مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

تحصیل در فرانسه


 

تحصیل در فرانسه

کشور فرانسه، یکی از کشورهایی است که دارای استانداردهای بالایی در سیستم آموزشی نظام‌مند خود می‌باشد. به همین علت تحصیل در فرانسه این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا علاوه بر تحصیل در یک محیط امن بین المللی، از امکانات و مزایای تحصیل در این کشور خوش آب و هوا نیز بهره‌مند شوید.

ترتیب مراحل تحصیلی در موسسات آموزشی فرانسه به این شکل است که کودکان ابتدا در پیش دبستانی، مهد کودک، مدارس ابتدایی، متوسطه و در نهایت در دانشگاه‌ها به تحصیل می‌پردازند.
تحصیل در فرانسه برای رده‌ی سنی ۶ تا ۱۶ سال اجباری است. هزینه‌ی مدرسه در فرانسه بسته به دولتی یا خصوصی بودن موسسه، متفاوت می‌باشد. مدارس دولتی رایگان هستند و تمام دروس به زبان فرانسه تدریس می‌شوند.

اما مدارس خصوصی بسته به اینکه با دولت قرارداد داشته باشند و یا مستقل باشند، شهریه‌های متفاوتی به صورت سالانه‌ از دانش‌آموزان دریافت می‌کنند! و بسیاری از دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. لازم به ذکر است که این شهریه‌ها از ۵۰۰ یورو در سال تا ۱۰,۰۰۰ یورو در سال متغیر خواهند بود. همچنین سال تحصیلی در مدارس فرانسه از ابتدای شهریور ماه آغاز می‌شود.

کودکان در فرانسه از سن ۶ تا ۱۱ سالگی در پنج سطح، در دبستان شرکت می‌کنند. از سن ۱۱ تا ۱۵ سال، دانش‌آموزان می‌توانند در مدرسه راهنمایی یا کالج در فرانسه شرکت کنند. از ۱۵ تا ۱۸ سال نیز مربوط به تحصیل در مقاطع دبیرستان است.

در پایان دوره‌ی دبیرستان پس از قبولی در امتحانات نهایی، به دانش‌آموزان دیپلمی اعطا می‌شود که می‌توانند با این دیپلم در فرانسه وارد بازار کار شوند و یا خود را برای تحصیل در دانشگاه آماده کنند. البته بسیاری از دانش‌آموزان در فرانسه گزینه‌ی دوم را انتخاب می‌کنند.

 

تحصیل در فرانسه

 

تحصیل در مدارس فرانسه

برای تحصیل کارشناسی در فرانسه می‌بایست درخواست خود را حداقل ۳ ماه پیش از شروع ترم ارائه دهید (در صورت زندگی در فرانسه! در غیر این صورت پروسه ثبت نام از ایران ۱ سال طول می‌کشد.). شرایط زبان مربوط به دانشگاه‌های فرانسه نیز مانند مدارس است.  شهریه‌های دانشگاه‌های دولتی ۱۷۰ تا ۴۵۰ یورو در سال است که صرف کارهای اداریِ ثبت نام می‌شود.

در دانشگاه‌های خصوصی، این شهریه‌ها از ۱,۵۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ یورو در سال متغیر هستند! با این تفاوت که میزان شهریه به رشته‌ی تحصیلی شما بستگی دارد. همچنین برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در فرانسه می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی استفاده نمایید و هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال و کارشناسی ارشد ۲ سال طول می‌کشد. برای گذراندن دوره‌ی دکتری در فرانسه نیز شما می‌بایست در جلسات تدریس و سمینارهای مرتبط با پروژه‌ی‌ خود که مجموعا ۱۵۰ ساعت خواهند بود، شرکت نمایید.

بر طبق قانون کل اتحادیه اروپا، اگر بتوانید ۵ سال در فرانسه کار کنید و مالیات بپردازید، می‌توانید اقامت دائم فرانسه را بدست آورید. در صورت اثبات عدم سوء پیشینه، پرداخت مالیات، یادگیری زبان فرانسه و انطباق با فرهنگ این کشور نیز می‌توانید برای دریافت پاسپورت فرانسه اقدام نمایید. با دریافت پاسپورت فرانسه، شما از بسیاری از امکانات شهروندی این کشور بهره‌مند خواهید شد.

حق اقامت نامحدود، بازنشستگی، تحصیل رایگان برای فرزندان، اخذ اقامت دائم برای افراد خانواده و بسیاری حقوق شهروندی که با دریافت این پاسپورت شامل حال شما خواهد شد. موسسه فرانسه ره پویان عدالت از معدود موسسات اعزام دانشجو به فرانسه است که شما را در تمامی این مراحل یاری می‌کند.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل تحصیل در آلمان

 

آیا تحصیل رایگان در فرانسه ممکن است؟

بله، هزینه تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی و در دانشگاه‌های دولتی فرانسه بسیار پایین و تقریبا رایگان است.

امکان گذراندن دوره زبان فرانسوی در کشور فرانسه وجود دارد؟

بله، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه گذراندن دوره‌ های زبان فرانسوی است.

هزینه های تحصیل در کشور فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل در فرانسه پایین است، زیرا دولت سهم قابل توجهی از هزینه‌های ثبت‌ نام و زندگی دانشجویان را بر عهده می‌گیرد. هزینه ثبت‌ نام در دانشگاه دولتی بین ۱۷۵ تا ۵۷۰ یورو در سال است.

امکان کار در حین تحصیل در فرانسه وجود دارد؟

هر دانشجوی بین‌المللی به محض ثبت‌ نام در دانشگاهی که حق “طرح دانشجویی تامین اجتماعی” را دارد، می‌تواند ۲۰ ساعت در هفته کار انجام دهد.

شروع و پایان سال تحصیلی در کشور فرانسه چه زمانی است؟

سال تحصیلی از ماه سپتامبر شروع و در اواخر ماه آگوست به پایان می‌رسد.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823