مشاوره و ارزیابی رایگان!

توضیحات کامل ویزای نخبگان‌ مجارستان 2022📚

ویزای نخبگان‌ مجارستان با ویزایی که با همین عنوان در سرزمین هایی نظیر آمریکا ، فرانسه ، انگلستان ، کانادا ، کره‌ جنوبی و غیره وجود دارد‌ متغایر است . در حقیقت همان ویزای اشخاص  ماهراست و تفاوتی با ان ندارد‌ ، اما دریافت آن…


توضیحات کامل ویزای نخبگان‌ مجارستان

ویزای نخبگان‌ مجارستان با ویزایی که با همین عنوان در سرزمین هایی نظیر آمریکا ، فرانسه ، انگلستان ، کانادا ، کره‌ جنوبی و غیره وجود دارد‌ متغایر است . در حقیقت همان ویزای اشخاص  ماهراست و تفاوتی با ان ندارد‌ ، اما دریافت آن سختر است . به همین علت است که غالبا اشخاص با گذراندن دوره های زبان انگلیسی ، مجاری‌ یا آلمانی در این سرزمین ویزای تایپ  D را دریافت می نمایند و پس از آن در پی دریافت ویزای مذکور میروند‌ .

آیا شما یک تبعه غیر از اتحادیه‌ اروپا می باشید که قصد دارید به عنوان یک کارمند‌ با مهارت های بالا در مجارستان کار‌ کنید‌ ؟ در این مطلب می ‌توانید‌ اطلاعاتی‌ را در مورد‌ شرایطی که نیاز دارید انجام‌ دهید و راه هایی که باید‌ طی کنید و همینطور حق و حقوقی که می‌توانید‌ در طول سکونت خودتان از آنها بهره‌مند شوید ،بدست بیاورید .

برای آمدن به مجارستان برای کار‌ کردن به عنوان یک کارمند با توانایی بالا، حتما باید برای کارت‌ آبی اتحادیه‌ اروپا تقاضا نمایید؛ شما بایستی کارت‌ آبی اتحادیه‌ اروپا خودتان را پیش از ورود‌ به مجارستان اخذ نمائید ، برای ‌اینکه شامل‌ جواز ورود‌ و سکونت در این سرزمین و همینطور انجام‌ فعالیت‌های‌ شغلی با مهارت بالا‌ می‌شود‌ .

در بعضی حالات  ، قادر خواهید بود برای کارت‌ آبی اتحادیه‌ اروپا در حالی‌ که در مجارستان می باشید تقاضا نمایید . در این مطلب توسط موسسه‌ ره پویان عدالت در خصوص چگونگی مهاجرت به مجارستان با ویزای نخبگان‌ ، چگونگی دریافت ویزا و غیره توضیحاتی ارائه‌ شده‌ است‌ . در ادامه‌ به سوالات زیر جواب خواهد داد :

درمورد ویزای نخبگان‌ مجارستان

توضیحات کامل ویزای نخبگان‌ مجارستان

کار‌ کردن در مجارستان مهم‌ ترین مساله برای دریافت ویزای نخبگان‌ این سرزمین می باشد؛ با داشتن پیشنهاد شغلی با درآمدی که مورد‌ تایید‌ مجارستان است توانایی دریافت کارت‌ آبی اتحادیه‌ اروپا هم وجود دارد؛ زیرا مجارستان هم عضو‌ شنگن می باشد هم عضوی از اتحادیه‌ اروپا است .

کارت‌ آبی اتحادیه‌ اروپا مجوزی می باشد که به شما اجازه‌ می دهد‌ در مجارستان اقامت  داشته باشید و در شغلی مشغول شوید که به مهارتهای حرفه‌ای احتیاج دارد‌ .

این بدان معناست که این کار حقوق‌ مشخصی را پرداخت می‌کند‌ که برطبق روند محاسبه‌ ای که به وسیله دولت‌ معین‌ می‌شود‌ ، در شکل سالیانه مشخص می گردد و شما بایستی صلاحیت‌های‌ بالاتر ضروری برای انجام‌ کار‌ را داشته باشید .

فرآیند دریافت ویزای نخبگان‌ مجارستان

توضیحات کامل ویزای نخبگان‌ مجارستان

مهاجرت شغلی به مجارستان یا همان مهاجرت برای دریافت ویزای نخبگان‌ فرآیندی خواهد داشت . اتباع‌ غیر اتحادیه‌ اروپا تنها در وضعیت ویژه ای میتوانند  در مجارستان مشغول‌ به کار‌ شوند‌ . به عنوان یک قانون همگانی ، استخدام مشروط به دریافت مجوز‌ می باشد .

با این احوال ، استثنا‌هایی‌ وجود خواهد داشت که مرتبط به فعالیت‌ شغلی یا فرد مربوطه است؛ به عنوان یک قانون همگانی ، اتباع‌ غیر اتحادیه‌ اروپا بدون‌ حق رفت و آمد و اقامت آزاد‌ تنها در صورتی می توانند به کار‌ بپردازند – به‌غیر موارد‌ معدودی که در قوانین ملی‌ مطرح گشته –  که مجاز‌ به کار کردن باشند .

