مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (12 امتیاز)

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه 2023


 
 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 
 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

کارشناسی ارشد در فرانسه
 
   برای‌ تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد‌ در فرانسه حتماً باید این موضوع را در نظر‌ داشت که این کشور‌ ، ۱۴ دانشگاه­ با رنک جهانی کم تر از ۵۰۰ دارد و کیفیت بالا‌ی آموزش‌ در این کشور‌ باعث شده‌ خیلی از دانشگاه های مورد تایید وزارت‌ علوم‌ در فرانسه باشند .
 
   دقت کنید که دانشگاه‌های فرانسه ، مدارک‌ دانشگاهی‌ ایران را به رسمیت می­‌شناسند . در صورت‌ ترجمه‌ و معادل‌سازی­ مدارک‌ تحصیلی‌تان ، حتی اگر‌ در دانشگاه­‌های دولتی تحصیل‌ نکرده باشید ، مدرک کارشناسی شما ، مورد‌ قبول‌ کشور‌ فرانسه می باشد . بدین ترتیب‌ ، شما می‌تواند برای‌ تحصیل‌ در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه اقدام‌ نمائید .
 
   مقطع‌ کارشناسی ارشد‌ در فرانسه ، در دو سطح‌ M1 و M2 برگزار خواهد شد. M1 در حقیقت سال اول‌ دوره مستر (کارشناسی ارشد) می باشد . دانشجو در دوره‌ M1 ، در دو ترم (هرکدام حدوداً ۵ ماهه) ، واحد‌های درسی را می‌گذراند . اقدام‌ برای‌ M1 به فارغ‌التحصیل‌های مقطع‌ کارشناسی توصیه خواهد شد . چون فارغ‌التحصیلان کارشناسی ، مستقیم‌ نمی‌توانند برای‌ M2 اقدام‌ نمایند.
 

 

بیشتر بخوانید : تحصیل ٪۱۰۰ رایگان در دانشگاه پچ مجارستان😍👌

 

 
   دانشجو بعد از گذراندن‌ دوره‌‌ M1 ، در صورت‌ علاقه‌مندی‌ ، می‌تواند شروع‌ به تحصیل‌ در دوره­ M2 نماید و یا وارد بازار کار‌ در فرانسه شود .
M2 سال دوم دوره­ مستر و شامل یک ترم درسی و یک ترم پژوهشی یا کارآموزی می باشد . M2 برای فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد ، با رزومه آکادمیک ، که در کشور­ی به جز فرانسه ، در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل‌ کرده‌اند ، توصیه‌ خواهد شد .
 
   فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد‌ می‌توانند بدون‌ گذراندن زمان بسیار ، وارد بازار‌ کار‌ شوند ، یا به ادامه‌ کار پژوهشی خویش بپردازند . در دوره‌ M2 فرد‌ می­‌تواند در ازای پژوهش در دانشگاه ، از دانشگاه حقوق‌ دریافت نماید .
 
   فارغ‌التحصیلان دوره‌ کارشناسی ارشد در فرانسه ، نیروی متخصص و پرورش یافته در فرانسه محسوب‌ می‌شوند ، می‌توانند وارد بازار کار شده‌ و اعتماد‌ کارفرمایان را کسب نمایند . پس از کار‌ در فرانسه می‌توانند برای‌ اخذ‌ اقامت‌ دائم فرانسه اقدام‌ نمایند .
 

هزینه‌‌های‌ زندگی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

کارشناسی ارشد در فرانسه
 
   تحصیل رایگان‌ در فرانسه ، در میان‌ عموم‌ افراد جامعه‌ معروف‌ می باشد. اما این رایگان‌ بودن ، به‌معنای صفر‌ بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل‌ در این کشور نمی باشد . در حقیقت هزینه­ تحصیلی‌ که دانشگاه­‌ها برای‌ مقطع کارشناسی ارشد‌ در فرانسه دریافت‌ می‌کنند ، در مقایسه‌ با کیفیت‌ بالا‌ی آموزش و امکاناتی که به دانشجو داده می‌شود ، بسیار کم و قابل‌ چشم‌پوشی‌ می باشد.
 
   به علاوه ، عدد کاملاً دقیقی برای‌ میزان هزینه‌های یک فرد‌ ، در طول یک ماه وجود ندارد‌ . میزان‌ هزینه هر شخص ، به  نسبت‌ شهری‌ که در آن اقامت‌ خواهند کرد و البته‌ نسبت‌ به سبک‌ زندگی‌ای که دارد‌ ، متفاوت‌ می باشد . در بعضی شهر‌های‌ فرانسه که به شهر­های دانشجویی معروف‌ می باشند (مانند شهر‌ تولوز ، لیون ، لیل‌ و…) هزینه زندگی به مراتب‌ مناسب‌­ تر‌ از‌ هزینه‌ زندگی در شهری مانند پاریس می باشد .
 
