مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (10 امتیاز)

پاسپورت فرانسه


 

 

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 
 
 

اخذ‌ پاسپورت فرانسه از شیوه تحصیل‌ 

پاسپورت فرانسه

 
   تحصیل‌ یکی از مطمئن‌ ترین و پرطرفدارترین شیوه های مهاجرت می باشد . با توجه‌ به کیفیت نظام‌ آموزشی‌ فرانسه ، خیلی از افراد ، این کشور‌ را برای ادامه تحصیل‌ و مقصد‌ مهاجرتی خویش انتخاب‌ می کنند . کشور‌ فرانسه نیز مانند اتریش از نظام‌ آموزشی رایگان برخوردار‌ می باشد و تحصیل‌ در این کشور به زبان فرانسوی حتی برای دانشجویان بین المللی ، بدون‌ نیاز به پرداخت شهریه‌ می باشد . تحصیل در فرانسه در مدارس‌ و مقاطع‌ گوناگون دانشگاهی‌ این کشور امکان‌ پذیر می باشد .
   از رشته های پرتقاضا برای تحصیل‌ در فرانسه ، رشته پزشکی می باشد ؛ زیرا تحصیل‌ پزشکی‌ فرانسه نیازمند آزمون ورودی‌ نمی باشد  . ولی حتماً باید به این نکته‌ دقت نمود که در انتهای سال نخست تحصیل‌ پزشکی‌ ، آزمونی در بین داوطلبان برگزار خواهد شد که تنها پذیرفته شدگان می توانند به ادامه‌ تحصیل در این رشته‌ و دیگر رشته‌های‌ علوم‌ پزشکی‌ بپردازند .
 
 
 
بیشتر بخوانید : تحصیل ٪۱۰۰ رایگان در دانشگاه پچ مجارستان😍👌
 
 
 
   تحصیل‌ در فرانسه به صورت مستقیم منجر به اخذ‌ اقامت و تابعیت‌ نخواهد شد ؛ اما‌ تا 6 ماه بعد از فارغ‌ التحصیلی می توان‌ به جستجوی کار مرتبط با تخصص در کشور‌ فرانسه و اتحادیه‌ اروپا پرداخت و در صورت‌ یافتن‌ کار و پیشنهاد شغلی مناسب ، اقامت‌ کاری فرانسه را دریافت‌ نمائید . سپس با گذشت‌ 5 سال از کار و زندگی در فرانسه ، اقامت‌ خویش را به اقامت‌ دائم تبدیل کرده و در سال های بعد‌ برای دریافت‌ پاسپورت فرانسه درخواست نمائید .
 
 

اخذ‌ پاسپورت‌ فرانسه از شیوه کار

پاسپورت فرانسه

 
   افراد‌ متخصص و فعال در مشاغل‌ مورد‌ نیاز‌ فرانسه می توانند برای کار‌ در فرانسه اقدام‌ نمایند . البته این امر‌ ، مستلزم‌ دریافت‌ دعوتنامه کاری از کشور فرانسه می باشد . ارسال دعوتنامه کاری‌ از سمت کارفرما‌ همچنین شرایط ویژه ای دارد . کارفرما‌ باید نخست موقعیت‌ شغلی مورد نظر را در سطح‌ فرانسه و سپس در اتحادیه‌ اروپا آگهی‌ نمایند و در صورت نبود گزینه مناسب ، دعوتنامه را برای متقاضی خارج‌ از اتحادیه‌ اروپا ارسال کنند .
   با توجه به نرخ‌ بیکاری در کشور‌ فرانسه و شرایط ارسال‌ دعوتنامه کاری به خارج‌ از اتحادیه‌ اروپا ، شانس‌ دریافت‌ پیشنهاد کاری‌ در فرانسه در مقایسه با بعضی کشور‌های‌ اروپایی نظیر اتریش و آلمان پایین‌ می باشد . اما در صورت دریافت اقامت کاری فرانسه و کار‌ در این کشور ، با پرداخت بیمه و مالیات‌ به مدت 5 سال می توان اقامت دائم و پس‌ازآن پاسپورت و تابعیت فرانسه را در یک الی دو سال آینده دریافت‌ نمود .
 

