مشاوره و ارزیابی رایگان!

کلیات تحصیل در مجارستان📚 + ویزای تحصیلی کشور مجارستان👩‍🎓 (2023)

تحصیل در مجارستان در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است. ویزای تحصیلی کشور مجارستان بسیار پرمتقاضی است و دانشگاه های این کشور شرایطی عالی با دادن بورسیه تحصیلی این کشور به دانشجویان فراهم کرده اند. دانشگاه های مجارستان مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و…


-ره پویان عدالت

تحصیل در مجارستان در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است. ویزای تحصیلی کشور مجارستان بسیار پرمتقاضی است و دانشگاه های این کشور شرایطی عالی با دادن بورسیه تحصیلی این کشور به دانشجویان فراهم کرده اند. دانشگاه های مجارستان مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را به دانشجویان ارائه می کنند.

اگر علاقه مند به تحصیل در مجارستان هستید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مقاله همراه ما باشید🥰.

 

شرایط کلی تحصیل در کشور مجارستان

شرایط کلی تحصیل در کشور مجارستان

سیستم آموزشی کشور مجارستان مانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا از سه بخش ابتدایی، دبیرستان و آموزش عالی تشکیل شده است. امکان تحصیل در مجارستان برای اشخاص خارجی در سه دوره ابتدایی، دبستان (متوسطه) و دانشگاهی وجود دارد. مقطع ابتدایی در مجارستان به 8 سطح تقسیم می شود. دانش آموزان در سیستم آموزشی مجارستان از 6 سالگی وارد مدرسه می شوند. در مدارس بین المللی فراوانی در این کشور تدریس به صورت 2 زبانه ارائه می شود. در کشور مجارستان تا اتمام دوره متوسطه، تحصیل اجباری می باشد.

دانشگاه‌های مجارستان در 3 دوره تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجوی خارجی قبول می کنند. تحصیل کارشناسی در مجارستان 3 سال طول می کشد و دانشجویان می توانند به تحصیل در رشته های مختلفی مانند پزشکی، دندانپزشکی، مدیریت، مهندسی، بازاریابی و مطالعات بین الملل بپردازند. از اصلی ترین شرط های تحصیل در دانشگاه های مجارستان گذراندن دوره ای به نام دوره پاره وقت برای دانشجویان بین المللی قبل از ورود به دوره تحصیلی می باشد.
پروسه اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان برای دانشجویان ساده و راحت است. در این فرایند، دانشجویان موظف به در دست داشتن نامه پذیرش و گذرنامه دارای اعتبار، بلیط رزرو شده، کارت بیمه، و رسید بانکی مبنی بر پرداخت شهریه هستند. ویزای دانشجو طی مدت 30 روز پردازش می شود. برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان شهریه تحصیلی برطبق رشته، مقطع و نوع دانشگاه مشخص می گردد.

تحصیل در مدارس کشور مجارستان

تحصیل در مدارس کشور مجارستان

در کشور مجارستان، کودکان بین 3 تا 6 سال باید در مقطع تحصیلی پیش دبستانی تحصیل کنند. مقطع تحصیلی دبستان در مجارستان 8 ساله بوده و بعد از آن فرد به دوره دبیرستان وارد می شود. 2 نوع مدرسه برای تحصیل در دوره دبستان در مجارستان وجود دارد که شامل مدرسه های محلی و بین المللی می شوند. در مدارس دولتی کشور مجارستان افراد این امکان را دارند که به طور رایگان تحصیل کنند. لازم به ذکر است در مدارس دولتی تمامی دروس به زبان مجاری تدریس می گردد ولی در مدارس بین المللی زبان انگلیسی هم علاوه بر مجاری، ارائه می شود.
مدارس مجارستان از بهترین مکان های ممکن برای تحصیل کودکان در اروپا هستند. دانش آموزان با تحصیل در مدارس مجارستان امکان دریافت دیپلم کشور مجارستان را پیدا می کنند.

