مشاوره و ارزیابی رایگان!

ویزای اوکراین + شرایط فوق العاده😎(2022)

اوکراین rکشوری گسترده با طیف‌ وسیعی از مناظر‌ تاریخی‌ جذاب و سنت‌‌های‌ رنگارنگ می باشد . قبل‌ از مهاجرت به اوکراین و ورود‌ به خاک این کشور به قصد امور گردشگری ، تحصیلی ، تجاری ، ترانزیتی و… ، تقاضای ویزای اوکراین برای شهروندانی که…


Banner 1 18 Recovered Recovered Recovered -ره پویان عدالت

اوکراین rکشوری گسترده با طیف‌ وسیعی از مناظر‌ تاریخی‌ جذاب و سنت‌‌های‌ رنگارنگ می باشد . قبل‌ از مهاجرت به اوکراین و ورود‌ به خاک این کشور به قصد امور گردشگری ، تحصیلی ، تجاری ، ترانزیتی و… ، تقاضای ویزای اوکراین برای شهروندانی که از کشور‌های‌ معاف‌ از ویزا نمی باشند ، امری ضروری‌ خواهد بود .  ایران از جمله کشورهایی است که شهروندان آن برای سفر به اوکراین و ورود‌ به خاک این کشور نیاز‌ به گرفتن ویزا‌ خواهند داشت .  ایرانی‌ها برای تقاضای ویزای اوکراین باید از طریق‌ دفتر « vfs global » که مورد‌ تایید‌ سفارت اوکراین در تهرانمی باشد اقدام نمایند .

گرفتن ویزای اوکراین

 اوکراین کشوری خواهد بود که دولت‌ آن در رابطه با اعطای ویزا‌ شرایط‌ سختی‌ را از متقاضیان درخواست‌ نمی‌کند . فرم دریافت‌ ویزای اوکراین ساده می باشد و تکمیل آن فقط‌ چند دقیقه طول خواهد کشید . ویزای اوکراین از دو روش عادی‌ و الکترونیکی (eVisa) ، قابل دریافتخواهد بود . گرفتن ویزای عادی از طریق‌ مراجعه به کنسولگری اوکراین در کشور خود‌ و درخواست‌ حضوری امکان‌پذیر‌ خواهد بود . گرفتن ویزای الکترونیکی از طریق در خواست‌ آنلاین صورت‌ خواهد گرفت . داشتن گذرنامه‌ از یکی از کشورهای واجد شرایط‌ ، کارت‌ اعتباری یا نقدی برای پرداخت مخارج ویزای اوکراین و آدرس‌ ایمیل جهت‌ دریافت ویزای الکترونیکی الزامی‌ می باشد .

ویزای اوکراین

 ویزای الکترونیکی اوکراین برای بیش‌از‌ ۴۰ کشور‌ قابل دریافت خواهد بود  ، ولی شهروندان ایرانی از این امکان‌ برخوردار‌ نخواهند بود . همچنین‌ شهروندان برخی کشور‌ها‌ از جمله کشور‌های‌ اتحادیه اروپا ، آمریکا ، کانادا ، ژاپن ، روسیه ، برزیل ، آرژانتین و… ، معاف از ویزای اوکراین می باشند و می‌توانند بدون‌ ویزا به مدت‌ ۹۰ روز و در هر دوره‌ ۱۸۰ روزه وارد کشور اوکراین گردند . به‌علاوه شهروندان ۵ کشور‌ ارمنستان ، آذربایجان ، گرجستان ، مولداوی و ازبکستان این امکان را خواهند داشت که بدون محدودیت‌ ۹۰ روزه‌ و بدون ویزا‌ به اوکراین سفر نمایند .

 کشور اوکراین یکی از کشور‌های‌ بلوک شرق اروپا خواهد بود که سال‌هاست رویای پیوستن‌ به پیمان‌ شینگن را در سر دارد  . متأسفانه فعلا کشور اوکراین بخشی از معاهده‌ شینگن نخواهد بود ، بنابراین‌ نمی‌توان از ویزای شینگن بر خلاف‌ بسیاری‌ از کشورهای اروپایی عضو‌ این معاهده‌ برای ورود‌ به این کشور استفاده‌ نمود .

پیشنهاده بیشتر : چرا ونکوور کانادا برای زندگی (۲۰۲۲)

گرفتن ویزای کشورهای عضو‌ شینگن :

ویزای مجارستان
ویزای اتریش
ویزای فرانسه
ویزای ایتالیا
ویزای آلمان
ویزای اسپانیا
انواع‌ ویزای اوکراین
انواع‌ ویزای اوکراین
انواع ویزای اوکراین

ویزای اوکراین به سه دسته کلی تیپ‌ B ، تیپ‌ C و تیپ D تقسیم‌ خواهد شد . در ادامه‌ به بررسی‌ هر یک از این ویزاها و روش‌ دریافت آن‌ها خواهیم پرداخت .

