مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل در یونان


تحصیل در یونان

عده ای از افرادی که به یونان مهاجرت می کنند، قصد تحصیل در یونان را دارند. هر ساله متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل وارد یونان می شوند. یونان یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل می باشد و همین باعث شده تا جوانان زیادی به این کشور مهاجرت کنند.
این کشور دارای معتبر ترین دانشگاه های جهان می باشد و اساتید معروفی در این کشور تدریس می کنند. برای تحصیل در یونان باید به زبان این کشور مسلط باشید، در غیر این صورت قادر به تحصیل نخواهید بود. برای تحصیل در یونان باید مدارکی را آماده کرد تا بتوان در دانشگاه های این کشور ثبت نام کرد.
از مهمترین مدارکی که باید برای تحصیل به همراه داشت، گواهی عدم سوء پیشینه است. علاوه بر این مدرک باید تمام مدارک تحصیلی خود را به همراه داشت.
کار در یونان
زمانی که شخصی به یونان مهاجرت می کند، موقعیت کار کمتری خواهد داشت. اما راه هایی وجود دارد تا بتوان در این کشور کار کرد. اولین چیزی که برای کار در یونان نیاز است، ویزای این کشور است. برای گرفتن ویزای کار این کشور به یک پیشنهاد کاری از سوی این کشور نیازمند هستید. افراد می توانند زمانی که وارد این کشور می شوند مهارت کاری خود را به ساکنین این کشور ثابت کنند، تا مشغول به کار شوند.

 

تحصیل در یونان موقعیت بسیار خوبی است. زیرا این کشور به آسیا و اروپا راه دارد و معتبرترین دانشگاه های جهان را دارد. تحصیل کردن در یونان در مقایسه با سایر کشور های اروپایی بسیار مقرون به صرفه و ارزان است. مقامات بالای آموزشی این کشور قصد دارند که یونان را به قطب تحصیلی جهان تبدیل کنند. به همین دلیل تلاش می کنند تا روز به روز سطح علمی و آموزشی این کشور بالاتر رود.
تحصیل در یونان نیازمند شرایطی است که از مهمترین آنها می تواند به تسلط به زبان این کشور اشاره کرد.

این کشور حدود ۲۴ دانشگاه معتبر و دولتی دارد، تا افراد بتوانند به راحتی به تحصیل بپردازند. در تمام این دانشگاه ها تحصیل به دو زبان یونانی و انگلیسی صورت می گیرد. در برخی از این دانشگاه ها آموزش به صورت رایگان انجام می شود.

اعزام دانشجو به یونان

در خصوص اعزام دانشجو به یونان سوالاتی وجود دارد. اعزام دانشجو به یونان کار آسانی نیست و نیازمند شرایطی است. اگر دانشجویی که قصد اعزام به یونان را دارد، ساکن اروپا نباشد باید ویزای دانشجویی بگیرد. برای اعزام به یونان باید مدارکی را تهیه کرد که در ادامه به آنها اشاره می شود.
۱- آخرین مدرک تحصیلی( به صورت ترجمه شده)
۲- ریز نمرات تحصیلی
۳- پاسپورت
۴- گواهی معتبر تسلط به زبان
۵- عکس رنگی
۶- گذرنامه
۷- گواهی پزشکی
۸- و غیره.
دانشجو بدون این مدارک نمی تواند وارد کشور یونان شود. نکته مهمی که وجود دارد این است که تمام این مدارک باید به زبان انگلیسی باشند. اعزام دانشجو به این کشور متناسب با دانشگاه مورد نظر دشواری هایی دارد. زمانی که دانشجو ویزای تحصیلی خود را گرفت، می تواند نسبت به اقامت در این کشور اقدام کند.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل تحصیل در مجارستان

 

پزشکی در یونان

پزشکی در یونان یکی از رشته های رایج تحصیلی در یونان می باشد. هر ساله افراد زیادی برای تحصیل در رشته پزشکی به این کشور می روند و عده ای هم بعد از تحصیل در آن کشور ساکن می شوند. تحصیل در رشته پزشکی در یونان نیازمند هزینه زیادی می باشد.دانشجویان این رشته باید به زبان انگلیسی و حتی یونانی تسلط کامل داشته باشند. برای ورود به این رشته در یونان شرایطی را باید فراهم کنید از مهمترین آنها می توان به پاسپورت، عکس رنگی، ریز نمرات، مدارک تحصیلی، پرداخت کردن هزینه های دانشگاه و غیره اشاره کرد.
هزینه تحصیل این رشته در هر دانشگاه ای متفاوت است و دانشجو باید این شرایط را مهیا کند.

