-


خرید‌ ملک‌ در مجارستان

چنانچه تا به حال به ایده خرید ملک در مجارستان فکر‌ کرده اید ، خوشحال خواهید شد که بدانید فرآیند خرید خانه در مجارستان بسیار آسان تر‌از‌آن چیزی شده که تصور می کردید . گذشته از چند محدودیت در مورد‌ مکان‌ ، خارجیها تقریباً از حقوقی مشابه شهروندان مجارستان برخوردار‌ هستند‌ .

اگرچه به عنوان یک مهاجر در حال حاضر فقط قادر خواهید بود یک خانه شهری‌ یا قابل‌سکونت خرید کنید (با املاک‌ روستایی‌ که عمدتاً برای شهروندان مجارستانی در نظر گرفته شده است) ، هنوز انتخاب‌ قابل‌ توجهی در بازار برای پیدا‌ کردن‌ منزل رؤیایی خود در مجارستان دارید .

در حال حاضر مهاجران برای فروش ملک‌ در مجارستان تنها باید‌ مجوز‌ داشته باشند . این مجوز‌ را می توان از شورای منطقه‌ دریافت‌ شود و تقریباً ۲۰۰ یورو برای شما خرج خواهد داشت . فرآیند خرید‌ مجوز‌ رسمی‌ در نظر گرفته می شود‌ و تقریباً شش هفته طول می کشد تا نهایی گردد .

 

از چه طریق شهروندان اتحادیه اروپا می توانند ملک‌ در مجارستان بخرند ؟

وقتی که مجارستان در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه‌ اروپا پیوست شد ، معامله ملک‌ در مجارستان را برای شهروندان اتحادیه‌ اروپا زیاد آسان‌ کرد‌ . اتباع‌ اتحادیه اروپا روند آسانی برای خرید‌ ملک‌ در مجارستان دارند ، اگرچه اگر قصد دارند بیش‌از‌ ۹۰ روز‌ متوالی در این کشور بمانند ، به مجوز‌ اقامت‌ نیاز دارند . اتباع اتحادیه اروپا می توانند در ۳۰ روز‌ اول‌ پس از ورود‌ به مجارستان برای اجازه‌ اقامت‌ اقدام‌ کنند .

 

اتباع غیر اتحادیه اروپا چگونه‌ می توانند در مجارستان ملک‌ بخرند ؟

درصورتی‌که از یک کشور‌ غیر اتحادیه اروپا هستید و برای ورود‌ به مجارستان نیاز به ویزای مجارستان دارید ، باید قبل از ورود به کشور برای اجازه‌ اقامت‌ اقدام‌ کنید‌ . شما باید برای دریافت‌ این جواز در نزدیک‌ ترین سفارت‌ یا کنسولگری اقدام نمائید . بسته به چگونگی ویزای شما ، تاریخ انقضای مجوز‌ شما ممکن‌ است متفاوت‌ باشد‌ ، ولی می تواند به راحتی‌ برای جابجایی دراز مدت تمدید‌ شود .

پس از اینکه برای مجوز خود درخواست دادید و آن را در دست داشتید ، قادر خواهید بود برای جواز خریداری ملک مجارستان از مقامات محلی‌ درخواست‌ دهید . اگرچه‌ درخواستها به راحتی رد نمی شوند‌ ، تأیید خواست شما شاید است تا سه ماه طول بکشد .
*-

خرید خانه در مجارستان به‌صورت شرکتی

به بسیاری از مهاجرانی که در پی خرید ملک در مجارستان هستند ، توصیه می شود قبل از درخواست‌ ، به عنوان یک شرکت ثبت نام‌ کنند . متخصصان املاک‌ به اتباع خارجی‌ توصیه‌ می‌کنند که مسیر شرکت‌ را دنبال کنند زیرا‌ شرکت‌‌ها‌ قبل‌ از درخواست برای خرید‌ خانه نیازی‌ به جواز ندارند و همچنین این روند بسیار‌ سریع‌تر‌از‌زمانی خواهد بود که شما به‌عنوان یک شخص‌ حقیقی‌ برای خرید‌ اقدام‌ کنید .

به‌خاطر‌ داشته باشید که این گزینه هزینه‌‌های‌ سربار دارد که امکان‌پذیر است برای سرمایه شما ایده‌آل نباشد ، اما چنانچه به دنبال‌ سریع‌ترین گزینه خرید‌ ملک‌ در مجارستان هستید‌ (یا چنانچه می‌خواهید تعداد زیادی ملک بخرید) ، این راهکار شاید است ایده‌آل شما باشد‌ .

