مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (32 امتیاز)

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج


 

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج؛ آیا می‌دانستید مهاجرت به فرانسه از طریق‌ ازدواج‌ ممکن است‌ ؟ آیا می‌دانستید که با ازدواج‌ با یک شخص فرانسوی یا شخصی که مقیم‌ این کشور‌ می باشد ، قادر خواهید بود اقامت‌ فرانسه را به دست آوردید ؟ برای مهاجرت به کشور‌ فرانسه از طریق‌ ازدواج ، ضروری است‌ که ازدواج شما رسمی‌ باشد‌ و پس از ۵ سال زندگی مشترک با شخص فرانسوی می‌توان اقامت فرانسه را دریافت کرد‌ . برای این نوع‌ مهاجرت لازم است که مبلغی معادل‌ حداقل‌ دستمزد‌ ماهانه ۱,۱۴۹ یورو اثبات کرد‌ . ضروری است‌ بدانید که با مهاجرت به فرانسه از طریق‌ ازدواج‌ ، فرد اجازه‌ تحصیل‌ و کار‌ در فرانسه را دارد .

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

 

ویزای فرانسه برای همسر‌

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج؛ درصورتی‌که شما همسر یک تبعه‌ فرانسوی هستید، شما حتما باید برای گرفتن ویزای برای همسر اقدام کنید‌. پس‌ازآن شما حتما باید وضعیت‌ تأهل خود‌ و ملیت‌ فرانسوی همسرتان را اثبات کنید. پس از ورود به فرانسه درصورتی‌که ثابت‌ کنید که ازدواج‌ شما صوری نیست، ویزای اقامت‌ طولانی دریافت‌ میکنید.

برای دریافت اقامت دائم فرانسه لازم است که فرد‌ ثابت کند، ۵ سال از زندگی مشترک او با فرد فرانسوی می‌گذرد. شرط‌ اصلی‌ دریافت اقامت‌ دائم فرانسه، ازدواج با یک تبعه فرانسوی است (اگر در خارج از کشور‌ ازدواج کرده‌اید حتما باید در ثبت‌ احوال فرانسه ثبت‌ شده‌ باشد) و اثبات کنید که هنوز با هم هستید‌.

چنانچه زوجین ۳ سال بی‌وقفه در فرانسه اقامت داشته باشند، فرد‌ پس از ۴ سال می‌تواند اقامت‌ فرانسه را بگیرد. اما اگر‌ اقامت آن‌ها بی‌وقفه نباشد، در صورتی که ازدواج‌ آن‌ها در سفارت ثبت شده‌ باشد‌، فرد بعد از ۵ سال می‌تواند اقامت‌ فرانسه را بگیرد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: به راحتی با تحصیل در روسیه اقامت بگیرید!

 

ازدواج در فرانسه

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

 

شرایط‌ دریافت ویزای ازدواج فرانسه برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج :
گواهی ازدواج‌ فرانسه
اثبات‌ تابعیت‌ فرانسه
دفتر ثبت خانواده‌ فرانسوی

فرانسه ویزای نامزدی نخواهد داشت . اگر هم داشته باشد‌ ، قطعاً برای ایرانی‌ها صادر نمی‌شود . ویزای نامزدی به این منظور گرفته می‌شود‌ که شخص برای شناخت بیشتر‌ نامزد‌ فرانسوی خودش به فرانسه برود و پس از مدتی باهم ازدواج‌ کنند . برای ازدواج با شخص فرانسوی شما یا باید ویزای توریستی بگیرید و به فرانسه بروید ، یا شخص فرانسوی ویزای توریستی بگیرد و به ایران بیاید . اگر بعضی مشکلات مانند‌ مسائل امنیتی در میان‌ باشد ، می‌توانید‌ هر دو طرف به ترکیه بروید و در آنجا ازدواج خودتان را رسمی‌کنید .

سپس‌ شخص فرانسوی می‌تواند نقش اسپانسرشیپ شما را داشته باشد . همسر‌ فرانسوی شما باید مدارک‌ ازدواج رسمی‌ شما را به دولت‌ فرانسه نشان‌ دهد . چنانچه مدارک‌ مربوط به ازدواج جعلی‌ نباشند ، سپس دولت فرانسه مدرک‌های مالی شخص‌ فرانسوی را بررسی‌ می‌کند . مدرک‌های مالی شامل‌ درآمد‌ فرد در فرانسه می‌باشد.

فرد حتما باید ثابت‌ نماید که درآمد‌ او به‌اندازه‌ای هست که هزینه های زندگی دو نفر را در فرانسه تأمین کند‌ . علاوه‌بر این ، فرد فرانسوی باید نشان بدهد‌ ، ملکی که در اختیار‌ دارد‌ از شرایط ضروری برای زندگی دو نفر‌ برخوردار‌ است . یعنی مکان مناسبی برای زندگی همسرش را در اختیار‌ دارد‌ . سن مناسب برای ازدواج‌ یک زوج در فرانسه حدود ۲۲ تا ۲۸ است‌.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: فقط در ۱۰۰ روز به اروپا مهاجرت کن

 

دریافت اقامت فرانسه از طریق‌ ازدواج‌

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج؛ برای گرفتن اقامت فرانسه از طریق ازدواج‌ ، حداقل‌ یکی از متقاضیان باید شهروند فرانسه یا مقیم‌ قانونی‌ فرانسه باشد‌ . اگر می‌خواهید‌ از طریق‌ ازدواج ، اقامت‌ فرانسه را دریافت‌ نمائید ، شما حتما باید عقد رسمی‌ ‌کنید‌ و سند‌ رسمی‌ ازدواج داشته باشید . همچنین لازم می باشد ثابت کنید‌ که ازدواج‌ شما صوری نیست‌ .