ویزای اوکراین

ویزای ترانزیت (Type B) اوکراین

ویزای نوع B در مواردی صادر می گردد که یک شخص خارجی‌ یا بدون تابعیت قصد‌ اقامت‌ بسیار‌ کوتاه مدتی در اوکراین خواهد داشت . به‌عنوان مثال برای افرادی که قصد‌ دارند از خاک اوکراین برای حمل و نقل‌ کالا‌ و مسافر یا امور ترانزیت استفاده‌ نمایند . همچنین‌ افرادی که به‌عنوان خدمه کشتی حمل کالا‌های‌ خارجی از بنادر این کشور‌ عبور می نمایند ، احتیاج به گرفتن ویزای ترانزیت اوکراین دارند . هر دوره حضور‌ در خاک اوکراین از طریق‌ این ویزا نباید از ۵ روز بیشتر‌ گردد . ویزای نوع‌ B بسته به شرایط‌ ، اسناد و مدارک‌ ، به‌صورت ویزای یک ، دو یا چندگانه با اعتبار حداکثر ۱ سال یا بیشتر‌ صادر می گردد .

پیشنهاده بیشتر : وام دانشجویی در آلمان + شرایط دریافت(۲۰۲۲)

ویزای ترانزیت به مسافران این امکان راخواهد داد تا پروازهای خود را در منطقه بین‌المللی فرودگاه‌های یک کشور در مسیر‌ مقصد سوم تغییر‌ بدهند . اگرچه هنگام انتقال‌ از طریق‌ فرودگاه‌‌های اوکراین احتیاجی به ویزا‌ نخواهد بود ، اما‌ ممکن است از مسافر خواسته‌ شود‌ که یک سند مسافرتی یا گذرنامه‌ واجد‌ شرایط را که حداقل‌ شش ماه پس از تاریخ سفر معتبر‌ می باشد ، ارائه نماید .

 

ویزای اوکراین

ویزای کوتاه‌ مدت‌ (Type C) اوکراین

ویزای کوتاه‌ مدت‌ یا نوع C در مواردی صادر می‌شود که یک فرد‌ خارجی یا بدون‌ تابعیت‌ تصمیم دارد در هر ۱۸۰ روز حداکثر ۹۰ روز‌ در اوکراین اقامت‌ داشته باشد‌ . ویزای نوع‌ C به شکل ویزای یک (یک بار ورود‌ در بازه زمانی‌ ۳ ماهه) ، ویزای دو (دو بار‌ ورود‌ در بازه زمانی‌ ۶ ماهه) و ویزای چندگانه (چند بار‌ ورود‌ با بازه زمانی‌ یک ساله) برای اشخاص صادر می‌شود و حداکثر اعتبار‌ آن تا ۵ سال می باشد . ویزای نوع C متداول‌ترین ویزای صادر شده به اوکراین برای اهداف گردشگری ، سفر‌های‌ تجاری یا دیدار‌های‌ خصوصی و خویشاوندی می باشد. در ادامه‌ انواع ویزا که از نوع‌ ویزای تیپ C اوکراین می باشند را به شما معرفی‌ خواهیم کرد .

ویزای توریستی اوکراین (C -۰۶)

ویزای توریستی اوکراین برای اتباع کشور‌هایی‌ صادر خواهد شد که قصد‌ آن‌ها از سفر‌ به اوکراین ، اهداف گردشگری و توریستیمی باشد و از آن‌ها خواسته می گردد تنها برای دلایل‌ گردشگری و سرگرمی‌ ویزای ورود‌ به این کشور‌ را دریافت نمایند . ویزای توریستی اوکراین را می‌توان از سفارت یا کنسولگری این کشور دریافت نمود . متقاضیان برای تکمیل فرایند درخواست باید به صورت حضوری به آنجا مراجعه نمایند . مدت‌ زمان‌ ویزای توریستی برای اوکراین بسته به نیازهای مسافر‌ متفاوت‌ خواهد بود اما همچنان در چهارچوب ویزای نوع C (ویزای کوتاه‌ مدت) باقی‌ می ماند  .

