مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (10 امتیاز)

بورسیه های تحصیلی آلمان


 

 

شما میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎵

 

صوت مقاله🔊

 

 

اخذ بورسیه های تحصیلی آلمان

بورسیه های تحصیلی آلمان
 
باوجود تحصیل رایگان در آلمان، هزینه‌های زندگی دانشجویی اجتناب‌ناپذیر می باشند و تقریباً ۸۵۳ یورو در ماه برآورد شده است که می‌تواند برای دانشجویان بین‌المللی چالش‌ برانگیز باشد. برای این منظور، حمایت‌های مالی گوناگون در قالب بورسیه های تحصیلی آلمان به دانشجویان اعطا می‌شود که می‌توانند آن‌ها را در تأمین هزینه‌های زندگی کمک نمایند و قسمت قابل‌توجهی از هزینه‌ها رو پوشش دهند.

 

 
بیشتر بدانید : تحصیل در آلمان👩‍🎓✅ بدون شرط معدل 2023
 

 

 برخی از این بورسیه‌ها به‌صورت عمومی برای اغلب مقاطع تحصیلی ارائه می‌شوند، اما بورسیه‌هایی نیز وجود دارند که برای حمایت مالی از دانشجویان در مقاطع گوناگون تحصیل کارشناسی در آلمان، تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان، تحصیل دکترا در آلمان و پسادکترا در آلمان ارائه می‌شوند. به‌ صورت کلی، بورسیه های تحصیلی آلمان از طریق سازمان DAAD، برنامه بورسیه ملی، بورسیه تحصیلی اتحادیه اروپا برای تحصیل در آلمان (اراسموس) و سازمان‌های حمایتی استعدادیابی ارائه می‌شوند.
 

بورسیه  تحصیلی DAAD  آلمان

بورسیه های تحصیلی آلمان
 
خدمات تبادل دانشگاهی آلمان یا بورسیه DAAD، بزرگ‌ترین سازمان سرمایه‌گذاری آلمان برای همکاری‌های بین دانشگاهی و بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی می باشد که به‌دنبال تحصیل در آلمان می باشند . این بورسیه حدوداً سالانه ۱۰۰۰۰۰ نفر دانشجو را  تأمین مالی می‌کند. بورسیه‌های DAAD به دانشجویانی اعطا می‌شود که مایل به دریافت مدرک تحصیلی در یک دوره تحصیل تمام‌وقت می باشند . مبلغ کمک‌هزینه بورسیه DAAD، ماهانه ۸۵۰ یورو برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۱۲۰۰ یورو برای دانشجویان دکترا می باشد.

 

جزئیات بورسیه تحصیلی DAAD آلمان

 
مقطع: لیسانس، فوق‌لیسانس، دکترا، فوق دکترا
معیارهای اساسی انتخاب: عملکرد تحصیلی، انگیزه
جزئیات مبلغ : ۸۵۰ تا ۲۱۵۰ یورو در ماه بسته به مقطع
دانشجویان بین‌المللی مجاز: بله
موجود برای: همه موضوعات ، همه دانشگاه‌های آلمان
 

بورسیه تحصیلی ملی آلمان

بورسیه های تحصیلی آلمان
 
یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی آلمان، بورسیه ملی آلمان (Deutschlandstipendium) می باشد که به دانشجویان برجسته تحصیلی از گوشه و کنار جهان حمایت مالی ارائه خواهد کرد. این برنامه بدون در نظر گرفتن ملیت، درآمد شخصی یا درآمد والدین از دانشجویان در تمام دانشگاه‌های شرکت‌کننده در آلمان پشتیبانی خواهد کرد.
 
بورسیه ملی، از طریق مشارکت عمومی و خصوصی امکان‌پذیر می باشد که در آن مشاغل، بنیادها یا افراد با مبلغ ۱۵۰ یورو در ماه از دانشجویان حمایت می‌کنند، بطوریکه دولت فدرال ۱۵۰ یورو دیگر هم به این مبلغ اضافه خواهد کرد . این بورسیه به وسیله دانشگاه‌ها اعطا می‌شود، به این معنی که متقاضیان ملزم به رعایت الزامات مؤسسات فردی می باشند. بورسیه ملی برای دو ترم اعطا می‌شود اما ممکن است برای زمانی که دوره استاندارد تحصیل را پوشش می‌دهد همچنین ، معتبر باشد.
 

