مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (10 امتیاز)

تمکن مالی مجارستان(2023)💰🟠

تمکن مالی مجارستان(2023)

ارائه گواهی تمکن مالی از جمله مراحل دریافت ویزای تحصیلی مجارستان می باشد. هر دانشجو زمانی واجد شرایط دریافت ویزای دانشجویی مجارستان می‌شود، که مبلغ تعیین‌شده به عنوان تمکن مالی را در حساب بانکی خود یا حامی مالی خود دارا باشد.

قابل توجه است که گواهی تمکن مالی برای تحصیل در مجارستان باید شرایط معینی داشته باشد که ما در این مقاله به آن‌ها اشاره می کنیم و توضیح کاملی درباره این مرحله از دریافت ویزای تحصیلی مجارستان ارائه می‌دهیم. 

🤓 تمکن مالی ویزای تحصیلی مجارستان

تمکن مالی ویزای تحصیلی مجارستان

تمکن مالی ویزای تحصیلی مجارستان یکی از شرایط مهم مهاجرت دانشجویان بین‌المللی به این کشور است. متقاضیان در هنگام اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی، باید گواهی تمکن مالی برای تحصیل در مجارستان را ضمیمه سایر مدارک خود کنند و تحویل سفارت دهند.

تمکن مالی ویزای دانشجویی مجارستان ثابت می‌کند که شما از پس هزینه‌های تحصیل و زندگی در مجارستان برمی‌آیید و با توجه به هزینه‌های مناسب در این کشور، مبلغ تمکن مالی ویزای تحصیلی مجارستان نیز مطلوب است.

با توجه به هزینه‌های زندگی و تحصیل، مبلغ تمکن مالی ویزای تحصیلی مجارستان بین 6000 تا 8000 یورو تعیین شده است هرچند که برخی منابع این مبلغ را 9218 یورو (10000 دلار) در سال 2023 اعلام کرده‌اند.

فراموش نکنید که این مبلغ باید در زمان اقدام برای اخذ ویزا استعلام و مبلغ دقیق تعیین شده توسط سفارت برای دریافت ویزا به حساب بانکی مورد نظر واریز شود.

نکته مهم این است که پدر یا مادر دانشجو (به عنوان حامی مالی – Sponsor) می‌توانند گواهی تمکن مالی برای تحصیل در مجارستان را فراهم کنند و این نسبت خانوادگی باید توسط مدارک شناسایی رسمی تأیید شود.

📌 گردش سه ماهه حساب بانکی

📌 گواهی سلامت

توجه داشته باشید که باید مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را به زبان انگلیسی (یا سایر زبان‌ها بسته به قوانین سفارت) ترجمه کنید.😎 

😇  گواهی تمکن مالی مجارستان

گواهی تمکن مالی مجارستان

گواهی تمکن مالی (Certificate of Financial Ability یا Proof of Funds) به مدرک بانکی گفته می‌شود که نشان می‌دهد دانشجویان بین‌المللی سرمایه کافی را برای یک سال تحصیل و زندگی در مجارستان دارند. این گواهی برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان لازم است و باید با طی کردن اقدامات لازم، از بانک دریافت شود و حتماً مُهر و امضای رسمی داشته باشد.

تنها مجارستان نیست که برای ارائه ویزای تحصیلی، از دانشجویان گواهی تمکن مالی دریافت می‌کند بلکه شما برای مهاجرت تحصیلی به هر کشوری باید بتوانید توانایی مالی خود را با ارائه این گواهی ثابت کنید. داشتن مبلغ تمکن مالی ویزای تحصیلی مجارستان در حساب بانکی یکی از شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان است.

🙂 ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

دریافت ویزای دانشجویی یکی از مراحل مهاجرت تحصیلی برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) را ندارند. این متقاضیان باید با مراجعه به سفارت مجارستان در کشور محل زندگی خود، برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایند. آن‌ها باید در ابتدا تمامی مدارک لازم را تحویل سفارت دهند و بعد از آن برای مصاحبه در زمان معین آماده شوند.

توجه داشته باشید که فقط کسانی واجد شرایط ویزای دانشجویی مجارستان می‌شوند که نامه پذیرش خود را دریافت کرده و تمکن مالی لازم را داشته باشند.✌️

😌 مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

اگر موفق به دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه های مجارستان شده‌اید، باید مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان را آماده کنید. توجه داشته باشید که سفارت مجارستان در کشورهای مختلف، ممکن است مدارک مختلفی را از دانشجویان درخواست کند و لازم است که قبل از هر اقدامی از لیست دقیق مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی در سفارت مجارستان در کشور محل زندگی خود اطلاع کسب کنید.

✔️ کپی پاسپورت (با حداقل 6 ماه اعتبار)

✔️ فرم‌های تکمیل‌شده درخواست ویزا

✔️ عکس (در ابعاد عکس پاسپورت)

✔️ نامه پذیرش تحصیلی

✔️ نامه پرداخت هزینه‌های لازم

✔️ کپی مدارک تحصیلی

✔️ مدارک زبان مورد نیاز

💰 نحوه ارائه تمکن مالی تحصیلی مجارستان

نحوه ارائه تمکن مالی تحصیلی مجارستان

شرایط و نحوه ارائه تمکن مالی تحصیلی مجارستان باید به درستی رعایت شود تا دانشجو بتواند ویزای دانشجویی خود را دریافت کند. از جمله شرایط لازم برای تمکن مالی ویزای تحصیلی مجارستان می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

📎 گواهی تمکن مالی برای تحصیل در مجارستان باید از حساب بانکی شخصی (حقیقی) گرفته شود و حساب بانکی حقوقی (شرکت، موسسه و …) مورد تأیید نیست.

