مشاوره و ارزیابی رایگان!

توضیحات کامل رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان (2024)🔴🔩

دوره‌های آوسبیلدونگ (ausbildung) یک نوع آموزش مهارتی و تخصصی است. رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان بسیار متنوع می‌باشند که در چارچوب آموزش حرفه‌ای، به فارغ‌التحصیلان اجازه می‌دهد تا مهارت‌ها و دانش‌های لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنند. این دوره‌ها عمدتاً به صورت عملی و…


توضیحات کامل رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان🔴🔩

دوره‌های آوسبیلدونگ (ausbildung) یک نوع آموزش مهارتی و تخصصی است. رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان بسیار متنوع می‌باشند که در چارچوب آموزش حرفه‌ای، به فارغ‌التحصیلان اجازه می‌دهد تا مهارت‌ها و دانش‌های لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنند. این دوره‌ها عمدتاً به صورت عملی و تخصصی بر روی مهارت‌های واقعی کاربرد دارند.

برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان با مشاوران ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید.

021-22892823

🤗 دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان

توضیحات کامل رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان🔴🔩

آوسبیلدونگ دوره‌های آموزش تخصصی در آلمان هستند که برای آماده سازی افراد برای مشاغل خاص طراحی شده‌اند. برنامه های آوسبیلدونگ نقش مهمی در آموزش و توسعه نیروی کار کشور ایفا می کند. این رشه‌ها به دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد در شرکت‌های آلمانی زبان به‌عنوان کارآموز در حالی که متخصص یا حرفه‌ای را در یک موسسه آموزشی یاد می‌گیرند، کار و آموزش ببینند. سالانه بیش از 500000 قرارداد کارآموزی (Ausbildung) توسط شرکت های مختلف در آلمان منعقد می شود.

برنامه Ausbildung در آلمان برای دانشجویان آلمانی و غیر آلمانی در دسترس است که معمولا بین 2 تا 4 سال طول می کشد. این دوره‌ها آموزش تئوری و عملی را با هم ترکیب می کنند. شرکت در برنامه‌های آوسبیلدونگ اغلب به طور مستقیم به استخدام منجر می شود زیرا به بسیاری از دانشجویان موقعیت های دائمی توسط شرکت ها پیشنهاد می شود.

دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب آفر کانادا (2024)🍁🤗

🤔 انواع دوره‌های آوسبیلدونگ

توضیحات کامل رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان🔴🔩

 آوسبیلدونگ در زبان آلمانی به معنای آموزش و یادگیری است. دوره‌های آموزشی در آلمان به صورت گسترده ای ارائه می‌شوند و می‌توانند به شکل مختلفی باشند. این دوره‌ها به سه گروه تقسیم می‌شوند: 

مدرسه محور: آموزش مدرسه محور(schulische) اغلب به عنوان “آموزش کامل مدرسه” شناخته می شود زیرا منحصراً در مدرسه اجرا می‌شود. با این حال، از آنجایی که مقایسه این مدارس با یکدیگر دشوار است، معمولاً مقررات یکسانی برای این نوع آموزش وجود ندارد. با این وجود، این مدارس با شرایط خاصی پشتیبانی می‌شوند که به شما کمک می کند بررسی کنید که آیا این نوع آموزش برای شما مناسب است یا خیر.

دوگانه: آموزش دوگانه (duale) یک سیستم آموزش حرفه ای است. آموزش در سیستم دوگانه به دو شکل تئوری و عملی انجام می‌شود. فردی که در دوره آموزشی دوگانه شرکت می‌کند به عنوان کارآموز شناخته می‌شود.

پیش نیاز آموزش حرفه ای در سیستم دوگانه، قرارداد آموزش حرفه ای در آلمان و قرارداد کارآموزی با شرکتی در اتریش، سوئیس و تیرول جنوبی (ایتالیا) است. بزرگترین بخش عملی آموزش به کارآموزان در شرکت ها داده می شود. بخش تئوری عمدتاً توسط مدرسه فنی حرفه ای صورت می‌گیرد. در بسیاری از جاها امکان کسب مدارک اضافی در مدارس حرفه ای نیز وجود دارد.

اگر در یک مدرسه حرفه ای (مدرسه با مدرک حرفه ای) شرکت می کنید، آموزش دوگانه از طریق آموزش عمومی/دروس نظری و درس های کارگاهی عملی تضمین می شود.

