مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (10 امتیاز)

زندگی در فرانسه


 

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 

 

 

 

شرایط‌ زندگی در فرانسه

زندگی در فرانسه

 
   بخاطر موقعیت‌ جغرافیایی مطلوب ، آب و هوای معتدل ، وجود آب بسیار و خاک مناسب‌ برای‌ کشاورزی‌ ، اقوام‌ بسیاری از گذشته‌ تمایل‌ به زندگی در فرانسه را داشته اند . در نتیجه‌ نژاد‌ غالب مردم‌ فرانسه به طور‌ طبیعی‌ ترکیبی از قومیت های سلتی ، آلمانی و نوردیک می باشد . منتها موج مهاجرت به وجود آمده در قرن 20 و 21 ، جمعیت‌ کشور را تحت‌ تأثیر قرار داد‌ه است و مهاجران بسیاری از شمال آفریقا و دیگر مناطق اروپا به این کشور‌ مهاجرت نموده اند.
 
   فرانسوی‌ها مردمانی شاد‌ و خون‌گرم می باشند . آنها خیلی به مطالعه علاقه‌مند هستند و خیلی سینما می روند‌ و توانسته اند مقام‌ دوم در صنعت‌ سینما را به خود‌ اختصاص دهند . در سرتاسر فرانسه تقریباً 4500 سالن سینما وجود دارد که 375 عدد از این سالن‌‌ها‌ در پاریس قرار دارند .
 
 

 

هر ساله جشنواره‌ سینمایی کن در فرانسه برگزار می شود‌ و شهر کن میزبان بزرگان صنعت‌ سینمای جهان می باشد .

 

 
 
   در نظر داشته باشید که تعصب‌ فرانسوی‌ها نسبت‌ به کشورشان همیشه معروف بوده است . آنها تا جایی که بتوانند به سایر زبان‌ها صحبت نمی‎کنند و تا حد ممکن اجناس خارجی‌ نمی خرند . فرانسوی‌ها مردمانی رک‌گو‌ می باشند و اگر چیزی برخلاف میل‎شان باشد ، احساس‌ واقعی‌ خویش را مخفی‌ نمی‌کنند . آنها همچنین به موضوع آزادی فردی بسیار احترام‌ می گذارند .
 

شرایط‌ اقتصادی برای‌ زندگی در فرانسه

زندگی در فرانسه

 
   اقتصاد‌ فرانسه یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان می باشد که ترکیبی از مشارکت شرکت‌های‌ خصوصی‌ با مداخله دولت می‌باشد‌ . صنعت توریسم سهم بسزایی از اقتصاد این کشور را به خود اختصاص‌ داده است . دیگر بخش های اقتصادی مانند صنعت ، کشاورزی‌ ، انرژی و دفاع‌ ، باعث‌ شده که فرانسه در لیست‌ تولید‌ ناخالص ملی (اعلام شده‌ از طرف بانک جهانی) در رتبه‌ ششم دنیا‌ قرار بگیرد .
 
 

 

سهم قسمت های گوناگون صنعتی در تولید ناخالص‌ داخلی فرانسه به ترتیب؛ خدمات 70 .8% ، صنعت‌ 18 .3% و کشاورزی 1 .9% می باشد . بخش خدمات به شاخه‌های حمل‌ونقل عمومی ، گردشگری ، دفاع‌ ، انرژی و ارتباطات مخابراتی تقسیم بندی می‌شود‌ .

 

 
 
 
   فرانسه یکی از بزرگترین صادر کنندگان انواع‌ سلاح در جهان می باشد و همچنین‌ از لحاظ ذخایر تسلیحات هسته‌ای هم در رتبه‌ سوم دنیا‌ قرار دارد‌ . امروزه دولت سوسیالیست فرانسه ، خیلی از شرکت‌های بزرگ‌ ، بانک‌ها و بیمه‌ها را خصوصی‌ اعلام کرده است؛ اگر چه چندین شرکت بزرگ‌ همچنان در اختیار‌ دولت‌ می باشد و در بعضی از امور بخصوص نیرو ، ترابری همگانی و صنایع دفاعی ، دولت‌ مداخله و نظارت‌ دارد‌ .
 
