مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

دریافت ویزای کاری‌ آلمان بی چون و چرا🤩

 همه روش‌های مهاجرت کاری‌ به آلمان ، انواع ویزای کاری آلمان ، شرایط‌ اخذ ویزا‌ ، هزینه‌‌ها‌ ، مدارک‌ موردنیاز و خیلی از اطلاعات‌ دیگر در‌این‌باره را در مقاله ویزای کاری‌ آلمان بررسی کرده‌ایم . مطالعه‌ آن را برای تکمیل‌ اطلاعاتتان پس از خواندن‌ این مقاله پیشنهاد می‌کنیم‌ .


study in Germany0 3 -ره پویان عدالت

 

ویزای کاری‌ آلمان

   با داشتن شرایط لازم‌ و تکمیل‌ مدارک ، میتوانید درخواست‌ ویزا‌ را بدهید و با گرفتن آن به آلمان مهاجرت نمائید . اقامت‌ شما موقت می باشد و معمولا یک بلوکارت آلمان (Blue Card) به‌ شما داده می گردد . معمولاً هم پس از ۴ سال کار می‌توانید‌ اقامت دائم آلمان را دریافت کنید .
   همه روش‌های مهاجرت کاری‌ به آلمان ، انواع ویزای کاری ، شرایط‌ اخذ ویزا‌ ، هزینه‌‌ها‌ ، مدارک‌ موردنیاز و خیلی از اطلاعات‌ دیگر در‌این‌باره را در مقاله ویزای کاری‌ آلمان بررسی کرده‌ایم . مطالعه‌ آن را برای تکمیل‌ اطلاعاتتان پس از خواندن‌ این مقاله پیشنهاد می‌کنیم‌ .
   در ادامه به کار‌ دانشجویی در آلمان و فرهنگِ کار در این کشور می‌ پردازیم :
ویزای کاری‌ آلمان

کار دانشجویی در آلمان

   دانشجویان ایرانی می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته (۲ .۵ روز‌ کاری) در آلمان کار‌ نمایند . کارکردن بیشتر‌ از‌ این مقدار‌ خطرناک می باشد و ممکن می باشد در مجوز اقامت آلمان و بیمه شما اثر منفی بگذارد . در روز‌های‌ تعطیل‌ و تابستان‌ها ، امکان‌ کارکردن با ساعت‌های بیشتر هم برای دانشجویان امکان‌پذیر می باشد .
   میزان حقوق دریافتی دانشجو‌ها هم همان حقوق مصوبِ دولت‌ آلمان (۹ .۸۲ یورو در ساعت) می باشد . اگر قصد تحصیل‌ در آلمان دارید ، می‌توانید‌ با کارِ دانشجویی ، مقداری از هزینه تحصیل‌ و زندگی خویش را پرداخت نمائید .

فرهنگِ کار در آلمان

   فرهنگِ کار‌ در آلمان به‌شدت سازمان‌یافته و سلسله‌مراتبی می باشد . آلمانی‌ها برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام‌ می‌دهند و مسائل را از جهات گوناگون وارسی می‌کنند . فقط‌ با حقایق و آمار و ارقامِ مستند‌ تصمیم‌ گیری می کنند و از دستورکارهایِ دقیق‌ و منظم‌ پیروی‌ می‌ نمایند .
   زمان‌ و وقت ، دو مفهوم‌ کاملاً شناخته‌شده و محترم‌ می باشند و همه‌چیز سَرِساعت می باشد . مردم این کشور خیلی وقت‌شناس می باشند . این رفتار‌ هم در زندگی اجتماعی‌ و هم زندگی شغلی یک رفتارِ حرفه‌ای‌ می باشد که از همه انتظار‌ می‌رود .
   اگر‌ قصد‌ کار کردن در کشور‌ آلمان را دارید ، بهتر می باشد مقداری بر روی مهارت‌ها و فرهنگ کاری‌ خود‌ کار‌ نمائید! دوست ندارید که بعد از شروعِ کار ، شما را به‌دلیل رعایت‌ نکردن قوانین و رِوال خُشک و چارچوب‌‌های‌ تعیین‌شده اخراج نمایند ؟ !
ویزای کاری‌ آلمان

کاریابی در آلمان

   برای پیداکردن کار‌ در آلمان چند شیوه وجود دارد‌ . بهترین و دردسترس‌ترین روش ، استفاده‌ از کاریابی‌ها می باشد . وب‌سایت‌‌های‌ کاریابی در آلمان و مؤسسات کاریابی خارجی‌ در ایران می‌توانند به شما در این‌ مورد کمک نمایند .
   روش دیگر ، رفتن به آلمان و جستجوی کار‌ در این کشور می باشد . با اخذ ویزای جستجوی کار‌ آلمان (Job Seeker Visa) می‌توانید‌ تا ۶ ماه در این کشور‌ اقامت داشته باشید و کار‌ پیدا نمائید . اگرچه هزینه‌های اقامت‌ با خودتان می باشد . چنانچه شغل‌ موردنظر خویش را پیدا‌ کردید ، میتوانید اقامت‌ خویش را به اقامت‌ کاری‌ تبدیل نمائید و در آلمان بمانید . برای اطلاعات بیشتر‌ مطلب کاریابی در آلمان را بخوانید . احتمالا‌ً می‌پرسید شرایط کار در آلمان چگونه‌ می باشد ؟ ! در ادامه بررسی خواهیم کرد .
ویزای کاری‌ آلمان

نتیجه گیری

   آلمان نیاز‌ فراوانی به نیروی کار دارد؛ به‌ همین دلیل‌ ، اخذ ویزای کار‌ این کشور‌ برای نیرو‌های‌ متخصص چندان‌ کارِ سختی‌ نمی باشد ! دستمزدِ خوب‌ ، سطح رفاه بالا و تنوع نیازمندی‌‌های‌ شغلی هم باعث‌ شده‌ در میان همه کشورهای اروپایی ، کار‌ در آلمان برای ایرانیان گزینه بهتری می باشد‌ .
   یکی از شرایط‌ کار در آلمان ، داشتن پیشنهاد شغلی می باشد؛ که برای دریافت آن می‌توانید‌ از کاریابی‌ها کمک‌ بگیرید یا با اخذ‌ ویزای جستجوی کار‌ در این کشور در پی کار باشید .
   در بخش نظرات می‌توانید‌ سؤال و نظرات خویش را اعلام‌ نمائید .
5/5 - (5 امتیاز)
 • تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
  ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  گوگل پلاس فیس بوک اینستاگرام کانال تلگرام شبکه آپارات فید خوان

  مشاوره رایگان مهاجرت!

  021-22892823