مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (6 امتیاز)

بورسیه ماکس پلانک آلمان


 

 

نسخه صوتی مقاله🎙🎶

 

جزئیات بورسیه موسسه ماکس پلانک آلمان

 
بورسیه ماکس پلانک آلمان
 

اطلاعات‌ کلی‌ درمورد بورسیه موسسه‌ ماکس پلانک آلمان

بورسیه ماکس پلانک آلمان
    انجمن‌ ماکس پلانک به موفق‌ترین سازمان تحقیقاتی‌ آلمان ، معروف است‌ . این انجمن از یک سو کمک‌ به دیپلماسی‌ علمی جمهوری فدرال و ایجاد‌ پل‌‌هایی‌ میان جوامع از شیوه شبکه‌های تحقیقاتی‌ و تقویت حوزه‌ تحقیقات در اروپا را دنبال می‌کند‌ و از سوی سایر شبکه‌ها و مشارکت‌‌های‌ جهانی را در کشورهای در حال ظهور علمی ، ترویج می‌دهد .
 
بیشتر بخوانید : شرایط راحت تحصیل در آلمان 2023👌✅
 
 
   موسسه‌ بین‌المللی ماکس پلانک با همکاری دانشگاه فنی درسدن (TUD) در آلمان ، هرسال پذیرای ۲۰ تا ۲۵ دانشجوی جدید دکترا می باشد . این موسسه‌ ، به‌دنبال‌ استعدادهای جوانی است‌ که مشتاق تحقیقات بین‌رشته‌ای می باشند . دریافت‌کنندگان بورسیه‌ ماکس پلانک آلمان ، باید دارای ذهن‌‌های‌ مبتکر‌ و فعال‌ باشند و مهارت زبان انگلیسی خیلی خوب داشته باشند . این موسسه ، پشتیبانی مالی کامل را برای‌ تمام دوره دکترا ، یعنی تا ۴ سال تضمین خواهد کرد .
 

دانشگاه‌های همکار موسسه ماکس پلانک آلمان

بورسیه ماکس پلانک آلمان
   خیلی از دانشگاه‌های برتر‌ آلمان ، در لیست‌ دانشگاه‌های همکار‌ موسسه ماکس پلانک قرار دارند که عبارتند از :
 
نام دانشگاه نام رسمی دانشگاه QS ۲۰۲۳
دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich ۴۹
دانشگاه لودینگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig-Maximilians-University Munich ۵۹
دانشگاه آزاد برلین Free University of Berlin ۱۱۸
دانشگاه هومبولت برلین Humboldt University of Berlin ۱۳۱
دانشگاه فنی درسدن Technical University Dresden ۲۰۰
دانشگاه هامبورگ University of Hamburg ۲۲۸
دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینتس Johannes Gutenberg University of Mainz ۴۲۰
دانشگاه لایپزیگ University of Leipzig ۴۲۰
 
   اغلب دانشگاه‌های ذکر‌ شده‌ ، در فهرست دانشگاه‌های مورد تائید وزارت‌ بهداشت‌ ایران و دانشگاه‌های موردتایید وزارت علوم‌ قرار دارند و درصورتی‌که پس از تمام‌ شدن‌ تحصیلات خود ، قصد‌ بازگشت‌ و کار‌ در ایران را دارید ، برای‌ معادل‌سازی مدارک خویش دچار‌ مشکل‌ نخواهید شد.
 

ضروریات بورسیه موسسه‌ ماکس پلانک آلمان

بورسیه ماکس پلانک آلمان
   برای واجد شرایط‌ بودن بورسیه دکترای ماکس پلانک ، متقاضیان باید معیارهای ذیل را داشته باشند :
 

  • ازآنجایی‌که زبان انگلیسی‌ ، زبان کاری برنامه‌ می باشد ، متقاضیان حتماً باید سطح بالایی‌ از مهارت گفتاری و نوشتاری انگلیسی را ارائه دهند . ارائه مدرک زبان الزامی‌ نخواهد بود ، ولی توصیه می‌شود‌ در صورت وجود ، نتایج آزمون‌ تافل یا آزمون‌ آیلتس را همراه با درخواست‌ خود ضمیمه‌ نمائید .
  • متقاضیان باید‌ پیش از شروع‌ پایان‌نامه‌ دکترا ، مدرک کارشناسی ارشد مرتبط‌ با رشته‌ تحصیلی مورد‌نظر‌ را داشته باشند .
  • پذیرش صرفاً برطبق صلاحیت‌‌های‌ علمی قبلی‌ و پتانسیل آینده شما می باشد . این روش تضمین‌ می‌کند که بورسیه ماکس پلانک ، تنها افراد‌ واجد شرایط را به شیوه‌ای منصفانه‌ و شفاف‌ جذب‌ می‌کند .
  • مهارت متمایز‌ و عالی‌ در دانش علمی ضروری‌ می باشد .