 

 

امروزه نمره آزادی اقتصاد در فرانسه 62 .5 می باشد که این کشور را در رتبه‌ هفتاد و سوم آزادترین اقتصاد‌ها‌ در جهان قرار می‌دهد . فرانسه از لحاظ برابری‌ قدرت خرید‌ در رتبه هفتم جهان می باشد .

 

 
 

مشاغل پردرآمد و مورد‌ نیاز‌ فرانسه

زندگی در فرانسه

 
   تقریباً سه چهارم مردم فرانسه در کارهای خدماتی فعالیت‌ می کنند . شغل‌های‌ مدیریتی ، به ویژه در شاخه های فروش ، ساخت و ساز‌ و علوم و رشته‌های‌ مهندسی بسیار پرطرفدار‌ می باشند. شانس‌ پیدا کردن‌ کار‌ در زمینه‌ حسابداری و IT و کشاورزی همچنین در فرانسه خیلی بالا می باشد.
 
   همچنین‌ شغل های مربوط‌ به صنعت توریسم و خدمات‌ همانند هتلداری ، آشپزی‌ و رستوران‌ داری ، آموزش‌ زبان انگلیسی ، خدمات داخل‌ خانه ، نگهداری از کودک‌ و سالمند‌ ، پزشکی‌ ، روانپزشکی و تدریس نیز‌ جزء مشاغل پرطرفدار و موردنیاز در کشور‌ فرانسه می باشند .
 

 

 
منتها به طورکلی از پردرآمدرترین مشاغل‌ در کشور‌ فرانسه مربوط‌ به شغل‌های‌ شاخه فناوری اطلاعات ، بانکداری و شغل‌های‌ دولتی و حقوقی هستند . میانگین حقوق‌ ماهانه در این کشور‌ تقریباً 2 .200 یورو می باشد .

 

 
 

معایب‌ و مشکلات زندگی در فرانسه

زندگی در فرانسه

 

دشوار بودن برقراری ارتباط‌ 

 
   در کشور‌ فرانسه ، خیلی از مسائل مانند انجام کار‌های‌ اداری‌ ، ازدواج‌ ، تحصیل ، یافتن‌ موقعیت‌ شغلی مناسب ، گرفتن‌ اقامت‌ دائم و شهروندی فرانسه ، به میزان تسلط شما به زبان فرانسوی وابسته‌ می باشد . همچنین‌ در صورت‌ عدم آشنایی و رعایت‌ آداب‌ و رسوم بخصوصی که مردم‌ فرانسه دارند ، ممکن است‌ برای داشتن یک رابطه‌ خوب با مردم این کشور با مشکل‌ مواجه شوید.
 
 

 

بیشتر بخوانید : ۱۳ نکته برای اخذ پذیرش %۱۰۰ رشته اقتصاد در کانادا💵

 

 

دشواری استخدام برای‌ مهاجران

 
   با توجه‌ به نقش‌ مهم زبان در این کشور ، موقعیت‌های استخدامی برای‌ فرانسوی‌ها بیشتر‌ از‌ خارجی‌ها می باشد و پیدا کردن‌ کار‌ برای‌ یک خارجی‌ می‌تواند قدری دشوار باشد .
 
 
 
 
🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد زندگی در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

  
 
 
 
 

هزینه زندگی در فرانسه چقدر می باشد؟

هزینه زندگی در فرانسه به طور متوسط برای هر شخص حدوداً  900 تا 1.200 یورو در ماه می‌باشد که این مبلغ برای یک خانواده دو نفره بین 1.500 تا 1.700 یورو در ماه خواهد بود.

شرایط کار و زندگی در فرانسه چگونه می باشد ؟

اقتصاد فرانسه یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان می باشد که ترکیبی از مشارکت شرکت های خصوصی با مداخله دولت می باشد. امروزه نمره آزادی اقتصاد در فرانسه 62.5 می باشد که این کشور را در رتبه هفتاد و سوم آزادترین اقتصادها در جهان قرار می‌دهد.

 چه مشاغلی مورد نیاز و پردرآمد در فرانسه هستند؟

حدوداً سه چهارم مردم فرانسه در کارهای خدماتی فعالیت می کنند. شغل های مدیریتی، به خصوص در شاخه های فروش، ساخت و ساز و علوم و رشته های مهندسی خیلی پرطرفدار می باشند . شانس پیدا کردن کار در زمینه حسابداری و IT و کشاورزی نیز در فرانسه خیلی بالا می باشد .

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823