مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (4 امتیاز)

تحصیل دکترا در فرانسه


 

 

 
 
 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 
 
 

شرایط‌ الزامی برای پذیرش‌ دکترا در فرانسه

تحصیل دکترا در فرانسه
   
   برای تحصیل دکترا در فرانسه ، پیشنهاد می‌شود‌ حداکثر تا ۳۵ سالگی اقدام‌ به گرفتن پذیرش ‌نمائید . این محدودیت سنی بیشتر‌ برای دریافت‌ آسان ویزای فرانسه توصیه می‌شود و قانونی به صورت صریح در این مورد وجود ندارد . البته افراد‌ با سن بالاتر و داشتن رزومه خوب نیز ، می‌توانند شانس‌ خود را برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع دکترا امتحان‌ نمایند .
 
🟡🔵
 
   برای افرادی که مدرک‌ تحصیلی‌ کارشناسی ارشد دارند و قصد‌ تحصیل در فرانسه در مقطع‌ دکترا دارند ، یکی از نکات خیلی مهم ، داشتن رزومه قوی در حیطه ی کاری و تحصیلی‌ خویش است . داشتن مقالات بین‌المللی و سوابق پژوهشی در زمینه ی تخصصی ، به همراه داشتن مدرک زبان و نمرات مناسب‌ ، از ضروریات اقدام برای پذیرش در مقطع‌ دکترای کشور فرانسه می باشد .
 
🟡🔵
 
   گرفتن‌ پذیرش در مقطع‌ دکترا ، ارتباط‌ مستقیمی با استادان دارد و شخص‌ با داشتن سوابق‌ تحصیلی قوی ، بایستی بتواند استادی را برای پذیرش خود متقاعد نماید . عمولاً برای مقطع دکترا، دریافت کمک‌هزینه تحصیل‌ و حتی کمک‌هزینه زندگی ، محتمل تر می باشد . در کشور‌ فرانسه همچنین دانشجویان دکترا بیشتر‌ از‌ اینکه دانشجو شناخته شوند ، به‌عنوان محقق‌ شناخته‌ می‌شوند و مشمول دریافت کمک‌هزینه‌ای خواهند شد  .
 
 
 

 

 
 
تحصیل ٪۱۰۰ رایگان در دانشگاه پچ مجارستان😍👌

 

 
 
 
 

به طور کلی شرایط‌ موردنیاز برای اقدام برای تحصیل دکترا در فرانسه به‌صورت پایین می باشد :

 

ارائه‌ مدرک کارشناسی ارشد‌ 

 
   مدرک کارشناسی ارشد با معدل خوب از دانشگاه‌های دولتی و آزاد‌ به طور معمول مشکلی برای معادل‌سازی مدارک در فرانسه نخواهد داشت . افرادی که از دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام‌ نور مدرک‌ خویش را دریافت کرده‌اند ، بهتر‌ است‌ برای اعتبار‌سنجی مدارک خویش راهنمایی‌ دریافت‌ نمایند.
 
 
 
🟡🔵
 

اخذ پذیرش از یک استاد‌ راهنما‌ 

 
   یکی از استادان راهنمای فعال‌ در حیطه پژوهشی شخص‌ ، حتماً باید با توجه به رزومه و سوابق وی ، او را تائید نماید و به‌عنوان دانشجو بپذیرد . بعد از تایید‌ شخص‌ توسط‌ استاد مراحل‌ پذیرش وی توسط‌ دانشگاه نیز‌ انجام‌ خواهد گرفت .
 
 
🟡🔵
 
 

مقالات و پیشینه قوی در حوزه پژوهشی موردنظر‌ 

 
   داشتن مقالات‌ معتبر‌ و بین‌المللی ، ترجیحاً مقالات‌ ISI ، برای پذیرش‌ شخص‌ و اثبات توانایی‌‌های‌ وی برای  فعالیت‌ در مقطع‌ دکترا الزامی می باشد . معمولاً برای پذیرش‌ دکترا و دریافت فاند در این مقطع ، مقالات شخص‌ و حوزه‌ پژوهشی وی مورد‌ بررسی‌ قرار خواهد گرفت و در گرفتن‌ پذیرش خیلی موثر‌ خواهد بود .
 
 
🟡🔵
 
 

داشتن دانش‌ زبان

 
   داشتن مدرک‌ زبان بین‌المللی معمولاً مورد‌ توجه‌ استادان برای بررسی‌ رزومه شخص‌ می باشد . ممکن‌ است با اثبات‌ توانایی‌ و دانش زبان در مصاحبه‌ با استاد‌ مربوطه همچنین بتوان پذیرش را دریافت‌ کرد ولی داشتن مدرک‌ زبان موجب ایجاد‌ ذهنیت مثبت خواهد شد .
 