مهندسی در یونان

مهندسی در یونان یکی از رشته های پرطرفدار در یونان می باشد. این رشته نیازمند هزینه های بالایی است. اگر نمی توانید هزینه های این رشته را پرداخت کنید می توانید از سوی این کشور بورسیه شوید. مهندسی های گوناگونی در یونان وجود دارد و هر کدام هزینه های متفاوتی دارد.

بهترین دانشگاه های یونان رشته مهندسی دارند و اساتید گوناگونی به ارائه این درس می پردازند. فارغ التحصیلان این رشته آینده شغلی خوبی در این کشور دارند. برای اینکه بتوان در رشته مهندسی تحصیل کرد باید مدارکی را به دانشگاه های این کشور ارائه داد.

برای تحصیل در کشور غیر بومی باید ویزای آن کشور را گرفت. همانطور که در بالا هم گفته شد برای ورود به کشور دیگر برای تحصیل باید تمام مدارک را به زبان انگلیسی تبدیل کرد.

کالج در یونان

از آنجایی که یونان در دهه های اخیر پیشرفت چشمگیری در حوزه علم و آموزش کرده است، دارای بهترین کالج ها در سطح جهان می باشد. تحصیل در کالج موقعیت تحصیلی و زندگی خوبی را برای فرد فراهم می کند. مدارک تحصیلی کالج بسیار معتبر است و در سراسر جهان دارای اعتبار می باشد. متقاضیان کالج می توانند در کنار تحصیل کار کنند و زندگی بهتری داشته باشند.

کالج های یونان زندگی خوب و در رفاهی برای متقاضیان فراهم کرده اند و در برخی از این کالج ها تحصیل رایگان می باشد. کالج مدیترانه ای از شناخته شده ترین کالج های یونان می باشد. این کالج سال های زیادی است که در خدمت دانشجویان می باشد و در این کالج بهترین اساتید تدریس می کنند. افراد موفق بسیاری در این کالج ها تدریس کرده اند و به افراد موفقی تبدیل شده اند.

 

تحصیل در یونان

 

لیسانس در یونان

مدت زمان لیسانس در هر کشوری متغیر می باشد. برای گرفتن لیسانس در یونان باید به زبان این کشور مسلط بود. به طور متوسط گرفتن لیسانس در این کشور حدود ۳ سال طول می کشد. گرفتن لیسانس در این کشور مطابق آخرین استاندارد تحصیلی در اروپا می باشد.

گرفتن لیسانس در هر رشته ای متفاوت است و نیازمند تلاش زیاد فرد می باشد. دانشگاه های زیادی برای گرفتن لیسانس در این کشور وجود دارد و در هر رشته ای اساتید متخصصی وجود دارد. هر ساله دانشجویان زیادی برای گرفتن لیسانس به این کشور مهاجرت می کنند. یونان دارای دانشگاه های معتبر زیادی است به همین دلیل مدرک تحصیلی این کشور بسیار با ارزش است.
برای طی کردن دوره لیسانس باید ۱۸۰ واحد درسی را پاس کرد. می توان لیسانس را به صورت مجازی یا حضوری گرفت.

 

دانشگاه در یونان

افرادی که قصد دارند در این مقطع تحصیل کنند می توانند در کنار تحصیل مشغول کار شوند. بعد از گرفتن این مدرک می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید. در هر دانشگاهی هزینه تحصیل متفاوت است. این مقطع هم مانند سایر مقاطع تحصیلی نیازمند مدارکی است که باید به همراه داشت، تا بتوان وارد این دانشگاه ها شد.

کارشناسی ارشد در یونان

کارشناسی ارشد در یونان حدود دو سال طول می کشد. تحصیل در این مقطع تحصیلی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. از آنجایی که یونان کشور متمدن و با سوادی است، افرادی زیادی خواهان تحصیل در این کشور هستند. برای تحصیل در این مقطع باید زبان یونانی را یاد گرفت. اگر زبان این کشور را بلد نباشید تحصیل برایتان بسیار سخت خواهد شد.