📎 حامی مالی دانشجو باید ثابت کند که درآمد مشخص ماهانه دارد و این اثبات از طریق ارائه گردش 6 ماهه حساب بانکی انجام می‌شود.

📎 منبع درآمد حامی مالی باید مورد تأیید قرار بگیرد.

📎 گواهی تمکن مالی ویزای تحصیلی مجارستان باید از یک بانک معتبر، به صورت رسمی و با مُهر و امضا، دریافت شود.

📎 برای دریافت گواهی تمکن مالی باید به صورت حضوری به بانکی که در آن حساب دارید، مراجعه نمایید.

💶  هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

 هزینه زندگی در مجارستان شامل موارد زیر می باشد:

✔️ سبک زندگی دانشجو

✔️ شهر محل تحصیل و زندگی دانشجو

به طور میانگین گفته می‌شود که هر دانشجو با مبلغی نزدیک به 576.5 یورو در ماه می‌تواند هزینه نیازهای اولیه زندگی خود را بپردازد. البته باید دقت کنید که مبلغ مذکور هزینه اسکان را شامل نمی‌شود و تنها هزینه زندگی یک نفر است!

برای جزئیات بیشتر درباره هزینه زندگی در مجارستان، به جدول زیر توجه کنید:

نوع هزینه مبلغ هزینه (به یورو)
اسکان 52 تا 519
مواد غذایی 1 تا 9
امکانات رفاهی 5 تا 47
حمل و نقل 1 تا 3

📕 هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

قطعا با مهاجرت تحصیلی به مجارستان، باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنید. این شهریه ارتباط مستقیم با سه عامل اصلی یعنی رشته انتخابی، دانشگاه و  مقطع تحصیلی شما دارد و ارائه لیستی از هزینه تحصیل در مجارستان بدون در نظر گرفتن حداقل یکی از این موارد، وجود ندارد.

 در جدول زیر هزینه تحصیل پرطرفدارترین رشته‌های ارائه شده در دانشگاه های مجارستان را بیان کردیم:

رشته تحصیلی هزینه تحصیل (به یورو – در هر ترم)
روابط بین‌الملل 600 تا 1000
مدیریت بازرگانی 1200
رشته‌های مهندسی 1600 تا 2500
پزشکی 6000 تا 8000
دندانپزشکی 6000 تا 8000

📚 بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان

 ارائه گواهی تمکن مالی برای تحصیل در مجارستان مانع از دریافت بورسیه نمی‌شود. شما می‌توانید برای دریافت بورسیه های مجارستان اقدام کنید و بسته به نوع بورسیه انتخابی‌تان، هزینه‌های خود را بپردازید. بورسیه‌ها در مجارستان ممکن است بخشی از هزینه‌های زیرا را پوشش دهند:

📌 هزینه زندگی در مجارستان

📌 شهریه دانشگاه

📌 هزینه بیمه

📌 هزینه اسکان

🧑‍💻 کار همزمان با تحصیل در مجارستان

کار همزمان با تحصیل

یکی از راه‌های تسهیل پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان، کار همزمان با تحصیل است. بر اساس قوانین مجارستان، دانشجویان بین‌المللی می توانند به مدت 24 ساعت در هفته همزمان با تحصیل خود کار کنند. البته این مدت زمان در تعطیلات افزایش پیدا می کند.

جالب است بدانید که دانشگاه‌ها به دانشجویان در کاریابی کمک می‌کنند و کارفرمایان نیز ساعات کاری منعطف را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. کار همزمان با تحصیل در مجارستان شرایط و مزایای مخصوص به خود را دارد.

🤩 نتیجه گیری

نتیجه گیری

شما با ارائه گواهی تمکن مالی یکی از مهم‌ترین مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی مجارستان را تحویل سفارت می‌دهید. دقت کنیدکه این مدرک باید رسمی، مُهر شده، امضا شده و مرتبط با حساب بانکی شخصی دانشجو یا حامی مالی او (الزاماً یکی از والدین) باشد. با رعایت تمامی نکات، با خیال راحت این مرحله از مراحل دریافت ویزای تحصیلی مجارستان را سپری کنید.

🧐 پرسش‌های متداول

⭐️ گواهی تمکن مالی چیست؟

گواهی تمکن مالی به سندی گفته می‌شود که ثابت می‌کند شما از پس هزینه‌های تحصیل و زندگی در مجارستان برمی‌آیید.

⭐️ آیا برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان به گواهی تمکن مالی نیاز داریم؟

بله! دانشجویان بین‌المللی برای اخذ ویزا موظفند که گواهی تمکن مالی برای تحصیل در مجارستان را ارائه دهند.

⭐️ مبلغ تمکن مالی ویزای تحصیلی مجارستان چقدر است؟

مبلغ تمکن مالی ویزای تحصیلی مجارستان را مبلغی بین 6000 تا 10000 یورو برای یک سال تعیین کرده‌اند.

⭐️ نحوه ارائه تمکن مالی تحصیلی مجارستان به چه صورت می باشد؟

گواهی تمکن مالی ویزای تحصیلی مجارستان باید به صورت رسمی (مُهر و امضا شده) از بانکی معتبر دریافت شود.

⭐️ چه کسانی می‌توانند تمکن مالی ویزای تحصیلی مجارستان را برای دانشجویان تأمین کنند؟

تنها پدر و مادر دانشجو می‌توانند با ارائه مدارک شناسایی معتبر حامی مالی فرزند خود شوند.

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823