مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

خرید ملک مجارستان


خرید ملک مجارستان؛ روشی جذاب برای اخذ اقامت

خرید ملک مجارستان، یکی از جذابترین روش هایی است که می توان با آن اقامت این کشور را اخذ کرد. سفر به منطقه شینگن بدون نیاز به ویزای مجزا مزیت داشتن اقامت مجارستان است. این امتیاز به همراه مزیت های دیگر از جمله آب و هوای مناسب ، هزینه های مقرون به صرفه ، دانشگاه های معتبر و امنیت نسبتاً زیاد باعث شده است که افراد زیادی خواهان مهاجرت به مجارستان باشند. کشور مجارستان در اروپای شرقی – مرکزی قرار گرفته و با کشورهای اتریش ، اسلوواکی ، اوکراین ، رومانی ، صربستان ، کروواسی و اسلوونی هم‌جوار است . زبان متعارف مردم مجارستان ، مجارستانی و  پول این کشور‌ فورینت است که معادل  با ۰,۰۰۳۲ دلار آمریکا . کشور مجارستان عضو ناتو ، اتحادیه اروپا و (OECD) (سازمان همکاری و توسعه اقتصادی که 35 عضو دارد و اعضای آن متعهد به اصول دموکراسی و اقتصاد بازار آزاد هستند) و منطقه شینگن می باشد .  یکی از راه هایی که می توان از طریق آن، اقامت این کشور را بدست آورد؛ خرید ملک مجارستان است در این مقاله این روش مورد بررسی قرار می گیرد . از آنجایی که کشور مجارستان یکی از مقاصد گردشگری در اروپا است و همچنین هرسال، پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در دانشگاه های این سرزمین شده است. شما در صورت خرید ملک مجارستان و یا اجاره این املاک به سایر گردشگران ، سود زیادی را کسب خواهید کرد .

مزیت های اقامت مجارستان از راه خرید ملک

به دلیل مزیت هایی که در ادامه به آن ها می پردازیم؛ خرید ملک مجارستان برای  اخذ اقامت حائز اهمیت است.

قیمت بالای رشد اقتصادی در مجارستان طی سالهای قبل
مالیات کم
پشتیبانی دولت‌ مجارستان از سرمایه گذاران خارجی
نرخ کم تورم حدود 7.3%
نرخ کم مصادره دارایی ها
دریافت اقامت دائم مجارستان
امکان اخذ وام بانکی
قیمتهای به صرفه ی خرید ملک در مناطق مختلف مجارستان
هزینه های نسبتا کم تر زندگی در مجارستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی
نرخ پائین جرم‌ و جنایت
استانداردهای بالای زندگی در مجارستان
مجوز سفر به کشورهای حوزه شینگن
بهره مندی فرزندان از برنامه های آموزشی با سطح بالا

خرید ملک مجارستان
خرید ملک مجارستان

وضعیت سرمایه گذاری در بازار املاک مجارستان

مجارستان از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپایی و منطقه شنگن می باشد که در طی سالهای اخیر به واسطه سرمایه گذاریهای خارجی‌ و بهره گیری از منابع و نیرو‌های‌ کار ماهر توانسته به رشد اقتصادی مورد قبولی دست یابد . همگام با دیگر قسمت های اقتصادی ، اخیرا بازار‌ املاک‌ در ناحیه بوداپست مجارستان هم پیشرفت چشمگیری داشته است و پیش بینی می شود که هر ساله ، بازار املاک مجارستان رشد‌ 15% داشته باشد.

به همین سبب ، سودآوری سرمایه گذاری و برگشت بهره در بخش ملک مجارستان تضمین می شود. پس به طور کلی ، انجام سرمایه گذاری در املاک مجارستان، روشی بدون ریسک و قابل اعتماد برای سرمایه گذاران ایرانی محسوب می شود . قضیه، زمانی مورد توجه بیشتری قرار می گیرد که بدانید مالیات بر املاک در مجارستان 4% تعیین شده است. پس در صورتی که سرمایه گذاری 2 یا چند آپارتمان در کشور مجارستان خریداری کند ، وی و خانواده همراهش می توانند صلاحیت اخذ اقامت موقت 3 ساله در ناحیه شنگن را کسب نمایند .

شرایط زندگی و اقامت در مجارستان از راه خرید ملک مجارستان چیست ؟

نرخ ملک در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایینتر می باشد و می توان گفت در مجموع فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است . مجارستان در سال 2004 به عضویت اتحادیه‌ اروپا در آمده و بنابراین از قوانین این مجموعه پیروی می‌کند . شرایط اقتصادی در این کشور رو به رشد است و همین امر خود باعث بالا رفتن ارزش ملک نیز خواهد شد .

خریداری خانه در مجارستان طی سالهای اخیر ساده تر شده و مشکلات آنچنانی برای سرمایه گذاری در این مملکت وجود ندارد . به این دلیل اگر قصد شما از خریداری خانه در اروپا  مسافرت به کشورهای قلمرو شینگن است ، مجارستان می‌تواند گزینه  مناسبی باشد.

