مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (1 امتیاز)

مهاجرت به یونان


مهاجرت به یونان

امروزه شاهد افزایش مهاجرت ها به یونان هستیم. زیرا مهاجرت از طریق یونان به اروپا یکی از ارزان ترین راه هاست. مهاجرت به یونان دارای انواع گوناگونی است و هر کدام روش های خاص خود را دارد. قبل از مهاجرت باید شرایطی را فراهم و مهیا کرد تا بتوان از راه قانونی مهاجرت کرد.
تمام مهاجرت ها دارای دو جنبه قانونی و غیر قانونی هستند. عده ای از افراد که می خواهند به کشور یونان مهاجرت کنند اما نمی توانند شرایط را فراهم کنند، به صورت غیر قانونی اقدام به مهاجرت می کنند. کسانی که به یونان مهاجرت می کنند، به دنبال هدف های مختلف هستند.
مهاجرت به یونان کار چندان آسانی نیست و هر کسی نمی تواند به این کشور مهاجرت کند. افراد حرفه ای در این زمینه هستند و به افراد کمک می کنند تا در زمان کوتاهی و بدون اتلاف وقت به خواسته خود برسند.

 

تحصیل در یونان

عده ای از افرادی که به یونان مهاجرت می کنند، قصد تحصیل در این کشور را دارند. هر ساله متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل در یونان وارد یونان می شوند. یونان یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل می باشد و همین باعث شده تا جوانان زیادی به این کشور مهاجرت کنند.
این کشور دارای معتبر ترین دانشگاه های جهان می باشد و اساتید معروفی در این کشور تدریس می کنند. برای تحصیل در یونان باید به زبان این کشور مسلط باشید، در غیر این صورت قادر به تحصیل نخواهید بود. برای تحصیل در یونان باید مدارکی را آماده کرد تا بتوان در دانشگاه های این کشور ثبت نام کرد.
از مهمترین مدارکی که باید برای تحصیل به همراه داشت، گواهی عدم سوء پیشینه است. علاوه بر این مدرک باید تمام مدارک تحصیلی خود را به همراه داشت.


کار در یونان

زمانی که شخصی به یونان مهاجرت می کند، موقعیت کار کمتری خواهد داشت. اما راه هایی وجود دارد تا بتوان در این کشور کار کرد. اولین چیزی که برای کار در یونان نیاز است، ویزای این کشور است. برای گرفتن ویزای کار این کشور به یک پیشنهاد کاری از سوی این کشور نیازمند هستید. افراد می توانند زمانی که وارد این کشور می شوند مهارت کاری خود را به ساکنین این کشور ثابت کنند، تا مشغول به کار شوند.

 

یونان

برای گرفتن ویزای کار در یونان باید مدارکی را تهیه و به سفارت این کشور تحویل داد. از جمله مهمترین این مدارک می توان به عکس پاسپورتی، گواهی سلامت، گواهی سوابق کاری، مدارک تحصیلی و غیره اشاره کرد.
در این کشور نیز همانند سایر کشور ها بیکاری وجود دارد و نباید توقع کار خوب در این کشور را داشت. هر چه مدارک تحصیلی بالا تر و آمادگی بیشتری داشت، سریعتر موفق به پیدا کردن کار خواهید شد.
سرمایه گذاری در یونان
امروزه شاهد افزایش سرمایه گذاری در کشور های اروپایی به ویژه یونان هستیم. از آنجایی که یونان یک کشور اروپایی است، موقعیت های سرمایه گذاری زیادی دارد. افراد می توانند متناسب با میزان پول خود در این کشور سرمایه گذاری کنند. نکاتی زیادی در سرمایه گذاری در یونان وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.
1- گرفتن ویزای شینگن
2- امنیت بالا
3- آب و هوای خوب و دلپذیر
4- نیازی به گرفتن اقامت این کشور نیست.
5- دسترسی داشتن به موقعیت های اجتماعی بالا
6- و غیره.
این کشور موقعیت جغرافیای زیبایی دارد و برای سرمایه گذاری پیشنهاد خوبی است. یکی از علت هایی که سرمایه گذاری در این کشور افزایش یافته، دارا بودن پرواز های مستقیم به کشور های بزرگ است.

