مشاوره و ارزیابی رایگان!

ویزای توریستی یونان💳🛬 + شرایط و مزایا✅2023

ویزای توریستی یونان بسیار پرتقاضا می‌باشد، چراکه یونان به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات در جهان شناخته شده است. شگفتی‌های این کشور شگفت‌انگیز تقریباً بیش از حد قابل شمارش است. مانند تاریخ باستان و خرابه ها، زادگاه دموکراسی، اسطوره شناسی، بازی های المپیک،…


ویزای توریستی یونان💳🛬 + شرایط و مزایا✅2023

ویزای توریستی یونان بسیار پرتقاضا می‌باشد، چراکه یونان به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات در جهان شناخته شده است. شگفتی‌های این کشور شگفت‌انگیز تقریباً بیش از حد قابل شمارش است. مانند تاریخ باستان و خرابه ها، زادگاه دموکراسی، اسطوره شناسی، بازی های المپیک، سواحل حیرت‌انگیز و جزایر زیبا. 

یونان (به یونانی: Ελλάδα, اِلادا) با نام رسمی جمهوری یونان کشوری فرا قاره‌ای در اوراسیا واقع در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه‌جزیره بالکان است. این کشور جزایری در آسیای صغیر دارد و یک کشور اوراسیایی محسوب می‌شود. همسایگان این کشور آلبانی، بلغارستان، مقدونیه شمالی، ترکیه هستند. هم‌چنین یونان از شمال، شرق و غرب توسط دریای مدیترانه، دریای کرت و دریای یونان احاطه شده است. 

پرچم ویزای توریستی یونان✅🔵🛬 + شرایط و مزایا2023
پایتخت آتن 
بزرگترین شهرها آتن، سالونیک، پاتراس
تعداد استان  13
زبان رسمی  یونانی
واحد ارز  یورو 
نوع حکومت  جمهوری پارلمانی
آب و هوا   گرم و مدیترانه‌ای

یونان بیشتر به دلیل داشتن فیلسوفان و اندیشمندانی چون فیثاغورث، افلاطون، ارسطو و سقراط  معروف است. این کشور به عنوان مهد دموکراسی در غرب شناخته می شود. یونانی‌ها بازی های المپیک، تئاتر و معابد تاریخی را با ستون‌های یونانی را اختراع کردند.

✨ ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان💳🛬 + شرایط و مزایا✅2023

یونان یکی از 26 کشور در محدوده شنگن (فرانسه، آلمان، مجارستان، اسپانیا…) می‌باشد که شهروندان این کشورها برای ورود به کشورهای یکدیگر شنگن نیاز به گذرنامه و ویزا ندارند و هم‌چنین ترددشان آسان و بدون بازرسی است.

اما شهروندان بقیه کشورهای جهان که ایران هم جزوشان است باید پیش از سفر، به سفارت یونان در کشور خودشان مراجعه کنند و کارهای لازم برای دریافت ویزای شنگن را انجام دهند. خوشبختانه هیچ ممنوعیتی برای ورود مسافران به این کشور وجود ندارد. 

ویزای توریستی یونان دو نوع کلی دارد:

📍 ویزای یکبار ورود
📍 ویزای مولتی یا چندبار ورود

این دو ویزا خود زیرمجموعه‌ای دارند که در ادامه مطلب آن‌ها را کامل توضیح داده‌ایم.

8 تا از مزایای خرید ملک در یونان😎

🤗 شرایط ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان💳🛬 + شرایط و مزایا✅2023

پیش‌نیازهایی که قبل از اقدام برای ویزای توریستی یونان باید از آن‌ آگاه باشید تا وقتی اقدام کردید زودتر به نتیجه برسید:

👈 تاریخ انقضای گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه بیشتر از مدت زمان ویزایی که قصد تهیه آن را دارید، اعتبار داشته باشد.

👈 برای درخواست ویزای توریستی یونان و دریافت آن باید یک بازه سه ماهه را در نظر بگیرید.

البته این شرایط با توجه به ملیت مسافر و مدت اقامت متفاوت است. با دریافت ویزای توریستی یونان احتمالا می‌توانید بین ۹۰ تا ۱۸۰ روز در خاک یونان بمانید هم‌چنین در این مدت می‌توانید بدون نیاز به پاسپورت یا ویزای دیگری به تمام کشورهای منطقه شنگن سفر کنید.

جهت مشاوره برای خرید ملک و سفر توریستی به یونان با مشاوران ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید.

021-22892823

📑 مدارک موردنیاز دریافت ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان💳🛬 + شرایط و مزایا✅2023

مدارک موردنیاز برای تکمیل پرونده و اخذ ویزای توریستی یونان شامل موارد زیر می‌باشد. امکان دارد سفارت یونان در حین بررسی مدارکتان از شما بخواهد اطلاعات یا اسناد دیگری در اختیارشان بگذارید. این اسناد اولیه که در پایین ذکر می‌شود ضمانتی برای دریافت ویزای گردشگری یونان نیست. بنابراین سعی کنید مطمئن باشید که تمام مدارک درخواستی را تمام و کمال ارائه دهید.

