مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (23 امتیاز)

ویزای همراه مجارستان🤞2023


گرفتن ویزای همراه مجارستان یکی از روش‌های مهاجرت به مجارستان است . چنانچه شما دارای ویزای اقامتی معتبر در کشور‌ مجارستان باشید ، پس شما می‌توانید با درخواست ویزای همراه ، اعضای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان خواهد بود را به مجارستان بیاورید .

گرفتن ویزای همراه مجارستان یکی از آسان‌ترین مسیرهای مهاجرتی برای آن گونه از افرادی که قصد مهاجرت به خارج را دارند .

ما در این مقاله از موسسه ره پویان عدالت به بررسی‌ چگونگی‌ گرفتن ویزای همراه مجارستان به همراه شرایط و مدرک‌های مورد‌ احتیاج این روش مهاجرت خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید .

گرفتن ویزای همراه از طریق ویزای تحصیلی‌

دانشجویانی که مشغول‌ به تحصیل در مجارستان است می‌توانند با فرستادن دعوت‌ نامه‌ زمینه‌ پیوست اعضای خانواده خود را آماده نمایند .

دانشجویان این کار را در طول دوره‌ آموزشی خود‌ می‌توانند انجام‌ دهند و در همان ابتدا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود‌ ویزای همراه سرزمین مجارستان را بگیرند .

در این زمینه تقاضاکنندگان بایستی شرایط ویزای همراه مجارستان مثل اثبات تمکن مالی کافی و نیز‌ اثبات رابطه خانوادگی‌ خود‌ را مدنظر قرار دهند .

همراه دانشجو می‌تواند از حق آموزش و کار‌ در مجارستان بهره‌مند گردد .

اخذ ویزای همراه از طریق ویزای شغل

افرادی که از طریق ویزای کاری‌ مجارستان اقامت این کشور را دارند ، می‌توانند از طریق ارسال دعوت‌ نامه‌ برای گرفتن ویزای همراه مجارستان برای خانواده‌ خودشان اقدام‌ نمایند .

در این روش ، ویزای مجارستان صرفا بر پایه‌ اقامت‌ کاری‌ افراد به اعضای خانواده‌ وی تعلق‌ می‌گیرد .

این ویزا‌ مشتمل همسر یا شریک رسمی و ثبت‌ شده و همچنین کودک یا فرزندان پایین ۲۱ سال شخص متقاضی است‌ .

در این رابطه‌ همسر شخص تقاضاکننده می‌تواند از حق کار‌ و آموزش در سرزمین مجارستان بهره‌مند گردد و تنها شرط پیش‌ روی متقاضی اخذ شماره‌ شناسائی مالیاتی برای کار‌ در مجارستان می باشد .

اخذ ویزای همراه از طریق ویزای سرمایه‌گذاری

سرزمین مجارستان در یک موقعیت جغرافیایی مهم در قلب‌ اروپا واقع شده‌ است‌ و با داشتن یک اقتصاد درحال رویش از کلیه سرمایه‌ گذاران خارجی استقبال‌ می نماید .

کیفیت‌ خوب و هزینه پایین زندگی در مجارستان دو فاکتوری بوده است که باعث جذب‌ سرمایه گذاران به مجارستان و دریافت اقامت‌ این دیار می‌گردد .

ویزای همراه برای متقاضیانی صادر خواهد شد که هدف سرمایه‌گذاری در مجارستان از راه خرید اوراق قرضه با تعهد ۵ ساله را دارند .

همراه فرد سرمایه‌گذار از حق کار و آموزش در مجارستان هم برخوردار‌ خواهد بود‌ .

افرادی که ویزای همراه مجارستان را اخذ می‌کنند ، اجازه کار‌ و تحصیل در این سرزمین را دارند .

این اشخاص برای صدور‌ مجوز برای شغل بایستی به اداره‌ کل پلیس اتباع خارجی منطقه محل‌ سکونت خود‌ مراجعه و در خواست‌ خود‌ را ارائه‌ دهند .

در صورتی که متقاضیان در خواست مجوز‌ شغل‌های پردرآمد با هدف‌ اقامت را دارند درخواست آن‌ها توسط پست صلاحیت‌دار ارزیابی می‌گردد .

مدارک مورد درخواست برای گرفتن ویزای همراه مجارستان

ویزای همراه مجارستان

در مرحله اول سفارت مجارستان دلایل‌ شما را برای گرفتن ویزای همراه مجارستان بررسی‌ می نماید

. در صورت‌ واجد‌ شرایط بودن ، قادر خواهید بود فرم‌‌ها‌ و مدارک موردنیاز را ارائه داده و پس‌ازآن منتظر‌ زمان‌ تقاضا مصاحبه حضوری باشید . سندهای مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه مجارستان عبارتند از :

ارائه‌ تمکن‌ مالی :

در نظر بگیرید که تقاضاکننده ویزا‌ بایستی دارای منابع درست برای تأمین معاش خود‌ برای بیش‌ از نود روز‌ در طول مدت‌ اقامت یکصد و هشتاد روزه‌ خود باشد .

بایستی درآمد یا دارایی‌ رسمی تقاضاکننده یا اعضای خانواده‌اش برای تامین‌ هزینه‌های زندگی آن‌ها از جمله اقامت ، سفر بازگشت و در صورت‌ لزوم‌ مراقبت‌‌های‌ بهداشتی‌ را تأمین نماید .

