مشاوره و ارزیابی رایگان!

حقایق جذاب مهاجرت به کشور مجارستان 2022

  🔸 صوت مقاله 🔸 میتونید به جای خوندن مقاله، فایل صوتی اون رو گوش بدید 🧡   کشور مجارستان     با توجه به اقتصاد قوی مجارستان و هزینه‌های‌ پایین زندگی در این کشور، شرایط مهاجرت به کشور مجارستان نسبت‌ به بعضی از کشور‌…


حقایق جذاب مهاجرت به مجارستان

 

🔸 صوت مقاله 🔸

میتونید به جای خوندن مقاله، فایل صوتی اون رو گوش بدید 🧡

 

کشور مجارستان

    با توجه به اقتصاد قوی مجارستان و هزینه‌های‌ پایین زندگی در این کشور، شرایط مهاجرت به کشور مجارستان نسبت‌ به بعضی از کشور‌ ها‌ ساده تر است‌. مجارستان یکی از ارزشمندترین مقصد‌ های‌ گردشگری اروپا به حساب می‌آید.

    متقاضیان برای بازدید یا مهاجرت به این کشور، باید ویزای مجارستان را اخذ کنند. با توجه به هدف شما از سفر‌ به این کشور، انواع مختلف ویزا وجود دارد‌. این که هدف شما از سفر‌ به مجارستان، تحصیل در مجارستان، کار در مجارستان یا اقامت دائم در این کشور است، بر این اساس باید برای ویزای شینگن مجارستان اقدام نمائید.

    مجارستان کشوری در اروپا است که از شمال با اسلواکی، از شمال شرقی با اوکراین، از شرق و جنوب شرق‌ با رومانی، از جنوب غرب‌ با اسلوونی، از غرب با اتریش و از جنوب با صربستان و کرواسی همسایه است.

    جایگاه جغرافیایی مجارستان باعث شده است که بعضی از افرادی که تمایل به کار و یا تحصیل در آلمان یا اتریش دارند، از طریق پذیرش‌ دوره های زبان در کشور مجارستان، اقامت این کشور‌ ها‌ را به دست آورند و در کنار‌ افزایش‌ سطح‌ مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی، به جست و جوی‌ کار‌ یا دریافت پذیرش تحصیلی در آلمان یا اتریش بپردازند .

    مجارستان کشوری است با آب و هوایی‌ معتدل و کم و بیش مرطوب با جمعیت حدود ۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر‌ و جزء‌ کشور‌های‌ متوسط اتحادیه اروپاست. زبان رسمی‌ آن مجاری‌ است و بوداپست پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر‌ این کشور است. شهرهای دبرتسن، سگد و میشکولتس از بزرگترین شهرهای این کشور به حساب می آیند.

    مجارستان از سال ۲۰۰۴ عضو اتحادیه اروپاست و از سال ۲۰۰۷ در حوزه شنگن قراردارد. مجارستان 58 امین‌ قدرت اقتصادی جهان بر اساس‌ تولید‌ ناخالص‌ داخلی به‌شمار می‌رود و جزء کشور‌های‌ پردرآمد با استاندارد‌ بالای زندگی می باشد.

 

مهاجرت به مجارستان

 

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

 

حقایق جذاب مهاجرت به مجارستان

 

    برای مهاجرت به کشور مجارستان از طریق تحصیل و برای گرفتن‌ پذیرش از دانشگاههای این کشور‌، برای بعضی از رشته‌ها‌ باید در آزمون ورودی دانشگاه ها و مراکز‌ تحصیلی این کشور نمره قبولی را کسب بکنید. دانشگاه های مجارستان از نظر رتبه و اعتبار در مجوامع بین المللی از جایگاه خیلی خوبی‌ برخوردار هستند.

شایان ذکر است‌ پزشکان، دندان پزشکان و دامپزشکانی که از دانشگاه های مجارستان فارغ التحصیل می گردند می توانند در کشورهای اتحادیه‌ اروپا بدون نیاز به معادلسازی به درمانگری بپردازند.

    در دانشگاه های کشور‌ مجارستان تحصیل‌ در دورههای لیسانس و فوق لیسانس و دکترا ممکن است. دانشجویان بین‌ المللی که در دانشگاه های مجارستان مشغول به تحصیل هستند از امتیاز کار جین تحصیل‌ با توجه به مقطع تحصیلی برخوردار خواهند شد.

