مشاوره و ارزیابی رایگان!

🔵🟡 شرایط فوق العاده کار در اروپا در سال 2023 🟡🔵

پس از تحصیل‌ در اروپا ، مهاجرت از طریق کار‌ در اروپا ، روش رایجی برای مهاجرت به کشور‌های‌ خارجی می باشد. شرایط‌ کار در اروپا به‌گونه‌ای است که هرساله تعداد مهاجر بسیاری را جذب می نماید. نرخ بیکاری کم‌، فرصت‌های شغلی زیاد، هزینه زندگی مناسب…


کار در اروپا

پس از تحصیل‌ در اروپا ، مهاجرت از طریق کار‌ در اروپا ، روش رایجی برای مهاجرت به کشور‌های‌ خارجی می باشد. شرایط‌ کار در اروپا به‌گونه‌ای است که هرساله تعداد مهاجر بسیاری را جذب می نماید. نرخ بیکاری کم‌، فرصت‌های شغلی زیاد، هزینه زندگی مناسب و فرصت‌‌ جستجوی کار پس از فارغ‌التحصیلی از مزایای کار در اروپا می باشد. صدور‌ ویزای کار‌ اروپایی برای متقاضیان با روش‌‌های‌ مختلفی مثل پیدا کردن کارفرما‌ در اروپا یا یافتن جاب آفر از راه سایت‌‌های‌ کاریابی می‌تواند انجام بگیرد. یکی از راه های کار‌ کردن در اروپا از راه دریافت‌ بلو کارت‌ می باشد.

 

شرایط‌ کلی کار‌ در اروپا

باتوجه به موقعیت‌ اقتصادی‌، فرهنگی و زندگی عالی در کشور‌های‌ اروپایی، خیلی از ایرانیان اروپا را برای مهاجرت کاری انتخاب‌ می‌کنند. از ویژگی های کار‌ در اروپا می‌توان به وجود فرصت‌‌های‌ شغلی بسیار، نرخ بیکاری کم و درآمد‌ بالا اشاره‌ نمود. در این کشورها افراد براساس تخصص و تجربه‌ خود می‌توانند وارد بازار‌ کار‌ بشوند.

فرصت‌‌های‌ متعددی برای افرادی که قصد مهاجرت به اروپا از طریق کار‌ کردن را دارند، وجود دارد. خیلی از کشور‌های‌ اروپایی امکان دریافت ویزای جستجوی کار‌ را می‌دهند. علاوه بر آن دانشجویانی که در کشورهای اروپایی فارغ‌التحصیل‌ می‌شوند هم فرصت‌ یافتن شغل برای اقامت بیشتر در کشور‌ موردنظر خود را خواهند داشت.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای جستجوی کار در آلمان

 

ویزای کار‌ در اروپا

 

ویزای کار در اروپا

 

مهاجرت به اتحادیه اروپا از راه کار‌، نیازمند‌ گرفتن ویزای کاری‌ نوع‌ D شینگن یا ویزای ملی‌ هر کشور‌ می باشد. برای اقامت‌ کاری‌ در یکی از کشورهای اروپایی احتیاج به مجوز‌ کار و مجوز‌ اقامت‌ خواهید داشت. هرچند باید در نظر داشت که هر کشور اروپایی امکان‌پذیر است شرایط مخصوصی برای ویزای کار‌ داشته باشد. برای مثال بعضی از کشورهای اروپایی با مشکل‌ کمبود‌ نیروی کاری ماهر در بعضی از زمینه‌‌های‌ مواجه‌ می باشند و طبق این شرایط ویزای کاری صادر می‌کنند.

ویزایی که شما برای کار در اروپا احتیاج خواهید داشت، در حالت اقامت‌ طولانی‌ مدت ویزای تایپ D می باشد. که این نوع‌ ویزا‌ با تایید کشور مقصود شما به‌ همراه اجازه‌ کار‌ در این کشور‌ صادر می‌شود. ویزای تایپ D اجازه‌ اقامت بیشتر از ۹۰ روز را می‌دهد.

