مشاوره و ارزیابی رایگان!

ایالت‌های کانادا چندتاست؟🔴🏰معرفی 5 تا از معروف‌ترین ایالت‌های کانادا

کانادا در آمریکای شمالی قرار دارد و دومین کشور بزرگ درنیا از لحاظ مساحت می‌باشد😲 تعداد ایالت‌های کانادا 10 تاست که از مجموعه  ۳سرزمین و در ۵ منطقه اصلی تشکیل شده است. نام مناطق اصلی کانادا عبارت است از: شمال، کرانه غربی، علفزارها،مرکز و منطقه اقیانوس اطلس…


ایالت‌های کانادا چندتاست؟🔴🏰معرفی 5 تا از معروف‌ترین ایالت‌های کانادا

کانادا در آمریکای شمالی قرار دارد و دومین کشور بزرگ درنیا از لحاظ مساحت می‌باشد😲 تعداد ایالت‌های کانادا 10 تاست که از مجموعه  ۳سرزمین و در ۵ منطقه اصلی تشکیل شده است.

نام مناطق اصلی کانادا عبارت است از: شمال، کرانه غربی، علفزارها،مرکز و منطقه اقیانوس اطلس تشکیل شده‌است.

این کشور پهناور و پرجمعیت از سمت شرق به اقیانوس اطلس، از سمت غرب به اقیانوس آرام و از طرف به قطب شمال منتهی می‌شود.🥶 به دلیل وسعت زیاد و نزدیکی به قطب شمال و پوشش برفی گسترده و به دلیل قرارگیری در شمال قاره آمریکا به کانادا سرزمین بزرگ سفید شمالی (The Great White North) هم گفته می‌شود.

برای اخذ ویزای توریستی کانادا با موسسه ره پویان عدالت تماس بگیرید و از خدمات رایگان و خدمات با قیمت‌های مناسب ما استفاده کنید.

021-22892823

پرچم کانادا چند ایالت دارد؟معرفی چندتا از معروف‌ترین ایالت‌های کانادا🤔🏰
تعداد ایالات 10 ایالت
تعداد استان‌ها 10
پایتخت اتاوا(Ottawa)
زبان رسمی انگلیسی فرانسوی
آب و هوا سردسیری و قطبی
نوع حکومت فدرال پارلمانی-پادشاهی مشروطه
دین مسیحیت، بی‌دین، اسلام

در ادامه بیشتر به این کشور و استان‌ها و بخش‌های مختلف آن می‌پردازیم.

محبوب‌ترین شهرها و استان‌ها کانادا برای مهاجرت

  • تورنتو – Toronto (استان انتاریو)
  • ونکوور  – Vancouver(بریتیش کلمبیا)
  • اتاوا – Ottawa
  • ساسکتون – Saskatoon
  • مونترال (کبک) – Montreal
  • کلگری (آلبرتا) – Calgary
  • ادمونتون (آلبرتا) – Edmonton
  • نوااسکوشیا – Nova scotia
  • کبک – Quebec
  • ریچموند هیل (بریتیش کلمبیا) – Richmond Hill

🧐 ایالت‌های کانادا

همان طور که پیش‌تر گفتیم تعداد ایالت‌های کانادا 10 عدد است که در ادامه به معرفی مختصری چندتا از مهم‌ترین این استان می‌پردازیم و نکته‌ی جالب جامانده درباره‌ی ایالت‌های کانادا اینکه هر کدام از آن‌ها پرچم مختص به خود را دارند:

🤩 ایالت آلبرتا

ایالت‌های کانادا چندتاست؟🔴🏰معرفی 5 تا از معروف‌ترین ایالت‌های کانادا

یکی از ایالت‌های کانادا می‌باشد که در قسمت غربی آن واقع شده و نیز به سرزمین دشت‌های هموار معروف است.

همانطور که از نام مستعاری که برای آن گذاشتند پیداست این استان که در منطقه فلات یا علفزار کانادا ( Prairie Provinces واقع شده، تعداد زیادی رودخانه و  دریاچه دارد و همچنین از پوشش گیاهی خوبی نسبت به دیگر ایالت‌های کانادا برخوردار است.