خریداری خانه‌ در مجارستان چقدر طول می کشد ؟

روش درخواست مجوز‌ ، درخواست‌ برای خرید‌ و تأیید و نهایی شدن‌ درخواست‌‌های‌ شما به‌طور متوسط‌ ​​۱۲ تا ۶۳ روز‌ طول می کشد .

*-
روش های اخذ‌ اقامت‌ مجارستان

اقامت دائم مجارستان

درصورتی‌که شخصی دلیلی برای مقیم شدن در مجارستان و فعالیت‌ در جامعه‌ داشته باشد ، می تواند اقامت دائم مجارستان (و در نتیجه‌ اتحادیه اروپا) را دریافت کند . کلمات‌ اقامت‌ دائم به‌طور طبیعی به این معنا شده که فرد حتما باید در این شهر زندگی کند و آدرس‌ ثبت شده‌ داشته باشد‌ .

نوع‌ مجوز‌ : اقامت‌ دائم

چگونه‌ حین‌ مهاجرت به مجارستان مقیم‌ مجارستان شویم ؟

برای شهروندان غیر مجموعه اروپا در سال اول یک ویزا‌ در کنسولگری دریافت می کنید که می توانید با آن به مجارستان سفر نمائید . این ویزا‌ از تاریخ‌ ورود شما به منطقه شینگن به زمان ۳۰ روز ارزش خواهد داشت . در طول این زمان ، برای گرفت مجوز‌ اقامت‌ نهایی شینگن و تنظیم‌ آدرس‌ ثبت‌نام‌ ، باید‌ شخصاً به سازمان مهاجرت مجارستان مراجعه کنید‌ .

در سال دوم ، شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند مجوز‌ اقامت‌ را در اداره‌ مهاجرت مجارستان دریافت‌ کنند . شما بایستی شغل خودتان (مجوز کار و قرارداد‌ کار/قرارداد کار) و مکان اقامت خود (یعنی قولنامه اجاره) را ثابت‌ نمائید .

-ثبت کمپانی در مجارستان؛ راهکاری کارآمد برای مهاجرت به مجارستان

چنانچه برنامه‌ریزی‌ مهاجرت به مجارستان را شروع کرده اید ، ممکن‌ است این سؤال برایتان‌ پیش آمده باشد‌ که چگونه‌ یک شرکت‌ در مجارستان راه‌اندازی‌ کنید‌ . این مطلب برای کمک به درک‌ بهتر فرآیند و قوانین مربوط به شروع یک شرکت‌ در مجارستان ایجاد شده‌ است‌ .

همان سیستم حقوقی که در حال حاضر در کشور‌های‌ اتحادیه‌ اروپا مورد‌ بهره برداری قرار خواهد گرفت ، زمانی که قصد دارید یک شرکت در مجارستان ایجاد نمائید ، بکارگیری می گردد . درصورتی‌که شما یک خارجی‌ هستید‌ که به دنبال راه‌ اندازی کسب و کار‌ در مجارستان هستید‌ و دارای جواز اقامت‌ معتبر‌ بودید ، پس از دریافت مجوز‌ تاجر انحصاری قادر خواهید بود این کار را انجام دهید .

*-
چه مدت طول می کشد تا یک کمپانی در مجارستان راه‌اندازی‌ گردد ؟

به‌طور میانگین ​​حدود پنج روز طول می کشد تا یک شرکت‌ در مجارستان راه‌ اندازی گردد . این شامل‌ زمان‌ برای تمام‌ گام ها قانونی‌ از جمله خدمات مشاوره با وکیل‌ و مراجعه‌ به دادگاه‌ ثبت‌ است‌ .

چه نوع‌ شرکتهایی می‌توانید‌ در مجارستان سرمایه گذاری کنید ؟

در مجارستان ، خارجی‌ها‌ فرصت سرمایه گذاری در یکی از چهار نوع‌ مختلف‌ شرکت‌ را خواهند داشت . این شامل :

