مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (4 امتیاز)

پاسپورت تلنت فرانسه (ویزای استعداد فرانسه)


 

 

جایی برای شنیدنِ مقالات بارها پیش اومده که دلمون می‌خواد بشینیم یه گوشه‌ی دنج و ساکت و بدون دغدغه به صوت مقاله ای که دوست داریم ، گوش بدیم، اما یا وقتشو نداریم یا اون مقاله نسخه صوتی نداره .اگر روزمرگی شما را از مطالعه دور کرده ،
من سعی کردم با تهیه این پادکست یه کمی به این خواسته پاسخ بدم و اندکی جای خالی مطالعه رو برای شما پر کنم.

 

نسخه صوتی مقاله🎙🎶

 

 

پاسپورت تلنت فرانسه

درمورد پاسپورت‌ تلنت فرانسه

   پاسپورت‌ تلنت فرانسه “pasteport talent” به منظور کمک به افراد خارجی‌ و مشاغل آزاد‌ فرانسه ایجادشده است‌ . اگر قصد کار‌ و دریافت اقامت بیشتر‌ از‌۳ ماه در فرانسه را دارید ، می‌توانید‌ از روش پاسپورت تلنت اقدام‌ نمائید . “پاسپورت تلنت” ویزای بلندمدت یا اجازه‌ اقامت‌ است‌ که تا ۴ سال قابل تمدید‌ می باشد .

   این ویزا‌ به شما (و خانواده شما) اجازه کار‌ و زندگی در فرانسه را خواهد داد . برای‌ درخواست‌ پاسپورت تلنت فرانسه ، حتماً باید خارج‌ از اتحادیه اروپا باشید . مردم‌ اتحادیه‌ اروپا یا الجزایر نمی‌توانند و یا بهتر‌ است‌ بگوییم که نیازی به این پاسپورت ندارند .

 

با داشتن پاسپورت‌ تلنت فرانسه ، همسر‌ شما نیز‌ اجازه کار در فرانسه را خواهد داشت .

 

افراد‌ واجد شرایط برای دریافت پاسپورت‌ تلنت فرانسه

 

   پاسپورت تلنت فرانسه به افرادی تعلق‌ خواهد گرفت که با مهارت‌ها و استعداد‌های‌ خود در توسعه‌ اقتصاد‌ فرانسه و همچنین‌ فرهنگ ، علم‌ و ورزش این کشور به‌ صورت مستقیم‌ یا غیرمستقیم سهم‌ بسزایی داشته باشند . بسته‌ به حرفه شما و فعالیتی که قصد دارید در فرانسه انجام دهید ، ممکن است‌ در یکی از دسته‌‌ها برای اخذ پاسپورت‌ تلنت فرانسه قرار بگیرید .

 

پاسپورت تلنت فرانسه

   لیست افراد‌ واجد‌ شرایط‌ اخذ‌ پاسپورت‌ تلنت فرانسه به شرح‌ زیر می باشد :

 

کارمند یک شرکت‌ با ابتکار :

   پاسپورت‌ تلنت فرانسه از شیوه های متنوعی قابل اخذ می باشد . چنانچه در یک شرکت‌ مبتکر‌ کار کنید ، امکان‌ اخذ پاسپورت‌ تلنت را خواهید داشت . در این روش لازم است‌ که قرارداد‌ کار‌ شما برای‌ یک دوره بیش‌ از سه‌ماهه باشد‌ و شغل‌ شما باید‌ به طور مستقیم با پروژه تحقیق‌ و توسعه شرکت‌ مرتبط باشد‌ . حقوق‌ شما دست‌کم باید‌ دو برابر‌ حداقل دستمزد‌ قانونی در فرانسه برای یک کارگر تمام‌وقت باشد (یعنی ناخالص دستمزد حداقل‌ ۳۶,۵۰۶ یورو در سال یا بیشتر) .

 

یک کارمند با صلاحیت‌ بالا‌ :

   فرد‌ کارمند با صلاحیت بالا‌ برای اخذ‌ پاسپورت تلنت فرانسه باید‌ دارای مدرکی باشد که نشان‌ دهد‌ حداقل سه سال تحصیلات عالی‌ ، حداقل‌ پنج سال تجربه‌ حرفه‌ای‌ مرتبط ، یک سال قرارداد کار و دستمزد‌ ناخالص دست کم ۵۳,۸۳۶ یورو در سال دارد .

 

یک کارمند واجد شرایط‌ در حال‌ اجرای مأموریت :

   یک کارمند‌ واجد‌ شرایط در حال‌ انجام‌ مأموریت برای اخذ پاسپورت‌ تلنت فرانسه باید‌ دست‌کم به مدت‌ سه ماه در شرکت‌ موردنظر‌ مشغول‌ به کار باشد و دستمزد ناخالص‌ حداقل‌ ۳۲,۹۰۰ یورو در سال داشته باشد .