 

راه های اخذ اقامت یونان

راه های گوناگونی برای اخذ اقامت در یونان وجود دارد. گرفتن اقامت در یونان می تواند زندگی فرد را متحول کند. افراد می توانند متناسب با شرایط خود اقدام به گرفتن اقامت در این کشور شوند.
از جمله رایج ترین روش های گرفتن اقامت یونان می توان به ثبت شرکت در یونان، تمکن مالی، خرید ملک، تحصیل و غیره اشاره کرد. تمام این روش ها نیازمند مقدار معینی پول هستند. افراد زیادی هستند که در این زمینه حرفه ای می باشند و می توانند به افراد متقاضی به گرفتن اقامت در یونان کمک کنند.


ثبت شرکت در یونان

با توجه به پیشرفت های کشور یونان در دهه های اخیر، سرمایه گذاری در این کشور افزایش یافته است. با توجه به موقعیت این کشور ثبت شرکت در یونان افزایش پیدا کرده و داوطلبان زیادی متقاضی قصد ثبت شرکت دارند. ثبت شرکت در یونان نیاز به اسناد و مدارکی دارد و مزیت هایی به همراه دارد، که در ادامه به آن اشاره می شود.

1- امکان افتتاح حساب برای فرد فراهم می شود.
2- امکان خرید ملک
3- امکان گرفتن پاسپورت
4- امکان تردد آزادانه
5- و غیره.

دولت یونان هر ساله سعی در آسان نمودن شرایط ثبت شرکت کرده اند. افراد می توانند شرکت های گوناگونی را ثبت کنند.

 

انواع ویزاهای یونان

برای ورود به کشور یونان نیازمند ویزا هستید. ویزا دارای انواع گوناگونی است. از مهمترین این ویزا ها می توان به ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای طلایی، ویزای تحصیلی و غیره پرداخت. ویزا ها به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود. برای گرفتن ویزا می توانید به سفارت خانه ها مراجعه کنید.

برای هر کاری نیاز است که ویزای مربوط به آن کار را داشته باشید. ویزا های یونان دارای درجه بندی است.

1- ویزای درجه A: این ویزا به ویزای ترانزیت فرودگاهی معروف است.
2- ویزای درجه B: این ویزای کوتاه مدتی است که به صورت کوتاه مدت صادر می شود.
3- ویزای درجه C: با این ویزا می توانید 90 روز در این کشور اقامت کنید.
4- ویزای درجه D: این ویزا برای کسانی است که قصد دارند بیش از 90 روز در این کشور بمانند.

 

خرید ملک در یونان

گرفتن ویزای یونان با خرید ملک در این کشور به یکی از رایج ترین نوع گرفتن ویزا تبدیل شده است. یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور، خرید ملک می باشد. در این کشور ملک با قیمت های گوناگون وجود دارد و افراد می توانند متناسب با پول خود اقدام به خرید ملک کنند.

این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی و اجتماعی که دارد، متقاضیان زیادی قصد خرید ملک در این کشور را دارند. کشور یونان دارای شهر های زیبایی است و قیمت ملک در هر کدام از این شهر به یک قیمت می باشد. در چند سال اخیر خرید ملک در این کشور گسترش یافته است. هر ساله ایرانیان زیادی با خرید ملک در یونان ویزای این کشور را دریافت می کنند.

 

تحصیل در یونان

تحصیل در یونان موقعیت بسیار خوبی است. زیرا این کشور به آسیا و اروپا راه دارد و معتبرترین دانشگاه های جهان را دارد. تحصیل کردن در یونان در مقایسه با سایر کشور های اروپایی بسیار مقرون به صرفه و ارزان است. مقامات بالای آموزشی این کشور قصد دارند که یونان را به قطب تحصیلی جهان تبدیل کنند. به همین دلیل تلاش می کنند تا روز به روز سطح علمی و آموزشی این کشور بالاتر رود.
تحصیل در یونان نیازمند شرایطی است که از مهمترین آنها می تواند به تسلط به زبان این کشور اشاره کرد. این کشور حدود 24 دانشگاه معتبر و دولتی دارد، تا افراد بتوانند به راحتی به تحصیل بپردازند. در تمام این دانشگاه ها تحصیل به دو زبان یونانی و انگلیسی صورت می گیرد. در برخی از این دانشگاه ها آموزش به صورت رایگان انجام می شود.