KKT – شرکتهای تضامنی – در این شرکت‌ها‌ کلیه شرکا مسئولیت‌ نامحدودی در عملیات شرکت دارند .
BT – شرکتهای محدود‌ – این شرکتها حداقل یک شریک‌ عمومی‌ را می بینند که مسئولیت نامحدودی در برابر عملیات‌ شرکت‌ دارد‌ . بقیه شرکا‌ در این شرکت‌ها‌ تنها مسئولیت‌ محدود‌ دارند .
RT – شرکتهای سهامی – در داخل‌ شرکت‌های‌ سهامی ، داراییهای شرکت‌ در بورس‌ اوراق بهادار معامله می‌شود‌ . اینها می توانند نهادهای خصوصی‌ یا عمومی‌ باشند اما فقط‌ یک ذینفع واحد‌ داشته باشند . این نوع شرکت‌ها‌ موظف به داشتن هیئت مدیره با حداقل سه نفر و حداکثر یازده نفر است .
KF – شرکتهای محدود‌ – شرکتهای محدود در مجارستان مجاز به افزایش‌ سرمایه از مردم‌ نیستند . سهامداران این شرکت‌ها‌ دارای مسئولیت محدود‌ هستند و حداقل‌ حقوق‌ صاحبان سهام شرکت‌ باید بیش از ۳ میلیون HUF باشد .

نحوه‌ ثبت‌ شرکت در مجارستان

اگر یکی از اهداف شما از مهاجرت به مجارستان ، ثبت‌ شرکت در این کشور‌ است می بایست با وضعیت ثبت شرکت‌ در این کشور‌ آشنایی داشته باشید . جمعاً شرکت‌ ها‌ و مشاغل در مجارستان بایستی به صورت‌ ثبت‌ تجاری در دادگاههای منطقه‌ ای ثبت‌ شوند . کلیه‌ درخواست‌‌های‌ ثبت‌ کسب و کار به صورت دیجیتالی در دادگاه تجارت توسط یک وکیل تعیین‌ شده‌ انجام می‌شود‌ .

وکلایی که تقاضا ثبت‌ کسب و کار شما را ارسال می کنند موارد زیر را ارسال‌ می کنند :
-یک مجوز تجاری
-اسناد شرکت
-نام‌ تجاری شرکت و آدرس‌ مسئولین آن
-محل‌ فعالیت‌ شرکت
-نوع‌ فعالیت‌ها‌
-شکل‌ ادغام
-تأییدیه برای کارگران خارجی

شرکت‌ همچنین‌ بایستی در بخش‌های‌ پایین نیز‌ ثبت‌ گردد :
-اداره مرکزی‌ آمار‌ (KSH)
-سازمان مالیات بر درآمد ملی‌ (APEH)
سازمان‌ مالیات‌ بر درآمد منطقه‌ ای
-دادگاه‌ منطقه‌ ای ثبت
-موسسه‌ بیمه ملی‌
*-

هزینه های زندگی در مجارستان

همانطور که فراتر مطرح شد پول زندگی در مجارستان نسبت‌ به سایر‌ کشور‌های‌ اروپایی بسیار‌ کمتر ارزیابی گشته است . در واقع بوداپست ، پایتخت‌ خیره‌ کننده مجارستان ، در نظرسنجی هزینه های زندگی در سال ۲۰۲۰ در رتبه ۱۷۰ از بین‌ ۲۰۹ شهر قرار گرفت و آن را بسیار‌ ارزان تر‌از‌شهرهایی مانند‌ لندن و پاریس و اما گران‌ تر‌ از‌ صوفیه و بخارست کرد‌ .

برتری دیگر این است که علاقه مندان به مهاجرت به مجارستان تمایل‌ دارند حقوق بسیاری نسبت‌ به همتایان خود‌ دریافت کنند که کیفیت زندگی بهتری را برای آنها مهیا می نماید . با این حال مانند هر جای دیگری خصوصیت های خاصی از زندگی وجود دارا است که می تواند پرهزینه باشد‌ . از این رو مهاجران بایستی بودجه‌ خودشان را بر این مبنا نظم کنند .

*-

هزینه‌ اقامت‌ در صورت‌ مهاجرت به مجارستان

مخارج اولیه ای که مهاجران در مجارستان با آن مواجه‌ است ، مسکن‌ است . این مورد به ویژه در مورد‌ کسانی که در مناطق‌ شهرنشین مانند بوداپست زندگی می کنند صادق‌ است . طبیعتاً مبلغ اقامت‌ در مجارستان تا حد زیادی‌ به موقعیت ، اندازه و چگونگی اقامت‌ بستگی دارد .

هزینه‌ مواد‌ غذایی در مجارستان

پس از اقامت‌ ، بزرگ‌ترین هزینه برای اغلب مردم‌ مجارستان غذا است که تقریباً یک چهارم حقوق‌ ما‌هانه‌ میانه افراد مقیم‌ مجارستان را تشکیل می دهد‌ . در وضعیت ایده آل خرید کالا‌ها‌ و محصولات بومی از بازارهای محلی‌ جهت پختن غذا در خانه می تواند هزینه‌های‌ مواد غذایی مهاجران را در مقایسه با خرید‌ مواد غذایی از سوپرمارکتها و رستوران‌ ها ، کاهش‌ می دهد .