برای تحصیل در این مقطع باید مدارکی را به دانشگاه مد نظر ارائه دهید. از مهمترین این مدارک می توان به مدرک کارشناسی به زبان انگلیسی، عکس پاسپورتی، پذیرش نامه از سوی دانشگاه، مدرک آکادمیک(تسلط به زبان انگلیسی) و غیره اشاره کرد.

برای تحصیل در کشور دیگر باید ویزای تحصیلی را تهیه و به همراه داشت. زمانی که ویزا را تهیه کنید می توانید در کشور مد نظر اقامت داشته باشید. هزینه این مقطع تحصیلی به عهده دانشجو می باشد.

دکتری در یونان

دکتری در یونان همانند سایر مقاطع تحصیلی در یونان نیازمند مدارکی است. مدت زمان گرفتن دکتری در این کشور بین ۳ تا ۵ سال می باشد. در این کشور برای گرفتن دکتری ابتدا باید موضوعی برای پایان نامه خود انتخاب کنید و سپس به تحصیل بپردازید.شرایط دکتری در هر دانشگاه مختلف است. در برخی از دانشگاه ها باید شهریه پرداخت شود و در برخی دیگر رایگان می باشد. برای گرفتن دکتری باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس را به همراه داشته باشید. مدت زمان دکتری در هر رشته ای متفاوت است.

دانشگاه های یونان کیفیت بسیار بالایی دارد و هر ساله داوطلبان زیاد به این کشور می روند.
حداقل معدل لازم برای تحصیل در مقطع دکتری بین ۷ تا ۱۰ می باشد. معمولا دانشجویان این رشته از طرف دولت یونان بیمه می شوند.

دیپلم در یونان

دیپلم در مجارستان هم دشواری های خاص خود را دارد. برای اینکه بتوان دیپلم را در کشور دیگری بگیرید، مدارک تحصیلی را باید آماده کنید و به محل تحصیل ارائه دهید. همانطور که در بالای متن نیز گفته شد برای تحصیل در کشور دیگر باید ویزای تحصیلی گرفت.

گرفتن دیپلم در یونان آسان نیست زیرا باید به زبان این کشور تسلط کامل داشته باشید. اگر شخصی به زبان این کشور تسلط نداشته باشد با مشکل جدی روبه رو می شود. در بسیاری از جاها علاوه بر زبان کشور یونان باید به زبان انگلیسی نیز تسلط کافی را داشت. به همین دلیل یکی از مدارکی که در گرفتن ویزا و ورود به مکان تحصیل مهم است، مدرک زبان می باشد.

در برخی از مکان های تحصیل در یونان هزینه تحصیل به عهده متقاضی و در برخی دیگر برعهده دولت می باشد. از آنجایی که این کشور سعی دارد به قطب آموزش جهان تبدیل شود، تمام تلاش خود را برای آموزش و کمک به متقاضیان انجام می دهد.

مدرسه در یونان

با توجه به پیشرفت کشور یونان در حوزه علم، متقاضیان تحصیل در این کشور افزایش یافته اند و هر ساله به این متقاضیان افزوده می شود. دولت یونان سعی دارد که هر ساله به کیفیت و امکانات مدارس خود بیفزاید. در یونان تحصیل برای سن ۵ تا ۱۶ سال اجباری است. در یونان هر مدرسه به مقطع خاصی می پردازد.
چیزی حدود ۹۰ درصد مدارس یونان عمومی می باشند و همه افراد در هر قشری می توانند از آن استفاده کنند. تقریبا همه مدارس یونان رایگان می باشد و دانش آموزان به راحتی و بدون دغدغه می توانند به آموزش بپردازند.

دانش آموزان از روزهای دوشنبه تا جمعه باید در مدارس حضور داشته باشند. در هر مقطع تحصیلی درس های مشخصی به دانش آموزان تدریس می شود. نمرات یونان هم مانند نمرات در ایران توصیفی می باشد یعنی از پایه اول تا پایه سوم نمرات توصیفی هستند.