پیشنهاده بیشتر : ویزای بلغارستان را ۱۲۳ بگیر

در صورتی که متقاضی‌ تبعه‌ یک کشور‌ واجد شرایط‌ ویزای آنلاین اوکراین هست ، ویزای توریستی می‌تواند به صورت‌ ویزای الکترونیکی برای او صادر گردد . البته اتباع ایرانی مشمول‌ ویزای الکترونیکی اوکراین نخواهند بود .

شرایط لازم‌ برای گرفتن ویزای توریستی اوکراین به شرح‌ زیر است :

✅داشتن یک دلیل‌ خوب برای سفر‌ به این کشور
✅هزینه‌های لازم‌ برای اقامت خود در اوکراین
✅شرایط بهداشتی و شخصیتی مناسب
✅و مدرکی برای بازگشت به کشور‌ خودتان داشته باشید .

 

ویزای اوکراین برای بازدید تجاری (C -۰۱)

ویزای تجاری به اتباع‌ کشور‌هایی‌ اعطا می گردد که قصد دارند فقط‌ برای اهداف تجاری و بازدید‌ کوتاه مدت به اوکراین سفر نمایند . ممکن خواهد بود تقاضاکننده برای شرکت در یک کنفرانس ، جلسه‌ تجاری یا سایر فعالیت‌‌های‌ تجاری از این نوع‌ ویزا‌ برای ورود به خاک اوکراین استفاده نماید . متقاضی ویزای تجاری می تواند برای مدت‌ محدودی در اوکراین سکونت داشته باشد‌ که تاریخ دقیق‌ زمان‌ ورود‌ و خروج آن در ویزا ذکر خواهد شد .

 

ویزای خصوصی‌ اوکراین (C -۰۲)

شهروندان کشورهای ثالث‌ که قصد‌ ملاقات با یکی از اعضای خانواده‌ ، خویشاوندان یا دوستان مقیم‌ اوکراین را دارند می بایست برای اخذ ویزای خصوصی‌ درخواست‌ کنند . برای صدور این قبیل ویزا بایستی یک دعوت‌نامه خصوصی از اقوام یا دوستان برای شما ارسال‌ گردد و با ارائه آن به کنسولگری پس از بررسی‌ شرایط‌ ، ویزا‌ را دریافت خواهید نمود .

از شهروند اوکراینی که برای شما دعوت‌نامه می فرستد ، خواسته‌ می‌شود که مدارک‌ خویشاوندی را ارائه‌ نماید . این مدارک باید مورد‌ قبول سفارت‌ اوکراین باشند . مدت‌ زمان این ویزا‌ مطابق‌ ویزای تیپ‌ C و حداکثر ۹۰ روز در یک دوره‌ حضور در اوکراین خواهد بود .

پیشنهاده بیشتر : ویزای انگلیس و جزئیات آن (۲۰۲۲)

ویزای اوکراین برای فعالیت‌های فرهنگی ، ورزشی و شرکت در کنفرانس‌ها
در صورت‌ تمایل‌ به شرکت‌ در رویداد‌ها‌ و کنفرانس‌‌های‌ فرهنگی یا ورزشی ، متقاضیان خارجی‌ باید این نوع ویزا‌ را برای سفر به اوکراین دریافت نمایند. ارائه دعوت‌نامه رسمی‌ از سوی سازمانی که قصد دارید در برنامه‌‌های‌ آن در کشور اوکراین شرکت نمایید ، به عنوان بخشی از فرایند درخواست‌ الزامی خواهد بود .

ویزای اوکراین جهت آموزش‌ و کارآموزی کوتاه‌ مدت‌
ویزای کوتاه‌ مدت دانشجویی یا کاری برای اتباع‌ خارجی‌ صادر خواهد شد که مایلند برای تحصیل یا آموزش‌ کوتاه مدت به اوکراین سفر بنمایند . با این حال‌ ، درصورتی که مدت اقامت‌ فرد‌ بیش‌از‌ ۹۰ روز‌ بود ، او حتما باید برای ویزای تحصیلی یا کاری اقدام کند‌ که در دسته‌ ویزای تیپ‌ D خواهد بود . برای گرفتن این ویزا‌ ، ارائه‌ یک دعوت‌نامه رسمی که از سوی کارفرمای آینده‌ یا موسسه‌ آموزشی مستقر‌ در اوکراین ارسال شده ، الزامی‌ خواهد بود .

