مشاوره و ارزیابی رایگان!

🔥 همه چیز در مورد ویزای مجارستان و انواع آن (2023)

  مجارستان یکی از ارزشمندترین مقصدهای گردشگری اروپا به شمار می‌آید . متقاضیان برای بازدید یا مهاجرت به مجارستان ، ملزم‌ به دریافت ویزای مجارستان می باشند . با توجه به هدف شما از سفر‌ به مجارستان ، انواع‌ مختلف‌ ویزا‌ وجود دارد . این…


ویزای مجارستان

 

مجارستان یکی از ارزشمندترین مقصدهای گردشگری اروپا به شمار می‌آید . متقاضیان برای بازدید یا مهاجرت به مجارستان ، ملزم‌ به دریافت ویزای مجارستان می باشند . با توجه به هدف شما از سفر‌ به مجارستان ، انواع‌ مختلف‌ ویزا‌ وجود دارد . این که آیا تصمیم سفر‌ به مجارستان ، تحصیل‌ در مجارستان ، کار در مجارستان یا اقامت‌ دائم در مجارستان را دارید، بایستی برای ویزای شینگن مجارستان اقدام نمائید .

 

انواع‌ ویزای مجارستان

چند نوع ویزای مختلف برای وارد شدن به مجارستان وجود دارد‌ . با توجه به هدف‌ شما از سفر به مجارستان ، نوع‌ خاصی‌ از ویزای موردنیاز برای درخواست‌ پیش از سفر‌ به این کشور‌ را تعیین می‌کند . انواع‌ ویزای مجارستان عبارتند از :

 

پیشنهادات کشور مجارستان

 

ویزای تحصیلی مجارستان

 

ویزای مجارستان تحصیلی

 

متقاضیان تحصیل در مجارستان؛ چه افرادی که برای دوره‌‌های‌ بلند‌مدت مانند کارشناسی در مجارستان ، کارشناسی ارشد‌ در مجارستان و دکتری در مجارستان اقدام‌ می‌کنند و چه افرادی که مایل به گذراندن‌ دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی تا حداکثر ۳ ماه هستند‌ ، حتما باید ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کنند .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: با تحصیل در مجارستان خیلی ساده اقامت بگیرید!

 

ویزای کاری‌ مجارستان

 

ویزای مجارستان کاری

 

این ویزا‌ برای افرادی است که با هدف کار‌ در مجارستان ، تصمیم سفر یا مهاجرت به این کشور‌ را دارند . برای واجد‌ شرایط بودن دریافت ویزای کاری مجارستان ، بایستی از سمت یک کارفرمای مجارستانی ، پیشنهاد شغلی داشته باشید .

 

ویزای ترانزیتی مجارستان

 

ویزای مجارستان ترانزیتی

 

چنانچه برای رفتن به کشور‌ مقصد‌ خود‌ در منطقه‌ شنگن باید از فرودگاه مجارستان عبور‌ کنید ، ضروری است‌ که برای دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی مجارستان درخواست‌ دهید .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: ۳ روش مطمئن سرمایه گذاری در مجارستان

 

ویزای دیدار‌ با خانواده و دوستان

 

ویزای مجارستان خانواده

 

امکان اقدام‌ برای این ویزای مجارستان به شرط فرستادن دعوت‌نامه از سوی اعضای خانواده‌ای است که ساکن‌ مجارستان هستند‌ یا از سمت شخصی‌ که دارای مجوز‌ اقامت‌ مجارستان می باشد . اداره مهاجرت مجارستان پس از اثبات اینکه فرد فرستنده دعوتنامه ، دارای تمکن‌ مالی کافی برای پوشش‌ مخارج مرتبط به اقامت‌ ، مسافرت و تأمین مخارج افرادی که تحت‌ این ویزا قصد‌ ورود به کشور‌ مجارستان را دارند ، دعوت‌نامه را صادر می نماید .

 

پیشنهاد می‌شود‌ مقاله « حقایق جذاب مهاجرت به کشور مجارستان » را مطالعه فرمایید .