 

تور یونان

تور یونان بدون شک یکی از زیبا ترین تور های جهان می باشد. تور های یونان متناسب با امکانات آن قیمت های گوناگونی دارد. این کشور به دلیل موقعیت و آب و هوای خوبی که دارد، مقصد خوبی برای تفریح و کار می باشد. برای گرفتن تور یونان می توانید به آژانس های هواپیمایی مراجعه کنید.بهتر است قبل از گرفتن تور در مورد زمان مسافرت و آب و هوای این کشور تحقیق کنید.

بهترین زمان برای مسافرت به این کشور نیمه دوم بهار، اواسط تابستان و اواخر پاییز است. معمولا هر چه امکانات تور بیشتر و بهتر باشد، هزینه بیشتری نیز دارد.
این کشور دارای طبیعت بکر و زیبایی است، در سفر به این کشور از طبیعت گردی غافل نشوید. زمانی که با تور به یونان سفر می کنید حتما وسایل ضروری را به همراه داشته باشید.

 

اعزام دانشجو به یونان

در خصوص اعزام دانشجو به یونان سوالاتی وجود دارد. اعزام دانشجو به یونان کار آسانی نیست و نیازمند شرایطی است. اگر دانشجویی که قصد اعزام به یونان را دارد، ساکن اروپا نباشد باید ویزای دانشجویی بگیرد. برای اعزام به یونان باید مدارکی را تهیه کرد که در ادامه به آنها اشاره می شود.

1- آخرین مدرک تحصیلی( به صورت ترجمه شده)
2- ریز نمرات تحصیلی
3- پاسپورت
4- گواهی معتبر تسلط به زبان
5- عکس رنگی
6- گذرنامه
7- گواهی پزشکی
8- و غیره.


دانشجو بدون این مدارک نمی تواند وارد کشور یونان شود. نکته مهمی که وجود دارد این است که تمام این مدارک باید به زبان انگلیسی باشند. اعزام دانشجو به این کشور متناسب با دانشگاه مورد نظر دشواری هایی دارد. زمانی که دانشجو ویزای تحصیلی خود را گرفت، می تواند نسبت به اقامت در این کشور اقدام کند.

 

اقامت موقت یونان

در یونان می توان به روش های مختلف اقامت موقت را گرفت. همانطور که از اسم این نوع اقامت مشخص است، دارای زمان معینی می باشد. این نوع اقامت ممکن برای تفریح، کار، درمان و غیره باشد و از یه هفته تا یک سال می باشد.

 

زبان یونان

اقامت موقت در یونان دارای شرایط و مدارکی می باشد. برای اینکه بتوان این اقامت را گرفت، باید مطابق قوانین این کشور عمل کرد. فرایند گرفتن اقامت دشواری هایی دارد که اگر به زبان انگلیسی یا زبان این کشور تسلط نداشته باشید، این دشواری ها دو چندان می شود.
با گرفتن اقامت موقت می توانید از مزایای این کشور بهره ببرید. هر ساله افراد زیادی اقدام به گرفتن اقامت موقت در یونان می کنند.

 

اقامت دائم یونان

اقامت دائم به اقامتی گفته می شود که فرد در کشور دیگر ساکن شود. اقامت دائم به معنی اقامت نامحدود در کشور دیگر می باشد. روش های متفاوتی برای گرفتن اقامت دائم وجود دارد. افراد متقاضی این نوع اقامت می توانند در یونان اقدام به خرید ملک کنند. با این کار علاوه بر سرمایه گذاری در این کشور از اقامت دائم نیز برخوردار خواهید شد.

با گرفتن اقامت دائم یونان شهروند این کشور محسوب می شوید و مانند سایر شهروندان این کشور از امکانات این کشور می توانید استفاده کنید. این کشور جزو بهترین کشور های جهان محسوب می شود و از هر نظر زندگی رویایی برای فرد رغم میزند. از جمله روش های رایج در گرفتن اقامت می توان به ازدواج، تمکن مالی، تولد فرزند، کار، تحصیل و غیره اشاره کرد.