کار در اروپا، در صورتی‌ که تصمیم پیدا کردن کار در یک کشور‌ اروپایی را داشته یا کار‌ شما در یک کشور اروپایی کمتر‌ از‌ ۹۰ روز‌ به‌ طول انجامد، می‌توانید ویزای کوتاه مدت شینگن که تایپ C نام دارد دریافت‌ نمائید. در فرم تقاضا این نوع ویزا‌ باید‌ قصد‌ خود را از گرفتن این ویزا‌ که کار می باشد، با ارائه‌ مدارک بیان‌ نمائید . عموما ویزای کوتاه‌ مدت شینگن برای اقداماتی نظیر ثبت شرکت در اروپا، ملاقات با سرمایه‌گذاران، ملاقات‌ با مشتریان یا یافتن کار صادر می‌شود. در این حالت شما احتیاج به دریافت یک دعوتنامه که بیان‌ کننده قصد شما از ورود به اروپا، به‌همراه برنامه سفر‌ خود می باشید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: فقط در ۱۰۰ روز به اروپا مهاجرت کن | مهاجرت به اروپا

 

مدرک‌های مورد نیاز برای گرفتن ویزا برای کار‌ در اروپا

 

مدارک کار در اروپا

 

مدرک‌های مورد نیاز برای گرفتن ویزای کار‌ در اروپا به شرح‌ زیر می باشد :

فرم تقاضا ویزای تایپ D یا C
پاسپورت معتبر‌
دو قطعه عکس
بیمه سلامت‌ و بیمه مسافرتی

آدرس‌ محل سکونت در کشور‌ مقصود
قرارداد کاری
جاب آفر یا دعوتنامه کاری‌
برنامه‌ سفر
مدارک تحصیلی‌ یا مدارک‌ مرتبط به حرفه‌ خود‌
مدرک‌ زبان انگلیسی یا مدرک‌ زبان کشور موردنظر (درصورت انگلیسی زبان نبودن کشور)

 

بهترین‌‌ کشور‌های‌ اروپایی برای کار در اروپا

 

کار در اروپا

 

کار در اروپا، با داشتن اقتصاد قوی، فرصت‌های شغلی و نرخ بیکاری کم مقصد‌ کاری‌ افراد بسیاری می باشد. منتها اینکه کدام‌ کشور‌ اروپایی برای کار‌ کردن خوب تر است ، دغدغه مهمی برای متقاضیان مهاجرت می باشد. در اینجا بهترین‌ کشور‌های‌ اروپایی برای کار‌ به‌ همراه شرایط ویژه‌ آن‌ها را معرفی میکنیم.

 

پیشنهادات ویزای جستجوی کار

 

 

نرخ بیکاری در اروپا

کار در اروپا، نرخ‌ بیکاری در اروپا در قیاس با دیگر کشور‌ها‌ در قاره‌‌های‌ دیگر کم‌تر می باشد. به‌ همین علت خیلی از افراد اروپا را برای کار‌ کردن، زندگی و تحصیل‌ انتخاب‌ می‌کنند. همچنین شرایط‌ زندگی در کنار‌ کار هم خیلی مناسب‌ است و مخارج زندگی معقول‌ است. نرخ‌ بیکاری در مارس سال ۲۰۲۲ در اروپا به میزان‌ ۶.۸ درصد بوده بوده است. در حالی که در سال ۲۰۲۱ این مقدار از نرخ‌ بیکاری در اروپا به ۸.۲ درصد رسیده بود‌. نرخ‌ بیکاری در اروپا در دو سال اخیر‌ نشان‌ می‌دهد که اروپا مکان مناسبی برای فارغ‌التحصیلانی می باشد که تصمیم اخذ اقامت‌ دائم از راه کار‌ کردن را دارند.

 

 

چنانچه در مورد کار در اروپا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد کار در اروپا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💙💛

5/5 - (54 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823