مشاوره و ارزیابی رایگان!

🟨 تحصیل رایگان در بلژیک + شرایط و توضیحات کامل (2022)

راه‌های زیادی برای تحصیل رایگان در بلژیک وجود دارد. به طور کلی تحصیل در بلژیک رایگان نیست و نیازمند پرداخت شهریه می‌باشد. در این مقاله، روش‌هایی را بررسی می‌کنیم که به کمتر شدن و یا حذف هزینه تحصیلی می‌انجامد. دریافت وام‌های دانشجویی که بهره سالیانه…


تحصیل رایگان در بلژیک

راه‌های زیادی برای تحصیل رایگان در بلژیک وجود دارد. به طور کلی تحصیل در بلژیک رایگان نیست و نیازمند پرداخت شهریه می‌باشد. در این مقاله، روش‌هایی را بررسی می‌کنیم که به کمتر شدن و یا حذف هزینه تحصیلی می‌انجامد.

دریافت وام‌های دانشجویی که بهره سالیانه خیلی کمی دارند و حتی می‌توانید بعد از اتمام تحصیل، نسبت به بازپرداخت آن اقدام کنید و یا دریافت بورسیه‌هایی که در بلژیک وجود دارد، روش هایی هستند تا هزینه تحصیل در کشور بلژیک را کاهش بدهید.

 

🔸 اگه حوصله خوندن مقاله رو ندارید، میتونید به فایل صوتی آن گوش بدید. 🔸

 

دریافت وام‌ دانشجویی جهت تحصیل رایگان در بلژیک

برای تحصیل رایگان در بلژیک، می‌توان از وام های دانشجویی استفاده کرد. این وام‌ها معمولا بخش زیادی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهند و دوره بازپرداخت طولانی مدت دارند. برای مثال موسسه کردیت پونت (credit pont) وام‌ دانشجویی به متقاضیان ارائه می‌دهد. این وام برای تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی در دسترس می‌باشد.

شما می‌توانید از ۱۰۰۰ پوند تا ۱۰,۰۰۰ پوند با نرخ بهره ۴.۵٪ سالیانه، وام دریافت نمائید. مقدار وام و بهره آن ممکن است با توجه به شرایط مالی شما تغییر کند. شما این اختیار را دارید که بعد از اتمام دوره از دانشگاه، بازپرداخت‌ها را انجام دهید. برای دریافت این وام، لازم است مراحل زیر را طی نمائید:

  1. روی گزینه apply now در سایت credit pont کلیک نمائید.
  2. فرم درخواست آنلاین را پر کنید.
  3. مشخصات لازم را ارائه و مدارک مورد نیاز را ارسال نمائید.
  4. منتظر تایید موسسه بمانید.
  5. پیشینه مالی شما بررسی می‌شود.
  6. در صورت تایید، مبلغ وام به حساب شما واریز می‌شود.

 

دریافت بورسیه های تحصیلی جهت تحصیل رایگان در بلژیک

 

تحصیل در بلژیک

 

برای تحصیل رایگان در بلژیک، می‌توانید از بورسیه های دانشگاهی یا دولتی بلژیک استفاده کنید. برای دریافت بورسیه های تحصیلی بلژیک ابتدا باید شرایط آن‌ها و همچنین میزان پوشش بورسیه ها را بررسی و در نهایت بورسیه مناسب را انتخاب نمائید.

برای گرفتن بورسیه، لازم است نمرات و معدل بالا کسب کنید و نیز می‌توانید با شرکت در آزمون‌هایی مانند آزمون GMAT یا آزمون GRE معدل پایین خود را جبران نمائید.

هر بورسیه، شرایط پذیرش مخصوص به خودش را دارد. در ادامه به شرایط اصلی برای درخواست کمک هزینه تحصیلی رایگان در بلژیک اشاره شده است:

در دانشگاهی که بورسیه ارائه می‌دهد، ثبت‌نام و یا برای بورسیه های دولتی و موسسات دیگر اپلای بکنید.

از دانشگاه یا نهاد مربوطه پذیرش بگیرید.

مدرک تحصیلی با معدل خوب داشته باشید.

مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی داشته باشید.

