مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (39 امتیاز)

کالج های زبان در فرانسه


کالج های زبان در فرانسه

 

بررسی شرایط تحصیل دوره‌ زبان در کالج های زبان در فرانسه

چنانچه مدرک‌ زبان فرانسوی ندارید و تصمیم به تحصیل‌ و یا کار‌ در کشور‌های‌ فرانسه و کانادا را دارید ، بهترین پیشنهاد برای شما ، خواندن زبان فرانسوی در کالج های زبان در فرانسه است . این مراکز شامل مراکز‌ دولتی و خصوصی‌ است و به شما امکان‌ تحصیل‌ در اروپا بدون‌ نیاز به مدرک‌ زبان را می دهند .

دوره‌های زبان از سطح‌ A1 (مبتدی) تا سطح C1 (پیشرفته) برنامه‌ریزی‌ شده اند و پذیرش‌ آنها سالیانه به تعداد‌ محدودی بین‌ 2 تا 6 مرتبه به دانشجویان خارجی‌ تخصیص داده می‌شود‌ . معمولاً دوره‌های زبان 6 ماهه ، یکساله و یا دو ساله می باشند .

 

آیا شما شرایط‌ تحصیل در کالج های زبان در فرانسه را دارید ؟

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه‌ رهپویان عدالت ، همگی آموزش کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند . می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه‌ رهپویان عدالت تماس‌ بگیرید و مشاوره‌ کامل‌ رایگان دریافت‌ نمائید .

مورد دیگر این که می‌توانید‌ سوالات خود‌ را در بخش پرسش‌ و پاسخ‌ این مقاله هم مطرح‌ کنید تا توسط‌ مشاورین ارشد‌ ما به آنها پاسخ داده شود .

 

دوره‌ زبان فرانسه

 

کالج های زبان در فرانسه

 

یادگیری زبان فرانسه حتی بعد از خروج‌ از فرانسه هم برای شما مفید خواهد بود . فرانسه ، زبان رسمی‌ حدود به 30 کشور دنیا‌ و 300 میلیون نفر در سراسر جهان است . یادگیری این زبان فرصت‌ تحصیل در خیلی از مراکز‌ آموزش‌ عالی معتبر جهان را برای شما فراهم خواهد کرد و روشی برای مهاجرت به کانادا و کار‌ و زندگی در این کشور‌ خواهد بود‌ .

 

پس از پایان دوره زبان فرانسوی ، چه راه‌هایی پیش‌روی‌ ما قرار دارند ؟

چنانچه در طول دوره یکساله کالج های زبان در فرانسه ، موفق‌ به دریافت مدرک‌ B2 شدید ، می‌توانید‌ یکی از راه‌‌های‌ زیر را پیش‌ بگیرید

در غیر این صورت می‌توانید ویزای خود را یکسال دیگر تمدید‌ کنید تا بتوانید مدرک B2 را دریافت کنید.

ادامه تحصیل‌ در دانشگاه‌های دولتی فرانسه (بدون نیاز‌ به بازگشت به ایران برای تبدیل‌ ویزا)

عقد‌ قرارداد‌ کاری‌ با یک شرکت‌ فرانسوی و دریافت ویزای کار‌ی (بدون نیاز‌ به بازگشت به ایران برای تبدیل ویزا)

مهاجرت از فرانسه به کانادا و اقدام کردن برای استان کبک (PEQ) (از سفارت‌ کانادا در پاریس)

همچنین‌ به علت داشتن ویزای بلند‌ مدت‌ فرانسه ، قادر خواهید بود از سفارت‌ دیگر کشور‌ها‌ در پاریس هم برای روش‌هایی گوناگون‌ اقدام‌ کتید . برای مثال :

ادامه تحصیل‌ در دیگر دانشگاه‌های اروپا نظیر آلمان (از طریق‌ سفارت‌ این کشور‌ها‌ در فرانسه)

اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی ایالات متحده آمریکا ، استرالیا و… (از طریق سفارت‌ این کشورها در فرانسه)

در نظر‌ داشته باشید هم اکنون‌ دریافت ویزا‌ برای دانشجویان ایرانی متقاضی‌ ایالات متحده آمریکا ، از طریق‌ سفارت‌‌های‌ آمریکا در دبی و استانبول دشوار شده‌ است‌ . منتها این اقدام از طریق‌ سفارت‌ آمریکا در پاریس با احتمال‌ خیلی بالاتری انجام‌ می شود .