تحصیل کارشناسی در مجارستان

تحصیل کارشناسی در کشور مجارستان

بیشتر مهاجران مجارستانی که برای ادامه تحصیل وارد این کشور می شوند، قصد دارند با گرفتن پذیرش یکی از دانشگاه‌های خوب مجارستان، وارد بازار کار اتحادیه اروپا شوند لذا بیشتر جمعیت دانشجویان بین المللی در این کشور، در دوره کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.
تحصیل کارشناسی در مجارستان بین 3 تا 4 سال طول می کشد و برای اخذ پذیرش باید دوره 12 ساله (دیپلم) را تمام کرده باشید. از نکات مثبت دانشگاه‌های مجارستان مدرک علمی ارزشمند این دانشگاه‌ها است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) مدارک داده شده به وسیله دانشگاه‌های مجارستان را معتبر می داند و دانشجویان بعد از دریافت مدرک به سادگی می‌توانند در یکی از کشورهای اروپایی کار پیدا کنند.
با تحصیل کارشناسی در مجارستان، می توانید در یکی از برترین دانشگاه های دنیا و در یک کشور اروپایی ولی با هزینه های پائین ادامه تحصیل دهید. کشور مجارستان مانند پلی خواهد بود که به رسیدن شما به دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی کمک می کند.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل کارشناسی در مجارستان به طور کلی به شرح زیر است:
• دارا بودن مهارت زبان انگلیسی و مدرک زبان آیلتس یا تافل
• ارائه مدرک دیپلم ترجمه شده با ریز نمرات
• فرم درخواست پذیرش
• گذرنامه
• رزومه

برای اطلاعات بیشتر به این مقاله سری بزنید😉: تحصیل کارشناسی در مجارستان

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

تحصیل کارشناسی ارشد در کشور مجارستان

با دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان برای دوره فوق لیسانس، امکان تحصیل با هزینه هایی مقرون به صرفه در این کشور را خواهید داشت. تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان یک الی 2 سال طول می کشد و لازمه آن دارا بودن مدرک لیسانس معتبر است. علاوه بر آن دانشجویان ملزم به انتخاب همان رشته که در دوره کارشناسی گذرانده‌اند برای این مقطع هستند.

بیشتر بخوانید: بهترین رشته های تحصیلی در کشور مجارستان

تحصیل دکتری در مجارستان

تحصیل دکتری در مجارستان

دانشجویانی که قصد تحصیل دکتری در مجارستان را دارند باید بدانند که این دوره 3 تا 5 طول می کشد و ارائه مدرک فوق لیسانس در همان رشته تحصیلی اجباری است.
اگر دوست دارید بورسیه تحصیلی مجارستان را دریافت کنید، باید مدرک زبان با نمره بالا ارائه دهید، همچنین می‌توانید بعد از گرفتن پذیرش، دوره های زبان انگلیسی یا آلمانی را در همان دانشگاه بگذرانید.
از شرایط دیگر اخذ بورسیه تحصیلی کشور مجارستان داشتن نمرات بالا در دوره های تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و نیز دارا بودن رزومه تحصیلی خوب شامل ارائه مقالات ISI، و … می باشد.

برای ادامه تحصیل در مجارستان در دوره دکتری نخست رزومه تحصیلی را برای یکی از اساتید دانشگاه‌های این کشور ارسال کرده و در صورت تایید استاد راهنما (Supervisor)، از دانشگاه مربوطه پذیرش خواهید گرفت.

