مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل رایگان در سوئیس📚👩‍🎓+ بورسیه ها و شرایط

تحصیل رایگان در سوئیس فقط با دریافت بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های این کشور ممکن است. بیشتر بورسیه های تحصیلی سوئیس مربوط به دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکترا است و تنها دانشجویانی که رزومه های قوی تحصیلی و علمی دارند می توانند…


3 -ره پویان عدالت

تحصیل رایگان در سوئیس فقط با دریافت بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های این کشور ممکن است. بیشتر بورسیه های تحصیلی سوئیس مربوط به دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکترا است و تنها دانشجویانی که رزومه های قوی تحصیلی و علمی دارند می توانند برای اخذ این بورسیه ها و تحصیل رایگان در سوئیس اقدام کنند. علاوه بر این بورسیه ها دولت سوئیس با هدف افزایش پژوهش های بین المللی کمک هزینه های مختلفی را به دانشجویان خارجی ارائه می کند.

در ادامه با ما باشید تا تحصیل رایگان در سوئیس را با هم بررسی کنیم😉.

نظام آموزش عالی سوئیس

نظام آموزش عالی سوئیس

سیستم آموزش عالی سوئیس جزو بهترین نظام های آموزشی در اروپا است. دانشگاه های دولتی و خصوصی سوئیس در بین دانشجویان بین المللی محبوبیت بالایی دارند. رتبه های عالی این دانشگاه ها در سطح جهان نشان از جایگاه علمی و پژوهشی فوق العاده آنها دارد. تحصیل در دانشگاه های سوئیسی به زبان انگلیسی و آلمانی و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. دانشجویان از فرصت دریافت بورسیه تحصیلی و کار دانشجوئی در سوئیس برخوردارند و تحصیل رایگان در سوئیس برای آنها قابل دستیابی است.

از بهترین دانشگاه های سوئیس در سال 2023 می توان موارد زیر را برشمرد:

  • موسسه فنی فدرال زوریخ دارای رتبه 11 و 9 و 18 در رنکینگ های THE 2023 و QS 2023 و ARWU 2023
  • اکول پلی تکنیک فدرال لوزان دارای رتبه 37 و 12 و 79 در رنکینگ های THE 2023 و QS 2023 و ARWU 2023
  • دانشگاه زوریخ دارای رتبه 90 و70 و 61 در رنکینگ های THE 2023 و QS 2023 و ARWU 2023
  • دانشگاه بازل سوئیس دارای رتبه 94 و 138 و87 در رنکینگ های THE 2023 و QS 2023 و ARWU 2023
  • دانشگاه برن سوئیس دارای رتبه 113 و119 و 101-150 در رنکینگ های THE 2023 و QS 2023 و ARWU 2023

هزینه تحصیل در سوئیس

هزینه تحصیل در سوئیس
بیشتر دانشگاه‌های سوئیس مقادیر میانگین هزینه‌های ماهانه را برای پیش بینی هزینه های تحصیل از قبل در اختیار دانشجویان می گذارند. هزینه ها بسته به سبک زندگی افراد متفاوت است. مخارج معمولا در بخش‌های زیر محاسبه و پرداخت می گردند(هزینه ها به طور میانگین آورده شده اند):
• هزینه درخواست و دوره
• مسکن و غذا تفریح و رفت و آمد
تقریباً همه دوره های تحصیلات تکمیلی که در سوئیس ارائه می شوند به زبان آلمانی و فرانسوی، ایتالیایی و رومانش هستند. دانشجویان خارجی بیشتر علاقه مند به شرکت در برنامه های کارشناسی ارشد یا دوره های پژوهشی می باشند. حدود یک سوم دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد از خارج از کشور اپلای می کنند در حالی که 50 درصد دانشجویان دکترا و دوره های تحقیقاتی از کشورهای دیگر به سوئیس می آیند. شهریه برای دانشگاه های دولتی وابسته به رشته تحصیلی بوده و از CHF1200 تا CHF2500 فرانک در هر ترم تغییر می کند. با این حال، هزینه های دانشگاه های خصوصی به نسبت بسیار بیشتر است و به طور متوسط به 9500 CHF فرانک یا بیشتر در هر ترم می رسد. بسته به عملکرد تحصیلی و فعالیت شما به عنوان دانشجو، بورسیه‌های متفاوتی در سیستم آموزشی سوئیس وجود دارد که می تواند به شما تعلق بگیرد. هزینه های زندگی در سوئیس از 2000€ یورو تا 2500€ در ماه تغییر می کند و بسته به سبک زندگی کمتر یا بیشتر می شود.