وقتی که می‌خواهید یک کشور خارجی را برای مهاجرت با سرمایه‌ گذاری املاک مورد بررسی قرار دهید ، می بایست مواردی را همچون شرایط زندگی ، رفاه اجتماعی ، سطح فرهنگی ، میزان رشد اقتصادی ، میزان تورم‌ و … را در نظر بگیرید .در این حالت حتی وضعیت آب و هوایی‌ کشور مورد نظرتان نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود . برای‌ اینکه می خواهید سالها در این کشور‌ زندگی کنید ، بنابراین باید کلیه موارد را تحت نظر داشته باشید .

 

چه کسانی واجد شرایط خریداری ملک مجارستان می باشند ؟

معامله ملک در مجارستان در سالهای گذشته ساده تر  و پر رونق تر شده است و تنها با محدودیتهایی در کشور مقصد روبروست که خریداران بین المللی را از داشتن حقوق‌ مشابه با شهروندان مجارستانی محروم می کند . اکنون ، متقاضیان خرید ملک مجارستان می توانند تنها املاکی را که شهری یا مسکونی هستند، معامله کنند ، در حالی که بازار املاک روستایی عمدتا مخصوص شهروندان می باشد . هم اکنون کل مواردی که برای خریداری املاک در مجارستان واجب می باشد ، داشتن مجوز است ، که به راحتی از شورای ناحیه‌ به دست می آید و هزینه ها و مخارج آن حدود 200 یورو است .

این مورد اغلب‌ تنها به صورت رسمی در نظر گرفته شده و احتمالا در شش هفته تایید خواهد شد . کسانی که از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا هستند و نیاز به ویزا برای ورود به مجارستان دارند می توانند قبل از ورود ، به محل اقامتشان درخواست کنند . این مرحله را می توانید در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری خودتان اجرا کنید. پس از اخذ مجوز ، خریدار‌ می تواند برای اجازه‌ خرید ملک مجارستان از مقامات بومی، درخواست کند . برنامه های کاربردی معمولا مورد تائید قرار می گیرند ، اما برای پردازش می توانند تا سه ماه نیز طول بکشد .

خرید ملک مجارستان به مثابه یک شرکت

در حالت رایج ، مهاجران،  املاک در مجارستان را به عنوان یک شرکت خریداری می کنند . با این حال ، در سالهای اخیر ، این مورد، غیر ضروری شده است و در حال حاضر برای اقدام از این طریق، شخص‌ باید چند ملک خریداری نماید ، برای اجتناب از هزینه های مربوطه ، شما باید به عنوان یک فرد، خریدار خود را انجام دهید . با این حال ، چنانچه بخواهید بر اساس کسب و کار‌، مهاجرت نمائید ، هنوز قادر به انتخاب این گزینه هستید ، ولی باید دانست که خرج های اضافی و حسابدار ی نیز خواهید داشت .

همانطور که پیشتر اشاره شد؛ یکی از راههای مهاجرت به مجارستان ، اقامت با خرید ملک مجارستان می باشد. که علاوه بر طرق دیگر مانند روش مهاجرت تحصیلی ، کار‌ی ، سرمایه گذاری و … می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت افراد شمرده شود . خرید املاک و آپارتمان در مجارستان به عنوان یکی از راههای سودآور نیز می تواند مطرح گردد . از آنجایی که املاک و مستغلات خریداری‌ شده، هر ساله، افزایش قیمت خواهد داشت و فرد دارای دارایی در یک کشور اروپایی خواهد شد که می تواند برای او جنبه سودآوری به طرق گوناگون از جمله اجاره املاک و … داشته باشد . چنانچه قصد فرد، اقامت از راه مهاجرت تعیین شده باشد و در نظر داشته که با خرید‌اری ملکی به مزیت های اقامت دست پیدا نماید باید حداقل 200 هزار دلار برای تهیه ملک صرف کند تا از این راه بتواند اقامت خود و مادر و فرزندان خود را اخذ نماید .

سوالات متداول دریافت اقامت‌ از طریق‌ خرید ملک مجارستان

مهمترین شرایط خرید املاک در مجارستان کدام است؟

یکی از مهمترین شرایط خرید املاک و زمین در مجارستان دریافت مجوز خریداری مسکن می باشد . شخص به عنوان یک سرمایه گذاری که عضو اتحادیه اروپا نیست؛ بدون مجوز نمی‌تواند خانه ای در مجارستان خریداری کند.

آیا بهای مسکن در مجارستان در سال‌های گذشته افزایش هم داشته؟

بله ، در مجارستان بخصوص در بوداپست در دو سال گذشته افزایش قیمت‌ در قسمت املاک و مستغلات ایجاد شده است .

حداقل سرمایه ضروری برای دریافت اقامت از طریق خرید املاک در مجارستان چقدر است ؟

برای گرفتن اقامت از راه خرید ملک‌ مجارستان به حداقل مبلغی به میزان  200 هزار یورو نیاز دارید .

بهترین شهرهای مجارستان برای خرید ملک کدامند ؟

بوداپست ، سگد و دبرسن از جمله مناسب ترین شهرهای مجارستان برای خرید املاک و مستغلات می باشد .

 

پیشنهادات برای مطالعه

تحصیل در اتریش

اقامت در اسپانیا از راه تمکن مالی

ویزای کاری آلمان

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823