مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (23 امتیاز)

تحصیل پزشکی در آلمان


 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در مجارستان

   شرایط‌ تحصیل در رشته‌ پزشکی در آلمان ، شرایط‌ ضروری برای‌ ورود‌ به رشته‌ پزشکی ، هزینه‌های‌ تحصیل و زندگی در کشور آلمان و همچنین موقعیت‌ کار‌ بعد از تحصیل در رشته پزشکی‌ در کشور‌ آلمان را در این مقاله‌ به صورت‌ تخصصی مورد‌ بررسی قرار می دهیم . شرایط تحصیل در رشته‌ پزشکی‌ در آلمان چه چیزی است ؟ آیا امکان‌ انجام‌ کار دانشجویی در حین تحصیل‌ در رشته پزشکی در آلمان وجود دارد‌ ؟

   چه مدارکی برای دریافت ویزای تحصیلی کشور‌ آلمان حتماً باید به سفارت‌ این کشور‌ ارائه‌ شوند‌ ؟ آیا امکان‌ دریافت ویزای همراه برای خانواده‌ متقاضی‌ تحصیل‌ در رشته پزشکی‌ در آلمان وجود دارد‌ ؟ شما می‌توانید‌ برای یافتن پاسخ‌ این سوالات در رابطه با تحصیل پزشکی و تحصیل دندان پزشکی‌ در آلمان با ما در این مقاله‌ که توسط کارشناسان موسسه رهپویان عدالت پرگاس تهیه شده ، همراه باشید و یا با تماس‌ با شماره تلفن های موسسه‌ از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان ما بهره‌ ببرید.

شرایط‌ تحصیل پزشکی‌ در آلمان

تحصیل پزشکی در مجارستان
آلمان یکی از صنعتی ترین کشورها در دنیا به محسوب می شود و موتور‌ اقتصادی حوزه پولی یورو محسوب‌ می شود . این کشور‌ عضو سازمان ملل‌ متحد ، ناسازگار ، کشورهای پنج به علاوه یک نیز عضو‌ گروه هشت می باشد و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا همچنین می باشد. امکان‌ تحصیل‌ رایگان‌ در دانشگاه های آلمان وجود دارد‌ و همین عامل در کنار‌ سطح‌ بالای دانشگاه های این کشور‌ ، باعث‌ جذب‌ متقاضیان بسیاری برای تحصیل‌ شده‌ است .

   رشته‌های‌ پزشکی و دیگر گرایش های علوم پزشکی‌ از محبوب‌ ترین رشته‌ها‌ در میان متقاضیان می باشند و به دلایلی که در بالا ذکر کردیم یعنی تحصیل رایگان‌ در رشته‌ پزشکی همچنین سطح بالای دانشگاه های پزشکی این کشور‌ در کنار‌ موقعیت‌ شغلی مناسب‌ ، متقاضیان بسیاری خواهان دریافت پذیرش‌ پزشکی در آلمان می باشند . متقاضیان برای کسب پذیرش پزشکی در آلمان دو مسیر پیش‌ رو دارند؛ اقدام‌ برای‌ دانشگاه های دولتی و رایگان‌ آلمان یا دریافت پذیرش پزشکی در آلمان برای دانشگاه های خصوصی اما با هزینه .

 

بیشتر بخوانید : تحصیل در آلمان👩‍🎓✅ بدون شرط معدل 2023 

 

دروس پزشکی‌ در دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی ارائه خواهد شد و این دروس در دانشگاه های خصوصی‌ به زبان انگلیسی تدریس می شوند . مهم ترین نکاتی که باید قبل از اقدام برای‌ دریافت پذیرش پزشکی در آلمان بدانید ، به شرح‌ ذیل می باشد :

✔طول دوره پزشکی‌ در آلمان 6 سال و 3 ماه می باشد و با یک آزمون‌ ایالتی (Staatsexamen) تمام می شود. این آموزش شرط‌ اصلی‌ دریافت مجوز‌ برای‌ کار‌ در آلمان به عنوان یک پزشک می باشد (Approbation) .

✔تحصیل‌ پزشکی‌ فقط به زبان آلمانی امکان‌پذیر‌ می باشد.

✔اپلای برای‌ تحصیل‌ پزشکی در آلمان بسیار رقابتی می باشد.

✔تحصیل در رشته پزشکی خیلی وقت‌ گیر می باشد نیاز به صرف‌ انرژی‌ زیادی خواهد داشت .

✔نه DAAD و نه هیچگونه سازمان آلمانی دیگر بورس تحصیلی‌ برای‌ دانشجویان خارجی در رشته‌ پزشکی ارائه نمی دهد .

