مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (22 امتیاز)

اقامت تمکن مالی


 

بدون‌ خروج‌ سرمایه‌، اقامت دائم عالی ترین کشورها را بگیرید ! ویزای تمکن‌ مالی، خود‌ اتکایی یا سرمایه‌داری، به‌عنوان یکی از گزینه‌های مرتبط با مهاجرت، در سال‌های اخیر مورد توجه اشخاص زیادی‌ قرارگرفته است‌. درصورتی‌که فرد‌ سرمایه‌داری هستید‌، قادر خواهید بود تنها با ارائه گواهی‌ تمکن‌ مالی خود (داشتن حداقل‌ ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان) اقامت‌ کشورهای مختلف ازجمله اسپانیا، پرتغال، فرانسه و اتریش را به دست بیاورید.

مهاجرت از طریق تمکن مالی ، یکی از ساده‌ترین روش‌‌ها‌ برای دریافت اقامت‌ دائم می باشد.

 

کشورهایی که ویزای تمکن‌ مالی ارائه‌ می‌دهند

در حال‌ حاضر، کشورهایی همچون مجارستان، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، لهستان، اتریش و یونان در اتحادیه‌ اروپا و کشور‌هایی‌ مثل مکزیک، اکوادور و کلمبیا، شرایط دریافت اقامت‌ از روش ویزای تمکن‌ مالی را برای متقاضیان مهیا‌ نموده‌اند.

خیلی از کشورهای دنیا، این روش‌ اقامتی را با نام ویزای بازنشستگان می‌شناسند. اغلب افرادی که درخواست‌ این نوع‌ اقامت را دارند، خواهان اقامت‌ در کشور‌های‌ اروپایی هستند. شما باید با توجه‌ به شرایط خود‌ ، مناسب‌ترین کشور را انتخاب‌ کنید.

در برخی موارد بعضی کشور‌ها‌، شرایط‌ خاصی برای اعطای این نوع‌ ویزا دارند. کشوری مانند اتریش، به‌ صورت سهمیه‌بندی عمل‌ می‌کند‌ و سالیانه تعداد محدودی را برای دریافت اقامت‌ این کشور از طریق ویزای سرمایه‌داری، تائید می‌نماید. توجه داشته باشید کشور‌ اتریش سالیانه پذیرای حدوداً ۵۰۰ خانواده در تمام دنیا‌ است.

 

اقامت تمکن مالی

شرایط‌ کلی‌ ویزای تمکن‌ مالی

خوداتکایی طبق قوانین هر کشور متفاوت است. اشخاصی که درخواست دریافت اقامت از روش‌ خود‌ حمایتی و یا تمکن مالی را دارند، باید در چند مرحله‌ شرایط خود‌ را اثبات نمایند. ابتدا، با توجه به شرایط‌ کشور مقصد، ضروری است‌ که مبلغی را در حساب‌ شخصی خود در ایران داشته باشید. این مبلغ‌ بسته به قوانین تائید شده‌ از هر کشور‌ مشخص می‌شود و متفاوت‌ است.

برای درخواست‌ مهاجرت به کشور‌های‌ اروپایی از روش برنامه خودحمایتی، ضروری است که متقاضی‌ سرمایه‌ای حداقل‌ به مبلغ‌ ۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان‌ در حساب‌ ایران خود داشته باشد‌. شما باید درآمد‌ خودتان در ایران را به سفارت کشور‌ موردنظر نشان‌ دهید. حداقل‌ درآمدی که باید‌ برای اثبات‌ این نوع‌ روش‌ نشان دهید، مبلغ ۱۵۰۰ یورو در ماه است.

 

مزایا‌ و معایب ویزای تمکن‌ مالی

در این بخش‌ به بررسی‌ مزایا‌ و معایب‌ برنامه‌ خودحمایتی می‌پردازیم. حتما باید در نظر داشته باشیم که با توجه به شرایط‌ ویژه این اقامت مزایا و معایب آن متفاوت‌ تر‌ از‌ سایر روش‌‌های‌ مهاجرتی است.

مزایای ویزای تمکن‌ مالی :

گرفتن اقامت‌ کشور موردنظر‌ بدون پرداخت هزینه‌ به آن کشور‌

امکان همراه داشتن فرزندان کمتر از ۱۸ سال و تحصیل رایگان‌ آن ها در کشور‌ مقصد‌

دریافت اقامت دائم کشور‌ مقصد‌ بعد از مدت ۵ سال

معایب ویزای تمکن‌ مالی :

عدم اجازه کار تا گرفتن اقامت‌ دائم (حداکثر ۵ سال)

 

 

پیشنهادات تمکن مالی

 

 

 

 

 

 

 

چنانچه در مورد اقامت تمکن مالی و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد اقامت تمکن مالی میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💚

5/5 - (22 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/06/22
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823