مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (1 امتیاز)

پزشکی در فرانسه


 

 
 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 
 
 

سیستم تحصیل پزشکی در فرانسه

پزشکی در فرانسه

 
   فرانسه از برترین کشورها برای تحصیل پزشکی می باشد . فرآیند تحصیل پزشکی در کشور فرانسه به نسبت پیچیده و متفاوت از دیگر کشورها می باشد و صرف اخذ پذیرش از دانشگاه کافی نمی باشد . دانشجویان نیاز به گذراندن دوره‌های پریمدیکال نخواهند داشت.

 

پذیرش در دانشگاه‌های فرانسه بدون هیچگونه آزمونی انجام می‌شود. برای تحصیل در این کشور فقط به مدرک زبان فرانسه نیاز هست.
 
 
   در صورت نداشتن مدرک‌ زبان امکان‌ طی کردن دوره‌‌های‌ آموزشی‌ زبان فرانسه وجود دارد‌ . با طی کردن این دوره‌‌های‌ زبان دانشجویان به سطح‌ زبان قابل‌ قبول‌ برای تحصیل‌ در دانشگاه دست می‌یابند . تحصیل‌ رشته‌ پزشکی‌ به صورت عمده به سه دوره‌ پزشکی‌ عمومی‌ ( دوره‌ کارشناسی ، کارشناسی ارشد‌ و دکتری) و دیگر تخصص‌‌ها‌ تقسیم‌ می‌شود‌ . تحصیل‌ پزشکی‌ در فرانسه با دریافت مدرک‌ پزشکی‌ این کشور‌ پایان‌ می‌ پذیرد .
 
   دوره‌های تحصیل پزشکی در فرانسه دارای آزمون‌های پیوسته‌ای می باشند که لازمه رسیدن به هر مرحله، قبولی در آزمون دوره‌های قبلی می باشد . ورود به سال اول دوره پزشکی بدون آزمون خواهد بود . فقط نیاز است که دانشجویان در آزمون TCF شرکت نمایند تا سطح زبان فرانسه و سطح علمی‌ شان مورد بررسی قرار بگیرد.
 
   پیش از سال ٢٠٢٠ دانشجویان موظف به گذراندن دوره پریمدیکالی به نام paces بودند. اما در این سال نظام آموزشی پزشکی فرانسه دچار تغییر و تحولاتی شده است . دوره paces منسوخ و به دو دوره PASS و L.AS تبدیل گشت .
 
   با توجه به این نظام جدید، دانشجویان باید پیش از ورود به دانشگاه برای انتخاب رشته یکی از دو گزینه PASS یا L.AS را انتخاب نمایند .

 

تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه صرفاً در دانشگاه‌های دولتی این کشور مقدور می باشد . برای تحصیل در دانشگاه‌های غیردولتی پرداخت شهریه الزامی می باشد .
 
 

شرایط دریافت پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

پزشکی در فرانسه

 
شرایط تکمیل تحصیلات پزشکی در فرانسه به شرح زیر می باشد :
 
   شیوه ثبت نام برای تحصیلات دانشگاهی پزشکی در فرانسه و به صورت کلی تحصیل در فرانسه، بستگی به کشور مبداء دارد. به طور مثال افرادی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس می آیند ، برای تحصیل در فرانسه به ویزا نیاز نخواهند داشت . افراد از اتحادیه اروپا و سوئیس می‌توانند مستقیماً برای پذیرش به دانشگاه مدنظر خود مراجعه نمایند.

 

دانشجویان خارج از کشورهای اتحادیه اروپا به ویزای دانشجویی نیاز خواهند داشت و باید ٣ الی ۴ ماه پیش از ورود به کشور فرانسه برای دریافت ویزای فرانسه به سفارت‌خانه و یا نزدیکترین کنسولگری فرانسه مراجعه نمایند.
 
 
   در طول سال تحصیلی اول، دانشجوی بین‌المللی می‌تواند ویزای خود را به عنوان اثبات وضعیت اقامت خویش نشان دهد. با این حال، فرد باید ظرف ٣٠ روز از ورود خود در اداره مهاجرت ثبت نام کند و معاینه پزشکی را انجام دهد و مراحل اداری ویزای خود را تکمیل نماید . این دانشجویان از سال دوم تحصیل خویش ، باید درخواست اجازه اقامت (“Carte de Séjour”) را بدهد.
 