جواز یا در یک رویه‌ تقاضا واحد‌ داده می‌شود‌ یا در شکل عدم اجرای قوانین مرتبط به تقاضای واحد‌ ، به شکل جواز کار‌ .

تقاضا برای یک جواز ، شما همینطور بایستی برای ویزایی که به شما حکم اخذ چنین‌ اجازه‌ اقامتی را می دهد‌ ، تقاضا نمایید(مگر اینکه از دریافت این ویزا معاف باشید) .

نهاد منطقه ای  ذیصلاح داره مهاجرت در مجارستان تقاضای  شما را بررسی  می نماید و در طی آن مرجع نظر رسمی مرکز کاریابی صالح را می خواهد که آیا آنها  استخدام این فرد را قبول می کنند یا نه .

براین‌اساس اسناد مرتبط به استخدام نظیر قرار داد کاری یا توافق نامه اولیه و یا سند تأیید کننده صلاحیت (در شکل لزوم به اثبات) همینطور به همراه مدارکی که نشان میدهد مکان اقامت شما می باشد ضمیمه قرارداد میشوند.

بیشتر بخوانید : تحصیل جراحی پلاستیک در مجارستان + شرایط استثنایی

ادامه مراحل دریافت ویزای نخبگان‌ مجارستان

شعبه‌ صلاحیت دار مرکز‌ کاریابی هم در طی این  مراحل‌ صدور‌ نظر‌ رسمی‌ ، امتحان بازار‌ کار‌ را نیز‌ برگزار میکند . کارفرمای شما هم می‌تواند تقاضای نیروی کار‌ را به شعبه‌ ذیصلاح مرکز‌ کار‌ پیش از فرآیند تقاضای واحد‌ عرضه نماید که در نهایت امتحان بازار‌ کار‌ می‌تواند پیش از فرآیند تقاضای واحد‌ شروع شود‌ .

در طول امتحان بازار‌ کار‌ ، نظارت می‌شود‌ که آیا نیروی کار‌ حاضر در بین‌ جویندگان کار‌ ملی‌ مجارستان یا سرزمین های ناحیه اقتصادی‌ اروپا یا اعضای خانواده‌ آنها که وضعیت مورد نیاز را برای موقعیت‌ مورد‌نظر‌ دارند ، وجود دارد‌ یا خیر؛ تصمیم‌ گیری در یک متد تقاضای واحد‌ حداکثر 90 روز‌ طول می کشد .

در شکل تایید‌ اجازه واحد‌ ، ویزائی که به دارنده‌ آن حکم می دهد‌ مجوز سکونت برای یک کار سودبخش اخذ کند‌ ، در سفارت‌ یا کنسولگری در سرزمین مبدا‌ شما صادر خواهد شد .

🔵 فهرست و توضیحات دانشگاه های علوم پزشکی در روسیه

شرایط پس از دریافت ویزای نخبگان‌ مجارستان

ویزا‌ به شما حکم ورود‌ به خاک مجارستان را می دهد؛ پیش از اتمام اعتبار‌ ویزای خودتان ، می‌توانید‌ پروانه تک خودتان را از اداره‌ منطقه‌ ای ذیصلاح اداره‌ مهاجرت اخذ نمائید . می‌توانید‌ اداره‌ منطقه‌ ای ذیصلاح را در سایت مرجع‌ پیدا‌ نمائید و در حالت عدم اعمال‌ تقاضای واحد‌ ، کارفرما‌ الزاماً باید با پر‌کردن‌ فرم‌ استاندارد‌ ، تقاضای جواز کار‌ را به مرکز‌ کاریابی ذیصلاح فرستاده  .

به‌ غیر موارد‌ استثنا‌ ، فرستادن اجازه کار‌ باتوجه به این است که آیا نیروی کار‌ حاضر در میان جویندگان کار‌ ملی‌ مجارستان یا سرزمین های منطقه‌ اقتصادی‌ اروپا یا اعضای خانواده‌ آنها وجود دارد‌ که دارای وضعیت لازم‌ برای موقعیت‌ مورد‌نظر‌ بر حسب قانون‌ باشند .

کارفرما با اختیارات خود می تواند پیش از تقاضای جواز کار‌ ، تقاضای نیروی کار‌ را به شعبه‌ ذیصلاح مرکز‌ کار‌ عرضه دهد؛ این را می توان‌ در دوران تقاضای جواز کار‌ هم انجام‌ داد‌ . شهروندان غیر اتحادیه‌ اروپا هم بایستی همه الزامات بیان شده‌ در تقاضای نیروی کار‌ ارائه‌ گشته به وسیله کارفرما‌ را متحقق نماید .

استخدام افراد غیر اتحادیه‌ اروپا تنها در صورتی مجاز‌ می باشد که همه شروط قانونی‌ مربوطه لحاظ شود که باید‌ با عرضه مدرک‌های معتبر مربوطه تأیید گردد و اجازه کار‌ حداکثر برای زمان 2 سال صادر خواهد شد و شاید  گاهی برای همان زمان تمدید‌ شود‌ .

علاقمندان مهاجرت به مجارستان از راه کالج‌ زبان یا طرفداران اخذ‌ ویزای نخبگان‌ مجارستان می توانند با موسسه‌ ره پویان عدالت در ارتباط باشند .

 

5/5 - (20 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/07/27
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823