 

پزشکی در یونان

پزشکی در یونان یکی از رشته های رایج تحصیلی در یونان می باشد. هر ساله افراد زیادی برای تحصیل در رشته پزشکی به این کشور می روند و عده ای هم بعد از تحصیل در آن کشور ساکن می شوند. تحصیل در رشته پزشکی در یونان نیازمند هزینه زیادی می باشد.دانشجویان این رشته باید به زبان انگلیسی و حتی یونانی تسلط کامل داشته باشند.

برای ورود به این رشته در یونان شرایطی را باید فراهم کنید از مهمترین آنها می توان به پاسپورت، عکس رنگی، ریز نمرات، مدارک تحصیلی، پرداخت کردن هزینه های دانشگاه و غیره اشاره کرد.
هزینه تحصیل این رشته در هر دانشگاه ای متفاوت است و دانشجو باید این شرایط را مهیا کند.

 

مهندسی در یونان

مهندسی در یونان یکی از رشته های پرطرفدار در یونان می باشد. این رشته نیازمند هزینه های بالایی است. اگر نمی توانید هزینه های این رشته را پرداخت کنید می توانید از سوی این کشور بورسیه شوید. مهندسی های گوناگونی در یونان وجود دارد و هر کدام هزینه های متفاوتی دارد.

بهترین دانشگاه های یونان رشته مهندسی دارند و اساتید گوناگونی به ارائه این درس می پردازند. فارغ التحصیلان این رشته آینده شغلی خوبی در این کشور دارند. برای اینکه بتوان در رشته مهندسی تحصیل کرد باید مدارکی را به دانشگاه های این کشور ارائه داد.

برای تحصیل در کشور غیر بومی باید ویزای آن کشور را گرفت. همانطور که در بالا هم گفته شد برای ورود به کشور دیگر برای تحصیل باید تمام مدارک را به زبان انگلیسی تبدیل کرد.

 

کالج در یونان

از آنجایی که یونان در دهه های اخیر پیشرفت چشمگیری در حوزه علم و آموزش کرده است، دارای بهترین کالج ها در سطح جهان می باشد. تحصیل در کالج موقعیت تحصیلی و زندگی خوبی را برای فرد فراهم می کند. مدارک تحصیلی کالج بسیار معتبر است و در سراسر جهان دارای اعتبار می باشد. متقاضیان کالج می توانند در کنار تحصیل کار کنند و زندگی بهتری داشته باشند.

کالج های یونان زندگی خوب و در رفاهی برای متقاضیان فراهم کرده اند و در برخی از این کالج ها تحصیل رایگان می باشد. کالج مدیترانه ای از شناخته شده ترین کالج های یونان می باشد. این کالج سال های زیادی است که در خدمت دانشجویان می باشد و در این کالج بهترین اساتید تدریس می کنند. افراد موفق بسیاری در این کالج ها تدریس کرده اند و به افراد موفقی تبدیل شده اند.

 

ویزای یونان

ویزای یونان از جمله ویزا های معتبر در جهان می باشد، که هر ساله افراد زیادی برای گرفتن این ویزا اقدام می کنند. ویزای یونان دارای انواع گوناگونی است که از شناخته شده ترین آنها می توان به ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای پزشکی، ویزای ازدواج و غیره اشاره کرد.

برای گرفتن ویزا باید به سفارتخانه ها مراجعه کرد. برای گرفتن ویزا زمان زیادی نیاز نیست و اگر مدارک کامل و درست باشد، در اسرع وقت ویزا صادر می شود. برای گرفتن ویزا مدارکی لازم است که باید به همراه داشت. از مهمترین مدارک برای گرفتن ویزا می توان به شناسنامه، عکس، گذرنامه، بیمه مسافرتی، سند مالکیت پرداخت.

برای گرفتن هر کدام از این ویزاها باید شرایطی را فراهم کرد.

 

تحصیل در یونان


لیسانس در یونان

مدت زمان لیسانس در هر کشوری متغیر می باشد. برای گرفتن لیسانس در یونان باید به زبان این کشور مسلط بود. به طور متوسط گرفتن لیسانس در این کشور حدود 3 سال طول می کشد. گرفتن لیسانس در این کشور مطابق آخرین استاندارد تحصیلی در اروپا می باشد.