تحصیل بدون کنکور‌ پزشکی‌ در آلمان

تحصیل پزشکی در مجارستان

   برای‌ تحصیل‌ پزشکی‌ در آلمان همانگونه که می دانید ، نیازمند به شرکت‌ در کنکور‌ ایران و قبولی در کنکور می باشد اما اگر فردی بخواهد بدون‌ کنکور در آلمان به تحصیل‌ پزشکی بپردازد این امر تنها با شرکت‌ در یک دوره کالج در آلمان ، آن هم در صورت داشتن شرایط‌ سنی مناسب‌ با تحصیل‌ در کالج‌ به تحصیل در آلمان بدون کنکور‌ بپردازند . این کالجها 1 ساله شامل دو ترم خواهد بود . این دوره‌ M -Course است .

هزینه زندگی دانشجویی پزشکی‌ در آلمان

تحصیل پزشکی در مجارستان

   یکی دیگر از مواردی که دانشجویان متقاضی تحصیل‌ رشته‌ پزشکی در آلمان باید در نظر‌ بگیرند هزینه‌های‌ زندگی در آلمان خواهد بود . این هزینه‌ها‌ شامل‌ هزینه خرید یا اجاره‌ مسکن‌ ، هزینه‌های‌ خوراک و همچنین‌ هزینه های روزمره زندگی در کشور‌ آلمان می باشد که در جدول‌های‌ ذیل به آنها خواهیم پرداخت .

   به صورت کلی‌می‌ توان گفت‌ هزینه ی یک ماه زندگی در آلمان بین‌ 700 الی 1 .000 یورو خواهد شد . اگرچه تعیین‌ یک مبلغ‌ دقیق‌ برای هزینه ی زندگی تقریبا غیر‌ممکن‌ می باشد ، زیرا این امر کاملاً بستگی به شرایط‌ و نحوه‌ ی زندگی فرد‌ خواهد داشت.

 

میانگین قیمت به یورو    نوع مواد غذایی
10 گوشت در رستوران ارزان
45 گوشت برای ۲ نفر در رستوران معمولی برای 3 وعده
8 فست فود در مک دونالد یا مشابه آن
0.72 شیر معمولی (۱لیتر)
1.44 قرص نان سفید (۵۰۰ گرمی)
1.82 تخم مرغ (۱۲ عدد)
8.02 پنیر تازه (۱ کیلوگرم)
2.70 بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)
70 بلیط ماهانه
3.5 ورودی تاکسی (تعرفه معمولی)
2 تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه معمولی)
720.26 آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر
537.43 آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر

نتیجه‌گیری‌

تحصیل پزشکی در مجارستان

   شرایط تحصیل‌ در رشته‌ پزشکی‌ در آلمان ، مدارک‌ مورد نیاز‌ برای‌ دریافت ویزای تحصیلی کشور‌ آلمان ، موقعیت‌ کار‌ بعد از تحصیل در آلمان و همچنین‌ وضعیت دریافت اقامت‌ و تابعیت‌ کشور آلمان بعد از تحصیل‌ در رشته پزشکی‌ را در این مقاله‌ به طور تخصصی مورد بررسی قرار دادیم . امید‌ است‌ توانسته باشیم با تهیه این مقاله به سوالات شما عزیزان در زمینه شرایط تحصیل‌ در رشته‌ پزشکی‌ در آلمان پاسخ‌ داده باشیم .

   شما می‌توانید‌ برای‌ دریافت اطلاعات‌ بیشتر‌ با تماس با شماره‌ تلفن های موسسه‌ حقوقی مهاجرتی رهپویان عدالت پرگاس از مشاوره‌ رایگان‌ تلفنی با کارشناسان ما بهره‌مند‌ شوید . همچنین‌ شما می توانید با مراجعه‌ به بخش دیدگاه در سایت سوالات خود‌ را مطرح نمائید و یا نظرات و سوالات خود را در رابطه‌ با شرایط تحصیل‌ در رشته پزشکی‌ در آلمان یادداشت نمائید . مشاوران موسسه ما به این سوالات در اسرع وقت پاسخ خواهند داد‌ .

 

🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل پزشکی در آلمان  میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

 

 آیا شرطی برای معدل برای تحصیل رشته پزشکی در آلمان وجود دارد؟

برای تحصیل در دانشگاه های دولتی در رشته پزشکی حتماً باید معدل 20 داشته باشید.

شرایط سنی تحصیل پزشکی در آلمان چه می باشد؟

نباید بیشتر از 4 سال گپ تحصیلی داشته باشید.

آیا بدون آزمون ورودی و کنکور می توان در آلمان در رشته پزشکی به تحصیل پرداخت؟

می توانید در دوره زبان آلمانی و دوره فاندیشن شرکت نمائید و بدون کنکور در دانشگاه دولتی آلمان به تحصیل بپردازید.

5/5 - (23 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823