شرایط دریافت بورسیه برای تحصیل رایگان در سوئیس

شرایط دریافت بورسیه برای تحصیل رایگان در سوئیس
دانشجویان در صورتی می توانند به تحصیل رایگان در سوئیس دست پیدا کنند که واجد شرایط لازم برای دریافت بورس تحصیلی سوئیس باشند. برای تحصیل رایگان در سوئیس باید رزومه خوب و معدل بالا داشته باشید تا برای دریافت این بورسیه ها آمادگی پیدا کنید. بورسیه های تحصیلی در دوران کارشناسی کمتر بوده و بیشتر این دانشجویان سعی می کنند در این دوره کار ضمن تحصیل در سوئیس انجام دهند.
دولت سوئیس علاقه مند به تبادل دانشجو و همکاری و پژوهش با کشورهای دیگر جهان است. به همین جهت برنامه های تبادل دانشجو در دانشگاه های سوئیس اجرا گشته و بورس ها و کمک هزینه های فراوانی به دانشجویان خارجی ارائه می شود. دانشجویان به کمک این بورس ها و کمک هزینه ها امکان تحصیل رایگان در سوئیس را پیدا می کنند. علاقمندان به تحصیل پزشکی در سوئیس به آسانی می توانند این بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی را دریافت کنند.

 

ویزای تحصیلی سوئیس ۲۰۲۳ + مقاطع و شرایط

 

انواع بورسیه و کمک هزینه ها برای تحصیل رایگان در سوئیس

انواع بورسیه و کمک هزینه ها برای تحصیل رایگان در سوئیس
حتما می دانید بورسیه های تحصیلی در سوئیس انواع مختلفی دارد که بعضی از آنها همه هزینه های تحصیلی و دانشجویی و بعضی دیگر فقط بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را تأمین می نمایند. ما در این بخش برخی از این بورسیه ها و کمک هزینه ها را معرفی می نمائیم.

-بورس تحصیلی ETH سوئیس: این بورسیه به دانشجویان ممتاز بین المللی و محلی دانشگاه های زوریخ و ETH در دوره کارشناسی ارشد تعلق می گیرد. این بورسیه به دو دسته تقسیم می شود:

  • بورس ESOP که شامل همه هزینه های زندگی و شهریه های تحصیلی دانشجویان می باشد.
  • بورس تحصیلی MSP که قسمتی از هزینه های دانشجویان را تأمین می کند.

-کمک مالی دانشگاه لوزان به دانشجویان خارجی: این کمک هزینه ها نیز مربوط به دانشجویان بین المللی در دوره کارشناسی ارشد است. مقدار این کمک هزینه حدود 1600CHF (فرانک) است که به صورت ماهیانه به دانشجویان پرداخت می شود.

-فرصت های مطالعاتی EPFL سوئیس: دانشگاه EPFL سوئیس نیز کمک هزینه هایی به دانشجویان خارجی در دوره کارشناسی ارشد پرداخت می کند. این کمک هزینه ها شامل 16000CHF فرانک و یک اتاق برای اقامت دانشجو در طول زمان تحصیل وی است. البته فقط دانشجویانی می توانند از این بورسیه بهره مند شوند که سوابق علمی عالی داشته باشند.

 

نکاتی مفید و کاربردی درباره تحصیل کارشناسی در سوئیس در سال ۲۰۲۳

 

کمک هزینه های تحصیلی در سوئیس

کمک هزینه های تحصیلی در سوئیس
هر کدام از موسسات تحصیلات تکمیلی سوئیس با هدف حمایت از دانشجویان با توان مالی پائین، هزینه هایی به دانشجویان پرداخت می کند. این کمک هزینه ها گاهی مثل بورسیه تحصیلی همه شهریه ها و هزینه های زندگی دانشجویان را شامل شده و گاهی مثل کمک هزینه های تحصیلی بخشی جزئی از مخارج دانشجویان را تأمین می کند. بیشتر این کمک هزینه ها به دانشجویان دوره دکترا مربوط می باشد. دانشجویان با مراجعه به سایت های دانشگاه مورد نظر در سوئیس می توانند جزئیات و شیوه دریافت این کمک هزینه ها را جویا شوند.