گرفتن لیسانس در هر رشته ای متفاوت است و نیازمند تلاش زیاد فرد می باشد. دانشگاه های زیادی برای گرفتن لیسانس در این کشور وجود دارد و در هر رشته ای اساتید متخصصی وجود دارد. هر ساله دانشجویان زیادی برای گرفتن لیسانس به این کشور مهاجرت می کنند. یونان دارای دانشگاه های معتبر زیادی است به همین دلیل مدرک تحصیلی این کشور بسیار با ارزش است.

برای طی کردن دوره لیسانس باید 180 واحد درسی را پاس کرد. می توان لیسانس را به صورت مجازی یا حضوری گرفت.

 

کارشناسی در مجارستان

برای اینکه بتوانید در مقطع کارشناسی در مجارستان تحصیل کنید باید مدرک دبیرستان خود را به همراه داشته باشید. برای گرفتن کارشناسی باید زبان مجارستان را یاد گرفت تا بتوان به تحصیل ادامه داد. در برخی از دانشگاه های مجارستان تحصیل به صورت رایگان می باشد. برای رفتن به مجارستان برای تحصیل باید ویزای تحصیلی را تهیه کرد.

 

دانشگاه در یونان

افرادی که قصد دارند در این مقطع تحصیل کنند می توانند در کنار تحصیل مشغول کار شوند. بعد از گرفتن این مدرک می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید. در هر دانشگاهی هزینه تحصیل متفاوت است. این مقطع هم مانند سایر مقاطع تحصیلی نیازمند مدارکی است که باید به همراه داشت، تا بتوان وارد این دانشگاه ها شد.

 

کارشناسی ارشد در یونان

کارشناسی ارشد در یونان حدود دو سال طول می کشد. تحصیل در این مقطع تحصیلی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. از آنجایی که یونان کشور متمدن و با سوادی است، افرادی زیادی خواهان تحصیل در این کشور هستند. برای تحصیل در این مقطع باید زبان یونانی را یاد گرفت. اگر زبان این کشور را بلد نباشید تحصیل برایتان بسیار سخت خواهد شد.

برای تحصیل در این مقطع باید مدارکی را به دانشگاه مد نظر ارائه دهید. از مهمترین این مدارک می توان به مدرک کارشناسی به زبان انگلیسی، عکس پاسپورتی، پذیرش نامه از سوی دانشگاه، مدرک آکادمیک(تسلط به زبان انگلیسی) و غیره اشاره کرد.

برای تحصیل در کشور دیگر باید ویزای تحصیلی را تهیه و به همراه داشت. زمانی که ویزا را تهیه کنید می توانید در کشور مد نظر اقامت داشته باشید. هزینه این مقطع تحصیلی به عهده دانشجو می باشد.

 

دکتری در یونان

دکتری در یونان همانند سایر مقاطع تحصیلی در یونان نیازمند مدارکی است. مدت زمان گرفتن دکتری در این کشور بین 3 تا 5 سال می باشد. در این کشور برای گرفتن دکتری ابتدا باید موضوعی برای پایان نامه خود انتخاب کنید و سپس به تحصیل بپردازید.شرایط دکتری در هر دانشگاه مختلف است. در برخی از دانشگاه ها باید شهریه پرداخت شود و در برخی دیگر رایگان می باشد.

برای گرفتن دکتری باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس را به همراه داشته باشید. مدت زمان دکتری در هر رشته ای متفاوت است. دانشگاه های یونان کیفیت بسیار بالایی دارد و هر ساله داوطلبان زیاد به این کشور می روند.

حداقل معدل لازم برای تحصیل در مقطع دکتری بین 7 تا 10 می باشد. معمولا دانشجویان این رشته از طرف دولت یونان بیمه می شوند.

 

ازدواج در یونان

ازدواج در یونان دارای شرایطی می باشد. یکی از راه های گرفتن اقامت در یونان ازدواج با طرف یونانی می باشد. امروزه شاهد این هستیم که افراد برای گرفتن اقامت در یونان اقدام به ازدواج با فردی از یونان می کنند. ازدواج در یونان کار آسانی نیست و دشواری هایی دارد.

ممکن است ازدواج به دلایل گوناگونی صورت بگیرد. برای ازدواج در یونان باید مدارکی را آماده و تحویل این کشور داد. بعد از تایید مدارک ازدواج صورت می گیرد. یکی از شرایطی که در ازدواج مهم است باید فرد حداقل 3 سال ساکن یونان باشد.