📌 2 قطعه عکس 6*4 که در 6 ماه اخیر گرفته‌اید.

📌 شناسنامه و کارت ملی و ترجه این مدارک و نسخه کپی شده آن‌ها

📌 پاسپورت‌های قدیمی (در صورت وجود)

📌 اصل پاسپورت جدید (با حداقل 6 ماه اعتبار و کپی 5  صفحه اول گذرنامه و صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا ثبت شده است)

📌 انگیزه‌نامه

📌 بلیط هواپیما یا مدارک رزرو پرواز رفت و برگشت

📌 بیمه مسافرتی به مبلغ 30000 یورو

📌 گواهی اشتغال به تحصیل یا گواهی کار و صورتحساب بانکی

📌 برگه رزرو هتل یا دعوتنامه دوستان و خویشاوندان

📌 فرم آنلاین درخواست ویزای توریستی شنگن

📌 یک سندمالکیت با ترجمه‌ی رسمی انگلیسی

💳 انواع ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان💳🛬 + شرایط و مزایا✅2023

انواع مختلف ویزا برای یونان را داریم که به دو دسته ویزای کوتاه مدت (نوع C) و بلند مدت (نوع D) تقسیم می‌شوند؛ نوع کوتاه مدت شامل انواع ویزاها مانند توریستی، گردشگری، دیدار خویشاوندان و غیره می‌شود. شما با آشنایی با انواع ویزاهای یونان و کاربرد آنها، می‌توانید مناسب‌ترین ویزا را اخذ نمایید.

👈 ویزای نوع D

به طور کلی این ویزا به همه افراد داده نمی‌شود و صرفا برای یک سری افراد خاص می‌باشد، این نوع ویزا برای افرادی که متقاضی ویزای تحصیلی، شغلی هستند ارائه می‌شود پس ویزای گردشگری محسوب نمی‌شود، هم‌چنین اگر قصد کار کردن ثابت در کشور یونان را دارید و به قصد کار کردن به این کشور سفر می‌کنید این نوع ویزا مناسب شما می‌باشد.

هم‌چنین از این ویزا برای درمان ضروری و یا درمان بیماری‌های خاص نیز استفاده می‌شود؛ که البته برای این ویزا ارائه مدرک پزشکی و مدرک اثبات کننده بیماری برای اطمینان اجباریست.

👈 ویزای نوع C 

این ویزا به دلیل کاربردهای فراوانی که دارد یکی از پرکاربردترین، پر استفاده ترین و پر تقاضاترین نوع ویزاهاست. ویزای شنگن نوع C متقاضیانی که به قصد اقامت کوتاه مدت و معمولا برای اهداف بیزینس، گردشگری و تجارت به کشور یونان سفر می‌کنند داده می‌شود،

البته ویزای نوع C کوتاه مدت می‌باشد و در مدت حداکثر 90 روز اعطا می‌شود و برخلاف ویزای نوع D که حتما باید یک دلیل سفر موجه و با مدرکی داشته باشید.

ویزای نوع C  را می‌توانید به راحتی و برای هر قصدی که دارید اعم از گردشگری، توریستی، تفریحی و سایر موارد استفاده کنید، البته ویزای نوع C خود نیز دارای انواع مختلفی از نطر ورود می‌باشد، مانند یک بار ورود، چند بار ورود و مولتی‌پل در بازه‌های زمانی مختلف ارائه می‌شود.

🔹 ویزای نوع C شنگن یک بار ورود

همانطور که از نام این ویزا پیداست به شما اجازه می‌دهد یک بار به کشور یونان و هر کدام از کشورهای محدوده شنگن سفر کنید و با خارج شدن شما از هر یک از کشورهای محدوده شنگن ویزایتان باطل می‌شود و دیگر نمی‌توانید از آن ویزا استفاده نمایید.

🔹 ویزای نوع C شنگن مولتیپل

این نوع ویزا به شما اجازه تا دوبار سفر به یونان (یا هرکدام از کشورهای عضو شنگن) را می‌دهد؛ ویزای نوع C شیگن دوبار ورود نسبتا مشابه به ویزای نوع یک بار ورود آن می‌باشد ولی این نوع ویزا یک سری قابلیت‌هایی دارد که آن را از ویزای نوع یک بار ورد متمایز می‌کند اصلی ترین تفاوتشان در ایسنت که که ویزای مولتی شنگن ۱۸۰ روزه است .

نکته قابل توجه اینکه که اگر شما دو بار با این ویزا نوع ویزای توریستی یونان سفر کنید ،بدون توجه تعداد روزهای باقیمانده از اعتبار ویزایتان، دیگر قابل استفاده نیست. یعنی اگر شما به مدت ۱۰۰ روز دو بار به یونان بروید روزهای باقی مانده غیر قابل استفاده‌اند چون شما دوبار از این ویزا استفاده کرده‌اید.

🔹 ویزای نوع C شنگن مولتیپل

این ویزا از ویزای نوع c از بهترین‌ها و پرکاربردترین‌ها می‌باشد و تعداد دفعات ورود و خروج شما به یونان با داشتن این ویزا هیچ محدودیتی ندارد و شما با این ویزا می‌توانید به تعداد دفعات دلخواه به یونان (یا کشورهای عضو محدوده شنگن) رفت و آمد داشته باشید.

