مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

کار در فرانسه


کار در فرانسه

فرانسه از جمله کشورهایی است که برای دریافت ویزای کاری آن، باید یک جاب آفر(پیشنهاد کاری) از کارفرمایی معتبر داشته باشید. موقعیت شغلی که از این طریق بدست می‌آورید، می‌بایست به مدت ۳ ماه در فرانسه و مجددا در اتحادیه اروپا مورد آگهی قرار گرفته باشد. در این زمان، اگر فرد مناسبی برای این موقعیت شغلی پیدا نشود، افراد خارج از اتحادیه اروپا می‌توانند برای آن کار تقاضا بدهند. بنابراین، این روش می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد.

متقاضیانی که بیرون از اتحادیه اروپا ، ایالات متحده و سوئیس می باشند که قصد کار در دیار فرانسه را دارند ، می بایست از جواز ورود در ابتدای موضوع بهره مند شوند که در واقع مهاجرت به فرانسه از شیوه کار و اجازه ورود توسط یک کارفرما‌ صادر خواهد شد . به مجوزی که توسط کارفرما صادر خواهد شد پیشنهاد کاری یا دعوت مکتوب وابسته به کار (Job offer) گفته می‌شود‌ . ارائه دعوت نامه کاری از قوانین مخصوصی بهره‌ور می باشد‌ که شهروندان خارج از اتحادیه اروپا از این طریقه مستثنی نمی باشند .

قوانین وابسته به کار در انجمن اروپا در سال 2023 بدین صورت‌ خواهد بود که شهروندان مجموعه اروپا در اولویت‌ نسبت به متقاضیان ملت‌ها دیگر هستند‌ . قانونی در باب‌ تبلیغ کار در کشور‌ فرانسه و مجموعه اروپا به مدت‌ زمان‌ 6 ماه وجود دارد‌ که باید مورد‌ توجه متقاضیان اخذ ویزای کار قرار بگیرد . Work permit یا همان دستور اقامت از طریق کار‌ کردن یکی از واقعی ترین پارامترهای کار در کشور‌ فرانسه می باشد که برای شهروندان ملل کشورهای متفاوت دگرگون می باشد‌ . اجازه کسب به صورت دقیق با کیفیت اقامت در فرانسه پیوند دارد‌ .

چگونگی کار در فرانسه در سال 2023چگونگی کار در فرانسه در سال 2022

فرانسه عنوان پنجمین اقتصاد‌ جهان را به خودشان مختص داده است و همچنین هر ساله تلاش خواهد داشت وضعیت حرفه‌کار این دیار را برای ورود مهاجران آماده نماید . در دارالملک این سرزمین ، پاریس می توان‌ موقعیت بهتری برای کار داشت . متوسط‌ حقوق‌ در کشور پاریس در سال 2023 حدود 4580€ (یورو) در ماه می باشد و در کشور های دیگر نیز به صورت میانگین 4130€ (یورو) در ماه می باشد . دست‌کم ساعت کاری‌ در فرانسه 35 ساعت در هفته می باشد و این احتمال وجود دارد که کارمندی از اضافه‌ کاری‌ همچنین برای اضافه حقوق خود مصرف نماید .

وضعیت کار در فرانسهوضعیت کار در فرانسه

بازار‌ کسب فرانسه درحال احیاء و رونق مجدد می باشد و ظاهرا اقتصاد‌ فرانسه درحال بلند‌شدن‌ از خاکسترهای خود‌ و رویش مجدد است . جالب است‌ بدانید که نرخ بیکاری سرزمین فرانسه در نیمه اول سال 2023 تا 9% کاهش یافته شده است . بدون‌ شک با شروع واکسیناسیون‌ همگانی در فرانسه و خروج از آشفتگی کرونا و نیز متداول سازی دوباره روابط آمریکا و اروپا انتظار می رود‌نرخ بیکاری در فرانسه منوال نزولی نمایان کند‌ .

متقاضیانی که تصمیم کار بیشتر از 90 روز در این مملکت را دارند باید به جز بر دعوت نامه‌ کاری‌ ، درخواست ویزای حرفه طولانی‌ مدت‌ در فرانسه را عرضه دهند . قرارداد‌ کاری‌ بایستی با کارفرما‌ به اداره بومی وزارت کار‌ فرانسه ارسال‌ گردد . درصوتی که هر یک از اعضای خانواده‌ با شخص‌ تقاضاکننده همراه باشند ، پس از آن ، کارفرما‌ الزاماً باید همزمان یک فرایند همراه با اعضای خانواده‌ را شروع نماید . در تلاش برای جذب خیلی از متقاضیان بین المللی ، دولت‌ فرانسه راههای میسر تر برای به دست آوردن جواز کار خاص برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا/ EEA/ سوئیس ، ارائه داده بوده است که پروانه “استعدادهای برتر” یکی از این شیوه ها است . این جواز در حال‌ حاضر محتوی ماده‌ها زیر شده است :