    دوره های زبان انگلیسی و زبان آلمانی و دوره‌ های‌ پیش‌ پزشکی‌ از دوره های محبوب در کشور مجارستان هستند. خیلی از افرادی که تمایل به کار‌ یا تحصیل در کشور‌ های‌ اروپایی دارند می توانند برای بهتر کردن سطح‌ زبان خود در این دوره‌ ها‌ شرکت‌ کنند.

با توجه به این موضوع که مجارستان عضو اتحادیه اروپا و شنگن می‌باشد‌، این افراد در هنگام تحصیل در کشور مجارستان می توانند در سایر‌ کشور‌ های‌ عضو‌ به جست و جوی‌ کار بپردازند یا به دانشگاه های مورد‌ نظر‌ خود مراجعه‌ کنند و برای دریافت پذیرش‌ تحصیلی اقدام کنند.

    هزینه تحصیل‌ در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی (آنهایی که غیر رایگان هستند) خیلی پایین تر است و با توجه به رشته انتخابی، در دوره های مختلف‌ بین ۷,۰۰۰ تا ۱۷,۰۰۰ دلار می باشد‌. زمان‌ کلاس های دانشگاهی این کشور در دو ترم پاييز (از سپتامبر تا ژانويه) و ترم بهار (از فوريه تا ژوئن) است.

 

ویدیو ناگفته های تحصیل در مجارستان

 

مهاجرت کاری‌ به مجارستان

    مجارستان اجازه مهاجرت به این کشور‌ را از روش ویزای کاری‌ برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و قصد دارند که در یک شرکت مجارستانی محلی‌ با قرارداد کار‌ مشغول به کار شوند را فراهم کرده است. بر همین اساس، به منظور دریافت ویزای کاری مجارستان باید از کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشید و بهتر است‌ که زبان مجاری‌ را آموخته باشید.

این نوع ویزا به همراه ویزای ورود ۳۰ روزه موقت نوع D مجارستان به متقاضی‌ اداده می شود.

تعدادی از مشاغل محبوب در مجارستان :

• مدیر امور مالی ، مدیر فروش ، تحلیل گر فنی بیمه ، کارشناس توسعه‌ بازار‌
• کارشناس مدیریت منابع انسانی ، کارشناس ارشد حسابداری
• متخصص IT ، مدیر سئو‌ ، مدیر‌ شبکه ، مدیر پروژه‌ زیرساختهای ICT ، توسعه دهنده نرم افزار ، تحلیل‌ گر امنیت نرم‌افزار‌
و …

 

موسسه رهپویان عدالت پرگاس با مشاورین مجرب و آگاه می‌توانند به صورت رایگان به متقاضیان مهاجرت به مجارستان، مشاوره بدهند.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

مهاجرت به کشور مجارستان از طریق سرمایه‌ گذاری

سرمایه‌ گذاری در مجارستان و دریافت اقامت‌ مجارستان از طریق سرمایه‌ گذاری به شیوه های زیر قابل انجام‌ است:

– سرمایه‌ گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت‌ با داشتن بیزنس پلن

 

حقایق جذاب مهاجرت به مجارستان

 

    مجارستان مجوز‌ اقامت‌ دائمی و موقت برای صاحبان کسب و کاری ارائه می دهد‌ که در شرکت‌ خود به عنوان مدیر‌ نقش کارآمد دارند. برای مهاجرت به کشور مجارستان از راه ثبت شرکت، باید یک شرکت مجارستانی را راه اندازی کنید، یک طرح کسب و کار یا بیزینس پلن آماده کنید و مطمئن‌ شوید که همه الزامات عملیات‌ موفقیت‌ آمیز شرکت‌ را، برآورده‌ می نماید.

بیزینس پلن شما باید به گونه ای باشد‌ که دست‎‎‌کم یک کارمند مجارستانی با حقوقی بین 15 تا 35 هزار یورو را استخدام نمائید. هنگامی که مراحل ثبت شرکت به خوبی به اتمام رسید‌، همسر و فرزندان زیر‌ 18 سال شما می توانند برای پیوست خانواده تقاضا کنند و به اروپا بیایند.