 

تحصیل دکتری در سوئیس (۲۰۲۳)

 

بورسیه های دولتی برای تحصیل رایگان در سوئیس

دولت سوئیس بورس هایی را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است که به صورت زیر هستند:

بورسیه هنر که شامل مدارس موسیقی و دانشگاه های هنر در سوئیس است. بورسیه تحصیلی دانشگاهی سوئیس که همه دانشجویان در دانشگاه ها را شامل می شود. بورسیه تحصیلی عالیه سوئیس، که برای همه دانشجویان دوره دکترا که در حال پژوهش و تحقیقات می باشند است و همه هزینه ها از جمله شهریه، اقامت دانشجویان، خورد و خوراک و حمل و نقل و غیره را شامل می شود.

بورسیه های اختصاصی برای تحصیل رایگان در سوئیس

بورس های تحصیلی داخلی متفاوتی در دانشگاه های سوئیس وجود داشته که اطلاعات کامل آن به وسیله دپارتمان مرکزی خارجه برای همه دانشگاه های سوئیس در اختیار دانشجویان قرار داده می شود.

دولت سوئیس دانشجویان ممتاز و نخبه ای که قصد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد را دارند به دو شیوه بورس می کند:

1.بورسیه عالیه و طرح ایجاد فرصت که همه هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس را تأمین می نماید.

2.بورسیه تحصیلی تکمیلی برتر که کمک هزینه هایی را به طور ماهیانه به دانشجویان پرداخت می کند.

بورسیه تحصیلی موسسات آموزش عالی سوئیس

بورسیه تحصیلی موسسات آموزش عالی سوئیس
همه ساله دولت سوئیس بورسیه های متفاوتی را به دانشجویان در دانشگاه های مختلف این کشور ارائه می کند. این بورس ها هزینه های تحصیلی دانشجویان به علاوه پرداخت 1800CHF فرانک ماهانه به دانشجویان می باشد. شما می توانید برای دریافت این بورس و تحصیل رایگان در سوئیس درخواستتان را به مسئول مربوطه در این حوزه در دانشگاه سوئیس ارائه کنید. البته اغلب این بورسیه ها به دانشجویان نخبه دانشگاه ها بدون در نظر داشتن وضعیت مالی آنها داده می شود.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه ژنو در دوره کارشناسی ارشد

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه ژنو در دوره کارشناسی ارشد
دانشگاه ژنو در سوئیس نیز بورسیه ها و کمک هزینه هایی به دانشجویان ارائه می کند که به کمک آن دانشجویان بتوانند تحصیل رایگان در سوئیس داشته باشند. این کمک هزینه ها به دانشجویان ممتاز و عالی در رشته های مختلف تحصیلی در دانشگاه ژنو ارائه می شود و ارزش آنها حدود 10000CHF الی 15000CHF فرانک در هر سال تحصیلی می باشد.
بورسیه تحصیلی MBA دانشگاه IMD: این دانشگاه نیز بورس هایی را مخصوص دانشجویانی که قصد تحصیل رایگان در سوئیس دارند ارائه می کند که شامل بورسیه تحصیلی Jim Alert است که مخصوص دانشجویان کشورهای آفریقای جنوبی، اروپای مرکزی و اروپای شرقی می باشد. ارزش این بورسیه در حدود 25000CHF الی 50000CHF فرانک در هر سال تحصیلی است.

نتیجه گیری

سوئیس از کشورهای مرفه در جهان است و تحصیل رایگان در سوئیس موضوعی است که ذهن بیشتر متقاضیان تحصیل در این کشور را به خود مشغول کرده است. دانشجویان سوئیسی اجازه انجام کار در حین تحصیل را نیز دارند و از این روش می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را در این کشور پوشش دهند. از مزایای تحصیل در سوئیس این است که دانشجویان بعد از پایان تحصیلاتشان در این کشور می توانند اقامت و تابعیت سوئیس را به دست آورند.

اگر شما هم به تحصیل رایگان در سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در مسیر اخذ ویزای تحصیلی سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رایگان در سوئیس میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

بهترین دانشگاه های سوئیس کدام دانشگاه ها هستند؟

موسسه فنی فدرال زوریخ در جمع ده دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

آیا تحصیل رایگان در سوئیس وجود دارد؟

خیر، برای تحصیل در سوئیس، دانشجویان باید شهریه کامل را پرداخت کنند.

آیا امکان استفاده از بورسیه تحصیلی برای تحصیل رایگان در سوئیس وجود دارد؟

بله. ولی بورسیه های تحصیلی در سوئیس تنها در اختیار دانشجویان نخبه قرار می گیرد.

آیا هزینه تحصیل در سوئیس بالاست؟

خیر، اما هزینه های زندگی در این کشور به نسبت گران است.

5/5 - (12 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823