علاوه بر ویزای توریستی ویزاهای دیگری که برای یونان داده می‌شود شامل: ویزای تجاری یونان، ویزای تحصیلی یونان، ویزای کار یونان، ویزای نامزدی یا ازدواج یونان، ویزای پزشکی یونان.

💵 هزینه ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان💳🛬 + شرایط و مزایا✅2023

خود سفارت هزینه‌ جدا از هزینه‌های وابسته به نوع ویزا از شما می‌گیرد؛ که حتی در صورت ردشدن درخواست نام این مبلغ قابل بازگردانی نیست. مبلغ ویزا بستگی به سن، نوع ویزا، مدت اقامت و ملیت متقاضی دارد که در جدول زیر توضیح داده شده است.

کودکان زیر 6 سال  رایگان
بین 6 تا 12 سال 40 یورو
بالای 12 سال  85 یورو

موارد زیر متقاضیانی هستند که به احتمال زیاد از پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزا معاف می‌شوند:

💢 شهروندان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند و کشور سوئیس.

💢 دانش‌آموزان، دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، اساتید و معلمانی که اقامتشان در این دوره به منظور تحصیل یا آموزش است.

💢 محققانی که با هدف انجام تحقیقات علمی کوتاه مدت به یونان سفر می‌کنند.

💢 دارندگان گذرنامه‌های دیپلماتیک

مراحل خرید ملک در یونان 🟢 (2022)

🤩 مزایای ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان💳🛬 + شرایط و مزایا✅2023

مهم‌ترین مزیت سفر راحت به کشورهای محدوده شنگن است، این ویزا برای کسانیست که زیاد به کشورهای اروپایی سفر می‌کنند. به این شکل دیگر دردسرهای صف طولانی سفارت، ارائه مدارک زیاد و ترجمه‌ آن‌ها را ندارند و فقط به پاسپورت و ویزای شنگن نیاز دارند البته اگر ورودشان به این کشورها ممنوع نشده باشد.

 اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای شنگن را دارند از ویزای شنگن استفاده می‌کنند. شخص متقاضی با این ویزا برای هر مرتبه سفر خود (در طول ۶ ماه) نیازی به دریافت مجدد ویزا ندارد و انرژی شخص صرف کارهای مهم‎‌تری می‌‎شود.

این ویزا مهر تاییدی برای سایر کشورها محسوب می‌شود. بنابراین به راحتی می‌توانید برای سفر به دیگر کشورها ویزا بگیرید. ویزای شنگن به گذرنامه شما اعتبار بیشتری می‌بخشد و برای شما روند دریافت ویزای سایر کشورها ساده‌‎تر می‌‎شود.

🧐 سؤالات متداول

🔹 برای دریافت ویزای شنگن با هدف سفر به یونان به کجا باید در خواست دهیم؟

درخواست ویزا باید توسط متقاضی در سامانه اینترنتی ثبت شود.

اما اگر قصد دارید به غیر از یونان، به کشورهای دیگر محدوده شنگن نیز سفر کنید، باید درخواست خود را از سفارت کشوری پیگیری نمایید که قصد دارید بیشترین  زمان را در سفر خود در آن کشور بمانید؛ و اگر برنامه سفر شما به شکلی است که مدت زمان‌های مساوی در کشورهای مختلف هستید، باید در ابتدا درخواست خود را برای کشوری که اولین مقصد در سفر شماست در سفارت کشوری ثبت کنید.

🔹 درخواست وقت ملاقات باید چه زمانی ارائه شود؟

در خواست وقت ملاقات را باید حداکثر از ۳ ماه قبل از تاریخ سفر بدهید.

🔹 چند مدت طول می‌کشد تا وقت ملاقات تعیین بشود؟

تایید وقت ملاقات کارگزاری وی اف اس گلوبال اغلب در مدت دو روز کاری انجام می‌شود.

🔹 دریافت ویزای توریستی یونان چقدر طول می‌کشد؟

معمولا  ۱۵ تا ۳۰ روز پس از ارائه مدارک، به شما اطلاع داده می‌شود که ویزای شما صادر شده یا خیر. ممکن است در طی روند بررسی مدارکتان، مدارک اضافی دیگری نیز از شما خواسته شود در آن صورت ممکن است برسی مدارک و صدور ویزای شما تا 60 روز هم ادامه پیدا کند.در این صورت ممکن است صدور ویزا حتی تا ۶۰ روز نیز طول بکشد.

🔹 امکان لغو یا تغییر زمان تعیین شده برای ملاقات وجود دارد؟

امکان تغییر وقت مقرر وجود ندارد در صورت عدم حضور باید دوباره وقت بگیرید.

🔹 پرداخت هزینه ویزای توریستی یونان به چه صورت است؟

به صورت حضوری و به ریال می‌باشد.

5/5 - (17 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1402/05/02
  • نویسنده : آناهیتا قمی
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823