ازدواج در یونان بسیار رایج می باشد و هر ساله افراد زیادی در این کشور اقدام به ازدواج می کنند.

 

ثبت شرکت در یونان

ثبت شرکت در یونان کار آسانی نیست و نیازمند مدارکی می باشد. ثبت شرکت برای افراد غیر بومی نیز بسیار دشوار تر می باشد. ثبت شرکت یکی از روش های سرمایه گذاری در یونان می باشد و هر ساله افراد زیادی اقدام به ثبت شرکت در یونان می کنند.شرکت ها در یونان انواع گوناگونی دارد و افراد می توانند براساس میزان پول خود اقدام به ثبت شرکت کنند.

ثبت هر کدام از این شرکت ها دشوار های خود را دارد. با ثبت شرکت در یونان می توان اقامت این کشور را گرفت و صاحب ملک در این کشور شد. بعد از گذشت 5 سال بعد از ثبت شرکت می توان اقامت دائم این کشور را گرفت و جزو شهروندان این کشور شد. با ثبت شرکت می توان اقامت را برای اعضای خانواده خود نیز گرفت.

 

سفارت یونان

سفارت یونان در همه کشور ها وجود دارد. سفارت یونان در کشور ما نیز وجود دارد و کشور ما با این کشور روابط خوبی دارد. سفارت یونان نیز مانند همه سفارت خانه ها دارای اعضایی می باشد که معمولا از طرف دولت آن کشور انتخاب می شود.

سفارت خانه ها دارای ساعت اداری مشخصی هستند و به امور مشخصی می پردازند. یکی از راه های گرفتن ویزا مراجعه به سفارت خانه کشور مورد نظر می باشد. سفارت در هر کشوری امری مهم به شمار می آید و برای کشور مهم و ضروری است.

سفارت یونان در تهران بلوار آفریقا قرار دارد. افرادی که قصد دارند در خصوص این کشور بیشتر بدانند می توانند به سفارت این کشور مراجعه کنند و پاسخ سوالات خود را پیدا کنند.


آدرس سفارت یونان

سفارت یونان تقریبا در همه کشور ها قرار دارد و در هر کشوری آدرس مشخصی دارد. ممکن است که آدرس سفارت تغییر کند. هر سفارت خانه دارای یک سایت و نشانی می باشد. تمامی سفارت ها دارای یک یا چند شماره تماس می باشند.

 

سفارت یونان
ویزای تضمینی یونان

ویزای تضمینی یونان را می توان از طریق روش های مختلف تهیه کرد. همانطور که در بالا هم گفته شده است، ویزای یونان دارای انواع مختلفی می باشد و برای تهیه هر کدام نیز باید شرایطی را مهیا و فراهم کرد. ویزای تضمینی را می توان از طریق تحصیل، کار، درمان، تفریح و غیره کسب کرد.

برای گرفتن ویزای تضمینی باید مدارکی را آماده و تحویل سفارت یا دولت یونان داد تا بتواند ویزای مورد نظر را تهیه و به راحتی به این کشور بی نظیر سفر کنید. برای گرفتن ویزا زمان زیادی نیاز نیست و در مدت کوتاهی نیز می شود ویزا را تهیه کرد.

اگر مدارک شما برای گرفتن ویزا تکمیل باشد در زمان کوتاهی و در اسرع وقت می توانید ویزا را دریافت کنید.

 

دیپلم در یونان

دیپلم در مجارستان هم دشواری های خاص خود را دارد. برای اینکه بتوان دیپلم را در کشور دیگری بگیرید، مدارک تحصیلی را باید آماده کنید و به محل تحصیل ارائه دهید. همانطور که در بالای متن نیز گفته شد برای تحصیل در کشور دیگر باید ویزای تحصیلی گرفت.

گرفتن دیپلم در یونان آسان نیست زیرا باید به زبان این کشور تسلط کامل داشته باشید. اگر شخصی به زبان این کشور تسلط نداشته باشد با مشکل جدی روبه رو می شود. در بسیاری از جاها علاوه بر زبان کشور یونان باید به زبان انگلیسی نیز تسلط کافی را داشت. به همین دلیل یکی از مدارکی که در گرفتن ویزا و ورود به مکان تحصیل مهم است، مدرک زبان می باشد.