اظهارنامه محضری که نشانگر پشتیبانی شخص ارسال کننده دعوتنامه از متقاضی‌ باشد ، همراه با اسنادی جهت اثبات‌ توانایی‌ اعضای خانواده در عرضه حمایت‌ مالی (در صورت نیاز) . که شامل موارد پایین خواهد بود :
✔گواهی درآمد‌ صادر شده با مقام‌ مالیاتی برای درآمد سال گذشته اعضای خانواده‌ یا متقاضی
✔گواهی درآمد صادر شده‌ با صاحب‌کار
✔صورت‌حساب‌ بانکی اعضای خانواده‌ یا تقاضاکننده از حساب بانکی مجارستان
✔گواهی صادر شده‌ توسط کارفرما و یا پست مالیاتی به عنوان اثبات درآمد‌ منظم دریافت شده‌ از خارج

اصل و کپی‌ مدرک سکونتی معتبر :

محل اقامت در مجارستان باید ملکی گردد که در دفتر املاک و مستغلات‌ به عنوان ساختمان مسکونی‌ یا خانه مستقل‌ مشخص‌ گردد ، یا هر ملک‌ مناسب‌ برای اقامت (حداقل ۶ متر مربع فضای زندگی برای هر نفر) یا یک ملک‌ تجاری که مناسب‌ تشخیص‌ داده شود‌ .

به صورت کلی برای تایید شرایط اقامتی حالات ذیل مورد درخواست است :

✔قرارداد‌ اجاره‌ مسکونی در تایید اجاره مسکن
✔سند‌ اقامت
✔سند‌ تایید ملکیت ملک‌ قابل‌سکونت با بکارگیری از کپی تصدیق‌ شده سند‌ ملکیت که ظرف ۳۰ روز گذشته‌ صادر گشته است .
✔دعوت‌ نامه معتبر‌ با استشهاد رسمی ضمیمه‌ شده‌
✔شواهد مستند برای تأیید رزرو جا اقامت و پرداخت
✔اظهارنامه محضری که توسط‌ فرد متقاضی که دارای ویزای طولانی‌ مدت‌ یا مجوز سکونت مجارستان است‌ . (دارای کارت‌ اقامت موقت یا کارت سکونت دائم باشد)
✔ارائه‌ قرارداد از موسسه املاک و یک کپی از آژانس دولتی دارای صلاحیت‌ در خصوص اعطای مجوز برای خریداری ملک‌ .

ارائه‌ مدرک خدمات جامع بیمه درمانی :

این مدرک‌ها باید به‌موجب قوانین سیستم تامین اجتماعی‌ یا توافق‌ بین‌ المللی درمانی بین مجارستان و کشور‌ مبدا باشد‌ و یا اینکه متقاضی دارای منابع مالی لازم‌ برای تأمین مخارج های چنین خدماتی می باشد .

✔فرم درخواست‌ تکمیلی
✔دعوت‌ نامه قانونی مورد‌ پذیرش سازمان مهاجرت مجارستان
✔مدرک‌های شناسائی جهت تایید رابطه خانوادگی‌
✔فرم‌ تقاضا ویزای بلند مدت
✔گواهی‌ ثبت‌نام‌
✔گذرنامه با اعتبار دست‌کم ۱۸ ماه

مخارج و مدت‌ زمان‌ درخواست ویزای همراه مجارستان

مخارج کارهای اداری برای گرفتن ویزای همراه مجارستان ۶۰ یورو می باشد .

مخارج خدمات‌ اداری‌ برای این ویزا‌ در صورت ارائه در مجارستان ۱۸۰۰۰ HUF است و مبلغ اخذ شده‌ برای تمدید اجازه‌ اقامت‌ به میزان ۱۰۰۰۰ HUF می باشد .

درصورتی‌که شما دارای ویزای اقامت‌ معتبری در کشور مجارستان باشید ، پس شما قادر خواهید بود با درخواست‌ ویزای همراه تمامی اعضای خانواده‌ خود‌ شامل‌ همسر‌ و فرزندان را به مجارستان بیاورید . بایست مطلع باشید که کل فرآیند رسیدگی‌ به این گونه ویزای مجارستان حدود ۳ تا ۴ ماه به طول می‌انجامد .

شرایط تمدید ویزای همراه مجارستان

با داشتن ویزای همراه تقاضاکننده می‌تواند حداکثر تا یک سال در مملکت مجارستان اقامت‌ کند .

متقاضی می‌تواند پس از اتمام‌ زمان ویزای همراه ، بدون احتیاج به بازگشت به ایران ویزای خود را برای یک سال دیگر در مجارستان تمدید‌ نماید .

وی برای تمدید‌ ویزای خود‌ باید به اداره مهاجرت مجارستان مراجعه کند . دارنده‌ ویزای همراه مجارستان تا ۵ سال می‌تواند ویزای خود‌ را تمدید‌ نماید .

اقامت‌ دائم مجارستان از راه ویزای همراه

شما قادر خواهید بود از روش های تحصیل‌ ، سرمایه‌گذاری و کار‌ در مجارستان ، ابتدا‌ اقامت‌ موقت و پس‌ازآن اقامت‌ دائم این سرزمین را دریافت بکنید .

بدین ترتیب‌ که متقاضی پس از ۵ سال اقامت‌ موقت و در صورتی که هیچ‎گونه پیشینه کیفری نداشته‌باشد ، می‌تواند درخواست اقامت دائم خود‌ را بدهد و همچنین تقاضاکننده بعد از گذشت‌ ۸ سال از شروع اقامت خود در خاک مجارستان می‌تواند پاسپورت با ملیت‌ مجارستانی خود‌ را اخذ کند .

5/5 - (23 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823