راهکارهای فراوانی برای اثبات‌ ازدواج‌ غیرصوری وجود دارد . مثلاً اینکه ثابت‌ نمائید که در ۵ سال‌گذشته‌ باهم‌ زیر یک سقف زندگی کرده‌اید . هزینه های خانه را به‌طور مشترک پرداخت کرده‌اید . علاوه‌بر این‌ها فیلم و عکس‌های متنوعی داشته باشید که حاکی‌ از زندگی شما در ۵ سال‌گذشته‌ باشد‌ . از این رو با توجه به آنچه گفته شد ، شما به‌عنوان یک خارجی بعد‌ از ازدواج‌ با فرد فرانسوی بعد از ۵ سال زندگی مشترک امکان‌ دریافت اقامت‌ دائم فرانسه را خواهید داشت .

پس از دریافت تابعیت‌ و پاسپورت کشور‌ فرانسه ، مثل یک شهروند فرانسوی از تمام حقوق‌ و مزایای‌ زندگی در این کشور بهره‌مند خواهید شد . همچنین قادر خواهید بود به تمام کشورهای حوزه‌ شینگن بدون احتیاج به ویزا‌ سفر‌ نمائید .

اگر در خارج از فرانسه ازدواج‌ کرده‌اید حتما باید ازدواج‌تان در اداره‌ ثبت مدنی فرانسه به ثبت برسد .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: بهترین‌‌ کشورهای اروپایی برای کار‌

 

شرایط‌ مهاجرت به فرانسه از طریق‌ ازدواج‌

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج؛ برای ازدواج با شخص‌ فرانسوی ، شرایط خاصی‌ وجود ندارد . اگر شما در ایران اقدام به ازدواج‌ کنید‌ ، لازم می باشد که طرف‌ ازدواج شما هم‌ دین و آیین‌ شما باشد؛ یعنی چنانچه همسر‌ شما مسیحی است‌ ، باید‌ مسلمان شود‌ . علاوه‌بر این برای زندگی در فرانسه فرد فرانسوی باید‌ درخواست بدهد و همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد ، وی باید‌ ازدواج رسمی ، توانایی مالی و محل‌ زندگی برای دو نفر را به دولت‌ اثبات‌ نماید .

فرانسه کشوری است که تابعیت‌ مضاعف‌ اعطا می‌کند‌ .

 

مراحل گرفتن ویزای ازدواج‌ فرانسه

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج؛ برای سفر‌ به فرانسه ، شما احتیاج به ویزای فرانسه دارید . پس از ازدواج و ثبت‌ رسمی‌ آن ، همسر‌ شما باید شخصاً به دفتر OFII یا دفاتر اداره‌ بهداشت و امور اجتماعی (DDASS) که مربوط به بخش‌ خدمات‌ پزشکی‌ و اجتماعی محلی‌ است‌ ، مراجعه‌ نماید تا یک درخواست ارائه بدهد . شاید از او مدرک ثبات مالی خواسته شود‌ و محل‌ زندگی او مورد‌ بازرسی قرار بگیرد .

درصورت موفقیت‌آمیز بودن درخواست ، قادر خواهید بود به همسر‌ خود‌ در فرانسه بپیوندید ولی حتما باید ویزای اقامت طولانی‌مدت را از سفارت فرانسه در کشور خود‌ دریافت‌ نمائید که به مدت‌ یک سال اعتبار‌ دارد . این ویزا‌ به‌عنوان کارت‌ اقامت‌ (VLS -TS) عمل می‌کند‌ و رایگان‌ می باشد . شما حتما باید ظرف‌ ۳ ماه از گرفتن ویزا وارد فرانسه شوید و ظرف دو ماه پس از ورود به فرانسه در شعبه‌ محلی‌ OFII (دفتر مهاجرت و ادغام فرانسه) ثبت‌نام‌ نمائید . درصورتی‌که بیشتر از یک سال در فرانسه اقامت‌ دارید ، باید برای کارت اقامت (carte de séjour) اقدام‌ کنید .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: آینده ایده آل با تحصیل در کانادا

 

اسناد و مدرک‌های ضروری جهت اخذ ویزای ازدواج‌ فرانسه

اسناد و مدارک ضروری برای دریافت ویزای فرانسه برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج به شرح زیر‌ است :

سند‌ ازدواج‌ ثبت‌ شده‌

تکمیل‌ فرم‌های درخواستی

سه عکس‌ ۲۵ × ۴۵ میلی‌متر‌

پاسپورت و شناسنامه‌ (کپی همه صفحات‌ شناسایی)

گواهی‌ ازدواج‌

اسناد و مدارک اقامت‌ همسر‌ فرانسوی

تمکن‌ مالی از طرف همسر‌ فرانسوی

اثبات‌ محل زندگی مناسب در فرانسه

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

 

مدت‌ زمان‌ دریافت ویزای نامزدی فرانسه

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج؛ تخمین مدت زمان رسیدگی‌ به درخواست‌ ویزای نامزدی فرانسه با توجه به شرایط متقاضی‌ و همسر او متفاوت‌ خواهد بود . به طور معمول‌ ۶ تا ۱۲ ماه برای پردازش این درخواست‌ زمان نیاز است . ثبت‌ نام‌ در کالج‌ زبان در فرانسه از روش‌‌های‌ مناسب‌ برای مهاجرت به فرانسه در زمان‌ کوتاهی‌ است‌ . زیرا فرصت‌ یادگیری‌ زبان فرانسه را بدون احتیاج به مدرک‌ زبان فرانسه محیا کرده و باعث‌ می‌شود در مدت‌ زمان‌ کوتاه‌تری به این کشور‌ وارد شوید .

 

 

چنانچه در مورد مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍💙 

5/5 - (32 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823