مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (12 امتیاز)

کالج های آلمان


 

 

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 

 

شرایط‌ تحصیل در کالج‌های‌ آلمان

کالج‌ های آلمان
 
   متقاضیان مقطع‌ کارشناسی ، ملزم‌ به ارائه‌ مدارک‌ تحصیلی معادل‌ مدارک‌ آلمانی (HZB) می باشند. درصورتی‌که گواهینامه فارغ‌التحصیلی شما با این استاندارد سازگاری نداشته باشد‌ ، ممکن است‌ مجبور شوید پیش از شروع‌ آموزش‌ در سطح دانشگاه ، دوره‌ مقدماتی یک‌ساله کالج‌ (“Studienkolleg”) را بگذرانید . بعد از پایان دوره ، باید در آزمون‌ ورودی‌ دانشگاه‌های آلمان با عنوان Feststellungsprüfung (FSP) شرکت نمائید تا صلاحیت‌ شما را برای‌ ورود‌ به دانشگاه‌های آلمان ارزیابی‌ کنند. شرط‌ ورود‌ به دانشگاه‌های آلمان ، قبولی در این آزمون‌ می باشد .
 

 

پیشنهاد میکنیم بخوانید : تحصیل ٪۱۰۰ رایگان در دانشگاه پچ مجارستان😍👌

 

 
کالج‌های آلمان به دو صورت‌ دولتی و خصوصی‌ می باشند . کالج‌‌های‌ دولتی رایگان‌ می باشند ، اما برای کالج‌های خصوصی باید شهریه بپردازید . توجه‌ داشته باشید که ممکن است دانشگاه‌های برتر آلمان گواهینامه‌های بعضی از کالج‌های خصوصی‌ آلمان را به رسمیت نشناسند ، ازاین‌رو حتماً قبل‌ از درخواست‌ برای‌ کالج‌های خصوصی‌ این موضوع را بررسی نمائید . کارشناسان رهپویان عدالت در این عرصه می‌توانند شما را راهنمایی کنند.
 

انواع‌ کالج های آلمان

کالج های آلمان
کالج های آلمان به دو گونه مختلف دانشگاهی و علمی کاربردی تقسیم می‌شوند ، بنابراین بسته‌ به نوع‌ دوره‌ انتخابی شما ، راه های مختلفی برای‌ شما باز است‌ .
 
دانشگاه‌ها ، موسساتی پژوهش محوری‌ می باشند که درعوض کاربردهای عملی ، بر رویکردهای نظری‌ تمرکز‌ دارند . دانشجویان می‌توانند کلیه مقاطع‌ تحصیلی‌ ازجمله مدرک‌ دکترا را در این مؤسسات پیگیری نمایند.
 
دانشگاه‌های علمی کاربردی (UAS) بر کاربرد‌ نتیجه های تحقیقات تمرکز دارند . برنامه‌‌های‌ درسی در این دانشگاه‌ها شامل‌ دوره‌های پروژه‌ محور با همکاری شرکت‌ها ، دوره‌های کارآموزی اجباری و کلاس‌‌هایی‌ می باشد که به وسیله متخصصان صنایع مربوطه تدریس می‌شود‌ . تنها تعداد‌ اندکی از دانشگاه‌های علمی کاربردی تحصیلات دکترا در آلمان را عرضه می‌ کنند .
 

انواع دوره‌ها در کالج‌های آلمان

کالج های آلمان
 
   دوره‌های کالج‌ برای رشته‌‌های‌ گوناگون متفاوت‌ می باشند ، انواع‌ دوره‌‌های‌ کالج‌ ، در جدول پایین ارائه‌ شده‌ است‌ :
 
 
 
کالج های دانشگاه کالج های دانشگاه علمی کاربردی
G course:رشته‌های علوم انسانی و مطالعات آلمان
W course:مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی
T course: ریاضیات، فنی و مهندسی
Mcourse: پزشکی، دندانپزشکی، زیست‌شناسی و داروسازی
Scourse: رشته‌های زبان
GD course:طراحی و هنر
SW course:علوم اجتماعی
WW course:اقتصاد و تجارت
TI course:فنی و مهندسی
واجد شرایط برای تحصیل در دانشگاه‌ها واجد شرایط برای تحصیل در دانشگاه‌های علمی کاربردی
 
دوره‌های کالج در آلمان
 
 

زبان موردنیاز تحصیل در کالج‌های‌ آلمان

کالج های آلمان
 
   تعداد کمی از کالج‌های آلمان به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند . از آنجایی‌ که Studienkolleg جهت آماده‌سازی‌ دانشجویان برای‌ تحصیل در آلمان می باشد ، زبان آموزش‌ در کالج‌ها‌ معمولاً به زبان آلمانی می باشد . به منظور اینکه دانش‌آموزان‌ در یک Studienkolleg پذیرفته‌ شوند ، ابتدا باید مهارت‌های زبان آلمانی خود‌ را در سطح‌ B1 اثبات نمایند . برای اثبات‌ توانایی‌ مهارت زبان آلمانی ، حتماً باید مدارک زبان قابل‌قبول مانند‌ مدرک‌ آزمون‌ TestDaF ، آزمون DSH و یا آزمون‌ Goethe ارائه نمائید.
 