مطالعات دوگانه: “Duales Studium” یا Dual Studium در زبان انگلیسی، شکلی از آموزش عالی در آلمان است که تحصیلات دانشگاهی و تجربه عملی در محل کار و یا آموزش حرفه‌ای را ترکیب می‌کند. حدود نیمی از زمان در دانشگاه و نیمه دوم در محل کار در یک شرکت همکار و/یا در آموزش در یک مدرسه حرفه ای سپری می شود. به این شکل مطالعه و کار ادغام شده و مکمل یکدیگر هستند. دانشجویان برای کار خود در شرکت شریک حقوق دریافت می کنند. فارغ التحصیلان برنامه های تحصیلی دوگانه، مدرک آکادمیک کسب می کنند و اغلب به طور همزمان مدرک حرفه ای نیز دریافت می کنند.

فرصت ویژه کار در آلمان با زبان انگلیسی!✅👩‍💻(2024)

🧐 مقایسه دوره آوسبیلدونگ دوگانه و دوره آوسبیلدونگ مطالعات دوگانه

توضیحات کامل رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان🔴🔩

آموزش حرفه ای دوگانه (به آلمانی ‘duale Ausbildung’) نوعی آموزش متوسطه است در حالی که تحصیل دوگانه (‘duales Studium’) نوعی آموزش عالی است، یعنی تحصیلات دانشگاهی. یکی از ویژگی‌های مشترک این دو شکل از آموزش عملی جانبدارانه، ترکیبی از آموزش نظری مدرسه و آموزش عملی در حین کار است. به عنوان یک مزیت، کارآموزان در آموزش حرفه ای دوگانه و همچنین دانشجویان در برنامه های تحصیلی دوگانه برای کار خود در شرکت همکار دستمزد دریافت می کنند. به دلیل ترکیب مطالعه و کارآموزش، هر دو فرم مطالعه در نام خود کلمه “دوگانه” را دارند.

آلمان قلب اقتصادی اروپا +🎓شرایط تحصیل در 2023

😃 انواع رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان

توضیحات کامل رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان🔴🔩

آسبیلدونگ (Ausbildung) در آلمان یک نوع آموزش حرفه‌ای است که به دانشجویان این امکان را می‌دهد که مهارت‌ها و دانش لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنند. این دوره‌ها به صورت حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف برگذار می‌شوند. چند رشته معمول در چارچوب آسبیلدونگ در آلمان عبارتند از:

📍تکنولوژی و مهندسی: این شاخه از رشته‌های آوسبیلدونگ شامل رشته‌های مهندسی مختلف مانند مهندسی مکانیک، برق، الکترونیک و غیره می‌شود.

📍پزشکی و بهداشت: یکی از محبوبترین شاخه‌های رشته‌های آوسبیلدونگ می‌باشد که شامل آموزش پرستاری، دندانپزشکی، فیزیوتراپی و سایر حوزه‌های بهداشت و درمان می‌شود.

📍آموزش و پرورش: رشته‌های معلمی در سطوح مختلف تحصیلی و حوزه‌های آموزشی مختلف نیز جزو رشته‌هایی می‌باشند که در دوره‌های آوسبیلدونگ تدریس می‌شوند.

📍آشپزی و خدمات غذا: دوره‌های مرتبط با آشپزی، خدمات رستورانی و مدیریت هتل و گردشگری، یکی از رشته‌های آوسبیلدونگ می‌باشد شما با یادگیری فرهنگ و غذاای آلمانی می‌توانید بعد از دریافت مدرکتان این شغل‌های پردرآمد را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید.

📍تجارت و مدیریت: آموزش در زمینه‌های مدیریت کسب و کار، حسابداری، بازاریابی .

📍آی تی و کامپیوتر: دوره‌های مرتبط با برنامه نویسی، طراحی وب، شبکه‌های کامپیوتری و غیره.

📍صنعت و ساخت: شامل آموزش‌هایی در زمینه صنعت، ساخت و ساز، و تعمیرات.

📍فنون و صنایع دستی: دوره‌های مرتبط با هنرها، صنایع دستی، طراحی مد، و هنرهای تجسمی.

📍کشاورزی و محیط زیست: آموزش در زمینه کشاورزی، باغبانی، و محیط زیست.

