مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (16 امتیاز)

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان


 

 

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 
 

شرایط‌ تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان
 
   کشور آلمان به عنوان سرزمینی با ایده های نو در بین مردم جهان شناخته می شود‌ .

 

   راه های مختلفی برای مهاجرت به این کشور بی نظیر‌ اروپایی وجود دارد که یکی از رایج ترین آنها مهاجرت برای‌ تحصیل در کشور‌ آلمان می باشد. یکی از مقاطع‌ خیلی پرطرفدار ، تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان است که موضوع‌ بحث و بررسی این نوشته نیز‌ می باشد‌ ، با توجه‌ به امکان‌ تحصیل رایگان‌ ، وجود دانشگاه های خیلی معتبر و رنکینگ بالا‌ ، امکان‌ تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خیلی با کیفیت‌ خصوصی و استاندارد‌های‌ سطح‌ بالای رفاهی برای زندگی ، دارای متقاضیان فراوانی می‌باشد‌ .

 

   کشور‌ آلمان در میان‌ دانشجویان ایرانی دارای محبوبیت بسیاری می باشد و نظام‌ آموزشی‌ این کشور در رتبه پنجم جهان قرار دارد . هر سال بیشتر از بیست هزار دانشجو از تمام جهان برای ادامه تحصیل‌ در مقاطع گوناگون ، از جمله تحصیل‌ کارشناسی ارشد‌ در آلمان ، وارد این کشور‌ می شوند‌ . به صرفه بودن‌ هزینه‌ تحصیل‌ کارشناسی ارشد‌ در آلمان خیلی مقرون‌ به صرفه‌ و مناسب می باشد و شما متقاضیان عزیز‌ برای دریافت مشاوره رایگان‌ تلفنی و بررسی شرایط‌ خود می توانید با موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان عدالت پرگاس تماس حاصل نمایید .
 

تحصیل رایگان کارشناسی ارشد‌ در آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان
 
   همانگونه که می دانیم کشور آلمان یکی از کشور‌های‌ تاپ‌ اروپایی می باشد که شرایط‌ تحصیل رایگان‌ در این کشور‌ فوق العاده برای‌ دانشجویان دارای ملیت های گوناگون و کشور‌های‌ گوناگون امکان‌ پذیر می باشد . اما دانشجویان علاقه مند به تحصیل کارشناسی ارشد‌ در آلمان باید دقت کنید که برای تحصیل‌ رایگان‌ در آلمان ، که در دانشگاه های دولتی این کشور امکان‌پذیر‌ می باشد‌ ، دانشجویان حتماً باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B2 باشند و به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشند .

 

   دانشجویانی که فاقد مدرک‌ زبان آلمانی می باشند ، می توانند در ابتدا در دوره‌های‌ زبان برگزار شده در کالج‌ها‌ و دانشگاه های کشور‌ آلمان شرکت‌ نمایند و بعد از موفقیت‌ در این دوره‌ و اخذ‌ مدرک مربوطه ، برای تحصیل‌ رایگان‌ دوره‌ کارشناسی ارشد در آلمان اقدام به دریافت پذیرش‌ از دانشگاه های دولتی این کشور‌ نمایند . موسسه‌ حقوقی مهاجرتی رهپویان عدالت ارائه‌ دهنده بهترین‌ خدمات در زمینه‌ شرکت‌ در دوره‌های‌ زبان آلمانی می باشد و متقاضیان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات در این زمینه از تجارب‌ مشاورین خبره و آگاه‌ این موسسه بهره‌  ببرند .
 

رتبه‌بندی بین‌المللی Qs دانشگاه‌های آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان
 
   خیلی از دانشگاه‌های آلمان ، در لیست دانشگاه‌های برتر‌ دنیا قرار دارند که شامل :
 
نام دانشگاه نام رسمی دانشگاه QS ۲۰۲۳
دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich ۴۹
دانشگاه هایدلبرگ Heidelberg University ۶۵
دانشگاه مونیخ University of Munich ۵۹
دانشگاه آزاد برلین Free University of Berlin ۱۱۸
دانشگاه هومبولت برلین Humboldt-Universität zu Berlin ۱۳۱
دانشگاه آخن RWTH Aachen University ۱۴۷
دانشگاه فرایبورگ University of Freiburg ۱۸۹
دانشگاه ابرهارد کارلز، توبینگن Eberhard Karls University, Tübingen ۱۶۹
دانشگاه گوتینگن University of Göttingen ۲۱۵
دانشگاه هامبورگ University of Hamburg ۲۲۸
دانشگاه بن University of Bonn ۲۲۶
دانشگاه گوته فرانکفورت آم ماین Johann Wolfgang Goethe University Frankfurt am Main ۳۲۸
دانشگاه ارلانگن نورنبرگ University of Erlangen Nuremberg ۳۴۰
دانشگاه اولم University of Ulm ۳۷۵
دانشگاه وورتسبورگ University of Würzburg ۴۱۰
دانشگاه مونستر University of Münster ۳۸۴
دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینتس Johannes Gutenberg University of Mainz ۴۲۰
دانشگاه لایپزیگ University of Leipzig ۴۲۰
دانشگاه کیل University of Kiel ۵۲۱-۵۳۰
برترین دانشگاه‌های آلمان
 

