مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (4 امتیاز)

بورسیه کنراد آدناور آلمان


 

نسخه صوتی مقاله🎙🎶

جزئیات بورسیه کنراد آدناور آلمان

بورسیه کنراد آدناور آلمان

اطلاعات‌ کلی درمورد بورسیه کنراد آدناور آلمان

بورسیه کنراد آدناور آلمان
   بنیاد کنراد آدناور آلمان ، به‌دنبال‌ جوانان متعهدی می باشد که از لحاظ فنی کارآمد‌ بوده و به تحولات جدی سیاسی‌ -اجتماعی علاقه‌مند‌ باشند . همچنین‌ بتوانند از مهارت‌های خود‌ برای منافع‌ عمومی‌ استفاده‌ نمایند . برنامه‌ بورسیه کنراد آدناور آلمان ، پشتیبانی تحصیلی‌ برای‌ دانشجویان بین‌المللی و داوطلبان مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد که قبلاً تحصیلات خود را با موفقیت تمام کرده اند .
   درصورتی‌که مایل‌ به ادامه‌ تحصیلات بیشتر در مقاطع‌ کارشناسی ارشد در آلمان ، دکترا در آلمان یا اقامت‌ تحقیقاتی به مدت حداقل چهار ترم در یکی از دانشگاه‌های آلمان می باشید ، امکان‌ دارد واجد‌ شرایط‌ دریافت‌ این بورسیه باشید.
 
 

ضروریات بورسیه کنراد آدناور آلمان

بورسیه کنراد آدناور آلمان
   برای واجد شرایط‌ بودن‌ بورسیه کنراد آدناور آلمان ، متقاضی باید شرایط‌ پایین را داشته باشد‌ :
 

  • اتمام‌ مقطع‌ تحصیلی‌ کارشناسی
  • داشتن نمرات بالاتر‌ از‌ حد متوسط
  • موفقیت‌ در امتحانات مقدماتی‌ یا امتحان های ورودی به دانشگاه‌های آلمان
  • اقامت‌ یا تحصیل‌ در آلمان برای‌ دست‌کم چهار ترم
  • داشتن مهارت‌های زبان آلمانی حداقل سطح‌ B2 (مدرک آزمون‌ DSH یا  Testdaf)

 

مدارک‌ ضروری برای‌ درخواست بورسیه کنراد آدناور آلمان

بورسیه کنراد آدناور آلمان
  برای درخواست بورسیه کنراد آدناورآلمان باید مدارک‌ ذیل را ارائه دهید :
 
   پرسشنامه درخواست‌ آنلاین‌ (پورتال KAS) : از این پرسشنامه به منظور ارائه‌ مختصر‌ حرفه‌ و شغل‌ شخصی‌ ، تعهد‌ و اهداف حرفه‌ای‌ شما استفاده‌ می‌شود .
 
   رزومه مفصل‌ و جدولی : در رزومه مفصل‌ خود‌ مشخص نمائید که چه اهداف علمی و حرفه‌ای‌ را دنبال‌ می‌کنید ، به چه چیزی متعهد می باشید و چه علایقی دارید (سرگرمی ، زبان ، سفر) . علاوه‌بر این ، رزومه خود‌ را به‌صورت جدولی نیز‌ ارسال‌ نمائید .
 
   انگیزه‌نامه : در انگیزه‌نامه شما این فرصت‌ را خواهید داشت که به‌ صورت مفصل توضیح‌ دهید که چرا برای بورسیه کنراد آدناور تقاضا می‌دهید .
 
بیشتر بخوانید : تحصیل در آلمان👩‍🎓✅ بدون شرط معدل 2023
 
 
   کپی گواهی‌های مقاطع‌ قبلی‌ : چنانچه این گواهینامه‌ها به زبان انگلیسی موجود‌ نیست‌ ، ترجمه آلمانی آن را ارائه‌ نمائید.
 
   کپی گواهی‌های عملکرد‌ خود‌ از دانشگاه‌های آلمان : چنانچه قبلا‌ در یکی از دانشگاه‌های آلمان تحصیل کرده‌اید ، گواهی‌ آن را ارائه نمائید.
 
   مدرک‌ مهارت زبان آلمانی : ارائه‌ مدرک‌ زبان حداقل‌ سطح‌ B2
 
   توصیه‌نامه از استاد دانشگاه : هدف از توصیه‌نامه ، ارزیابی مهارت‌ها و پتانسیل تحصیلی‌ شما می باشد . این نامه حتماً باید توسط یک استاد‌ دانشگاه یا یک هیئت‌علمی نوشته شود‌ . از تاریخ توصیه‌نامه نباید بیش از‌ دو ماه گذشته‌ باشد .
 
بیشتر بخوانید : وام دانشجویی در آلمان + شرایط ✅دریافت(2023)
 
 
   اعلامیه‌ پذیرش‌ یا گواهی ثبت‌نام : اگر از یکی از دانشگاه‌های آلمان پذیرش گرفته‌اید یا در حال‌ تحصیل‌ می باشید .
 