در برخی از مکان های تحصیل در یونان هزینه تحصیل به عهده متقاضی و در برخی دیگر برعهده دولت می باشد. از آنجایی که این کشور سعی دارد به قطب آموزش جهان تبدیل شود، تمام تلاش خود را برای آموزش و کمک به متقاضیان انجام می دهد.

 

مدرسه در یونان

با توجه به پیشرفت کشور یونان در حوزه علم، متقاضیان تحصیل در این کشور افزایش یافته اند و هر ساله به این متقاضیان افزوده می شود. دولت یونان سعی دارد که هر ساله به کیفیت و امکانات مدارس خود بیفزاید. در یونان تحصیل برای سن 5 تا 16 سال اجباری است. در یونان هر مدرسه به مقطع خاصی می پردازد.

چیزی حدود 90 درصد مدارس یونان عمومی می باشند و همه افراد در هر قشری می توانند از آن استفاده کنند. تقریبا همه مدارس یونان رایگان می باشد و دانش آموزان به راحتی و بدون دغدغه می توانند به آموزش بپردازند.

دانش آموزان از روزهای دوشنبه تا جمعه باید در مدارس حضور داشته باشند. در هر مقطع تحصیلی درس های مشخصی به دانش آموزان تدریس می شود. نمرات یونان هم مانند نمرات در ایران توصیفی می باشد یعنی از پایه اول تا پایه سوم نمرات توصیفی هستند.

در این کشور به کسانی که 6 سال اول تحصیلی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد گواهینامه تحصیلی داده می شود. مدارس یونان هم مانند مدارس ایران دارای سطح بندی مشخصی هستند و بعد از سپری کردن یک دوره به دوره بالاتر راه پیدا می کنند.اگر قصد دارید که فرزند خود را در مدرسه های یونان ثبت نام کنید، فرزندتان باید ویزای تحصیلی و مدرک زبان یونانی داشته باشد در غیر این صورت به مشکل میخورد.

در این کشور مدارس دولتی و خصوصی زیادی وجود دارد و هر خانواده می تواند متناسب با درآمد خود دست به انتخاب مدرسه بزند. دولت یونان سعی دارد که توجه بیشتری به نظام آموزشی کشور خود کند. از آنجایی که این کشور طبیعت زیبا و فرهنگ کهنی دارد، خانواده های زیادی قصد دارند که فرزندشان در این کشور تحصیل کنند.

اگر فرزندانتان در رشته خاصی دارای مهارت است می توانید در مدرسه مد نظر فرزندتان را ثبت کنید. تا فرزندتان از مزایای این مدارس برخوردار شوند. ساعات آموزشی مدارس یونان همانند ساعت آموزشی در ایران می باشد. کتاب های مدارس در یونان رایگان می باشد.

سرویس های رفت و برگشت در این کشور رایگان می باشد و در هر نقطه از شهر که باشید به راحتی فرزندتان رفت و آمد خواهد کرد.

 

زبان یونانی

زبان یونانی از جمله زبان های هند و اروپایی می باشد. این زبان قدمت زیادی دارد و هر ساله افراد زیادی اقدام به یادگیری این زبان می کنند. در یونان زبان های گوناگونی وجود دارد اما زبان یونانی زبان رسمی این کشور است. از این زبان حدود 3500 سال پیش در نوشتن استفاده شده و جزو قدیمی ترین زبان های دنیا محسوب می شود.

این کشور به دلیل داشتن فرهنگ غنی که داشته و دارد به عنوان یکی از مهد های تمدن و زبان و ادبیات شناخته می شود. زبان یونانی جزو زبان های دشوار و در عین حال شیرین و جذاب در جهان می باشد. اگر قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارید باید به زبان یونانی مسلط باشید.

 

زبان یونان

زبان یونان در گذشته دچار تغییر و تحولاتی شده و هم اکنون به زبان یونانی ثابت مانده است. این کشور پیشینه تاریخی و فرهنگی درخشانی دارد و همین موضوع باعث با ارزش شدن زبان یونانی شده است. زبان یونان در گذشته دارای چندین شاخه بود که امروز به یک شاخه مستقل تبدیل شده است.