 

مخارج تحصیل پزشکی در فرانسه

پزشکی در فرانسه

 
   فرانسه سالانه حدوداً  ٣٠٠,٠٠٠ دانشجوی بین‌المللی را از اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا جذب می نماید . از مهم‌ترین دلایل محبوبیت فرانسه این می باشد که دانشگاه‌ها شهریه خیلی کمتری  به نسبت سایر کشورهای اروپایی دارند.
 
   دانشگاه‌های فرانسه یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در خارج از کشور بلاخص اروپا محسوب می‌شوند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه وابسته به سطح تحصیلات دانشجویان، رشته انتخابی و نوع دانشگاه متغیر می باشد .
 
هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه به شرح پایین است :
 
 
مقطع تحصیلی  دانشجویان بومی  دانشجویان بین‌المللی
کارشناسی   ١٧٠ یورو  ٢,٧٧٠ یورو
کارشناسی ارشد   ٢۴٣ یورو   ٣,٧٧٠ یورو
دکتری   ٣٨٠ یورو   ٣٨٠ یورو
 
مخارج تحصیل پزشکی در فرانسه
 
 

 دانشگاه‌های برتر پزشکی در فرانسه

پزشکی در فرانسه

 
   فرانسه دانشگاه‌ های گوناگونی در رشته‌های مختلف علمی دارد. همانطور که می‌دانیم سیستم آموزشی در این کشور خیلی باکیفیت است. به همین دلیل دانشگاه‌های فرانسه در رنکینگ جهاني از رتبه‌های بالایی برخوردار می باشند. اکثر مدارس تحصیلات تکمیلی و دانشگاه‌های پزشکی در فرانسه دروازه خود را به روی دانشجویان بین‌المللی باز نموده اند . این دانشجویان همان کیفیت آموزش دانشجویان بومی را خواهند داشت.
 
برترین دانشگاه‌های پزشکی در فرانسه به شرح جدول پایین است:
 
 
دانشگاه رتبه QS 2023
دانشگاه سوربن (Sorbonne Üniversite) ۶۰
دانشگاه استراسبورگ (Université de Strasbourg) ۴۳۴=
دانشگاه اکس مارسی (Aix-Marseille Üniversite) ۴۹۰=
دانشگاه مونپلیه (Université de Montpellier) ۵۰۱-۵۱۰
دانشگاه بوردو (L’Université de Bordeaux) ۵۲۱-۵۳۰
 
دانشگاه‌های برتر پزشکی فرانسه
 
 
 

نتیجه گیری

پزشکی در فرانسه

 
   تحصیل در برترین دانشگاه های پزشکی در فرانسه آرزوی خیلی از متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی می باشد . فرانسه یکی از پیشرفته‌ترین و صنعتی‌ترین کشور‌های دنیا می باشد . هیچگونه تردیدی در معتبر بودن دانشگاه‌های این کشور وجود ندارد. امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های فرانسه سبب شده است که تحصیل پزشکی  و تحصیل دندانپزشکی در فرانسه به یک فرصت با اهمیت برای دانشجویان علاقمند به این رشته تبدیل شود. هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی حدوداً ٣٨۰ الی ٣,٧٧٠ یورو در سال می باشد .
 
 
 
 
بیشتر بخوانید : دریافت %۱۰۰ اقامت دائم با تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در فرانسه💻
 
 
 
 
   یرای  تحصیل پزشکی در کشور فرانسه و آشنایی با دانشگاه‌ها و شرایط مربوطه آن لازم است، که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل درست‌ترین روش ممکن را انتخاب کنید.
 
   اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل پزشکی به کشور فرانسه اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین زمینه دارید با مشاورین موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان عدالت پرگاس تماس حاصل فرمائید تا پس از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.
 
 
 
 
🟡🔵

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته پزشکی  در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 
 
 
 
 
 
 

آیا تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه امکان پذیر است؟

بله، تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه در دانشگاه‌های دولتی این کشور مقدور می باشد.

پزشکی در فرانسه چه مدت است؟

طول دوره تحصیل پزشکی در فرانسه ۹ سال می باشد.

درآمد پزشکان در فرانسه چه قدر می باشد؟

درآمد پزشکان در فرانسه به صورت میانگین ۱۳۷,۲۰۷ یورو در سال می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823