مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

4 شرط یافتن کار در آلمان


بدون شک کار در آلمان فرصتی بی‌نظیر و استثنایی برای تمامی کسانی است که برنامه‌ای دقیق برای پیشرفت در زمینه شغلی و رفاه زندگی دارند. افرادی که می‌دانند برای ورود آلمان با توجه به فرصت‌های شغلی بسیار، سطح رفاه زندگی، شرایط عالی اقتصادی و زندگی اجتماعی چالش‌هایی نیز روبه‌رو هستند که یکی از مهم‌ترین اینها یادگرفتن زبان آلمانیست. در ادامه به شرایط موردنیاز برای دریافت پیشنهاد شغلی و رفتن به این کشور پیشرفته آمده است:

👈 مهارت‌های مورد نیاز: برای کار در آلمان، اهمیت زبان آلمانی بسیار بالاست. بنابراین، مهارت در این زبان توسط اکثر کارفرمایان مورد نیاز قرار می‌گیرد. درصورتی که زبان آلمانی را به اندازه کافی مسلط نیستید، میتوانید قبل از سفر به آلمان، یک دوره آموزش زبان آلمانی را در کشورتان کنید. تنها شغلی در آلمان که نیاز به یادگیری زبان آلمانی ندارد و تنها با بلد بودن انگلیسی در سطح متوسط که بوان در مکالمات روزمره از آن استفاده کرد رشته آی تی می‌باشد.

👈 انتخاب شغل: آلمان به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در بخش‌های مختلف صنعتی معروف است. بهتر است قبل از سفر به آلمان، علاقه مندی‌ها و تخصص‌های خود را شناسایی کنید و به دنبال فرصت‌های شغلی در آن زمینه باشید.

👈 جستجوی شغل: برای پیدا کردن شغل در آلمان، میتوانید از منابع آنلاین مانند وبسایت‌های استخدامی، شبکه‌های اجتماعی مشابه لینکدین، موسسات استخدام و کارآفرینی، و واحدهای روابط بین‌المللی در دانشگاهها و مؤسسات تحقیقاتی استفاده کنید. برای گرفتن کار در آلمان لازم است ابتدا فرصت‌های شغلی این کشور را جستجو کرده و در صورتی که تقاضایی برای شغل شما در این لیست وجود داشت، برای ویزای کاری آلمان اقدام کنید.

👈 پاسخ به نیازهای مصاحبه: بهتر است در هنگام مصاحبه شغلی در آلمان، با تاکید بر مهارت‌ها، تجربیات و قابلیت‌هایی که در خود می‌بینید، خود را معرفی کنید. همچنین آماده شدن برای سوال‌های مربوط به شغل مورد نظر، سوالات مربوط به تجربه کاری و تحصیلی، و سایر جنبه‌های مرتبط با آلمان میتواند بسیار کمک کننده باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان حضوری یا تلفنی و مشورت با مشاوران متخصص ما در موسسه ره پویان عدالت در حوزه راه‌های مختلف مهاجرت به آلمان با ما در تماس باشید.

021-2289282

🧐 نحوه دریافت ویزای کار آلمان

کار در آلمان

برای گرفتن بلو کارت (Blue Card) یا اقامت دائم در آلمان، لازم است حدود دو سال در این کشور کار کنید البته در صورتی که حداقل مدرک زبان B1 آلمانی را داشته باشید، در غیر این صورت، این مدت سه سال خواهد بود. شرایط لازم برای گرفتن ویزای کار در آلمان به قرار زیر است:
✔ مدرک تحصیلی حداقل لیسانس (دارای تاییدیه ZAB)
✔ نمره آیلتس ۶ به بالا یا سطح B2 زبان آلمانی
✔ داشتن حداقل دو سال سابقه کاری مرتبط
✔ دعوت‌نامه کارفرمای آلمانی
با داشتن ویزای کار آلمان، خانواده‌تان  (که شامل همسر و فرزندانتان می‌باشد) نیز می‌توانند در آلمان مشغول به کار و تحصیل شوند. البته تا مدتی که شما در این کشور مشغول به کار هستید.

پاسپورت آلمان: سفر فراتر از مرزها با اطمینان❗🤩

🤔 سوالات متداول

حداقل حقوق در کشور آلمان چقدر است؟

حداقل حقوق در آلمان حدودا بین 9.5 تا 10 یورو در ساعت است.

آیا مالیات بر درآمد، برای اشخاص خارجی تعلق می‌گیرد؟

بله، اگر مجوز اقامت آلمان را دریافت کرده اید، باید مالیاتی متناسب با درآمد خود پرداخت کنید.

نرخ بیکاری در آلمان چقدر است؟

نرخ بیکاری در کشور آلمان در سال ۲۰۲۱، در ماه ژوئن ۵٫۷ درصد و به‌ طور متوسط ۳٫۷ درصد می‌باشد.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823