🟡🔵
 
   البته‌ داشتن مدرک زبان فرانسوی به متقاضیان این امکان‌ را خواهد داد که بتوانند تقریبا‌ً  رایگان‌ در فرانسه تحصیل نمایند . داشتن دانش‌ زبان فرانسوی این امکان‌ را فراهم می‌­کند که فرد‌ بتواند به محض ورود‌ به فرانسه ، از ۲۰ ساعت اجازه‌ کار‌ در هفته استفاده نماید و هزینه‌‌های‌ تحصیل و زندگی در فرانسه را به مراتب‌ کم کند .
 
   دقت داشته باشید ، حمایت‌ دولت‌ از دانشجویان اینترنشنال یا خارجی‌ ، امکانات خیلی خوبی‌ را برای‌ آن‌ها فراهم می‌کند‌ و همچنین سبب می‌شود فرد در دوره‌‌ تحصیل ، تمرکز بیشتری روی تحصیل داشته باشد و نگرانی‌ کمتری از بابت هزینه‌­ها و زندگی در این کشور‌ متوجه فرد باشد‌ .
 

دانشگاههای با رتبه زیر‌ ۵۰۰ و سطح زبان مورد‌نیاز برای‌ هر دانشگاه

کارشناسی ارشد در فرانسه
 
نام دانشگاه سطح زبان مورد‌نیاز
دانشگاه PSLUniversité -PSL انگلیسی C1
فرانسوی B2
اِکول پلی‌تکنیک – Ecole Polytechnique انگلیسی
فرانسوی B1
دانشگاه سوربن – Sorbonne University فرانسوی B2
دانشگاه مرکزی پاریس– CentraleSupélec انگلیسی
فرانسوی B2
مدرسه نرمال عالی لیون– École Normale Supérieure de Lyon انگلیسی B2
فرانسوی B2
پاریس تک- Ecole des Ponts ParisTech انگلیسی
فرانسوی B1-C1
موسسه مطالعات سیاسی پاریس- Sciences Po انگلیسی
دانشگاه پاریس– Université de Paris انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی
فرانسویB2
دانشگاه پانتئون سوربن یا دانشگاه پاریس 1- Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne انگلیسی
فرانسوی C1
مدرسه نرمال عالی پاریس ساکلی-ENS Paris-Saclay انگلیسی B2
فرانسوی B2
دانشگاه پاریس – ساکلی- Université Paris-Saclay فرانسوی
دانشگاه گرنوبل آلپس- Université Grenoble Alpes فرانسوی
دانشگاه استراسبورگ– Université de Strasbourg فرانسوی B2
دانشگاه بوردو- University of Bordeaux انگلیسی
فرانسوی B2
 
 
 

نتیجه‌گیری‌ 

کارشناسی ارشد در فرانسه
 
   تحصیل در مقطع‌ کارشناسی ارشد در فرانسه ، در مقایسه‌ با دیگر کشور‌‌های‌ اروپایی ، میان دانشجویان محبوبیت بسیاری دارد‌ . هزینه‌‌های‌ کم برای زندگی در فرانسه و تحصیل‌ در فرانسه در مقایسه با دیگر کشور­های اروپایی و با در نظر گرفتن کیفیت‌ بالای دانشگاه­‌ها و موسسه‌­های آموزشی از دلایل‌ جذابیت فرانسه می باشد . تیم رهپویان عدالت با سابقه‌ درخشان‌ در زمینه‌ اخذ‌ پذیرش‌ ، ویزای تحصیلی فرانسه و ویزای همراه فرانسه در این مسیر همراه شما خواهد بود .
 
   همچنین ، حمایت­‌های بی نظیر‌ دولت‌ فرانسه از دانشجویان خارجی‌ ، بیمه­ رایگان‌ سلامت‌ برای‌ دانشجویان ، عدم نیاز به داشتن مدرک‌ زبان و امکان‌ کار‌ کردن‌ دانشجو حین تحصیل ، از جمله دلایلی‌ می باشد که فرانسه را مقصدی مناسب‌ برای‌ مهاجرت تحصیلی‌ تبدیل نموده است‌ .
 
 
 
🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

 

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 
 

میزان تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی در سال 2022-2023 چه قدر می باشد؟

۸۵۰۰ یورو به اضافه هزینه شهریه کالج

دوره مستر در فرانسه چند سال می باشد؟

دوره مستر در فرانسه یک سال می باشد .

دانشجوی کارشناسی ارشد چند ساعت در هفته اجازه کار خواهد داشت؟

دانشجوی کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته را اجازه کار خواهد داشت .

5/5 - (12 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823