این کشور مهد فرهنگ و تمدن بود و همین باعث علاقه مندی افراد به این زبان شده است. این زبان در همه جا تدریس می شود و علاقه مندان می توانند در زمان کوتاهی این زبان را یاد بگیرند.


یونان ره پویان عدالت

یونان ره پویان عدالت همواره سعی دارد به افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی، کاری، تجاری، درمانی و غیره را به یونان دارند کمک کند. این موسسه هر ساله به افراد زیادی در این خصوص کمک می کند.

اگر شما هم قصد مهاجرت به یونان را دارید می توانید به این موسسه مراجعه کنید و سوالات خود را مطرح کنید. این موسسه کمک می کند که در زمان کوتاهی و بدون اتلاف به هدف خود برسند.

راه های زیادی برای برقراری ارتباط با این موسسه وجود دارد و می توانید با هر روشی که مایل هستید با این موسسه ارتباط برقرار کنید.

 

اقامت از طریق تمکن مالی در یونان

یونان یکی از کشور های زیبا و رویایی در جهان می باشد. هر ساله افراد زیادی به این کشور مسافرت یا مهاجرت می کنند. روش های گوناگونی برای گرفتن اقامت در این کشور وجود دارد. یکی از رایج ترین نوع گرفتن اقامت، تمکن مالی می باشد.

اقامت از طریق تمکن مالی یعنی اینکه فرد در کشور دیگر نیاز به کار ندارد و می توانند از طریق پول های خود به ادامه زندگی برسد. برای گرفتن این نوع اقامت لازم است که مدارکی را به این کشور ارائه دهید، تا اثبات کنید توانایی زندگی در این کشور بدون شغل را دارید.

 

اقامت در یونان

از جمله مهمترین مدارکی که باید به همراه داشت که اثبات کنید می توان به سود سپرده گذاری، مدارک شغلی و غیره اشاره کرد. کسانی قادر به گرفتن این اقامت هستند که بتوانند بدون شغل در رفاه کامل به زندگی خود رسیدگی کنند.

اگر در این خصوص آگاهی ندارید می توانید با مشاوران در این خصوص ارتباط برقرار کنید، تا در زمان کوتاهی و بدون اتلاف وقت اقامت خود را به دست آورید.
ما در این مقاله سعی کردیم که به انواع اقامت در یونان، گرفتن مدارک تحصیلی در یونان و غیره بپردازیم. به طور کلی یونان به یکی از زیبا ترین و رویایی ترین کشورها جهان تبدیل شده است. این کشور امکانات تفریحی، رفاهی، آموزشی و غیره زیادی دارد و هر ساله افراد زیادی به این کشور مسافرت یا مهاجرت می کنند.

اگر قصد دارید که وقت خود را در کشور زیبایی بگذرانید کشور یونان پیشنهاد خوبی می باشد.

 

 

چنانچه در مورد شرایط مهاجرت به یونان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

 

آیا شما نکات دیگری در مورد مهاجرت به یونان میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💙🤍

 

 

چگونه می توانم اقامت دائم کشور یونان را بدست آورم؟

اگر قصد گرفتن اقامت دائم ریونان را دارید ، باید قسمت بیشتری از سال (حداقل 183 روز) در یونان اقامت داشته باشید. با تأمین کلیه شرایط مهاجرت ، شما می توانید بعد از پنج سال اقامت دائم و بعد از 10 سال برای تابعیت درخواست دهید.

بهترین روش مهاجرت به کشور یونان چیست ؟

از آنجایی که کشور یونان وضعیت اقتصاد چندان مساعدی ندارد تحصیل و خرید ملک در این کشور می تواند منطقی ترین روش باشد.

مزایای اخذ اقامت کشور یونان با قانون تمکن مالی شامل جه مواردی می باشد؟

سفر به محدوده شنگن بدون ویزا/ تمدید سالانه مجوز اقامت/ عدم نیاز به حضور فیزیکی در کشور یونان/ عدم نیاز به مدرک زبان/ حق ورود و خروج بدون محدودیت به کشور یونان/ حق راه اندازی شغلی برای کسب و کاری آزادانه/ امکان بازکردن حساب بانکی در کشورهای اروپایی

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/22
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823