 

ویزای توریستی مجارستان

 

ویزای مجارستان توریستی

 

درصورتی که تصمیم سفر‌ به مجارستان و گشت‌ و گذار‌ و تفریح در این کشور‌ را دارید ، به ویزای توریستی مجارستان احتیاج دارید . ویزای توریستی مجارستان مجوزی است‌ که توسط‌ سفارت مجارستان به یک خارجی‌ اعطا می گردد و به او امکان ورود ، ماندن و بازدید از کشور‌ را می‌دهد . این نوع‌ ویزای مجارستان کاربردها و انواع‌ مختلفی دارد . اشخاص طبق شرایط و دلایل‌ متفاوت خود نظیر گردشگری ، بازدید از اقوام ، شرکت‌ در همایش یا کنگره‌ ، موارد درمانی یا تجاری می‌توانند برای دریافت ویزای توریستی مجارستان ، اقدام کنند .

 

ویزای تجاری مجارستان

 

ویزای مجارستان تجاری

 

ویزای تجاری مجارستان هنگامی صادر می‌شود که تصمیم دارید برای اهداف تجاری به مجارستان سفر‌ کنید . حداکثر اعتبار‌ آن ۹۰ روز می باشد . این ویزا‌ی مجارستان به دعوت‌نامه هم نیاز‌ دارد .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: با دوره زبان در مجارستان به اروپا مهاجرت کنید

 

ویزای فرهنگی ، ویزای ورزشی

 

ویزای مجارستان فرهنگی

 

درصورتی که قصد دارید یک دوره کوتاه‌ را در مجارستان برای شرکت‌ در رویداد‌ فرهنگی یا هرگونه فعالیت‌ ورزشی دیگر انجام‌ دهید ، به این ویزا‌ی مجارستان نیاز‌ دارید.

 

ویزای پزشکی مجارستان

 

ویزای مجارستان پزشکی

 

گرفتن ویزای پزشکی توسط افراد خارجی‌ که برای معالجه‌ پزشکی به مجارستان سفر می‌کنند ضروری است . برای دریافت این ویزای مجارستان ، به‌غیراز اثبات‌ تمکن کافی ، احتیاج به مجوز‌ از مرکز‌ پزشکی‌ خواهید داشت .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: قدم به قدم با شما تا اخذ ویزا مجارستان

 

مدارک مورد‌ نیاز‌ برای دریافت ویزای مجارستان

با توجه به هدف‌ سفر شما به مجارستان ، انواع‌ مختلف‌ ویزا‌ وجود دارد‌ . که هر کدام با توجه به شرایط‌ ، نیازمند‌ ارائه‌ مدارکی می باشد .

مدارک مورد‌ نیاز‌ برای دریافت ویزا‌ به منظور تحویل‌ به سفارت مجارستان به شرح زیر است :

ارائه‌ فرم درخواست‌

رر۲ عکس‌ ضمیمه (باید با عکس‌ گذرنامه‌ شما یکسان باشد)
گذرنامه و کپی‌ صفحات‌ آن (گذرنامه حتما باید حداقل ۳ ماه پس از تاریخ‌ بازگشت شما اعتبار داشته و دارای حداقل دو صفحه‌ خالی باشد‌)
کپی‌ رزرو‌ بلیت‌ بازگشت شما
تأیید بیمه ویزای مسافرتی به مبلغ‌ حداقل‌ ۳۰۰۰۰ € در مجارستان
انگیزه‌نامه
تمکن‌ مالی (اثبات امکانات مالی کافی برای مدت زمان اقامت در مجارستان)

درصورت اشتغال‌ :
قرارداد‌ استخدام
صورتحساب‌ جاری‌ بانک (در ۶ ماه اخیر)
گواهی‌‌ عدم اعتراض‌ از طرف‌ کارفرما‌
فرم‌ اظهارنامه مالیات‌ بر درآمد‌ (ITR) یا گواهی‌ مالیات‌ بر درآمد‌ کسر‌ شده‌ از حقوق‌
درصورت داشتن مشاغل‌ آزاد‌ :
کپی مجوز‌ کسب و کارتان
صورت حساب‌ بانکی‌ شرکت (در ۶ ماه اخیر)
اظهارنامه مالیات‌ بر درآمد‌ (ITR)
اگر دانشجو هستید :
اثبات ثبت‌نام‌
نامه‌ تأییدیه از مدرسه‌ یا دانشگاه
درصورت بازنشستگی‌ :
صورتحساب‌ ۶ ماه آخر‌ بازنشستگی‌

 

 

چنانچه در مورد ویزای مجارستان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد ویزای مجارستان میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💚

5/5 - (52 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823