اخذ پاسپورت فرانسه از شیوه سرمایه گذاری

پاسپورت فرانسه

 
  خیلی از افراد‌ به ویژه در سال های اخیر ، تمایل‌ به سرمایه گذاری در خارج از کشور دارند و کشور‌ فرانسه را برای این منظور‌ انتخاب‌ می کنند . تنوع‌ شیوه های سرمایه گذاری در فرانسه و مزایای‌ آن از جمله اعطای اقامت و پاسپورت‌ از طریق‌ آن ، استقبال از این شیوه مهاجرتی را افزایش داده است . بعد از بررسی نرخ مصادره‌ اموال‌ و دیگر استانداردها و شاخص های اقتصادی‌ و اطمینان‌ از امنیت‌ سرمایه‌ گذاری در فرانسه می توان‌ به بررسی‌ انواع‌ شیوه های سرمایه‌ گذای در فرانسه و آثار‌ هر کدام پرداخت .
   شیوه هایی نظیر ثبت شرکت‌ و ایجاد‌ کسب و کار جدید در فرانسه و خودحمایتی فرانسه ، منجر‌ به دریافت اقامت و پاسپورت‌ فرانسه بعد از 5 سال خواهد شد . کارآفرینی در فرانسه نیازمند ارائه بیزنس پلن قوی و داشتن شرایط‌ ویژه می باشد ؛ اما خودحمایتی فرانسه فقط با نمایش تمکن‌ مالی ، بدون‌ نیاز‌ به انتقال‌ سرمایه‌ و بدون‌ شرط حضور می تواند دریافت اقامت‌ و پس‌ازآن تابعیت‌ فرانسه را به دنبال داشته باشد‌ .
 

اخذ پاسپورت فرانسوی از شیوه خودحمایتی

پاسپورت فرانسه

 
   خودحمایتی فرانسه زیرمجموعه شیوه سرمایه داری می باشد که از طریق‌ آن می توان‌ برای مهاجرت به فرانسه اقدام نمود . همان‌طور‌ که قبلاً‌ اشاره‌ شد در این شیوه ، نیاز‌ به ارائه‌ مدرک‌ خاصی نظیر مدرک‌ زبان و مدرک تحصیلی‌ نمی باشد  و فقط با نمایش تمکن مالی و پرینت حسابی بانکی‌ ، بدون نیاز‌ به انتقال‌ سرمایه و شرط‌ حضور‌ می توان‌ اقامت‌ فرانسه را برای خود‌ و همراهان (شامل همسر‌ و فرزندان زیر‌ 18 سال) اخذ نمود و بعد از 5 سال آن را به اقامت‌ دائم و پاسپورت فرانسه تبدیل نمود . خلاصه ای از مهم ترین نکات این شیوه مهاجرتی در جدول‌ پایین نمایش‌ داده شده‌ است‌ .
 
  شرط سن سرمایه مورد نیاز شرط حضور مجوز کار
شرایط خودحمایتی فرانسه ندارد 40 هزار یورو برای فرد اصلی

 

20 هزار یورو برای همسر

10 هزار یورو برای هر فرزند

ندارد اجازه خرید ملک و مستغلات دارد.
 
 
 
خودحمایتی آسان ترین شیوه مهاجرت می باشد و بستر‌ قانونی آن در کشور‌های‌ معدودی مانند فرانسه ، اتریش ، سوئیس و پرتغال فراهم‌ شده است‌. از مزیت‌های‌ طرح تمکن مالی فرانسه ، عدم نیاز‌ به حضور‌ در این کشور‌ است .
 

اخذ‌ پاسپورت‌ فرانسه از شیوه ازدواج‌ 

پاسپورت فرانسه

 
   ازدواج‌ با شهروند فرانسوی و یا فردی که مقیم‌ این کشور‌ می باشد ، اخذ اقامت و تابعیت‌ فرانسه را برای متقاضی‌ همراه خواهد داشت . اما آنچه که در این شیوه مهاجرتی حائز‌ اهمیت می باشد ، اثبات وجود احساس‌ و واقعی بودن‌ رابطه‌ میان زوجین می باشد . ازدواج‌ در فرانسه را می توان‌ به ازدواج‌ همجنسگرایان ، ازدواج‌ سفید‌ یا ازدواج‌ رسمی مرد‌ و زدن اطلاق‌ نمود .
   در این رابطه‌ ، شهروند فرانسوی حتماً باید ثابت‌ کند‌ که توانایی‌ پرداخت هزینه‌های‌ زندگی مشترک در این کشور‌ را خواهد داشت . در صورت تأیید صحت‌ رابطه و ادامه‌ زندگی مشترک به مدت‌ 4 سال می توان برای دریافت اقامت‌ و پاسپورت فرانسه اقدام نمود .
 

