مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

تمکن مالی فرانسه


اقامت تمکن مالی فرانسه

اقامت تمکن مالی روشی است که در آن با اثبات قدرت مالی برای زندگی بلند مدت خود و خانواده‌تان در کشور مقصد، می‌توانید به آن دست یابید. در این روش می‌بایست به کنسولگری فرانسه ثابت کنید که دارای یک منبع درآمد ثابت خارجی هستید و بدون انجام کار در بازارهای جهانی، می‌توانید از پس مخارج زندگی خود برآیید. این روش‌ محبوب مهاجرت به فرانسه، مناسب افرادی است که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند. شما با دریافت اقامت تمکن مالی می‎توانید از بسیاری از امکانات مانند اقامت بلندمدت و دائم، دریافت وام از بانک‌های فرانسه، حق رانندگی و اخذ گواهینامه و همچنین سفر به کشورهای عضو شنگن بهره‌مند شوید.
اقامتی که در پی اخذ این ویزا به شما داده می‌شود، در ابتدا یک ساله است. البته این مدت اعتبار برای فرزندان زیر ۱۸ سال به صورت ۵ ساله صادر می‌شود. شما می‌توانید این اقامت را سال به سال تمدید کنید. پس از ۵ سال تمدید متوالی، می‌توانید برای اخذ اقامت ۱۰ ساله یا اقامت دائم فرانسه اقدام نمایید. البته برای اثبات ادعای تمکن مالی خود، می‌بایست یک حساب سپرده بین‌المللی، با مبلغی که دولت فرانسه تعیین کرده است، افتتاح کنید. همچنین در تمام مدت حضور شما و اعضای خانواده‌تان در فرانسه، نمی‌توانید تراکنش مالی با این حساب انجام دهید.

اثبات تمکن مالی

برای مهاجرت به فرانسه، میزان تمکن مالی مورد نیاز به ازای متقاضی اصلی ۴۰,۰۰۰ یورو، همسر ۲۰,۰۰۰ یورو و هر یک از فرزندان ۱۰,۰۰۰ یورو می‌باشد. شما باید این مبلغ را در حسابی در ایران قرار دهید و بتوانید دارایی خود را به کنسولگری فرانسه ثابت کنید. شرط دیگر دریافت این ویزا، داشتن درآمد غیر شغلی ثابت ماهیانه، حداقل ۱,۳۰۰ یورو برای فرد اصلی، ۱,۴۰۰ یورو برای همسر و ۷۵۰ یورو به ازای هر فرزند است. سپس می‌توانید با اثبات این مدارک برای ادامه‌ی سایر مراحل مهاجرت به فرانسه اقدام نمایید.
مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تمکن مالی عبارتند از:
۱. تکمیل فرم‌های ایالتی.
۲. انگیزه ‌نامه.
۳. ویزای معتبر نوع D ، با اعتبار حداقل یک سال و یک ماه.
۴. مدارک هویتی کل اعضای خانواده.
۵. اجازه اقامت یا کارت اقامت دائم.
۶. رسیدِ پرداختِ هزینه‌های دولتی.
۷. برداشت از حساب بانکی، با تعیین مبلغ مانده حساب.
۸. قرارداد کاری یا گواهی اشتغال و یا تایید وجود کسب ‌وکار شخصی.
۹. اثبات عدم سوء پیشینه.
۱۰. قرارداد ملک مسکونی خود، یا قرارداد اجاره مسکن.
۱۱. اجاره نامه معتبر(در صورت مستاجر بودن).
۱۲. داشتن حداقل یک سند شش دانگ(در صورت مالک بودن).
توجه داشته باشید که با اخذ اقامت تمکن مالی برای مدت کوتاه، نمی‌توانید پاسپورت این کشور را بدست آورید. برای اخذ پاسپورت نیز شما باید ابتدا تابعیت فرانسه را دریافت نمایید. اما همانگونه که در بالا نیز به آن اشاره شد، پس گذشت چند سال می‌توانید این پاسپورت را دریافت کنید. پس از دریافت گذرنامه‌ی فرانسوی، می‌توانید به ۱۸۸ کشور دنیا، بدون داشتن ویزا و از طریق ویزای هنگام ورود یا ویزای الکترونیک، وارد کشور مقصد شوید. زیرا که پاسپورت فرانسه از نظر اعتبار در بین پاسپورت‌های دنیا در رتبه ششم قرار دارد. همانگونه که می‌دانید برای دریافت این پاسپورت، به شناسنامه فرانسوی، اثبات تابعیت و یا عکس و اطلاعات بیومتریک نیاز دارید. اما پس از دریافت تابعیت فرانسه از مزایایی همچون حق رای، انتساب در مشاغل مهم فرانسه، امکان اقامت نامحدود در فرانسه بدون اخراج و دیپورت شدن از این کشور بهره‌مند شوید.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823