مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

ویزای فرانسه


انواع ویزای فرانسه

در این بخش می‌خواهیم به بررسی ویزای فرانسه و شرایط اخذ انواع ویزاهای این کشور بپردازیم. اخذ ویزای کشور فرانسه به تابعیت کنونی شما بستگی دارد. زیرا که شهروندان اتحادیه اروپا، EEA یا سوئیس نیازی به درخواست این ویزا و یا اجازه اقامت ندارند.

به طور کلی دلایلی که سبب مهاجرت به فرانسه و دریافت ویزای این کشور می‌شوند، عبارتند از ترانزیت و حمل و نقل فرودگاهی، مسافرت توریستی، دیدار با خانواده و دوستان، تجارت، دیدار رسمی یا کاری، دلایل پزشکی، اهداف تحصیلی، فرهنگی، ورزشی و … . به همین علت کشور فرانسه دارای انواع مختلفی از ویزا برای متقاضیانِ ورود به این کشور با اهداف مختلف تجاری می‌باشد.

این ویزاها شامل:

۲ ویزای نوع A : این ویزا برای حمل و نقل هوایی در منطقه شنگن صادر می‌شود.

۳ ویزای نوع B : این ویزای ۵ روزه، اجازه‌ی حمل و نقل از طریق منطقه بین المللی فرودگاه فرانسه، بدون ورود به منطقه شنگن و تنها برای ترانزیت را به شما می‌دهد.

۴ ویزای نوع C : این ویزای کوتاه مدت به شما اجازه می‌دهد، بسته به اعتبار آن، بتوانید مدت زمان مشخصی را در منطقه شنگن اقامت داشته باشید. این ویزا برای یک، دو و یا چند بار ورود صادر می‌شود. با داشتن این ویزا، شما اجازه کار، تحصیل و سرمایه گذاری در فرانسه را ندارید.

۵ ویزای نوع D : نمونه‌هایی از این نوع ویزا برای تحصیل، کار، درمان، اقامت دائم و … صادر می‌شود. با داشتن این ویزا شما می‌توانید برای مدت معینی در کشورهای حوضه‌ی شنگن سفر و یا اقامت داشته باشید.

 

انواع ویزاهای فرانسه

ویزاهای نوع A،B و C ، ویزاهای موقت و کوتاه مدت هستند. این ویزاها به دلایل توریستی یا ترانزیت و همچنین برای مدت محدودی صادر می‌شوند. اما ویزای نوع D به علت نیاز متقاضی به اقامت طولانی مدت برای انجام اهداف مهاجرتی خود، به صورت بلند مدت عمل می‌کند. از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا و مهاجرت به فرانسه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. تکمیل فرم درخواست ویزا به صورت الکترونیکی.

۲. دو قطعه عکس پاسپورتی.

۳. گذرنامه‌ی معتبر و کپی ویزاهای قبلی.

۴. کپی از رزرو بلیط برگشت.

۵. بیمه مورد قبول فرانسه با حداقل پوشش ۳۰,۰۰۰ یورو در فرانسه و کل منطقه‌ی شنگن.

۶. نامه‌ای با بیان هدف مهاجرت به فرانسه و برنامه شما در این سفر.

۷. اثبات محل اقامت در فرانسه.

۸. اثبات وضعیت تاهل، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر(در صورت فوت)، کارت سهمیه و …

۹. اثبات تمکن مالی.

توجه داشته باشید که برای دریافت بسیاری از انواع ویزاهای مذکور و مهاجرت به فرانسه، حداقل ۱۵ روز قبل از تاریخ سفر، پرونده‌ی خود را به سفارت فرانسه ارسال کنید. در رابطه با ویزای بلند مدت، شما می‌بایست حداقل یک ماه قبل از تاریخ سفر، ویزای خود را دریافت نمایید. به همین علت بسته به نوع ویزا، برای ارسال مدارک خود اقدام نمایید.

تاریخ دقیق پروسه‌ی بررسی هر یک از انواع ویزاها در سایت سفارت موجود است و شما می‌توانید با توجه به این زمان‌ها برای کار خود برنامه ریزی کنید. سایت France-Visas ، وب سایت رسمی سفارت فرانسه است. همچنین شما عزیزان می‌توانید با کمک موسسه فرانسه ره پویان عدالت کارهای حقوقی خود را انجام دهید.

با دریافت ویزای تضمینی فرانسه، پلی به سوی ناشناخته‌ها بسازید و با اطمینان خاطر رویاهای خویش را با رنگ و لعابی از جنس واقعیت، محقق سازید.

 

 

 

چنانچه در مورد ویزای فرانسه و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد ویزای فرانسه میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💙🤍

 

 

 

آیا می‌توان ویزای شینگن را در فرانسه تمدید کرد؟

بله می‌توانید ویزای شینگن فرانسه خود را تمدید کنید اما فقط در مورد های استثنایی که دلایل خاص بعد از ورود به فرانسه به وجود می‌آیند.

چرا مهاجرت به کشور فرانسه از محبوبیت زیادی برخوردار است؟

شرایط مناسب تحصیل رایگان در فرانسه، حضور دانشگاه های برتر فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در کمترین زمان، این کشور را به مقصد محبوبی برای متقاضیان تبدیل کرده است. 

آیا کشور فرانسه ویزای جستجوی کار دارد؟

خیر، کشور فرانسه ویزای جستجوی کار ندارد.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823