   توضیح دقیق‌ موضوع‌ رساله‌ : حتماً باید خلاصه‌ای از رساله‌ به زبان آلمانی یا انگلیسی ارائه‌ نمائید که باید از پنج تا حداکثر ده صفحه‌ تشکیل‌ شده باشد‌ (برای متقاضیان دکترا) . این توضیحات‌ حتماً باید حاوی اطلاعاتی‌ درباره انگیزه‌ انتخاب موضوع‌ رساله‌ ، طرح‌ کلی‌ مسئله‌ و همچنین‌ اطلاعاتی درباره روش‌‌ها‌ و رویه‌ها و برنامه کاری‌ و برنامه زمانی باشد‌ .
 
   توصیه‌نامه از استاد‌ دانشگاه دیگر : این توصیه‌نامه حتماً باید توسط استاد‌ راهنمای پایان‌نامه‌ شما صادر شود (برای متقاضیان دکترا) .
 
   تایید نظارت استاد راهنما برای‌ رساله‌ دکترا
 
 

بررسی درخواست‌‌ها‌ 

بورسیه کنراد آدناور آلمان
   یعد از ارسال مدارک‌ و تائید آن‌ها ، می‌توانید‌ انتظار‌ یک مصاحبه ۴۵ دقیقه‌ای را در مقابل‌ یک کمیته بررسی سه نفره  داشته باشید . این مصاحبه‌ می‌تواند به‌صورت آنلاین‌ یا حضوری باشد .
 
   در بعضی موارد‌ ، اگر متقاضی‌ هنوز به‌ صورت کامل‌ معیارهای موردنیاز را نداشته باشد‌ ، می‌توان مصاحبه‌ را به تعویق انداخت ، ولی فقط‌ در صورتی‌که احراز این امر در آینده‌ امکان‌ داشته باشد . به‌عنوان نمونه : متقاضی هنوز دانش‌ لازم‌ زبان آلمانی را نداشته باشد‌ .
 

مزیت های دریافت‌ بورسیه‌های تحصیلی آلمان

بورسیه کنراد آدناور آلمان
   باوجود‌ اینکه خیلی از دانشجویان می‌توانند در آلمان به صورت‌ رایگان تحصیل نمایند ، اما هزینه‌‌های‌ مهاجرت به آلمان و زندگی در آلمان اجتناب‌ناپذیر می باشد . به‌ صورت کلی ، میانگین ​​هزینه‌های زندگی ما‌هانه‌ یک دانشجو در آلمان حدود ۸۵۰ یورو می باشد که با دریافت بورسیه‌های تحصیلی‌ آلمان می توانید آن را پوشش‌ دهید .
   علاوه‌بر این ، در صورت‌ هرنوع مهاجرت به آلمان ، ارائه گواهی تمکن‌ مالی آلمان نیاز است . درصورت درخواست برای ویزای تحصیلی آلمان ، اعطای بورسیه تحصیلی از یک موسسه‌ معتبر‌ نظیر بنیاد کنراد آدناور می‌تواند به‌عنوان اثبات تمکن‌ مالی شما ارائه‌ شود .
 
به‌خاطر‌ داشته باشید که بعد از اتمام تحصیلات ، در صورت‌ تمایل‌ می‌توانید‌ با پیدا‌کردن‌ کار‌ در آلمان ، برای‌ ویزای کار‌ آلمان اقدام نمائید و بعد از ۵ سال ، اقامت‌ دائم آلمان را به دست آورید.
 

نتیجه‌گیری‌ 

بورسیه کنراد آدناور آلمان
  سطح بالای آموزشی و امکان‌ تحصیل‌ رایگان در آلمان ، این کشور‌ را به مقصد عالی برای مهاجرت تحصیلی تبدیل‌ کرده است‌ . علاوه‌بر این ، آلمان به منظور حمایت از دانشجویان ، کمک‌های مالی خود‌ را در قالب بورسیه‌های تحصیلی‌ آلمان اعطا می‌کند . یکی از این بورسیه‌ها برای تحصیل در آلمان ، بورسیه کنراد آدناور آلمان می باشد که دانشجویان بااستعداد در کلیه رشته‌‌ها‌ می‌توانند برای‌ این بورسیه درخواست‌ نمایند.
 
 
🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

 

   آیا شما نکات دیگری در مورد بورسیه کنراد آدناور آلمان  میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 
 

آیا درخواست بورسیه کنراد آدناور آلمان محدودیت سنی دارد؟

خیر، درخواست این بورسیه هیچگونه محدودیت سنی ندارد.

حداقل مدت حمایت مالی بورسیه کنراد آدناور آلمان چقدر می باشد؟

حمایت مالی بورسیه کنراد آدناور آلمان، حداقل چهار ترم می باشد.

اگر فرصت مطالعاتی دکترا در کشوری به جزجمهوری فدرال آلمان باشد، آیا همچنان اخذ بورسیه کنراد آدناور آلمان امکان پذیر است؟

برای اعطای بورسیه، اقامت در خارج از آلمان برای مقاصد تحقیقاتی نباید از ۲۵ درصد دوره تامین مالی بیشتر شود.

5/5 - (4 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823