فارغ التحصیلان توانا
کارمندان یک کمپانی نوآورانه
کارگران خیلی کاردان (دارنده کارت‌ آبی انجمن اروپا)
کارمندان در “مأموریت” با یک قرارداد کاری فرانسوی
مهندسان/ دانشمندان
قهرمان یک طرح مالی نوآورانه
سرمایه‌ گذاران اقتصادی‌ یا مالی
نمایندگان کمپانی
افراد هنرمند

 

بیشتر بدانید درباره : تحصیل در فرانسه

مخارج زندگی در فرانسه در سال 2023Banner7 -ره پویان عدالت

در وضعیت کنونی ، متوسط هزینه زندگی در فرانسه حدود 1000€ (یورو) است . مخارج خواروبار یا مبلغ خریداری از بازار‌ زیادترین جزء از خرج های زندگی اشخاص را در کشور‌ فرانسه تشکیل می دهد‌ . ولی این بدان معنی نیست که اجاره‌ خانه در فرانسه پایین بوده است ، بلکه اجاره مسکن در کشور‌ فرانسه با متوسط هزینه 500€ تا 2800€ (یورویی) ، بسته به وسعت‌ و موقعیت قرارگیریش ، مستقلا از جمله خرج های بالای زندگی در فرانسه 2023 به حساب‌آمده می گردد .

پیشنهاد ویژه برای شما : سرمایه گذتری در کشور یونان

نحوه کاریابی در بازار‌ کسب فرانسهنحوه کاریابی در بازار‌ کسب فرانسه

طبق پیش بینی‌های‌ انجام‌ گشته آمار بیکاری در فرانسه افزایش‌ نمایان خواهد کرد در واقع حسب آگاهی که در فوریه سال 2020 تعبیر گردید تا سال 2021 نیز‌ همچنان شمار بیکاری در فرانسه روال رو به زیاد شدن خود را امتداد خواهد داد و حتی به 13% خواهد رسید‌ . در این وضعیت باید توجه شود که بر ضد کشور‌هایی‌ مانند هلند در فرانسه تنها با داشتن مهارتهای زبان فرانسوی می توان شغلی پیدا نمود و زبان انگلیسی به تنهایی بسندگی نمی کند . کالج زبان در فرانسه ، از جمله پارامترهایی مهم خواهد شد که به اشخاص یاری می نماید سریع‌ تر وضعیت لازم برای پیدا‌ کردن کار را آشکار کنند .

سوالات پرتکرار در خصوص حرفه در فرانسه

متقاضیان اخذ‌ کسب در فرانسه 2023 حالات ذیل را مورد‌ بررسی قرار می دهند :

چگونگی کار‌ کردن در فرانسه برای ایرانیها به چه شکل خواهد بود ؟ شهروندان ایرانی در خصوص مهاجرت وابسته به کار به این سرزمین حتما باید پیشنهاد شغلی از یک کارفرما‌ داشته باشند .
موقعیت کار‌ کردن در فرانسه به چه صورت‌ است‌ ؟ کشور‌ فرانسه عنوان پنجمین اقتصاد‌ جهان را به خودشان مختص داده می باشد که در حالا حاضر پاریس شرایط‌ شغلی بهتری دارد‌ .
متوسط حقوق‌ در کشور‌ فرانسه چقدر می باشد ؟ میانگین حقوق‌ در شهر‌ پاریس به مبلغ €4580 و در کشور های دیگر به مبلغ €4130 (یورو) بوده است .
مدرک‌ها لازم‌ برای ویزای شغلی فرانسه یعنی چه ؟ داشتن پیشنهاد کاری‌ ، سندها آموزشی ارزشمند ، سابقه‌ها شغلی و فرهنگ زبان فرانسوی .
عالی ترین راهها برای مهاجرت به فرانسه به چه شکل خواهد بود ؟ در الان حاضر یکی از برترین راهها مهاجرت به این کشور‌ از توسط ویزای آموزشی بوده است که اشخاص پس از تحصیل‌ می توانند وارد بازار‌ شغل گردند.

 

 

 

 

آیا کشور فرانسه ویزای جستجوی کار دارد؟

خیر، برای پیدا کردن کار بهتر است توسط سایت‌های کاریابی اقدام کنید.

از مهم‌ترین شرایط برای کار در فرانسه چیست؟

پیش از درخواست ویزای کار فرانسه، باید یک کارفرما در فرانسه به شما پیشنهاد اشتغال به کار بدهند.

مبلغ تمکن مالی برای گرفتن ویزای کار در فرانسه چقدر است؟

برای ویزای کاری با توجه به جاب آفر و میزان حقوقی که با کارفرما بسته می‌شود، مقدار تمکن مالی متفاوت است. در کل گردش حساب حدود ۸۰۰۰ یورو تمکن مالی خوبی محسوب می‌شود.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823