کلیات پذیرش تحصیلی از مجارستان

کلیات پذیرش تحصیلی از مجارستان

روند اخذ پذیرش تحصیل در مجارستان  به دوره تحصیلی بستگی دارد. اگر کلیه شرایط را جهت تحصیل در آنجا فراهم کنید، اخذ پذیرش تحصیلی کشور مجارستان بسیار راحت خواهد بود.
مثلا برای تحصیل کارشناسی در مجارستان، داشتن ریزنمرات دیپلم لازم است. برای تحصیل در دوره فوق لیسانس، ارائه ریزنمرات کارشناسی و مدرک آن و برای تحصیل در دوره دکتری ریزنمرات و مدرک کارشناسی ارشد ضروری است.
همه مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های مجارستان به طور مجازی بوده و درخواست‌هایی که دستی انجام شوند، بررسی نمی شوند. همچنین در صورت برگزاری آزمون ورودی پذیرش دانشگاه‌ها در بوداپست، متقاضی باید 250 دلار آمریکا برای ثبت نام پرداخت کند.

شرایط کلی اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان

شرایط کلی اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

دریافت اقامت از راه تحصیل از بهترین و مرسوم ترین روش های مهاجرت به اروپا می باشد. بعد از نهایی شدن پذیرش از طرف دانشگاه‌های مجارستان، باید ویزای تحصیلی کشور مجارستان را دریافت کرده و برای تحصیل در آنجا راهی شوید. این ویزا را سفارت مجارستان صادر می کند.
از موارد مهمی که در پروسه اخذ ویزای تحصیلی مجارستان باید آگاهی داشته باشید، اینها هستند:
• اگر زمان زیادی از دریافت آخرین مدرک تحصیلی تان نگذشته، شانس بالاتری برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور دارید.
• مورد مهم برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان این است که پشتوانه یا توانایی مالی برای گذراندن دوره تحصیلی داشته باشید.
• از نکات مثبت ویزای تحصیلی کشور مجارستان این است که امکان تبدیل به اقامت‌های دیگر مانند اقامت با اخذ ویزای کار دارد.
• کشور مجارستان امکان صدور ویزای تحصیلی برای متقاضیان رشته زبان نیز پس از پذیرش آنها دارد.

برای اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان باید دانشگاه و رشته و دوره موردنظر را انتخاب و از طریق وب‌سایت دانشگاه شرایط را بررسی کنید. مراحل دریافت ویزا برای تحصیل در مجارستان به صورت زیر است:
• تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای تحصیلی
• آپلود فایل مدارک در سایت یا ارائه آن به سفارت مجارستان
• دریافت دعوت‌نامه از دانشگاه
• پرداخت شهریه دانشگاه برای یک سال
• مراجعه به سفارت برای مصاحبه

زمانی که شما برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان درخواست قرار مصاحبه بدهید، احتمالا رسیدگی به این درخواست ۴ تا ۶ هفته طول خواهد کشید. همچنین زمان رسیدگی به مصاحبه ۱ تا ۴ هفته می باشد.
شما باید در مدت ۱۵ روز پس از رسیدن به مجارستان، درخواست اجازه اقامت بدهید. دادن این درخواست لازم است. روند دریافت ویزا ممکن است بین 30 تا 90 روز طول بکشد.

انواع ویزاهای تحصیلی کشور مجارستان

1 -ره پویان عدالت

بسته به اینکه دوره تحصیل شما در کشور مجارستان چقدر طول بکشد، می توانید یکی از دو ویزای تحصیلی کشور مجارستان را دریافت کنید:
-ویزای تحصیلی کوتاه مدت (شینگن) کشور مجارستان
مدت زمان اقامت با این ویزا سه ماه بوده و مخصوص متقاضیانی است که قصد دارند دوره‌های تحصیلی کوتاه را بگذرانند.
-ویزای بلند مدت دانشجویی مجارستان (ویزای D)
طول زمان اعتبار این ویزا بسته به دوره پذیرش شده دانشجو در مجارستان (لیسانس و …) است و برای افرادی که می خواهند در دوره‌های بلند‌مدت دانشگاه‌های مجارستان کسب علم کنند صادر می شود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

در زیر لیست مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان را مشاهده می کنید:
• مدرک مبنی بر پوشش بیمه درمانی
• اثبات آدرس محل زندگی در مجارستان
• گواهی توانایی مالی
• فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی کشور مجارستان
• پاکت مهردار
• مدرک دال بر پرداخت شهریه
• نامه پذیرش دانشگاه
• گذرنامه با اعتبار بیش از شش ماه
• کپی گذرنامه
• عکس گذرنامه(باید برای کمتر از 6 ماه قبل باشد)

 

هزینه لازم برای ویزای تحصیلی کشور مجارستان

هزینه لازم برای ویزای تحصیلی مجارستان

هزینه ویزای بلند مدت دانشجویی (ویزایD) مجارستان، حدود ۹۹ دلار می باشد.