هزینه‌ صرف غذا‌ در مجارستان

رستورانهای خوب زیادی در مجارستان وجود دارد که با بودجه های متفاوت طراحی گشته اند . از این رو مقداری‌ که برای صرف‌ غذا‌ در بیرون از خانه صرف می‌شود‌ ، حقیقتاً به انتخاب‌ رستوران‌ و بودجه مهاجران بستگی خواهد داشت . ضمناً‌ به یاد‌ داشته باشید که انعام‌ پرداختن در مجارستان الزامی می باشد و بایست هنگام‌ بودجه‌ بندی برای صرف غذا در خارج از خانه‌ در نظر‌ گرفته شود .

هزینه‌ حمل و نقل در مجارستان

سامانه حمل و نقل عمومی‌ توسعه‌یافته‌ مجارستان نه تنها راحت است شاید بسیار مقرون به صرفه خواهد شد . با قیمتی‌ مناسب می توان‌ یک بلیط‌ ما‌هانه‌ خریداری‌ نمود که امکان دسترسی به مقیاس نامحدودی از سفر‌های‌ تراموا ، اتوبوس ، قایق‌ و مترو‌ در بوداپست را امکان پذیر می‌کند‌ .

هزینه‌ مراقبت‌های‌ بهداشتی‌ در مجارستان

مراقبتهای بهداشتی‌ برای مهاجران در مجارستان خرج زیادی را به همراه نخواهد داشت؛ زیرا هر فردی‌ که در این مملکت شاغل است می تواند از خدمات‌ مراقبت‌های‌ بهداشتی‌ رایگان یا با یارانه بالای آن استفاده کند‌ . کیفیت‌ مراقبت بهداشتی‌ در مجارستان با اکثر کشورهای اروپای غربی برابری‌ می نماید .

این شهر حتی نام خویش را به عنوان یک مقصد‌ گردشگری پزشکی برجسته کرده است‌ . مراقبت های بهداشتی‌ اختصاصی در مجارستان از استاندارد بالایی برخوردار شده است و در مقایسه با کشورهای غربی نسبتاً ارزان‌ بوده است .

انواع‌ ویزا‌های‌ مجارستان

قبل از اینکه بتوانید برای مقاصد‌ کاری‌ یا آموزشی به مجارستان سفر بکنید ، باید‌ تمام‌ ویزاها و مدارک‌ خود را برای ورود‌ به این کشور داشته باشید . شش ویزا‌ برای اقامت‌ کوتاه‌ مدت برای مجارستان وجود دارد‌ . بستگی به مقصود شما از سفر ، ممکن‌ است لازم‌ باشد‌ برای ویزای بازدیدکننده ، تجاری ، توریستی ، پزشکی‌ ، ملی‌ یا ترانزیت درخواست دهید . اجازه‌ دهید نگاهی به هر یک از این روادید های کوتاه مدت مجارستان بیاندازیم .

ویزای بازدید

ویزای بازدیدکننده مجارستان تا یک سال اعتبار دارد . برای درخواست ویزای بازدیدکننده ، به یک دعوت نامه‌ رسمی‌ از یک شهروند‌ مجارستانی یا یک خارجی‌ که دارای مجوز‌ اقامت‌ در مجارستان بوده است ، احتیاج دارید که الزاماً باید از اداره‌ مهاجرت مجارستان دریافت‌ گردد .

در دعوت‌ نامه ، شهروند‌ مجارستانی یا مقیم دائمی که دعوت‌ نامه‌ را انجام داده است‌ ، ثابت‌ می‌کند‌ که هزینه های بازدید‌ شما را تقبل‌ می کند و در هنگام بازدید از مجارستان مسئولیت‌ کامل شما را بر عهده‌ می گیرد . آن وقت از دعوت نامه‌ ، می‌توانید‌ برای ویزای بازدیدکننده در کنسولگری مجارستان یا سفارت مجارستان در شهر خودشان درخواست‌ دهید .

این ویزا‌های‌ کوتاه‌ مدت برای مهاجرت به مجارستان عموماً‌ برای خانواده‌ و دوستان شهروندان مجارستانی صادر می شود .