 

 

با دریافت پذیرش‌ زبان از فرانسه چه نوع ویزایی دریافت‌ می‌کنید؟

کالج های زبان در فرانسه؛ برخلاف دیگر کشور‌های‌ اروپایی که با گرفتن پذیرش‌ دوره‌ زبان ، تنها یک ویزای بلند مدت‌ دریافت می‌کنید و به شما ویزای دانشجویی تعلق‌ نمی‌گیرد ، در این کشور‌ برای تحصیل‌ دوره‌ زبان به شما ویزای دانشجویی فرانسه را اعطا می‌شود . این به این معناست که شما حق و حقوق‌ دانشجویی را خواهید داشت .

مزیت های ویزای دانشجویی فرانسه :

امکان‌ ۲۰ ساعت کار‌ در هفته (درآمد حدود 700 الی 1200 یورو در ماه)

پرداخت ۴۰٪ از هزینه‌ مسکن و یا خوابگاه شما توسط‌ دولت‌ فرانسه

امکان‌ استفاده‌ از بیمه دانشجویی

امکان دریافت کارت حمل و نقل عمومی فرانسه

امکان‌ باز کردن حساب در اروپا

امکان‌ تمدید یا تبدیل‌ ویزا در اروپا بدون‌ نیاز به بازگشت به ایران

 

 

یادگیری‌ زبان فرانسوی در خاک فرانسه ، به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

دوره‌‌های‌ زبان فرانسوی در خاک این کشور‌ ، به افرادی پیشنهاد می گردد که حداقل‌ یکی از اهداف زیر را دنبال‌ می‌کنند :

ادامه‌ تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اروپا با هزینه‌ مناسب‌ : در واقع‌ تحصیل‌ در فرانسه بدون‌ مدرک‌ زبان ممکن نیست . ولی شما می‌توانید بعد از دریافت مدرک زبان در فرانسه و بدون‌ بازگشت به ایران در دانشگاه‌های دولتی فرانسه و دیگر کشور‌های‌ حوزه شنگن به تحصیل‌ بپردازید و در آن کشورها ویزای خود را تبدیل کنید .

مهاجرت به اروپا با هزینه‌ کم : هزینه‌ دوره‌های زبان فرانسه در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های دولتی (نه خصوصی) این کشور‌ نسبتاً پایین می باشد .

مهاجرت به اروپا در فرصت‌ کوتاه : در این روش برای کالج های‌ دولتی ۲ بار در سال و برای کالج های‌ خصوصی‌ هر ماه ، پذیرش دوره زبان به دانشجوها داده می‌شود و زمان‌ نوبت‌ دهی سفارت‌ هم کمتر از ۳ ماه است‌ .

مهاجرت به کانادا از طریق زبان فرانسه : مهاجرت از فرانسه به کانادا برای افرادی که مدرک‌ زبان B2 فرانسه را در خاک این کشور دریافت می‌کنند بسیار راحت است .

اگر تنها به دنبال‌ یادگیری زبان فرانسوی هستید‌ و تصمیم به ادامه تحصیل ، کار‌ کردن و یا زندگی در اروپا یا کانادا را ندارید ، بهتر است زبان فرانسوی را در آموزشگاه‌‌های‌ خصوصی‌ ایران شروع نمائید و در مقاطع‌ بالاتر و به منظور تکمیل‌ سطح‌ زبان خود‌ به فرانسه بروید .

 

شرایط مهاجرت به کانادا با زبان فرانسه

 

کالج های زبان در فرانسه

 

کالج های زبان در فرانسه؛ همانطور که گفته شد ، در صورت تمایل‌ می‌توانید بعد از اتمام دوره‌ زبان در فرانسه و دریافت مدرک‌ B2 ، از طریق سفارت کانادا در پاریس ، برای مهاجرت کاری و یا تحصیلی به کانادا اقدام‌ نمایید. همچنین از این طریق قادر خواهید بود برای دیگر برنامه‌‌های‌ مهاجرتی کانادا از جمله برنامه PEQ در ایالت کبِک شرایط‌ خود‌ را تهیه کنید .

 

مقایسه تحصیل زبان در مراکز دولتی و یا خصوصی

تحصیل دوره‌ زبان فرانسه در مراکز‌ دولتی دارای اعتبار‌ یکسان و ارزان تر از کالج‌های‌ خصوصی‌ است .