هزینه تحصیل در کشور مجارستان نسبت به کشورهای اروپایی دیگر پایین‌تر است.

 

مزایای اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان

مزایای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

از مزایای اصلی دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان می توان به این موارد اشاره کرد:
• سابقه بالای مجارستان در آموزش
• امکان دریافت بورسیه های تحصیلی مختلف
• امکان تحصیل به انگلیسی و یا زبان های دیگر
• وجود اساتید برجسته بین المللی
• امکان تردد در کشورهای عضو شینگن به علت عضویت مجارستان در معاهده شینگن
• اعتبار بالای مدرک تحصیلی دانشگاه های مجارستان در اروپا
• امکان مسافرت به دیگر کشورهای اروپایی با دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان
• امکان تحصیل در دانشگاه های جزو 20 دانشگاه برتر جهان از نظر دریافت جوایز نوبل و بین المللی

کلیات بورسیه تحصیلی کشور مجارستان

کلیات بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان به دانشجویان برتر تعلق می گیرد. شما برای دریافت بورسیه های تحصیلی کشور مجارستان، باید توانایی های خود را بیش از پیش افزایش دهید زیرا لازمه اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان تلاش و پشتکار فراوان است. در پروسه درخواست بورسیه تحصیلی مجارستان شما ابتدا باید درخواست خود را به شورای بورسیه تحصیلی مجارستان و بعد به دانشگاه موردنظر ارسال کنید.

این مقاله را از دست ندهید🙂: تحصیل در دبیرستانهای مجارستان

بورسیه های تحصیلی مجارستان ممکن است قسمتی و یا کل هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان را پوشش دهد. دریافت بورسیه های تحصیلی در مجارستان بیشتر شامل حال دانشجویان دوره دکتری بوده و دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس با احتمال کمتری موفق به اخذ آن می شوند.
بورسیه های تحصیلی کشور مجارستان که به دانشجویان ارائه می شود به این شرح هستند:
• بورسیه های مختص دانشجویان اروپایی (Erasmus+)
• بورسیه های دریافتی از کشور مبدا توسط متقاضی (Bilateral State Scholarships)
• بورسیه های دریافتی طبق توافقات کشورهای مبدا و مقصد توسط متقاضی (Stipendium Hungaricum)

اقامت بعد از تحصیل در کشور مجارستان

اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

دریافت اقامت مجارستان پس از اتمام تحصیل، مساله دانشجویان بسیاری در این کشور است. اگر شما از طریق دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان وارد این کشور شدید، بعد از فارغ التحصیلی می توانید اقامت دائم کشور مجارستان را دریافت کنید. به این صورت که تا ۹ ماه بعد از اتمام تحصیل می توانید در این کشور مانده و کار پیدا کنید و اگر موفق به یافتن کار مناسب شدید می توانید اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری مجارستان تبدیل کنید.

اگر از دانشگاه‌های برتر مجارستان مدرک خود را گرفته باشید و تسلط به زبان انگلیسی و زبان مجاری (یا آلمانی) نیز داشته باشید، شانس بالایی برای یافتن کار در مجارستان خواهید داشت. پس از اینکه چند سال به طور مداوم در آنجا فعالیت کردید، اقامت دائم مجارستان به شما تعلق می گیرد.