 

بیشتر بخوانید : 🔵🟡 شرایط فوق العاده کار در اروپا در سال 2023 🟡🔵

 

یک کارمند‌ واجد شرایط‌ با تحصیلات عالی‌ در فرانسه :

   فرد‌ واجد‌ شرایط دریافت پاسپورت‌ تلنت از این روش باید در فرانسه مدرک‌ کارشناسی حرفه‌ای‌ یا کارشناسی ارشد‌ تخصصی یا کارشناسی ارشد‌ علوم یا معادل‌ آن را گرفته باشد‌ . همچنین‌ لازم‌ است‌ که فرد یک قرارداد کاری بیش‌از‌ سه ماه با حقوق ناخالص ۳۶,۵۰۹ یورو یا بیشتر‌ در سال داشته باشد‌ . در این رابطه پیشنهاد می‌شود‌ مقاله‌ کارشناسی ارشد‌ در فرانسه را مطالعه نمائید .

 

استخدام در یک سازمان‌ تحقیقاتی‌ دولتی ، خصوصی یا آموزش عالی :

   فرد در حال‌ گذراندن‌ یک مأموریت آموزشی یا پژوهشی آموزش‌ عالی‌ (دانشگاه) در چارچوب یک قرارداد‌ می باشد که مدت آن نمی‌تواند از چهار سال تجاوز‌ کند . فرد‌ حتماً باید مدرک‌ حداقل‌ معادل‌ مدرک کارشناسی ارشد‌ داشته باشید .

 

فردی‌ که درحال مشارکت در یک پروژه اقتصادی مبتکرانه می باشد :

   فرد‌ بایستی یک پروژه‌ تجاری در فرانسه داشته باشد‌ . در برخی موارد ، خرید‌ سهام (به این معنی که کنترل‌ یک کسب‌وکار را در دست بگیرد) بسته‌ به ماهیت و ویژگی‌های پروژه‌ ممکن‌ است‌ به‌عنوان یک پروژه‌ ایجاد کسب‌وکار درنظر گرفته شود‌ . این شرکت‌ می‌تواند تجاری ، صنایع‌دستی یا صنعتی باشد‌ .

   فرد‌ باید‌ دست‌کم ۳۰۰۰۰ یورو در پروژه‌ سرمایه‌گذاری نماید و باید مدرک‌ حداقل معادل‌ مدرک کارشناسی ارشد‌ را در دست داشته باشد یا بتواند حداقل‌ پنج سال تجربه‌ حرفه‌ای را در سطح‌ قابل‌مقایسه اثبات‌ نماید .

   شخصی که درحال مشارکت در یک پروژه‌ اقتصادی مبتکرانه‌ می باشد که توسط‌ نهادهای عمومی‌ شناخته‌ شده است‌ :
متقاضی‌ باید یک پروژه اقتصادی نوآورانه که توسط‌ یک آژانس‌ دولتی در فرانسه به رسمیت شناخته‌شده است را ارائه‌ نماید . فرد‌ حتماً باید اسنادی را که ماهیت و یا مدت‌زمان شروع پروژه‌ را اثبات‌ می‌کند‌ و نیز سندی را که ثابت می‌کند توسط‌ یک نهاد عمومی شناخته‌شده است‌ را ارائه نماید.

   همچنین فرد حتماً باید توجیه کند که حداقل‌ دستمزد فرانسه را بدست‌ می آورد (در فرانسه SMIC نامیده خواهد شد و معادل ۱۵۰۰ یورو ناخالص‌ در ماه می باشد) .

 

تحصیل در فرانسه ویزای فرانسه مهاجرت به فرانسه تمکن مالی فرانسه

 

کسی‌ در حال سرمایه‌گذاری مستقیم‌ اقتصادی‌ در فرانسه می باشد:

   متقاضی باید در یک شرکت فرانسوی سرمایه‌گذاری نماید که شخصاً باید شرکت را اداره‌ نماید یا حداقل‌ ۳۰ درصد سهم‌ سرمایه را در اختیار‌ داشته باشد‌ . همچنین فرد باید‌ حداقل‌ تا ۳۰۰,۰۰۰ یورو سرمایه داشته باشد‌ . فرد حتماً باید تمام‌ توجیهات و همچنین یک نامه تعهد‌ برای‌ ایجاد‌ مشاغل‌ و یک طرح‌ تجاری را در دست داشته باشد‌ . همچنین‌ بایستی اثبات کند که حداقل‌ دستمزد فرانسه را دریافت می‌کند (در فرانسه SMIC نامیده می‌شود‌ و معادل‌ ۱۵۰۰ یورو ناخالص در ماه می باشد) .