 

– سرمایه گذاری در مجارستان از طریق‌ خرید ملک

 

حقایق جذاب مهاجرت به مجارستان

 

    سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک‌ این‌گونه‌ است‌ که مجوز‌ اقامت شما برحسب سود‌ حاصل از سرمایه‌ گذاری ملک های شما صادر خواهد شد. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که دست‌کم 2 خانه در بوداپست به مبلغ بیش‌ از ۲۰۰ هزار یورو را خریداری‌ کنید‌ و آنها را اجاره دهید.

سرمایه گذاری در مجارستان و دریافت اقامت مجارستان از طریق کارآفرینی و خریداری سهام و … هم ممکن است.

 

– سرمایه گذاری در مجارستان از روش خود حمایتی موسوم به RESIDENCY BOND

    سرمایه گذاری در کشور مجارستان از روش برنامه Residency Bond، یک سرمایه‌ گذاری 250,000 یورویی قابل برگشت‌ بعد‌ از 5 سال است که مجوز اقامت دائم و شهروندی مجارستان را برای همه سرمایه گذاران، همسرانشان و فرزندان زیر‌ 18 سال آنها تضمین می نماید.

نکته‌ مثبت این برنامه‌ سرمایه گذاری مجارستان این است که کم‌قیمت ترین برنامه سرمایه گذاری Residency Bond در مقایسه با سایر کشور‌ها‌ را دارد؛ چرا‌ که برای سرمایه گذاری 250,000 یورویی در اوراق قرضه دولتی، شرکت کنندگان در این سرمایه‌ گذاری باید تنها مبلغ‌ 40,000 یورو را به عنوان کمیسیون‌ پردازش، پرداخت کنند.

به علاوه، تمام اشخاصی که در ماه ژوئن اعمال می شوند، تخفیف ویژه ای برای 2000 یورو دریافت‌ خواهند کرد! لازم به ذکر‌ است که برنامه‌ Bond Residency سرمایه گذاری مجارستان در حال حاضر به وضع تعلیق درآمده است‌.

 

سرمایه گذاری در کشور یونان

 

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

    مهاجرت به کشور مجارستان از روش ازدواج‌ به این گونه است که در صورتی‌ که یک شخص‌ ایرانی با شخص مجارستانی ازدواج‌ کند‌، به شرطی که آن شخص مجارستانی متعهد گردد که هزینه های زندگی اقامت‌ فرد ایرانی را به مدت دو سال در مجارستان تقبل کرده و بپردازد؛ به شخص ایرانی مجوز اقامت‌ در مجارستان اعطا می‌شود و بعد از چند سال به او تابعیت مجارستان تعلق‌ خواهد گرفت.

نکاتی که باید مد نظر داشته باشید این است‌ که شخص‌ مجارستانی حتما باید یا تابعیت یا اقامت دائم مجارستان را داشته باشد، یعنی قانون‌ مهاجرت به کشور مجارستان از روش ازدواج، اجازه اقامت و تابعیت به افراد‌ خارجی‌ که صرفا با فردی که اقامت موقت مجارستان دارد‌ را صادر نمی کند.

 

موسسه رهپویان عدالت پرگاس با مشاورین مجرب و آگاه می‌توانند به صورت رایگان به متقاضیان مهاجرت به مجارستان، مشاوره بدهند.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

مهاجرت به مجارستان از طریق تولد

 

حقایق جذاب مهاجرت به مجارستان

 

    سیستم‌ تابعیت کشور‌ مجارستان بر‌اساس‌ اصل خون است یعنی اگر کودکی در مجارستان متولد شود تابعیت کشور‌ مجارستان را دریافت نمی کند مگر اینکه پدر یا مادر کودک و یا هر دو تبعه کشور مجارستان باشند. به این معنی که برای اتباع خارجی امکان اخذ تابعیت‌ مجارستان از طریق تولد‌ فرزند وجود نخواهد داشت.

از جمله شرایطی که کودک متولد شده در خاک مجارستان بتواند تابعیت این کشور‌ را اخذ کند، می‌توان موارد ذیل را نام برد:

• در صورتی که کودک‌ از پدر و مادر تبعه کشور دیگری متولد‌ شود باید‌ 5 سال در خاک مجارستان زندگی کند تا بتواند تابعیت‌ مجارستان را دریافت کند.
• اگر کودکی به فرزند خواندگی اتباع‌ مجارستان پذیرفته شود‌ می تواند بعد از 3 سال تابعیت‌ مجارستان را دریافت کند.