راه های دیگری نیز برای دریافت اقامت پس از تحصیل در مجارستان وجود دارد مانند:
• دریافت اقامت پس از تحصیل در مجارستان از راه ازدواج
• دریافت اقامت از راه ایجاد کسب و کار ارزشمند و کارآفرینی در مجارستان
• دریافت اقامت پس از تحصیل در مجارستان از طریق ثبت شرکت در مجارستان و سرمایه گذاری

 

نتیجه گیری

تحصیل در کشور مجارستان فرصتی خارق العاده برای دانشجویان است. با دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان شما در اتحادیه اروپا به تحصیل مشغول می شوید. مدرک های تحصیلی دانشگاه‌های مجارستان، امکان مقایسه و انتقال در سطح بین‌المللی را دارند. ویزای تحصیلی کشور مجارستان این امکان را به شما می دهد که در کشوری با هزینه های پایین تحصیل و زندگی کنید همچنین دانشگاه های کشور مجارستان بورسیه های تحصیلی معقولی را نیز به دانشجویان بین المللی ارائه می کنند.

 

اگر شما هم علاقه مند به دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان هستید می توانید با مشاوران مجرب ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید😉.

مشاوره رایگان: 02122892823

آیا شما نکات دیگری در مورد ویزای تحصیلی کشور مجارستان میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید🥰.

5/5 - (42 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

18 دیدگاه برای “کلیات تحصیل در مجارستان📚 + ویزای تحصیلی کشور مجارستان👩‍🎓 (2023)”

 • مایا

  سلام خیلی عالی بود ممنون از شما💗

 • sepehr

  سلام شرایط بورسیه شدن کشور مجارستان چیه؟

  • لیلا طلیمی

   سلام سپهر عزیز اگر به زبان آلمانی در کشور مجارستان تحصیل کنید تحصیل شما رایگان میشه و در واقع بورسیه محسوب میشه

 • دیانا

  سلام من 34 سالمه و دو بار ریجکتی از کشور آلمان دارم میخواستم بدونم میتونم برای کشور مجارستان اقدام کنم ؟ در حال حاضر مدرک a1 المانی دارم لطفا مسیری که اصلا به ریجکتی ختم نمیشه رو پیشنهاد کنید چون برای بار سوم نمیخوام ریجکت شم .ممنون

 • satar

  سلام وقت شما بخیر . 18 سالمه رشته هنر میخواستم بدونم دانشگاه های مجارستان معتبر هستن؟؟ من قصدم اینه که بعد از اتمام تحصیل به کشور فرانسه مهاجرت کنم ایا مدرک تحصیلی مجارستان میتونه به من کمک کنه که بتونم توی شنگن کار پیدا کنم ؟

  • لیلا طلیمی

   سلام دوست عزیز بله دانشگاههای مجارستان مورد تایید کشورهای اروپایی ، انگلستان و آمریکا و کانادا و کشورهای حوزه شنگن می باشد

 • masoud

  سلام من 40 سالمه میتونم برای تحصیلی مجارستان مقطع PHT اقدام کنم؟

  • لیلا طلیمی

   سلام مسعود عزیز بله قطعا. میتونید با شماره 22892823 در ارتباط باشید تا دوستانم شما را راهنمایی کنند

 • میترا

  سلام ممنون میشم بیشتر راجب مهاجرت کاری مقاله بزارید

  • لیلا طلیمی

   سلام میترای عزیز حتما …البته همکارانم مقاله های زیادی را در این زمینه تو سایت قرار دادن میتونید مطالعه بفرمایید

 • طنین

  سلام کار حین تحصیل در مقطع کارشناسی چند ساعت است ؟

 • بردیا

  سلام وقت شما بخیر چطور وقت مشاوره بگیرم؟؟

 • پری

  سلام من تقی نژاد هستم چند روز پیش با مشاورین شما صحبت کردم میخواستم بدونم الان که شما بخواین کارهای ویزای تحصیلی بنده رو انجام بدید برای مجارستان امکانش هست مادرم هم پیوست من بشود؟؟

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823