مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (10 امتیاز)

بورسیه هانس سایدل آلمان


 

صوت مقاله:)

 

جزئیات بورسیه هانس سایدل آلمان

بورسیه هانس سایدل آلمان

اطلاعات‌ کلی‌ درمورد بورسیه هانس سایدل آلمان

بورسیه هانس سایدل آلمان

   بنیاد هانس سایدل آلمان ، هرسال به دانشجویان کارشناسی در آلمان ، کارشناسی ارشد‌ در آلمان و دکترا در آلمان ، بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند. هدف‌ از برنامه بورسیه بنیاد هانس سایدل ، کمک به آموزش دانشگاهیان جوانی است‌ که هم از لحاظ شخصی‌ و هم از لحاظ عملکرد تحصیلی‌، واجد‌ شرایط می باشند .
   بنیاد‌ هانس سایدل آلمان از دانشجویان و داوطلبانی که با پیشرفت‌ تحصیلی بالاتر‌از‌حد متوسط ​​در مدرسه و یا دانشگاه که به‌ صورت هم‌زمان دارای تعهد اجتماعی و سیاسی‌ می باشند ، حمایت می‌کند‌ .
منظور از تعهد‌ اجتماعی‌ و سیاسی‌ در بورسیه هانس سایدل آلمان ، فعالیت‌ در انجمن‌های اجتماعی‌ ، ورزشی ، موسیقی ، کلیسا‌ و غیره است.

ضروریات بورسیه هانس سایدل آلمان

بورسیه هانس سایدل آلمان
   برای واجد‌ شرایط‌ بودن برای‌ دریافت‌ بورسیه هانس سایدل آلمان ، متقاضی‌ باید همه شرایط‌ پایین را داشته باشد‌ :
✔عملکرد‌ تحصیلی‌ بیش تر از‌ حد متوسط‌ 
✔فعالیت‌ در سازمان‌‌ های‌ سیاسی ، اجتماعی یا کلیساها
✔مسئولیت پذیری مدنی‌ و ذهن‌ سیاسی‌ باز
✔محدودیت سن زیر ۳۵ سال (برای دوره‌‌های‌ کارشناسی و کارشناسی ارشد)

بررسی درخواست‌‌ها‌ 

بورسیه هانس سایدل آلمان

   با توجه به مدرک‌های ارائه‌شده توسط‌ متقاضی‌ ، بورسیه تحصیلی‌ بنیاد هانس سایدل آلمان بر طبق معیار‌های‌ زیر ، دانشجویان را پیش‌انتخاب می‌کند‌ :
عملکرد‌ تحصیلی‌ بیشتر از‌ میانگین
مشارکت‌ اجتماعی فعال‌ 
ویژگی های فردی مناسب‌ 
متقاضیانی که در ارزیابی های اولیه‌ مناسب‌ به نظر‌ می‌رسند ، به یک مصاحبه دعوت‌ می شوند . سپس‌ ، یک کمیته انتخاب‌ مستقل‌ ، متشکل‌ از اعضای دارای صلاحیت‌ علمی و دارای صلاحیت سیاسی‌ ، تصمیم‌ نهایی را درباره پذیرش متقاضیان در بورسیه تحصیلی‌ خواهند گرفت .

حمایت مالی بورسیه هانس سایدل آلمان

بورسیه هانس سایدل آلمان
   بورسیه اعطایی بنیاد‌ هانس سایدل آلمان ، برای مقاطع گوناگون متفاوت می باشد:

حمایت مالی از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد‌ 

   حداکثر مبلغ‌ ۷۴۴ یورو ماهانه برای کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان اعطا می‌شود . علاوه‌بر این ، صرف‌نظر‌ از درآمد‌ والدین ، هزینه تحصیلی‌ با نرخ‌ ثابت‌ ۳۰۰ یورو ماهانه ارائه‌ می‌شود که برای تحقق‌ پروژه‌‌ها‌ و اهداف مرتبط بامطالعه ، مثل وسایل‌ کمک‌آموزشی (شامل کتاب ، سخت‌افزار و نرم‌افزار) ، دوره‌‌های‌ زبان ، کنفرانس‌‌های‌ تخصصی و همچنین بازدید از کنگره و گشت‌وگذار اعطا خواهد شد .
بیشتر بخوانید : بورسیه بنیاد ملی آکادمیک آلمان
   اگر دارنده‌ بورسیه تحصیلی خود بیمه سلامت‌ داشته باشد ، کمک‌هزینه ماهیانه تا ۸۴ یورو برای بیمه درمانی و هزینه‌‌های‌ درمان‌ در آلمان و ۲۵ یورو برای‌ بیمه مراقبت‌ طولانی‌مدت اعطا می شود‌ . دانشجویان با سن بیشتر از ۳۰ سال دارای بیمه درمانی قانونی‌ داوطلبانه یا دانشجویان بیمه‌شده خصوصی‌ ، امکان دریافت مبلغ یارانه را تا ۱۵۵ یورو برای‌ بیمه درمانی و تا ۳۴ یورو برای بیمه مراقبت‌ طولانی‌مدت دارند .
   متقاضیان با حداقل‌ یک فرزند‌ که هنوز به سن ۱۴ سالگی نرسیده و در همان خانواده‌ زندگی می‌کند‌ ، علاوه‌بر کمک‌هزینه ماهانه ، هزینه‌ مراقبت‌ از کودک (۱۴۰ یورو برای‌ هر فرزند) دریافت خواهند کرد .

حمایت مالی از دانشجویان دکترا

   حداکثر نرخ کمک مالی برای بورسیه‌های دکترا ۱۳۵۰ یورو دماهانه به‌اضافه هزینه تحقیق با نرخ‌ ثابت‌ ۱۰۰ یورو می باشد . دانشجویان دکترا می‌توانند برای‌ کودکان و فرزندان تا سن ۱۸ سالگی ، کمک‌هزینه کودک را به‌صورت نرخ ثابت‌ ما‌هانه‌ ۱۵۵ یورو دریافت‌ نمایند . برای‌ هر فرزند اضافی‌ ، نرخ‌ ثابت‌ ۵۰ یورو تا حداکثر ۲۵۵ یورو در ماه اضافه می‌ شود .
بیشتر بخوانید : بورسیه رزا لوکزامبورگ آلمان
   به خاطر داشته باشید که بعد از اتمام تحصیلات ، در صورت تمایل‌ می‌توانید‌ با پیدا‌کردن‌ کار در آلمان ، برای ویزای کار آلمان اقدام‌ نمائید و بعد از ۵ سال زندگی در آلمان ، اقامت دائم آلمان را کسب نمایید .

نتیجه‌گیری‌ 

بورسیه هانس سایدل آلمان
   درصورتی‌که قصد‌ تحصیل‌ رایگان در خارج‌ از کشور‌ را دارید ، باید بدانید که علاوه‌بر امکان‌ تحصیل‌ رایگان‌ در آلمان ، می‌توانید‌ از بورسیه‌های تحصیلی‌ آلمان نیز بهره‌ ببرید. بنیاد هانس سایدل آلمان ، به منظور کمک به دانشگاهیان جوان‌ و باصلاحیت خارجی‌ ، بخصوص از کشورهای جهان سوم ، حمایت‌ مالی خود‌ را برای تحصیل در آلمان ارائه‌ می‌دهد . برای درخواست‌ بورسیه هانس سایدل آلمان ، باید دارای عملکرد تحصیلی‌ خوب و متعهد به هدف های بنیاد‌ باشید .
🟡🔵

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد بورسیه هانس سایدل آلمان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

آیا پروژه‌های دکترای انجام شده در دانشگاه‌های خارج از آلمان هم تامین مالی خواهند شد؟

خیر، اصولاً تنها پروژه‌های دکترایی که در یک دانشگاه آلمانی انجام می‌شوند، امکان تأمین مالی شدن را دارند.

آیا با وجود داشتن بورسیه تحصیلی دکترا، می‌توان به‌صورت پاره‌وقت نیز مشغول به کار شد؟ 

بله، در زمینه همکاری در امر تحقیق و تدریس، فعالیت حداکثر تا یک چهارم و در دیگر موارد، تا یک هشتم زمان کاری عادی هفتگی، مجاز می باشد .

درصورت رد درخواست بورسیه هانس سایدل آلمان، آیا می‌توان دوباره درخواست بورسیه ارسال کرد؟

خیر، اگر درخواست شما رد شده باشد، نمی‌توانید مجدداً برای بورسیه تحصیلی هانس سایدل درخواست ارسال نمائید.

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823