 

بررسی درخواست‌ها

بورسیه ماکس پلانک آلمان
   درخواست‌‌ها‌ بلافاصله بعد از ارسال ، به مرحله ارزیابی خواهند رفت . مرحله اول‌ ارزیابی ، صلاحیت رسمی متقاضیان برای پیوستن‌ به برنامه را بازرسی می‌کند‌ . بعد درخواست‌های واجد شرایط توسط اعضای هیئت‌علمی ، مورد‌ ارزیابی‌ آکادمیک‌ قرار خواهند گرفت . نامزدهای فهرست نهایی به مصاحبه‌‌های‌ ویدئو کنفرانس با کمیته‌ پذیرش‌ دعوت‌ می شوند .
 
   داوطلبانی که از کمیته پذیرش عبور می‌کنند ، واجد‌ شرایط پذیرش‌ دریافت بورسیه ماکس پلانک آلمان می باشند ، به این معنی‌ که واجد شرایط‌ مصاحبه‌ با رهبران گروه به‌منظور شناسایی یک گروه‌ میزبان‌ مناسب برای دکترا می باشند .
 

میزان شهریه‌ و بورسیه موسسه‌ ماکس پلانک آلمان

بورسیه ماکس پلانک آلمان

حمایت مالی بورسیه ماکس پلانک آلمان

 
   بورسیه ماکس پلانک آلمان ، پشتیبانی‌ مالی کامل را برای کل دوره‌ دکتری‌ شما ، یعنی تا ۴ سال ضمانت می‌کند‌ . پروژه‌های دکتری‌ در ماکس پلانک نمی‌توانند بیشتر از ۴ سال باشند . حمایت‌ مالی از شیوه قرارداد‌ کاری‌ MPG برای‌ داوطلبان دکترا اعطا می‌شود‌ که بیمه درمانی ، حق بازنشستگی و دیگر مزایای اجتماعی را شامل‌ می‌شود . این کمک‌ها از درآمد ناخالص کم می‌شوند . دستمزد‌ خالص برای دانشجویان دکترا (پس از کسر مالیات‌ و سایر‌ کسرهت) به‌طورکلی حداقل‌ ۱۷۰۰ یورو در ماه می باشد .
 
 
بیشتر بخوانید : وام دانشجویی در آلمان + شرایط ✅دریافت(2023)
 

مخارج تحصیل‌ در دانشگاه‌های موسسات ماکس پلانک

 
   امکان تحصیل رایگان‌ در آلمان ، همواره موردتوجه دانشجویان از تمام دنیا‌ واقع شده‌ است‌ . همانند اغلب دانشگاه‌های آلمان ، برای‌ ثبت‌نام و تحصیل در دانشگاه‌های موسسات ماکس پلانک نیز‌ ، هیچگونه شهریه‌ای دریافت نمی‌شود . هزینه‌ ثبت‌نام‌ هر دو سال ، حدود ۲۸۵ یورو خواهد شد که به شما امکان‌ می‌دهد از کل سیستم‌ حمل‌ونقل عمومی‌ به‌صورت مجانی استفاده نمائید.
 
   بعد از اتمام تحصیلات ، در صورت تمایل‌ می‌توانید‌ با پیدا کردن‌ کار در آلمان ، برای ویزای کار آلمان اقدام نمائید و بعد از ۵ سال ، اقامت‌ دائم آلمان را به دست آورید .
 

نتیجه گیری

بورسیه ماکس پلانک آلمان
   یکی از بورسیه‌های تحصیلی‌ آلمان ، بورسیه ماکس پلانک آلمان می باشد که توسط‌ انجمن ماکس پلانک تأمین می‌شود . این بورسیه از دانشجویان بین‌المللی در مقطع دکترا حمایت‌ مالی خواهد کرد. دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا‌ که تحصیلات کارشناسی ارشد‌ خود‌ را به نهایت رسانده‌اند ، می‌توانند برای پذیرش‌ در مقطع دکترا در آلمان ، از بورسیه ماکس پلانک آلمان استفاده کنند .
   برخلاف بورسیه هاینریش بل آلمان ، این بورسیه فقط مختص رشته‌‌های‌ تحصیلی علوم‌ زیستی ، فیزیک ، زیست‌شناسی ، شیمی ، علوم‌ کامپیوتر‌ ، ریاضیات کاربردی و مهندسی به منظور تحصیل در آلمان می باشد.
 
🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

 

   آیا شما نکات دیگری در مورد بورسیه ماکس پلانک آلمان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

 

اگر مدرک کارشناسی ارشد را نداشته باشیم ، می‌توانم برای بورسیه ماکس پلانک درخواست دهیم؟

بله، به شرط اینکه پیش از شروع تحصیل دکترا، بتوانید مدرک کارشناسی ارشد را ارائه نمائید.

آیا دریافت بورسیه ماکس پلانک محدودیت سنی دارد؟

خیر، این بورسیه هیچگونه محدودیت سنی ندارد.

چه زمانی نتیجه مصاحبه کمیته پذیرش اعلام می شود؟

نتیجه ۱ الی ۳ روز پس از مصاحبه، به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

5/5 - (6 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823