اقامت‌ آلمان بعد از پایان‌ تحصیل‌ کارشناسی ارشد‌ 

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان
 
   در کل یکی از بهترین شیوه ها برای مهاجرت به کشور‌ آلمان ، مهاجرت تحصیلی‌ می باشد‌ و راه را برای اخذ اقامت‌ دائم و تابعیت کشور‌ آلمان هموار می کند . دانشجویان در حال تحصیل‌ در آلمان در مقطع‌ کارشناسی ارشد‌ ، بعد از اتمام‌ تحصیلات خود ، مدت زمان شش ماه می توانند در آلمان اقامت نمایند و به دنبال کار‌ بگردند. در صورت‌ یافتن‌ کار ، با پرداخت بیمه و مالیات‌ ، بعد از گذشت‌ سه سال متقاضی می تواند برای اخذ اقامت‌ دائم آلمان اقدام‌ نماید .
 

 

   با توجه‌ به این که کشور‌ آلمان اکنون در رتبه‌ اول‌ اقتصاد‌ اروپا و رتبه‌ پنجم اقتصاد‌ جهان قرار دارد‌ ، لذا فرصت‌های‌ شغلی زیادی برای‌ فارغ‌ التحصیلان وجود دارد‌ ، ولی دانشجویان علاقه‌مند‌ به تحصیل کارشناسی ارشد‌ در آلمان باید دقت نمایند که برای رسیدن به این فرصت‌های‌ شغلی دانستن‌ زبان آلمانی از ضروریات می باشد . کشور‌ آلمان بصورت پیوسته از ورود افراد ماهر و متخصص‌ به بازار‌ کار‌ این کشور‌ به شدت‌ استقبال‌ می کند و مزیت های بسیاری‌ را برای‌ آنان در نظر‌ می‌گیرد‌ .
 

نتیجه‌گیری‌ 

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان
 
   ما در این متن به صورت‌ کلی‌ به بحث و بررسی‌ همه شرایط‌ و جنبه های مربوط‌ به تحصیل‌ کارشناسی ارشد در آلمان پرداخت کردیم . همانگونه که بیان‌ شد ، تحصیل این دوره‌ در دانشگاه های دولتی به صورت رایگان‌ و در دانشگاه های خصوصی از طریق پرداخت شهریه می باشد . برای تحصیل‌ فوق‌ لیسانس در آلمان در دانشگاه های دولتی ارائه‌ مدرک‌ زبان آلمان و برای‌ شرکت در دانشگاه های خصوصی ارائه مدرک‌ زبان انگلیسی ضروری می باشد. این دوره دارای شرط‌ معدل‌ بالای 15 می باشد و افراد زیر‌ سی سال شانس بیشتری برای اخذ پذیرش دارند .
 

 

بیشتر بخوانید : تحصیل در آلمان👩‍🎓✅ بدون شرط معدل 2023

 

 
   افرادی که به تحصیل‌ کارشناسی ارشد در آلمان مشغول می شوند با شانس بیشتری کار در آلمان و دیگر کشور‌ها‌ پیدا خواهند کرد و افرادی ماهر و متخصص در رشته‌ خود‌ باشند . در صورت‌ پیدا کردن کار‌ ، دانشجویان بین المللی می توانند موفق به اخذ اقامت دائم و در نتیجه تابعیت آلمان شوند . در صورت‌ تمایل به دریافت‌ اطلاعات کامل تر درباره تحصیل‌ کارشناسی ارشد‌ در آلمان با موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان عدالت پرگاس تماس حاصل فرمایید و یا سوالات خود‌ را در بخش‌ دیدگاه مطرح نمایید‌ تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم .
 

 

🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

آیا تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان، نیازمند مدرک زبان آلمانی می باشد؟

بله، برای دانشگاه‌های آلمانی‌زبان، باید مدرک Testdaf یا DSH ارائه نمائید.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان چقدر می باشد؟

تحصیل کارشناسی ارشد در اغلب دانشگاه‌های دولتی آلمان، رایگان می باشد و فقط باید هزینه ترمی پرداخت نمائید.

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان، چند سال طول خواهد کشید؟

برنامه‌های کارشناسی ارشد آلمانی عموماً دو سال (چهار ترم تحصیلی) طول خواهد کشید. 

5/5 - (16 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823