 

کسی که در مقام‌ یک افسر در یک شرکت فرانسوی مشغول‌ به کار‌ می شوند:

   فرد باید دارای حکمی باشد‌ تا بتواند به‌عنوان نماینده قانونی در یک شرکت‌ فرانسوی کار نماید . همچنین دست کم سه ماه در آنجا به‌عنوان کارمند یا نماینده شرکت ، کار‌ کرده باشد . فرد باید حقوق ناخالص‌ سالیانه معادل‌ یا بالاتر‌ از‌ ۵۴۷۶۳٫۸ یورو را کسب نماید.

 

افراد‌ هنرمند‌ ، نویسنده‌ یا مجری :

   اگر خواننده ، مجری‌ یا نویسنده و صاحب‌ اثر هنری می باشید ، یا دارای شغل آزاد‌ با حداقل ناخالص ما‌هانه‌ ۱۰۶۴٫۸۵ یورو می باشید ، شامل‌ پاسپورت تلنت فرانسه خواهید بود.

 

افراد شناخته‌ شده‌ در سطح ملی‌ و یا بین‌المللی در زمینه فعالیت‌ خود‌ :

   چنانچه قصد‌ دارید در فرانسه درزمینه‌های علمی ، ادبی ، هنری ، دانشگاهی‌ ، آموزشی‌ یا ورزشی فعالیتی انجام دهید شامل‌ ویزای استعداد خواهید بود. مدت‌ اقامت‌ شما در فرانسه باید بیشتر از سه ماه باشد . شما باید ثابت‌ نمائید که منابع معیشتی کافی‌ دارید ( یعنی حداقل حقوقی معادل‌ حداقل دستمزد قانونی در فرانسه برای یک کارگر‌ تمام‌وقت ) .

    همچنین‌ باید بتوانید اسنادی را ارائه نمائید که شهرت‌ و حرفه‌ شما را شرح دهد . ارائه توضیحات‌ راجع به ماهیت‌ ، هدف‌ و مدت‌ پروژه شما در کشور فرانسه؛ منابع مالی یا منابع‌ از هر نوع‌ که در طول اقامت‌ خویش به آن‌ها دسترسی خواهید داشت ، لازم‌ می باشد .

پاسپورت تلنت فرانسه

نتیجه‌گیری‌

   ویزای استعداد‌ فرانسه یا همان پاسپورت‌ تلنت فرانسه ، ویزای اقامت طولانی‌مدت کشور فرانسه می باشد که به صورت ویژه‌ برای خارجیانی که مایل به ورود‌ و ماندن‌ در فرانسه تا یک سال می باشند ، صادر خواهد شد . این ویزا‌ برای‌ فعالیت‌های اقتصادی‌ ، بخصوص در بازار‌ تجاری به‌عنوان استعداد‌های‌ جهانی ، ایجادشده است‌ .

   بعد از دریافت این ویزا‌ ، دارنده‌ آن واجد‌ شرایط‌ است تا چهار سال در فرانسه اقامت نماید . پاسپورت‌ تلنت به افرادی تعلق‌ خواهد گرفت که با مهارت‌ها و استعداد‌های‌ خویش در توسعه اقتصاد‌ کشور‌ فرانسه و همچنین فرهنگ‌ ، علم‌ و ورزش‌ به‌ صورت مستقیم یا غیرمستقیم ، سهم‌ قابل‌توجه یا پایداری‌ خواهند داشت .

 

جهت دریافت مشاوره‌ درباره انواع‌ ویزای فرانسه ، شیوه های مختلف‌ مهاجرت به فرانسه با کارشناس‌های مهاجرت موسسه‌ رهپویان عدالت پرگاس در ارتباط‌ باشید .

 

🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

 

   آیا شما نکات دیگری در مورد پاسپورت تلنت فرانسه(ویزای استعداد فرانسه) میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

آیا با دریافت پاسپورت تلنت فرانسه میشه خانوادمون رو هم با خودمون همراه کنیم؟

بله شما میتوانید خانواده را با خود همراه نمائید.

آیا با پاسپورت تلنت امکان دریافت اقامت فرانسه وجود دارد؟

بعد از اخذ این ویزا، دارنده آن واجد شرایط می باشد تا در فرانسه برای دریافت کارت مشابه مجوز اقامت که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا چهار سال در فرانسه بمانند، درخواست نماید.

پاسپورت تلنت فرانسه چه چیزی است؟

ویزای استعداد فرانسه یا همان پاسپورت تلنت فرانسه، ویزای اقامت طولانی‌مدت کشور فرانسه می باشد که به‌طور ویژه برای خارجیانی است که علاقه مند به ورود و ماندن در فرانسه تا یک سال می باشند.

5/5 - (4 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823