 
 
 
 

 

 یکی از بهترین مزیت های  تحصیل‌ در فرانسه ، امکان‌ گذراندن‌ دوره‌ زبان فرانسوی در این کشور می باشد .

 

 
 
 
 

برتر‌ین دانشگاه‌های فرانسه برای تحصیل در مقطع‌ دکترا

تحصیل دکترا در فرانسه
 
   کیفیت دانشگاه‌های فرانسه در تمام جهان موردتوجه می باشد . به‌طوری‌که در سال 2023 تعداد‌ ۱۴ دانشگاه این کشور دارای رتبه‌ کم تر از ۵۰۰ در رتبه‌بندی جهانی QS بودند . از برترین دانشگاه‌های فرانسه می‌توان به دانشگاه PSL ، دانشگاه پلی تکنیک اکول ، دانشگاه سوربن و … اشاره‌ نمود که همگی‌ برای تحصیل‌ دکترا در فرانسه دانشگاه‌های مناسبی به حساب می آیند.
 

 

🟡🔵
 
 
 

 

شرایط برخی از دانشگاه‌های برتر‌ کشور‌ فرانسه برای دوره دکترا در جدول‌ پایین اشاره‌ ‌شده است‌ :
 
 

 

 
 
 
ردیف دانشگاه طول دوره دکترا ملزومات شهریه میزان فاند
۱ دانشگاه PSL ۵ سال (شامل ۲سال کارشناسی ارشد و ۳ سال دکتری) ارائه عنوان مقطع کارشناسی ارشد و گرایشی که دانشجو قصد تحصیل دارد.ارائه انگیزه نامه
ارائه اظهارنامه تحقیقاتی
ارائه توصیه‌نامه از ۲ استاد
۳۸۰ -۲۴۳ یورو ۱۰ هزار یورو به ازای هرسال برای مقطع کارشناسی ارشد و بعدازآن دستمزد مقطع دکتری بر اساس قوانین و مقررات فرانسه می باشد.
۲ پلی تکنیک اکولEcole Polytechnique ۵ سال (شامل ۲ سال کارشناسی ارشد و ۳ سال دکتری) شرح علایق تحقیقاتی خود در قالب یک کاور لترارائه رزومه
ریزنمرات از هردو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
توصیه‌نامه از ۲ استاد
شرکت در مصاحبه پذیرش
ارائه پذیرش در دوره بر طبق معیارهای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد
ارائه پذیرش استاد راهنما
۳۹۱ یورو ۱۷۵۰ یورو
۳ دانشگاه سوربن ۳ سال ارائه مدرک کارشناسی ارشدارائه رزومه، ریزنمرات، انگیزه نامه، توصیه‌نامه
ارائه پروژه‌های تحقیقاتی انجام‌شده
تسلط در زبان فرانسوی در سطح B2
(C1 برای رشته ادبیات)
رایگان
 
 

نتیجه گیری

تحصیل دکترا در فرانسه
 
   تحصیل‌ دکترا یکی از مقاطع‌ ، مناسب‌ برای دریافت انواع‌ بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی‌ می باشد  . تحصیل دکترا در فرانسه همچنین به دلیل وجود بورسیه‌های تحصیلی در فرانسه ، خیلی مورد‌ توجه‌ می باشد  . امکان‌ دریافت‌ بورسیه در کنار‌ داشتن تحصیل رایگان‌ ، کمک‌ هزینه‌های زندگی و… اقدام‌ برای تحصیل در مقطع‌ دکترا را آسان تر نموده است‌ .
 
 
 

 

   دانشگاه‌های برتر کشور فرانسه و رشته‌ های مختلف در این کشور‌ نیز ، آن را به مقصد‌ مناسبی تبدیل‌ کرده است‌ . ما در این مقاله سعی کردیم درمورد تحصیل دکترا در فرانسه مقاله جامع و کاملی را به شما عزیزان ارائه کنیم . امیدواریم که به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ داده باشیم.
 
 
🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل دکترا در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 
 
 
 

آیا برای تحصیل دکترا در فرانسه یادگیری زبان فرانسوی ضروری است؟

خیر، بسته به زبان تحصیل متفاوت است ، ممکن است انگلیسی یا فرانسوی نیاز باشد.

آیا در تحصیل دکترا در فرانسه دریافت بورسیه امکان پذیر است؟

بله، اغلب با داشتن شرایط تحصیلی مناسب امکان دریافت بورسیه وجود خواهد داشت .

آیا بعد از تحصیل دکترا در فرانسه، اشتغال در این کشور امکان پذیر است؟

بله، بسته به رشته و تخصص شخص، فرد بعد از اتمام تحصیل خود میتواند وارد بازار کار شود .

5/5 - (4 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823