ویزای اوکراین

 

ویزا‌های‌ بلند مدت‌ (Type D) اوکراین

ویزای بلند‌ مدت‌ اوکراین
میزان‌ اعتبار‌ ویزای بلند مدت‌ اوکراین

ویزای نوع‌ D در مواردی صادر می‌شود که فرد خارجی یا بدون‌ تابعیت قصد تقاضای مجوز اقامت موقت را خواهند داشت . ویزای نوع‌ D به منظور اقامت بیش‌ از ۹۰ روز در اوکراین و به عنوان ویزای چند بار‌ مجوز‌ ورود‌ به مدت‌ ۹۰ روز‌ صادر می گردد . این نوع ویزا‌ با توجه به شرایط زیر برای ورود‌ شخص‌ به خاک اوکراین صادر می گردد :

✅اشتغال
✅تحصیلات
✅مشارکت‌ در پروژه‌های بین‌ المللی و کمک‌ فنی
✅استخدام دردفتر های نمایندگی‌ شغل های خارجی‌ در اوکراین
✅استخدام درشعبه ها یا دفاتر نمایندگی‌ بانک‌های خارجی در اوکراین
✅اجرای فعالیت‌‌های‌ فرهنگی ، علمی ، آموزشی‌ بر اساس‌ موافقت‌نامه‌های بین‌المللی اوکراین یا برنامه‌‌های‌ ویژه و همچنین‌ مشارکت در     برنامه‌‌های‌ داوطلبانه بین‌المللی و منطقه‌ای یا فعالیت‌‌های‌ سازمان‌های ثبت‌ شده در اوکراین
✅در مواردی که یک فرد‌ خارجی‌ موسس ، شرکت‌کننده یا مالک (کنترل کننده) یک شرکت‌ ثبت‌ شده در اوکراین می باشد و سرمایه ورودی آن  کمتر‌از‌۱۰۰ هزار دلار نباشد .

 متداول‌ترین ویزاها که از زیر‌ مجموعه ویزای تیپ D اوکراین می باشند ، دارای موارد‌ زیراند : 

ویزای دانشجویی اوکراین (D -۱۳)
دانشجویانی که مایل‌ به ثبت‌نام‌ در موسسات تحصیلی و آموزش در اوکراین خواهند بود ، ملزم به تقاضا برای ویزای تحصیلی‌ اوکراین اند که از طریق‌ مراجعه‌ به کنسولگری با ارائه فرم اصلی‌ دعوت‌ نامه‌ ارسال خواهد شد از سوی موسسه آموزشی‌ ، قابل اخذ می‌باشد . پس از بررسی‌ شرایط و درصورت تایید‌ مدارک‌ توسط سفارت‌ اوکراین ، ویزای تحصیلی‌ شما حداکثر تا ۱۵ روز‌ صادر خواهد شد . ممکن است سفارت‌ ، مدارک دیگری یا حتی مصاحبه‌ حضوری از تقاضاکننده درخواست‌ شود .

ویزای کاری‌ اوکراین (D -۰۴)
برای درخواست ویزای اشتغال‌ و کار در اوکراین ، ابتدا‌ متقاضی می بایست مجوز کار‌ کردن در این کشور‌ را که توسط یک کارفرمای اوکراینی و به نام‌شخص‌ که توسط مقامات‌ دولت اوکراین صادرمی گردد، به کنسولگری ارائه‌ نماید . یا درصورتی‌که فردی‌ قصد کار در شعبه‌ یک شرکت‌ خارجی‌ در اوکراین را خواهد داشت ، بایست فرم‌ دعوتنامه از شعبه‌ شرکت‌ یا تأییدیه وزارت‌ توسعه اقتصادی‌ و تجارت‌ اوکراین را به سفارت این کشور ارائه‌ نماید .

ویزای اوکراین

ویزای خویشاوندی‌ اوکراین
ویزای دیدار‌ مجدد خانواده مطابق با ارائه‌ گواهی‌ ازدواج‌ با یک شهروند‌ اوکراینی و اثبات‌ خویشاوندی‌ صادر می گردد . برای ورود این اشخاص به منظور‌ بازدید‌ از خوشاوندان خودشان ، شهروند خارجی‌ که در اوکراین اقامت خواهد داشت ، حتما باید کارت اقامت‌ دائم یا موقت اوکراین را ارائه نماید . اعضای یک خویشان شامل‌ همسر ، فرزندان و والدین می‌توانند برای دریافت این ویزای اوکراین اقدام‌ نمایند .

 به‌طور کلی سه نوع ویزای خویشاوندی‌ در اوکراین می باشد : 

ویزای D -۰۲ : دیدار مجدد‌ خانواده‌ با کسی که به عنوان پناهنده‌ در اوکراین شناخته شده است یا فردی‌ که نیاز به حمایت‌ تکمیلی دارد یا از حمایت‌ موقت در اوکراین برخوردار می باشد .
ویزای D -۱۴ : دیدار‌ مجدد خانواده با فردی‌ در اوکراین که از طریق ازدواج با شهروند اوکراینی دارای مجوز‌ اقامت دائم این کشور شده .
ویزای D -۱۵ : دیدار‌ مجدد خانواده‌ با افرادی که دارای مجوز‌ اقامت‌ موقت در اوکراین می باشند .