 

 

 

 

مهاجرت به کشور مجارستان از طریق ویزای توریستی

 

حقایق جذاب مهاجرت به مجارستان

 

    حوزه شنگن به یک گروه‌ از کشور‌ های‌ اروپایی گفته می‌شود‌ که اگر شخصی بیرون از آن حوزه، قصد‌ سفر‌ به یکی از کشور‌ های‌ حوزه شنگن را داشته باشد‌، مجوز این را می دهد که آن فرد، علاوه بر کشور مقصد‌ گردشگری خود‌، بدون هیچ بازرسی مرزی به سایر کشور‌ های‌ حوزه‌ شنگن سفر کند.

مهاجرت به کشور مجارستان از طریق ویزای توریستی به این‌گونه‌ است که متقاضی ویزا حتما باید برای دریافت‌ ویزای کوتاه مدت شنگن اقدام‌ کند، زیرا مجارستان یکی از کشورهای حوزه شنگن می‌باشد‌.

    ویزای شنگن یک ویزای کوتاه‌ مدت‌ است‌، یعنی برای اقامت تا 90 روز ، اجازه می دهد‌ که دارنده آن در حوزه شنگن به سفر‌ و تفریح و گشت‌ و گذار‌ بپردازد. هر متقاضی ویزای شنگن، حتی کودکان و نوزادان، باید درخواست ویزای شنگن خود را به صورت شخصی و با تعیین قرار ملاقات‌ تنها در تاریخ‌ معین که باید به صورت آنلاین‌ ثبت‌نام‌ شود‌، ارسال‌ کنند.

متقاضی باید‌ حداقل به معیارهای پایین عمل کند‌ تا واجد شرایط دریافت درخواست‌ ویزای شنگن باشد:

• داشتن یک گذرنامه معتبر و اسناد سفر
• داشتن مجوز اقامت معتبر از کشور‌ مجارستان در صورتی که متقاضی دارای ویزای اقامت کوتاه مدت برای مجارستان باشد، ( به طور مثال ویزای نوع‌ C )، متقاضی‌ نیازمند این است که برای گرفتن ویزای شنگن از کشور محل‌ اقامت خودشان تقاضا کند.
• درخواست برای نوع اقامت کوتاه مدت گردشگری: (از جمله اقلیت‌ ها) ، دیدار خانواده و دوستان، کسب و کار‌، دیدار یکی از اعضاء خانواده که عضو‌ اتحادیه‌ اروپا یا خانواده ملی‌ سوئیس و ترنزیت مسافر‌ از طریق فرودگاه بین المللی حوزه‌ شنگن و … .

 

 

پیشنهاد میکنم این مطلب را بخوانید: آنچه قبل از زندگی در مجارستان باید بدانید

 

 

موسسه رهپویان عدالت پرگاس با مشاورین مجرب و آگاه می‌توانند به صورت رایگان به متقاضیان مهاجرت به مجارستان، مشاوره بدهند.

مشاوره رایگان  |  02122892823

شما دیگر چه مواردی از مهاجرت به کشور مجارستان می‌شناسید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید.

5/5 - (20 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

3 دیدگاه برای “حقایق جذاب مهاجرت به کشور مجارستان 2022”

 • مهسا

  سلام از طریق ازدواج با فرد مجارستانی میشه اقامت دائم گرفت؟ شرایطش چیه؟

  • نیلوفر اکبری

   تقریبا با ازدواج میشه اقامت تمامی کشورها رو گرفت ولی اگر ازدواج شما واقعی نباشه ممکن هست به مشکل بخورین و اداره ی مهاجرت کشور مربوطه به این مسئله پی ببرد . از طریق خرید ملک و یا کاری هم میتونید اقامت مجارستان بگیرین . آیا تمایل به اقامت کاری یا خرید ملک دارین ؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام دوست عزیز,متاسفانه از طریق ازدواج با فرد مجاری نمیتونید اقامت دائم بگیرید…برای اطلاع از روش های اخذ اقامت دائم مجارستان میتونید با کارشناسان ما در مجموعه رهپویان عدالت در ارتباط باشید. 02122892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823