در جدول‌ زیر مقایسه دقیق‌ تری را مشاهده‌ می‌ کنید‌ :

شرایط‌ | کالج‌های‌ دولتی زبان در کشور‌ فرانسه | کالج های خصوصی‌ زبان در کشور فرانسه

سطوح‌ قابل‌ ارائه | A1 الی A1 | C1 الی C2

شهریه | 1 الی 3 هزار یورو (دوره 7 ماهه) | 2 .500 الی 5 .000 یورو (دوره 7 ماهه)

ظرفیت | ظرفیت‌ محدود | معمولاً همیشه‌ ظرفیت‌ خالی وجود دارد‌

خوابگاه‌ | دارد (شامل هزینه‌ است) | دارد‌ (شامل هزینه‌ است)

ویژگی‌‌ها‌ | ظرفیت‌ محدود‌ 2 بار‌ پذیرش‌ در شهریور و دی (سپتامبر -ژانویه) | هزینه‌ بالا امکان‌ درخواست‌ پذیرش در هر ماه

 

شرایط‌ دوره‌ زبان انگلیسی در فرانسه

تحصیل‌ دوره‌ زبان انگلیسی در فرانسه شانس‌ اندکی برای ویزا‌ شدن‌ در سفارت دارد‌ . بنابراین موسسه رهپویان عدالت ، یادگیری‌ زبان فرانسوی را برای دریافت ویزای تحصیلی‌ فرانسه توصیه می‌کند‌ .

 

شرایط دریافت پذیرش‌ دوره‌ زبان فرانسه

 

شرایط کالج های زبان در فرانسه

 

شرایط‌ ثبت‌نام‌ دوره‌ زبان فرانسه در مراکز‌ دولتی برای سنین مختلف ، متفاوت می باشد .

علیرغم اینکه شما ممکن‌ است بتوانید با سنین‌ بالاتر هم پذیرش‌ بگیرید ، ولی تجربه نشان‌ می‌دهد که دریافت ویزای دوره زبان فرانسه ، تا سنین گفته شده‌ در جدول‌ زیر میسر‌ است .

 

متقاضیان 18 الی 22 سال | متقاضیان 23 الی 28 سال | متقاضیان 29 – 40 سال (1)

حداقل دیپلم‌ نظام‌ جدید‌ یا پیش دانشگاهی‌ | حداقل‌ کارشناسی | حداقل کارشناسی

گواهی‌ تمکن مالی معادل‌ حداقل 7000 یورو | گواهی‌ تمکن مالی معادل‌ حداقل‌ 7000 یورو | گواهی تمکن مالی معادل حداقل 7000 یورو

آشنایی با زبان فرانسه مورد نیاز‌ است‌ | آشنایی با زبان فرانسه مورد نیاز‌ است | آشنایی با زبان فرانسه مورد نیاز است‌

 

چنانچه که سن شما بیشتر مقادیر ذکر‌ شده‌ می باشد ، داشتن رزومه کاری‌ می تواند شانس گرفتن ویزا‌ را بالاتر ببرد .

ثبت‌نام‌ دوره کالج های زبان در فرانسه برای متقاضیانی که دارای دیپلم‌ فنی حرفه‌ای هستند ، با ارائه‌ مدرک کاردانی‌ ممکن است .

گواهی‌ تمکن‌ مالی می‌تواند به ریال و در یکی از بانک‌های ایران باشد‌ . نرخ‌ آن بر اساس مبلغ آزاد یورو محاسبه‌ می‌شود . متقاضیان ویزا‌های‌ دانشجویی فرانسه احتیاجی به گردش‌ مالی ندارند .

برای کالج های زبان در فرانسه ، نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسوی در سطح A2 می باشد . (برای اشخاص مبتدی ، کلاس‌های آمادگی‌ زبان برای سفارت پیشنهاد می‌شود) .

کالج های زبان در فرانسه؛ تحصیل در فرانسه بدون‌ مدرک‌ زبان در مقاطع‌ دانشگاهی‌ ممکن نیست‌ . در واقع‌ نمی‌توانید برای تحصیل در فرانسه ، بدون مدرک‌ زبان و به صورت‌ مستقیم‌ اقدام‌ بکنید . پس پیشنهاد می‌شود‌ ابتدا برای دوره‌ زبان به فرانسه بروید و پس‌ از آن در آن کشور‌ پذیرش دانشگاهی‌ دریافت کنید .