پرچم ایالت‌های کانادا چندتاست؟🔴🏰معرفی 5 تا از معروف‌ترین ایالت‌های کانادا
مرکز ادمنتون – Edmonton
زبان انگلیسی
مهم‌ترین شهرها  کلگری، بنف، ادمونتون
آب و هوا خشک و قاره‌ای
شعار “Strong and free”

مرکز آن ادمونتون، مهم‌ترین شهر آن کلگری است و شهر بنف از نقاط دیدنی و مراکز تفریحی این استان می‌باشد. از لحاظ مساحت در بین ایالت‌های کانادا بعد از کبک، انتاریو، بریتیش کلمبیا در مقام چهارم قراردارد.

رشته کوه‌های راکی ⛰️ در غرب اَلبرتا واقع شده‌اند. تعداد بسیاری رودخانه و دریاچه در این استان قرار دارد و همچنین این استان منبع آب خوبیست و  پوشش گیاهی خوبی دراد. طولانی‌ترین رود در بین رودهای ایالت‌های کانادا رود آتاباسما یا Athabasca River می‌باشد که از کوه‌های راکی سرچشمه گرفته‌است.

آب و هوا

تابستان‌ها این استان گرم و زمستان‌ها خیلی سرد است. دمای هوا در تابستان 41 درجه و در زمستان به منفی 22 درجه می‌رسد.

جمعیت‌شناسی

جمعیت آلبرتا هم اکنون بیش از چهار میلیون نفر است و همچنان در حال افزایش می باشد.این جمعیت یک دهم جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند به همین علت چهارمین ایالت از ایالت‌های کانادا از نظر جمعیت است.😮

زندگی در آلبرتا

این ایالت از دشت های چشم‌نواز بسیار زیادی تشکیل شده است. اغلب مردم جهان، ایالت آلبرتا را بین تمام ایالت‌های کانادا با اسم استان انرژی شناخته می‌شود. بیشتر قسمت‌های این جمعیت را دو شهر بزرگ آلبرتا یعنی ادمونتون و کلگری تشکیل داده است.

به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری و اشتغال زایی در استان آلبرتا، میانگین حقوق و دستمزد در این شهر به مقدار قابل توجهی بالاتر از بقیه ایالت‌های کانادا می‌باشد.🤑 کمترین میزان دستمزد در آلبرتا ساعتی 10 دلار می‌باشد. مردم آلبرتا میزان مالیلت کمی پرداخت می‌کنند.

نکته مثبت برای مهاجران و افراد تازه وارد شده به این استان اینست که حدود یک سوم جمعیت استان آلبرتای کانادا، مهاجرانی هستند که از سایر کشورها به این استان مهاجرت کرده‌اند، به همین دلیل شهرهای این استان از نظر فرهنگی بسیار متنوع هستند.

امکانات خوش گذرانی و تفریح در این استان به وفور وجود دارد به این شکل که  هر ساله در این استان جشن‌های متنوع ایالتی و مذهبی برگزار می‌شود که هدف این جشن‌ها معرفی فرهنگ‌ها و مذهب‌های گوناگون به مردم آنجاست. به دلیل تعداد زیاد مهاجرین به این استان به این استان مردم با ۱۲۰ زبان مختلف با هم ارتباط برقرار می‌کنند.😃🤍

مهاجرت به آلبرتا

این شهر که چهارمین ایالت کانادست به دلیل کیفیت زندگی بالا و شرایط اقتصادی مناسب به یکی از محبوب ترین و پرتقاضاترین مقصد مهاجران به کانادا تبدیل شده است. 

اقامت دائم کانادا فقط در سه ماه!

🗻 بریتیش کلمبیا

ایالت‌های کانادا چندتاست؟🔴🏰معرفی 5 تا از معروف‌ترین ایالت‌های کانادا

یکی از قدیمی‌ترین ایالت های کاناداست، که در قسمت غربی کانادا واقع شده‌. بیریتیش کلمبیا از یک سمت به اقیانوس آرام 🌊 و از سمت دیگر به رشته‌ کوه‌های راکی منتهی می‌شود.

