مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (6 امتیاز)

مهاجرت پرستاران به آلمان


 

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 

 

درمورد مهاجرت پرستاران به آلمان

مهاجرت پرستاری به آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورها برای‌ کارکنان بهداشتی‌ در جهان به شمار می رود و ازجمله محبوب‌ترین کشورها برای‌ مهاجرت می باشد . با مهاجرت به آلمان و کار به‌عنوان پرستار‌ ، می‌توانید انتظار‌ حقوق بالا ، شرایط کاری مناسب و فرصتی برای زندگی در قلب اروپا را داشته باشید . مقامات‌ مرتبط‌ با پرستاران و پزشکان‌ در آلمان ، تلاش می‌کنند کارکنان‌ را متقاعد کنند تا این پرسنل‌ بتوانند خدمات‌ را در بالاترین سطح‌ ارائه نمایند . برای‌ مهاجرت پرستاران به آلمان ، دو شرط‌ اصلی اثبات مهارت زبان آلمانی حداقل‌ در سطح‌ B1 و مدرک معادل‌ پرستاری‌ در آلمان موردنیاز می باشد .

 

شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان

مهاجرت پرستاری به آلمان

برای مهاجرت پرستاران به آلمان ، شرایط‌ زیر موردنیاز می باشد :

✔مدرک‌ دانشگاهی‌ تحصیل‌ پرستاری‌ معادل‌ با مدرک تحصیل پرستاری‌ در آلمان (مخصوص متقاضیان خارج‌ از اتحادیه اروپا)
✔مدرک‌ دانشگاهی/ آوسبیلدونگ پرستاری‌ (مخصوص متقاضیان اتحادیه‌ اروپا)
✔اثبات مهارت زبان آلمانی حداقل در سطح B1 (مدرک آزمون‌ های TESTDAF ، DSH و گوته)
✔حداقل دو سال سابقه‌ کار (معادل با پرستاران آلمانی)
✔سالم بودن وضعیت جسمانی
✔نداشتن سابقه‌ سوءپیشینه

 

تسلط‌ به زبان آلمانی معمولاً بزرگ‌ترین مانع مهاجرت پرستاران به آلمان می باشد ، زیرا‌ آن‌ها نه‌تنها ملزم به برقراری ارتباط با بیماران خود‌ به زبان آلمانی می باشند ، بلکه‌ بایستی برای‌ مستندسازی‌ ، کار خود را نیز به زبان آلمانی بنویسند .

 

قوانین دستیار‌ پرستاری‌ در آلمان

مهاجرت پرستاری به آلمان

   بعد از مهاجرت پرستاران به آلمان ، اکثر آنها به عنوان دستیار پرستاری‌ مشغول‌ به کار می‌شوند . دستیار پرستاری‌ یکی از مشاغل‌ بیمارستان‌‌های‌ آلمان می باشد . این افراد‌ در انجام‌ وظایف روزانه به پرستاران کمک‌ خواهند کرد . آموزش‌ حرفه‌ای مختص دستیار پرستاری در آلمان وجود دارد‌ .

   برخلاف پرستار ، دستیار پرستار (Gesundheits – und Krankenpflegehelfer) در آلمان یک حرفه قانونی نمی باشد . دستیاران پرستاری‌ که در آلمان به‌عنوان دستیاران مراقبت‌‌های‌ بهداشتی‌ نیز شناخته‌ خواهند شد ، معمولاً در برنامه‌‌های‌ حرفه‌ای‌ یک‌ساله در همان مدارسی که پرستاران می باشند ، شرکت‌ خواهند کرد .

 

بیشتر بخوانید : پذیرش %100 رشته پرستاری در فرانسه👨‍⚕️ با یک ترفند ساده👌

 

   آن‌ها نیازی‌ به قبولی در هیچ آزمون‌ استاندارد‌ رسمی نخواهند داشت ، اما بااین‌وجود ، حتماً باید آمادگی خود‌ را برای این کار به مقامات‌ بهداشتی‌ محلی ایالت فدرال اثبات‌ نمائید.

   ازآنجایی‌که قوانین سختگیرانه برای‌ دستیار‌ پرستاری‌ در آلمان وجود ندارد ، پس از مهاجرت پرستاران به آلمان خیلی از آن‌ها کار خود را به‌عنوان دستیار‌ پرستاری شروع‌ می‌کنند . در هنگام کار‌ آن‌ها می‌توانند در آزمون‌ پرستاری قبول‌ شوند و به‌عنوان پرستار در آلمان کار‌ نمایند.