اخذ پاسپورت فرانسه از شیوه پناهندگی

پاسپورت فرانسه

 
   شیوه پناهندگی که به عنوان روش غیرقانونی‌ مهاجرت به فرانسه شناخته‌ می‌شود‌ ، مناسب‌ برای افرادی می باشد که طبق‌ تعریف‌ بیانیه‌ کنوانسیون ژنو از پناهنده ، واجد‌ شرایط‌ محسوب‌ می شوند . بر این اساس‌ افرادی که به علت های نژادی ، مذهبی و اعتقادی و یا سیاسی‌ در کشور‌ خود امنیت‌ نداشته و در صورت‌ حضور‌ در کشور خود مورد آزار‌ و اذیت و تهدید قرار می گیرند می توانند از شیوه پناهندگی برای مهاجرت استفاده‌ نمایند.    ولی عمدتاً افراد با توسل‌ به دروغ‌ و به علت‌ عدم اطلاع‌ کافی و درست‌ از دیگر شیوه های مهاجرتی ، این شیوه را برای مهاجرت انتخاب‌ کرده و زندگی خود‌ و خانواده‌ خویش را به خطر‌ می اندازند . خطرات جانی‌ ، مالی ، روحی‌ و شخصیتی زیادی در مسیر‌ مهاجرت به فرانسه از شیوه پناهندگی وجود دارد . به همین دلیل‌ نیز موسسه رهپویان عدالت پرگاس در این زمینه‌ خدماتی ارائه‌ نمی کند و اقدام‌ از دیگر شیوه های مهاجرت را به افراد‌ توصیه‌ می کند‌ .
   ابتدا پرونده مهاجرتی افراد‌ مورد‌ بررسی‌ اداره‌ مهاجرت فرانسه قرار می گیرد و پس از طی پروسه مصاحبه‌ و تعیین‌ هویت ، در صورت تأیید پرونده‌ ، امکان‌پذیر خواهد شد که اقامت موقت 1 ساله و قابل تمدید‌ و یا اقامت‌ 10 ساله به فرد اعطا شود .
 

نتیجه‌گیری‌ 

پاسپورت فرانسه

 
   یکی از کشورهای شناخته‌ شده اروپایی که مورد‌ توجه متقاضیان مهاجرت در  سراسر‌ جهان قرار گرفته است‌ فرانسه می باشد‌ . این کشور‌ با زیبایی‌های‌ تاریخی‌ (معماری) و طبیعی‌ خود و درخشش‌ در صنعت جهانی مد ، جذابیت‌های‌ زیادی را برای زندگی در آن به نمایش‌ گذاشته است‌ . فرانسه از جمله کشورهایی می باشد که بسترهای قانونی‌ مختلفی‌ را برای اخذ‌ اقامت‌ و پاسپورت‌ خود‌ مهیا کرده است .
   متقاضیان مهاجرت و اخذ پاسپورت‌ فرانسه می توانند از 6 شیوه اصلی‌ اخذ تابعیت فرانسه که عبارتند از : کار ، تحصیل ، سرمایه گذاری ، ازدواج‌ ، تولد‌ و پناهندگی برای اخذ پاسپورت فرانسه اقدام‌ نمایند . شرایط‌ اعطای پاسپورت در روش‌های‌ گوناگون متفاوت‌ می باشد . معمولاً پاسپورت‌ فرانسه 10 ساله می باشد ؛ اما با شرایطی می توان آن را در طول 6 -7 سال به دست آورد .
 
 
 
🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت به فرانسه را دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد پاسپورت فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 
 
 

روش های اخذ پاسپورت فرانسه چه می باشد؟

پاسپورت فرانسه را می توان ازراه های گوناگون کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی به دست آورد که انتخاب بهترین روش، بستگی به شرایط فرد خواهد داشت.

 بهترین روش اخذ پاسپورت فرانسه از شیوه سرمایه گذاری چه می باشد؟

طرح خودحمایتی فرانسه، از بهترین شیوه های مهاجرت و زیرمجموعه سرمایه گذاری است که بدون نیاز به انتقال سرمایه و بدون شرط حضور می توان از طریق آن برای دریافت تابعیت و شهروندی فرانسه اقدام نمود.

آیا با تولد در فرانسه می توان پاسپورت این کشور را دریافت نمود؟

خیر؛ با توجه به اصل خون که مبنای سیستم اعطای تابعیت کشور فرانسه می باشد ؛ پاسپورت فرانسه به فرزند متولد شده از والدین فرانسوی تعلق خواهد گرفت.

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823