پرچم کانادا چند ایالت دارد؟معرفی چندتا از معروف‌ترین ایالت‌های کانادا🤔🏰
مرکز ویکتوریا – Victoria
زبان انگلیسی
مهم‌ترین شهرها ویکتوریا ، ونکوور، دانکن، ابوتسفورد
آب و هوا آب و هوای قاره‌ای
شعار “Splendour without diminishment”  ترجمه: شکوه بدون کاهش

آب و هوا

با آب و هوای قاره ای دارای زمستان های سرد و تابستان های گرم خشک است و جزء نواحی با بارش کم است.

جمعیت‌شناسی

غربی‌ترین استان کانادا و سومین استان پرجمعیت کانادا می‌باشد.

زندگی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا (British Columbia) یکی از زیباترین استان‌ها در کانادا می‌باشد که همواره به جهت داشتن مناطق طبیعی زیبا، به یکی از استان‌های توریستی و مناسب جهت زندگی افراد تبدیل شده است.

فرهنگ این استان نیز مانند استان آلبرتا که در بالاتر ذکر شد متاثر از فرهنگ اقوام مهاجر به این ایالت است. وجود فرهنگ‌های متعدد و گوناگون در این استان، شهر بزرگ و پرجمعیت آن، ونکوور، را مرکز هنر قرار داده‌است.

ویکتوریا مرکز استان بریتیش کلمبیا واقع در جزیره ونکوور است. شهر ونکوور با داشتن جمعیتی نزدیک به ۲.۲ میلیون، سومین شهر پر جمعیت کانادا محسوب می‌شود که سالیانه میلیون‌ها نفر از خارج کشور به این شهر جهت کار و زندگی مهاجرت می‌کنند.

مهاجرت به بریتیش کلمبیا

⬜ معرفی کامل دانشگاه رویال رودز کانادا (2023)

🌆 ایالت منیتوبا

-ره پویان عدالت

یکی از استان‌های واقع در مرکز کاناداست. دارای آب و هوای چهارفصل و تعداد زیادی دریاچه و رود می باشد. اقتصاد آن بر پایه حمل و نقل، کشاورزی، تولید، معدن، جنگل و توریسم می باشد.

پرچم ایالت‌های کانادا چندتاست؟🔴🏰معرفی 5 تا از معروف‌ترین ایالت‌های کانادا
مرکز وینیپگ – Winnipeg
زبان انگلیسی
مهم‌ترین شهرها تامپسون، وینیپگ، استاینباخ، براندون، پرتیج لا پریری 
آب و هوا نسبتا خشک
شعار “Glorious and Free” ترجمه: باشکوه و آزاد

آب و هوا

در فصل زمستان نسبتا سرد و بیشتر روزها با بارش برف همراه است بنابراین بیشتر نقاط بیشتر ایالت، در زمستان سفیدپوش می‌شود که مناظر برفی فوق‌العاده‌ای را پدید می‌آورد. وزش باد سالانه نیز یکی دیگر از ویژگی‌های آب و هوایی آن است.

48 درصد سطح این استان پوشیده از جنگل است.دارای انواع درخت های کاج، صنوبر، سدر است.

حیواناتی مانند خرس سفید و گوزن در پارک های ملی کانادا وجود دارند. 145 گونه مختلف پرندگان در این استان یافت می‌شوند. یکی از سه استان کاناداست که به استان‌های علفزار شناخته می شود. استان‌های علفزار: مانیتوبا، آلبرتا و ساسکاچوان.

جمعیت‌شناسی

از نظر جمعیت 5 امین استان پرجعیت کانادا با 1.2 ملیون نفر است. به دلیل کاهش رشد جمعیت، این استان به دنبال جذب مهاجر می‌باشد.🤩

زندگی در منیتوبا

از مزایای این استان می‌توان به پایین بودن هزینه‌های زندگی مانند مسکن، انرژی، بیمه و هزینه‌های دانشگاه اشاره کرد. مردم این استان به دلیل کم بودن هزینه‌های زندگی، پول خود را صرف چیزهایی مانند کلبه‌ها می‌کنند.

هم چنین تعداد علاقه‌مندان به گلف در این استان بیشتر از هرجای دیگر از کانادا است.