درآمد‌ پرستاران در آلمان

مهاجرت پرستاری به آلمان

درآمد‌ پرستاران در آلمان با توجه‌ به میزان‌ سابقه‌ کاری و سطح تحصیلات از ۱۳۴۰ یورو (کمترین) تا ۴۶۲۰ یورو (بالاترین) متغیر‌ می باشد . به‌طور متوسط ، فردی‌ که به‌عنوان پرستار‌ در آلمان کار‌ می‌کند‌ ، معمولاً حدود ۲۹۰۰ یورو در ماه درآمد خواهد داشت . یک پرستار‌ در آلمان با مدرک‌ لیسانس ، حدود ۱۷۶۰ یورو در ماه درآمد‌ خواهد داشت . در حالیکه فردی‌ با مدرک کارشناسی ارشد‌ ، حدود ۳۴۰۰ یورو در ماه حقوق‌ دریافت‌ می نماید.

علاوه‌ بر این ، طبیعتاً هرچقدر میزان‌ سابقه‌ کاری پرستاران در آلمان بیشتر باشد‌ ، دستمزد‌ آن‌ها همچنین بیشتر خواهد شد . در جدول‌ زیر میزان‌ دستمزد‌ پرستاران برطبق سابقه کاری‌ آمده است :

 

میزان سابقه کاری میزان درآمد در ماه
کمتر از دو سال ۱۵۲۰ یورو
بین دو تا پنج سال ۲۰۲۰ یورو
بین پنج تا ده سال ۲۹۹۰ یورو
بین ده تا پانزده سال ۳۶۵۰ یورو
بین پانزده تا بیست سال ۳۹۸۰ یورو
بیش از بیست سال ۴۳۰۰ یورو

درآمد پرستاران در آلمان

 

شما می‌توانید‌ بعد از ۵ سال کار‌ در آلمان ، اقامت‌ دائم آلمان و بعد از ۸ سال ، شهروندی آلمان را به دست آورید . چنانچه بتوانید بلوکارت آلمان را اخذ نمائید ، این مدت‌زمان ، کوتاه‌تر خواهد شد .

 

نتیجه گیری

مهاجرت پرستاری به آلمان

مهاجرت پرستاران به آلمان ، سالانه درحال افزایش‌ می باشد . بخش مراقبت‌های بهداشتی‌ آلمان ، بیشترین‌ فرصت‌‌های‌ شغلی را ارائه‌ خواهد داد . در حال‌ حاضر ، آلمان تقریباً ۸۰۰۰۰ شغل‌ خالی برای‌ پرستاران دارد و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ حدوداً به ۱۵۰۰۰۰ پرسنل پرستاری نیاز داشته باشد‌ . بنابراین حتماً شانس‌‌های‌ قابل‌توجهی برای‌ دریافت شغل‌ پرستاری‌ در آلمان وجود دارد . کمبود‌ پرسنل‌ پرستاری ، کار‌ در آلمان را راحت تر خواهد کرد . بااین‌حال ، برای‌ مهاجرت پرستاران به آلمان ، مدرک‌ معادل‌ تحصیل‌ پرستاری‌ در آلمان نیاز می باشد . در این مقاله‌ از رهپویان عدالت پرگاس آموختیم که چه مراحلی را باید‌ طی نمائید تا به‌عنوان پرستار‌ در آلمان ، مشغول‌ به کار شوید .

 

🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

 

   آیا شما نکات دیگری در مورد مهاجرت پرستاران به آلمان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

برای دستیار پرستاری در آلمان، شرکت در آزمون پرستاری مورد نیاز می باشد ؟

خیر، برای مهاجرت پرستاران به آلمان به‌عنوان دستیار، گذراندن هیچ آزمونی نیاز نمی باشد.

درآمد کمک پرستاران در آلمان چقدر می باشد؟

دستیار پرستار در آلمان، ماهانه حقوقی حدود ۱۹۰۰ الی ۲۰۰۰ یورو دریافت خواهند کرد.

پرستاران پس از چند سال می‌توانند اقامت دائم آلمان را دریافت نمایند؟

پرستاران در آلمان، حداکثر پس از ۵ سال اقامت متوالی می‌توانند برای اقامت دائم آلمان درخواست نمایند.

5/5 - (6 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823