جزئیات بورسیه تحصیلی ملی آلمان

 
مقطع: کارشناسی، کارشناسی ارشد
معیارهای اساسی انتخاب: می‌تواند از طریق دانشگاه‌ها به‌طور مستقل تعیین شود که شامل پیشرفت شخصی، تعهد اجتماعی و پیشرفت تحصیلی.
جزئیات مبلغ: ۳۰۰ یورو در ماه
دانشجویان بین‌المللی مجاز: بله
در دسترس برای: دانشجویانی که در دانشگاه آلمان ثبت‌نام نموده اند.
محدودیت‌ها: ندارد
 

بورسیه تحصیلی اراسموس در آلمان

بورسیه های تحصیلی آلمان
 
بورسیه اراسموس، توسط اتحادیه اروپا ارائه می‌شود و سالانه از هزاران دانشجو برای تحصیل در آلمان و سایر کشورها پشتیبانی می‌کند. کمک‌های مالی اراسموس برای دوره‌های تبادل یک‌ساله برای دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های آلمان، ارائه خواهند شد. برای دریافت بورسیه اراسموس، باید در یک موسسه آموزش عالی ثبت‌نام کنید و هم دانشگاه محل تحصیل شما و هم دانشگاه آلمان باید منشور اراسموس برای آموزش عالی را امضا کرده باشند.
 
اغلب دانشگاه‌های اصلی اتحادیه اروپا در طرح اراسموس شرکت می‌کنند. دانشگاه‌های آلمانی در برنامه‌های تحصیلی گوناکونی که توسط بورسیه‌های تحصیلی اراسموس موندوس و اراسموس پلاس تأمین مالی می‌شوند، شرکت می نمایند. این کمک‌هزینه‌ها شامل ثبت‌نام، سفر و همچنین هزینه‌های اولیه زندگی خواهد شد.

 

سازمان‌های حمایتی استعدادیابی آلمان

بورسیه های تحصیلی آلمان
 
در آلمان سیزده سازمان حمایتی استعدادیابی (Begabtenförderungswerke) وجود دارد که برای ترویج استعدادهای جوان حمایت مالی خواهند کرد. به دلیل چارچوب قانونی ارائه‌شده به وسیله مقامات آلمانی، این سازمان‌ها دارای شباهت‌های خاصی می باشند.
 

 

برنامه‌های بورسیه مشابه می باشند و اغلب شامل بودجه برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین بودجه مطالعات دکترا خواهند شد.

 

 
بورسیه تحصیلی برای داوطلبان دکترا اغلب برای افراد از هر ملیت در دسترس می باشد.
 مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تا حدی محدود به شهروندان اتحادیه اروپا یا اقامت دائم آلمان می باشد.
کمک‌های مالی برای مقطع های کارشناسی و کارشناسی ارشد بسته به نیاز مالی دارنده بورس تحصیلی (حداکثر ۱۰۴۴ یورو) اختصاص می‌یابد.
 

نتیجه گیری

بورسیه های تحصیلی آلمان
 
بورسیه‌ های تحصیلی آلمان، بهترین شرایط را برای ادامه تحصیل و لذت بردن از تجربه زندگی در آلمان ارائه خواهند داد . ازجمله دلایل اشتیاق دانشجویان برای تحصیل در آلمان، امکان تحصیل رایگان در آلمان و مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه‌ مهاجرت به آلمان می باشد . باوجود تحصیل رایگان، پشتیبانی مالی بسیاری برای دانشجویان داخلی و خارجی وجود دارد که در قالب بورسیه های تحصیلی آلمان از دانشجویان حمایت خواهد کرد. در حقیقت ، نهاد مسئول ارتقای آموزش عالی آلمان و حمایت از دانشجویان، یکی از بزرگ‌ترین نهادهای موجود در جهان می باشد.
 

 

🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد بورسیه های تحصیلی آلمان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 
 
 

میزان بورسیه‌های تحصیلی آلمان برای دانشجویان بین‌المللی بر چه اساسی می باشد؟

مبلغ بورسیه های تحصیلی آلمان، معمولاً بر طبق توانایی‌های فردی، میزان درآمد والدین و مقطع تحصیلی تعلق می‌گیرد.

آیا امکان استفاده از بورسیه در تمام طول تحصیل امکان‌پذیر می باشد؟

معمولاً بورسیه های تحصیلی آلمان، برای مدت کوتاهی ارائه شده و بعد از در صورت احراز شرایط قبلی قابل تمدید می باشند.

برای اخذ بورسیه های تحصیلی آلمان، یادگیری زبان آلمانی مورد نیاز خواهد بود؟

بله اغلب بورسیه‌های ارائه شده در آلمان، نیاز به مهارت زبان آلمانی خواهند داشت.

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823