مهاجرت به منیتوبا

یکی از مناسب‌ترین برنامه‎‌های مهاجرت استانی اکسپرس اینتری در بین استان‌های کانادا برای منیتوباست. منیتوبا به دلیل دارا بودن جامعه‌ای مهاجرپذ و فرصت‌های شغلی زیاد مقصد مهاجران زیادی می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران ما در سایت ره پویان عدالت تماس بگیرید و از خدمات مشاوره‌ای ما استفاده کنید.

🤗 ایالت انتاریو

ایالت‌های کانادا چندتاست؟🔴🏰معرفی 5 تا از معروف‌ترین ایالت‌های کانادا

استانی واقع در شرق کانادا و دومین استان بزرگ این کشور بعد از کبک است. از پرجمعیت‌ترین استان کانادا و دارای قوی‌ترین اقتصاد در بین  استان‌های کانادا می‌باشد. مرکز آن تورنتو است و اتاوا که پایتخت کاناداست نیز در آن قرار دارد.

پرچم کانادا چند ایالت دارد؟معرفی چندتا از معروف‌ترین ایالت‌های کانادا🤔🏰
مرکز تورنتو – Toronto
زبان انگلیسی
مهم‌ترین شهرها اتاوا، واترلو، همیلتون ، لندن، کیچنر
آب و هوا قاره‌ای
شعار  Loyal it began, loyal it remains

جمعیت‌شناسی

پرجمعیت‌ترین ایالت بین ایالت‌های کانادا با جمعیتی حدود 12.5 ملیون نفر است.

زندگی در انتاریو

نصف جمعیت تونتو که مرکز این استان می‌باشد را مهاجران تشکیل داده‌اند. از مزایای زندگی در انتاریو می‌توان به فرصت شغلی زیاد، درآمد بالا، درآمد بیشتر از طریق صادرات، تعداد منابع استخراجی زیاد، غذای تازه، استقبال از مهاجران، مراقبت‌های بهداشتی رایگان، سیستم آموزشی کارآمد اشاره کرد.

از معایب زندگی در آن هم می‌توان به هزینه‌های زیاد زندگی و مالیات اشاره کرد.

😃 ایالت کبک

ایالت‌های کانادا چندتاست؟🔴🏰معرفی 5 تا از معروف‌ترین ایالت‌های کانادا

استان کبک در کرانه رود سنت لارنس قرارا دارد و  به دلیل معماری کلاسیک و اروپایی اش مشهور شده است، ازنظر جمعیت 11امین رتبه بین ایالت‌های کانادا را دارد و در صورت داشتن مهارت بالا در زبان فرانسه می‌تواند به یکی از انتخاب‌های اصلی برای مهاجرت و زندگی دائم در ایالت‌های کانادا تبدیل شود.

دیوارهای محصور شده که در استان تاریخی کبک قرار دارند به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند.

پرچم کانادا چند ایالت دارد؟معرفی چندتا از معروف‌ترین ایالت‌های کانادا🤔🏰
مرکز کبک
زبان فرانسه
مهم‌ترین شهرها مونترال ، کبک ، شربروک
آب و هوا سرد
شعار “I Remember”

آب و هوا

کبک استانی با چهار فصل است. در فصل بهار هوا در کبک بسیار دل انگیز و متعادل است و تابستان در کبک کمی گرم و شرجی است. کبک در فصل زمستان سرد و برفی است. زمستان در کبک، آزار دهنده و سخت نیست. بنابراین شرایط آب و هوایی استان کبک بسیار مساعد و مطلوب  می‌باشد.

🤔 نتیجه‌گیری

3 استان انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک دارای بیشترین جمعیت مهاجر بین ایالت‌های کانادا می‌باشند. با توجه به تعداد زیاد مهاجران در ایالت‌های کانادا و تنوع فرهنگی و اقلیمی می‌توانید در سرتاسر این کشور جایی مطابق میل خود برای زندگی پیدا کنید.

نکته دیگری که ازین مقاله می‌توان آن را نتیجه گرفت مردم کانادا با انسان‌های مختلف در سرتاسر دنیا ارتباط خوبی برقرار می‌کنند و از ورود و اقامت در این کشور استقبال خواهد شد. امیدوارم در این مقاله توانسته باشم به شما در انتخاب شهر مورد نظرتان برای سفر یا مهاجرت به ایالت‌های کانادا کمک کرده باشم. 

5/5 - (2 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823