موسسه ی رهپویان عدالت در زمینه‌ گرفتن انواع‌ ویزای اوکراین ، پرونده‌‌های‌ موفق‌ زیادی داشته و بهترین‌ همراه شما در این مسیر‌ می باشد . برای بررسی‌ کاملتر شرایط شما جهت صدور ویزا‌ با کارشناسان ارشد ما تماس‌ بگیرید .

ویزای اوکراین

شرایط عمومی‌ برای درخواست ویزای اوکراین

بسته‌ به مدت و هدف‌ اقامت شما در اوکراین ، ممکن است اسناد مورد تقاضا برای اخذ ویزای اوکراین متفاوت‌ گردد . ازاین‌رو بسته‌ به نوع ویزای شما ، سفارت‌ اوکراین می‌تواند مدارک دیگری را هم از شما درخواست‌ می نماید .

 به طور‌ کلی مدارک‌ و شرایط‌ مورد‌ نیاز‌ برای دریافت انواع ویزای اوکراین ، به شرح زیر‌ خواهد بود : 

✅جوازعبور یا سند‌ مسافرتی با حداقل دو صفحه‌ خالی ، حداقل‌ شش ماه اعتبار و ۹۰ روز‌ پس از پایان سفر‌ – کپی‌ صفحه‌ اول شامل اطلاعات‌   شخصی‌ و ویزای قبلی (در صورت‌ دارا‌ بودن) .
✅فرم درخواست ویزا تکمیل‌ و امضا شده به همراه دو عکس‌ بیومتریک که در مدت‌ کمتر‌از‌۶ ماه عکاسی شده‌ باشد .
ثابت کردن سفر‌ با بلیط‌‌های‌ دو طرفه تایید شده .
✅تمکن مالی به مبلغ‌ حداقل ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار (ارائه پرینت موجودی حساب‌ به معادل تومانی این مبلغ) .
مدرک‌های شغلی در قالب‌ اسناد تأیید شده از طریق نامه کارفرما ، گواهی دانشجویی ، سند ثبت‌نام‌ یا نشان‌دادن‌ صندوق‌های بازنشستگی‌ .
✅جزئیات موقعیت اقامت از طریق‌ دعوت‌نامه یا گواهی رزرو هتل در طول اقامت‌ .
✅ارائه گواهی بیمه تندرستی (بیمه مولتی‌پل مسافرتی سامان‌ با حداقل‌ پوشش هزینه‌ درمانی ۵۰ هزار یورو)

ویزای اوکراین

مدت‌ زمان صدور ویزای اوکراین

پروسه زمانی‌ گرفتن ویزای اوکراین ، به روشی که فرد‌ برای گرفتن ویزا انتخاب می نماید بستگی‌ خواهد داشت . هر چقدر این پروسه سریعتر صورت گیرد ، مخارج آن ویزا نیز‌ بیشتر‌ خواهد شد .

 انواع ویزای اوکراین بر اساس‌ مدت‌ زمان‌ صدور‌ ، عبارتند از :  

ویزا‌ با خدمات سرعتی: حداکثر تا ۵ روز کاری‌
ویزا‌ با خدمات‌عادی : از ۱۰ روز‌ کاری تا 2 ماه
ویزای قسمت های وزارت‌ امور خارجه در نقاط بازرسی‌ مرزی‌ در فرودگاه‌های بین المللی « Boryspil » و « Odesa » : حداکثر یک روز کاری‌
ویزای الکترونیکی : حداکثر تا ۹ روز کاری

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی رهپویان عدالت

5/5 - (17 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

3 دیدگاه برای “ویزای اوکراین + شرایط فوق العاده😎(2022)”

 • نازنین

  آیا افراد مقیم ایران برای سفر به اوکراین به ویزا نیاز دارند؟

 • shahin

  آیا ویزای الکترونیکی اوکراین برای شهروندان ایرانی قابل درخواست است؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام شاهین عزیز در پاسخ به سوال شما باید بگم که متاسفانه امکان اخذ ویزای الکترونیکی برای ایرانیان وجود نداره و شما باید از راههای دیگری برای اخذ ویزای اوکراین اقدام بفرمایید اگر قصد اخذ ویزای اوکراین را دارید با مجموعه ما تماس بگیرید تا دوستان من شما را راهنمایی کنند 02122892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823