 

ویزای پزشکی‌

چنانچه قصد دارید برای دریافت‌ خدمات‌ درمانی به مجارستان سفر‌ کنید ، می توانید برای ویزای پزشکی‌ که یکی از انواع‌ ویزا‌های‌ کوتاه‌ مدت‌ مهاجرت به مجارستان است ، اقدام‌ کنید . قبل از اینکه بتوانید برای این ویزا تقاضا دهید ، بایستی گواهی صادرشده توسط مرکز پزشکی که در آن درمان‌ خود‌ را دریافت‌ خواهید کرد‌ ، ارائه دهید . همچنین‌ باید ثابت‌ بکنید که وجوه کافی در حساب بانکی‌ خود برای تأمین هزینه سکونت و سفر به خانه‌ پس از عمل‌ دارید .

 

ویزای تجاری

ویزای تجاری جهت‌ مهاجرت به مجارستان تنها به مدت‌ سه ماه اعتبار‌ دارد‌ و قبل از اینکه بتوانید برای این ویزا‌ اقدام کنید ، به یک دعوت‌ نامه رسمی‌ از یک کارگزار‌ یا شخص‌ حقوقی در مجارستان نیاز‌ دارید . شرکتی که می خواهد شما را دعوت کند باید‌ برای دعوت نامه‌ در اداره مهاجرت مجارستان درخواست‌ دهد‌ .

شرکت‌ باید‌ ثابت‌ کند که شما برای تجارت به مجارستان سفر‌ خواهید کرد‌ و این شرکت‌ هزینه‌های‌ شما را پرداخت می نماید . پس از صدور دعوت نامه‌ ، قادر خواهید بود برای ویزای تجاری از کنسولگری یا سفارت‌ مجارستان درخواست‌ دهید .

 

ویزای ترانزیت

درصورتی‌که شما یک شهروند‌ اتحادیه‌ اروپا یا یک تبعه‌ خارجی‌ هستید‌ که دارای مجوز اقامت معتبر‌ برای سوئیس یا لیختن اشتاین هستید‌ و قصد‌ ندارید بیش‌از‌ پنج روز در مجارستان ترانزیت کنید‌ ، لزومی به ویزای ترانزیت ندارید . با این احوال ، اگر واجد شرایط‌ مصونیت نیستید ، اگر‌ قصد‌ دارید برای مدت‌ کوتاهی‌ در مجارستان ترانزیت کنید‌ ، باید‌ برای ویزای ترانزیت درخواست‌ دهید .

 

مهاجرت به مجارستان ره پویان عدالت‌

درصورتی‌که برای کسب اطلاعات‌ درباره‌ ویزاهای لازم‌ مهاجرت به مجارستان به کمک‌ نیاز‌ دارید ، حتماً با تیم کارشناسان ما در موسسه ره پویان عدالت‌ تماس‌ بگیرید . به این شکل راهنمایی‌های‌ لازم‌ را به‌طور کامل کسب نموده و مسیری امن و معتبر‌ را برای رسیدن به اهداف مهاجرتی خود‌ طی نمایید‌ .

همچنین‌ ره پویان عدالت‌ ، مجموعه‌ ای متشکل از کارشناسان مجرب‌ و کارآزموده‌ در زمینه‌ انجام‌ تمامی‌ خدمات‌ صفر تا صد مهاجرت به مجارستان است‌ . همچنین اعزام دانشجو به مجارستان و ارائه راهنمایی‌های‌ کامل‌ در حوزه شروع‌ کسب و کار‌ در مجارستان در این موسسه‌ انجام‌ می شود .

کلیه امور مربوط به مهاجرت به مجارستان را می‌توانید‌ با پیگیری‌های‌ مداوم و مستقیم کارشناسان مجموعه‌ در کوتاه‌ترین‌ زمان‌ به انجام رسانید.

 

 

چنانچه در مورد شرایط مهاجرت به مجارستان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

 

آیا شما نکات دیگری در مورد مهاجرت به مجارستان میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💚

 

 

آیا تسلط داشتن به زبان مجاری از شرایط اصلی مهاجرت به این کشور است؟

در حال حاضر امکان مهاجرت به این کشور با در اختیار داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز وجود خواهد داشت.

آیا امکان مهاجرت همزمان همسر به کشور مجارستان از طریق ویزای تحصیلی در این کشور وجود دارد؟

کشور مجارستان برای دانشجویان ویزای همراه صادر نمی کند اما شیوه های مهاجرتی دیگری برای ورود همزمان به این کشور برای همسر وجود دارد.

برای مهاجرت به مجارستان از کجا شروع کنم؟

اولین قدم برای مهاجرت به کشور مجارستان شناخت روش های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم کرد.

5/5 - (8 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823