در این کشور به کسانی که ۶ سال اول تحصیلی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد گواهینامه تحصیلی داده می شود. مدارس یونان هم مانند مدارس ایران دارای سطح بندی مشخصی هستند و بعد از سپری کردن یک دوره به دوره بالاتر راه پیدا می کنند.اگر قصد دارید که فرزند خود را در مدرسه های یونان ثبت نام کنید، فرزندتان باید ویزای تحصیلی و مدرک زبان یونانی داشته باشد در غیر این صورت به مشکل میخورد.

در این کشور مدارس دولتی و خصوصی زیادی وجود دارد و هر خانواده می تواند متناسب با درآمد خود دست به انتخاب مدرسه بزند. دولت یونان سعی دارد که توجه بیشتری به نظام آموزشی کشور خود کند. از آنجایی که این کشور طبیعت زیبا و فرهنگ کهنی دارد، خانواده های زیادی قصد دارند که فرزندشان در این کشور تحصیل کنند.

اگر فرزندانتان در رشته خاصی دارای مهارت است می توانید در مدرسه مد نظر فرزندتان را ثبت کنید. تا فرزندتان از مزایای این مدارس برخوردار شوند. ساعات آموزشی مدارس یونان همانند ساعت آموزشی در ایران می باشد. کتاب های مدارس در یونان رایگان می باشد.
سرویس های رفت و برگشت در این کشور رایگان می باشد و در هر نقطه از شهر که باشید به راحتی فرزندتان رفت و آمد خواهد کرد.

زبان یونانی

زبان یونانی از جمله زبان های هند و اروپایی می باشد. این زبان قدمت زیادی دارد و هر ساله افراد زیادی اقدام به یادگیری این زبان می کنند. در یونان زبان های گوناگونی وجود دارد اما زبان یونانی زبان رسمی این کشور است. از این زبان حدود ۳۵۰۰ سال پیش در نوشتن استفاده شده و جزو قدیمی ترین زبان های دنیا محسوب می شود.
این کشور به دلیل داشتن فرهنگ غنی که داشته و دارد به عنوان یکی از مهد های تمدن و زبان و ادبیات شناخته می شود. زبان یونانی جزو زبان های دشوار و در عین حال شیرین و جذاب در جهان می باشد. اگر قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارید باید به زبان یونانی مسلط باشید.

زبان یونان

زبان یونان در گذشته دچار تغییر و تحولاتی شده و هم اکنون به زبان یونانی ثابت مانده است. این کشور پیشینه تاریخی و فرهنگی درخشانی دارد و همین موضوع باعث با ارزش شدن زبان یونانی شده است. زبان یونان در گذشته دارای چندین شاخه بود که امروز به یک شاخه مستقل تبدیل شده است.
این کشور مهد فرهنگ و تمدن بود و همین باعث علاقه مندی افراد به این زبان شده است. این زبان در همه جا تدریس می شود و علاقه مندان می توانند در زمان کوتاهی این زبان را یاد بگیرند.

یونان ره پویان عدالت
یونان ره پویان عدالت همواره سعی دارد به افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی، کاری، تجاری، درمانی و غیره را به یونان دارند کمک کند. این موسسه هر ساله به افراد زیادی در این خصوص کمک می کند.

اگر شما هم قصد مهاجرت به یونان را دارید می توانید به این موسسه مراجعه کنید و سوالات خود را مطرح کنید. این موسسه کمک می کند که در زمان کوتاهی و بدون اتلاف به هدف خود برسند.
راه های زیادی برای برقراری ارتباط با این موسسه وجود دارد و می توانید با هر روشی که مایل هستید با این موسسه ارتباط برقرار کنید.

 

 

 

هزینه تحصیل در یونان چقدر است؟

شهریه دانشگاه ها برای تحصیل در یونان با هم متفاوت است. دانشگاه‌ های دولتی به طور میانگین بین 2000 تا 3000 یورو در سال شهریه دریافت می‌کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در یونان چیست؟

پاسپورت، ویزای تحصیلی معتبر، فرم دخواست ویزا و پذیرش، بیمه سلامت

تحصیل در یونان در مقطع دبستان چگونه است؟

تحصیل در یونان در مقطع دبستان برای اشخاصی که مقیم یا تبعه یونان هستند، رایگان است. تحصیل برای دانش آموزان اینترنشنال در مدارس خصوصی دارای هزینه می‌باشد و هزینه مدرسه های مختلف متفاوت است.

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/22
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823