چنانچه شرایط بالا را ندارید و به دنبال‌ روشی جایگزین‌ با شانس موفقیت‌ بالای 90% هستید ، می توانید از روش‌ تحصیل‌ زبان آلمانی یا انگلیسی در مجارستان هم اقدام نمائید . این فرآیند با گارانتی بالایی‌ توسط‌ موسسه‌ رهپویان عدالت انجام‌ می پذیرد و تمامی مزایا تحصیل دوره زبان فرانسوی را دارد‌ .

 

 

مدت زمان فرآیند دریافت ویزا تحصیل‌ در فرانسه با دوره زبان

معمولاً این فرآیند از ابتدا آن (اخذ پذیرش) تا انتهای آن (دریافت ویزا) بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد .

 

شهریه دوره‌ زبان در مراکز مختلف فرانسه

کالج های زبان در فرانسه؛ هزینه یادگیری زبان فرانسه در مراکز‌ دولتی ، حدوداً ترمی 1000 تا 2000 یورو است‌ . دانشجویان می‌توانند شهریه‌ خود را به صورت اقساطی هم پرداخت کنند، منتها این امکان در شهر‌های‌ بزرگتر مقدور نیست‌ . مثلاً کالج های زبان در فرانسه در استراسبورگ ، هزینه‌ را به صورت‌ ترمی و یکجا‌ از دانشجویان دریافت می‌کند .

در نظر داشته باشید به دلیل داشتن 20 ساعت حق کار پاره‌ وقت در هفته با ویزای دانشجویی فرانسه ، نه تنها قادر خواهید بود هزینه‌های‌ خود‌ را پوشش دهید بلکه‌ قادر‌ به پس‌انداز‌ هم می باشید .

 

 

شرایط بیمه دانشجویی فرانسه

کالج های زبان در فرانسه؛ شما با تحصیل‌ در کالج های زبان در فرانسه ، ویزای دانشجویی فرانسه را دریافت می‌کنید . به همین علت شامل‌ خدمات بیمه دانشجویی فرانسه می‌شوید . بیمه دانشجویی در فرانسه ، تمامی هزینه‌های درمانی دانشجویان را پوشش می‌دهد . این بیمه برای اشخاص بالای ۲۸ سال رایگان‌ است و برای افراد کمتر از ۲۷ سال ، سالانه‌ ۲۶۰ یورو است .

 

مزایای تحصیل‌ دوره‌ زبان فرانسوی

 

مزایا کالج های زبان در فرانسه

 

کالج های زبان در فرانسه؛ تحصیل دوره زبان فرانسه ، در شرایط‌ کنونی راه‌ ورودی‌ مناسبی به اروپا و کانادا است .

متقاضیان یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا می‌توانند به شرط دریافت‌ مدرک‌ B2 از مراکز‌ دولتی فرانسه ، از طریق‌ برنامه‌‌های‌ تحصیلی ، کاری و PEQ برای مهاجرت از فرانسه به کانادا اقدام‌ نمایند.

بعد از پایان دوره‌ زبان ، امکان ادامه‌ تحصیل‌ و کار در اروپا و مهاجرت به کانادا برای دانشجویان فراهم‌ است .

هزینه یادگیری زبان فرانسه در مراکز‌ دولتی مناسب‌ است و پرداخت آن می‌تواند به صورت‌ اقساطی هم باشد . پرداخت شهریه کالج های زبان در فرانسه در استراسبورگ ، لیون و چند شهر‌ دیگر به صورت ترمی است.

هزینه‌‌های‌ زندگی در فرانسه برای یک دانشجوی مجرد ، ماهانه بین‌ ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو است.

متقاضی به دلیل دریافت ویزای دانشجویی فرانسه ، امکان ۲۰ ساعت کار‌ در هفته و کسب درآمد‌ ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو را دارد . همچنین ۴۰٪ هزینه مسکن‌ دانشجو توسط‌ دولت قابلیت‌ پرداخت دارد‌ .

دوره‌‌های‌ آموزش زبان فرانسه در کالج های زبان در فرانسه معمولاً یک ساله و دو ساله هستند .

 

 

محدودیت‌‌های‌ تحصیل در کالج های زبان در فرانسه

• ظرفیت‌ محدود‌ مراکز‌ دولتی
• هزینه یادگیری زبان فرانسه در مراکز خصوصی‌ نسبتاً زیاد است .

 

 

چنانچه در مورد کالج های زبان در فرانسه و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات کالج های زبان در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

5/5 - (39 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823