همچنین، بسیاری از دوره‌های آسبیلدونگ شامل آموزش‌های عملی در محل کار (Lehre) هستند، که به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا تجربه عملی خود را افزایش دهند و مهارت‌های واقعی کاربردی را بیاموزند.

⚫ آلمان شرقی و مقایسه آن با آلمان غربی

😍 برنامه های محبوب آوسبیلدونگ

رشته‌های آوسبیلدونگ در آلمان بسیار متنوع هستند و از سطوح مختلف تحصیلاتی و مهارتی پوشش می‌دهند. برخی از برنامه‌های محبوب آموزشی در آلمان شکل زیر آمده است.

توضیحات کامل رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان🔴🔩

برنامه‌های آوسبیلدونگ با بیشترین درآمد

رشته‌های آوسبیلدونگ درآمد 
کارگر آسفالت €838 – €1,495
تستر مصالح ساختمانی  €653 – €1,518
اپراتور تجهیزات ساختمانی €838 – €1,495
مهندس داربست €965 – €1,475
فروشنده بیمه و امور مالی €1,070 – €1,230
نصاب کاشی و اسلب و موزاییک €838 – €1,495
اجراکننده آهنگ €838 – €1,495
متخصص هوانوردی €942 – €1,051
پرستار    €1,166 – €1,328
دستیار آزمایشگاه فیزیک  €976 – €1,264
پلیس    €950 – €1,400
ویزیتور داروسازی €1,043 – €1,139
مهر و موم ساختمان €838 – €1,495
کارمند تامین اجتماعی €1,043 – €1,380
متخصص آی تی  €976 – €1,199€
متخصص مکاترونیک  €830 – €1,495
مراقب  €1,166 – €1,328
کارمند بانک €1,150 – €1,300
کارشناس تولید (شیمی)  €1,006 – €1,303
نقره ساز  €1,037 – €1,264
طراح معماری €838 – €1,495

نکته‌های مهم درمورد شرکت در رشته‌های آوسبیلدونگ

افراد از همه کشورها می توانند برای آوسبیلدونگ در آلمان در سال 2024 یا در هر زمان دیگری درخواست دهند. آوسبیلدونگ یک آموزش بسیار رقابتی است. برای همه کسانی که می خواهند حرفه ای را مطابق با استانداردهای آلمانی یاد بگیرند – از جمله چشم انداز کار و زندگی در آلمان حتی به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا مناسب است.

🤩 نتیجه‌گیری

رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان بسیار متنوع و کاربری می‌باشند پس اگر حس می‌کنید نیاز به کلاس‌های عملی در حوزه کاری موردعلاقه خود دارید می‌توانید ازین طریق دوره‌های کارآموزی حرفه‌ای را بگذرانید و از دریافت شغل در آینده برای خودتان مطمئن باشید.

سرمایه‌گذاری در مجارستان(2024): 🤑🟥فرصت‌ها و مزایای جذاب برای سرمایه‌گذاران

😏 سوالات متداول

🔶 آوسبیلدونگ چیست؟
آوسبیلدونگ یک سیستم آموزش حرفه‌ای در آلمان است که به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد تا در حین یادگیری مهارت‌های عملی نیز با تئوری‌های مرتبط به شغل خود آشنا شوند.

🔶 آیا رشته‌های آوسبیلدونگ شامل تمام علوم و فنون می‌شوند؟
 بله، رشته‌های آوسبیلدونگ شامل تمام علوم و فنون از جمله فنی، تجاری، پزشکی و صنعتی می‌شوند.

🔶 آیا پس از اتمام تحصیل در رشته‌های آوسبیلدونگ فرصت‌های شغلی خوبی وجود دارد؟
بله، اکثر دانش‌آموزان پس از اتمام آوسبیلدونگ می‌توانند وارد بازار کار شوند و فرصت‌های شغلی مناسبی پیدا کنند.

🔶 آیا برنامه‌های تدریس آسبیلدونگ به زبان آلمانی است؟
بله، بیشتر برنامه‌های آوسبیلدونگ به زبان آلمانی ارائه می‌شوند و برخی دوره‌ها نیازمند آزمون زبان آلمانی هستند.

🔶 آیا پس از اتمام تحصیل در رشته‌های آوسبیلدونگ امکان ادامه  تحصیل در دانشگاه نیز وجود دارد؟
بله، بعضی از دانش‌آموزان بعد از اتمام تحصیل در هر کدام از رشته‌های آسبیلدونگ می‌توانند در دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

5/5 - (3 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823