ریز نمرات شما باید حداقل های موسسه ارائه دهنده بورسیه را برآورده کند.

وجود نیاز مالی خود را با ارسال مدارک اثبات کنید.

انگیزه خود را برای تحصیل در بلژیک و دریافت بورسیه نشان دهید.

در صورت نیاز، در مصاحبه شرکت کنید.

اگر شما واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی بلژیک باشید، بایستی با توجه به شرایط و مدارک درخواستی، پرونده خود را جهت دریافت بورسیه تهیه کنید. هنگامی که پرونده درخواست بورسیه بلژیک خود را آماده کردید، باید درخواست خود را از طریق ایمیل و یا وب‌سایت سازمان ارائه دهنده بورسیه، ارسال نمائید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: کار در اروپا به همراه مزایا و شرایط آن

 

تحصیل رایگان در بلژیک در مقطع کارشناسی

 

تحصیل رایگان در بلژیک

 

برای تحصیل رایگان در بلژیک در مقطع کارشناسی، می‌توانید بورسیه‌هایی را دریافت کنید. این بورسیه ها ممکن است تمام و یا قسمتی از هزینه‌های تحصیلی شما را پوشش بدهند. در ادامه به بررسی بعضی از بورسیه های مقطع کارشناسی در بلژیک می‌پردازیم:

• بورسیه دانشگاه گنت (Hogeschool Gent)

• بورسیه دانشگاه Haute Ecole en Hainaut

• بورسیه دانشگاه علوم کاربردی توماس مور

• بورسیه کنسرواتوار سلطنتی بروکسل

• بورسیه کالج وسالیوس

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: با دوره زبان در مجارستان به اروپا مهاجرت کنید

 

تحصیل رایگان در بلژیک در مقطع کارشناسی ارشد

 

تحصیل در بلژیک

 

بورسیه های زیادی در مقطع کارشناسی ارشد در بلژیک وجود دارند که موجب می‌شوند دانشجو از پرداخت شهریه معاف شود و یا در پرداخت شهریه تخفیف بگیرد.

بورسیه تحصیلی مستر مایند

بورسیه کالج اروپا

متقاضیان برای دریافت این بورسیه تحصیلی، باید انگیزه‌نامه خود را (حداکثر ۶۰۰ کلمه) به صورت آنلاین آپلود کنند و توضیح بدهند که چرا به تاریخ و تمدن اروپا علاقه دارند.

از دیگر بورسیه‌های این دانشگاه، برای متقاضیانی است که پیشینه یا علاقه به روزنامه‌نگاری و رشته رسانه دارند. این بورسیه، پوشش کامل یا قسمتی از هزینه‌های اقامت و تحصیل برای مقطع کارشناسی ارشد را دارد. دانشجویان پذیرفته شده و واجد شرایط این بورسیه، طبق پرونده تحصیلی و مصاحبه‌های انجام شده، انتخاب می‌شوند.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: فقط در ۱۰۰ روز به اروپا مهاجرت کن

 

تحصیل رایگان در بلژیک در مقطع دکتری

 

تحصیل رایگان در بلژیک

 

بیشتر دانشگاه های بلژیک، در مقطع دکتری شهریه‌ای دریافت نمی‌کنند و یا بورسیه‌ها و کمک‌ هزینه‌های مالی را به دانشجویان دکتری ارائه می‌دهند. با استفاده از این امکانات، دانشجویان مقطع دکتری امکان تحصیل رایگان در بلژیک را دارند. به صورت کلی، دکتری بالاترین مدرک علمی است و این مقطع، یک پژوهش است که با نوشتن پایان‌نامه و دفاع از آن به پایان می‌رسد.

حدود سه سال طول می‌کشد تا دانشجو مدرک دکتری بگیرد. معمولاً دانشگاه‌ها در این مقطع، حقوق ماهیانه هم به دانشجویان پرداخت می‌کنند. به عنوان مثال، حقوق یک دانشجوی دکتری در دانشگاه لوون، حدود ۲۰۰۰ یورو در ماه می‌باشد.

 

 

چنانچه در مورد تحصیل در بلژیک و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رایگان در بلژیک میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

5/5 - (18 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823