 

آزمون‌ ورودی کالج‌های‌ آلمان

کالج های آلمان

 
پیش از پذیرش‌ در Studienkolleg ، دانش‌آموزان‌ باید نخست یک آزمون‌ ورودی‌ را بگذرانند . این آزمون‌ برای‌ ارزیابی‌ این می باشد که آیا دانش‌آموزان‌ سطح‌ کافی از مهارت‌های زبان آلمانی به منظور شرکت در دوره‌ را دارند یا خیر . این آزمون‌ همچنین ارزیابی‌ می‌کند که آیا دانش‌آموزان دانش‌‌ اولیه ای در زمینه‌ موضوع‌ درخواستی برای‌ Studienkolleg را دارند یا خیر‌ .
 
  بنابراین ، پیش از شرکت‌ در آزمون ورودی‌ کالج‌‌های‌ آلمان ، دانش‌آموزان‌ حتماً باید اطمینان حاصل‌ کنند که دست‌کم مهارت‌های زبان آلمانی موردنیاز را دارند ، چون امتحان‌ ورودی به زبان آلمانی است و همچنین حتماً باید مهارت‌های ریاضی خود را تقویت‌ نمایند. کالج‌‌های‌ خصوصی‌ آلمان ، عموماٌ دانش‌آموزان‌ را بدون‌ آزمون ورودی‌ می‌پذیرند .
 
 
 
نوع دوره آزمون قسمت اول آزمون قسمت دوم
دوره G تجزیه‌وتحلیل زبان: به دانش‌آموزان ۳ متن واقعی درباره موضوعات مختلف داده خواهد شد. این متون حاوی ۷۵ کلمه گم‌شده یا ناقص می باشد. تکمیل متون باید در ۳۰ دقیقه یا کمتر انجام شود. ارزشیابی نمودار: تعدادی گزاره به دانش‌آموزان ارائه می‌شود که به یک یا چند نمودار مربوط می‌شود. دانش‌آموزان باید قضاوت کنند که آیا این عبارات درست یا نادرست می باشند و یا اصلاً به نمودار مربوط نیستند. این کار باید در ۳۰ دقیقه یا کمتر انجام شود.
دوره‌های M، T و W تجزیه‌وتحلیل زبان: به دانش‌آموزان ۳ متن واقعی درباره موضوعات مختلف داده خواهد شد. این متون حاوی ۷۵ کلمه گم‌شده یا ناقص می باشد. تکمیل متون باید در ۳۰ دقیقه یا کمتر انجام شود. آزمون ریاضی: مدت‌زمان آزمون ریاضی با احتساب استراحت حدود ۹۰ دقیقه می باشد. این بخش آزمون فقط یک‌بار قابل تکرار می باشد. 
 
آزمون ورودی کالج‌های آلمان
 
 
 

هزینه‌ تحصیل در کالج‌های‌ آلمان

کالج های آلمان
 
   امکان تحصیل‌ رایگان‌ در آلمان؛ یکی از ویژگی‌های خیلی جذاب‌ این کشور‌ می باشد . کالج‌‌های‌ دولتی آلمان ، بدون‌ شهریه‌ می باشند ولی همه دانش‌آموزان‌ ، به‌طور میانگین ، ملزم‌ به پرداخت ۱۰۰ تا ۴۰۰ یورو در هر ترم می باشند . این هزینه برای پوشش هزینه‌‌های‌ اداری ، خدمات در محوطه دانشگاه و بلیط‌ حمل و نقل‌ عمومی‌ می باشد . میانگین هزینه کالج‌‌های‌ خصوصی‌ آلمان ، ۴۰۰۰ یورو تا ۲۸۰۰۰ یورو در نظر‌ گرفته می‌شود .
 
 

نتیجه‌گیری‌ 

کالج های آلمان
 
   دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل‌ کارشناسی در آلمان را دارند ، ممکن‌ است متوجه‌ شوند که مدارک تحصیلی‌ آن‌ها معادل‌ مدارک تحصیلی‌ آلمان نمی باشد و نتوانند تاییدیه‌ ZAB آلمان را دریافت‌ نمایند. در این‌صورت نیاز است‌ که پیش از تحصیل‌ کارشناسی دوره یک‌ساله کالج‌‌‌های‌ آلمان (Studienkolleg) را بگذرانند . دوره‌‌های‌ کالج در آلمان برای رشته‌‌های‌ گوناگون شرایط مختلفی دارد .
 
 
 
🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در کالج های آلمان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 
 
 

آیا برای ثبت‌نام در کالج‌های آلمان، باید شهریه بپردازیم؟

پرداخت شهریه تنها در کالج‌های خصوصی آلمان، مورد نیاز می باشد.

برای شرکت در تمام کالج‌های آلمان، شرکت در آزمون ورودی مورد نیاز است؟

اغلب کالج‌های خصوصی آلمان، دانش‌آموزان را بدون آزمون ورودی می‌پذیرند.

مباحث سوالات آزمون‌های ورودی و پایانی کالج، چه می باشد؟

در آزمون‌های ورودی، دانش زبان آلمانی و در آزمون پایانی مباحث آموزش داده در کالج، مورد آزمون قرار خواهد گرفت.

5/5 - (12 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823