مشاوره و ارزیابی رایگان!

همه چیز درباره ی کالج دولمان سوئیس2023😍

سطح بالای سیستم آموزشی سوئیس و امکانات ویژه ی آن نظیر موقعیت جغرافیایی،آب و هوا،امنیت و امکانات عالی رفاهی در این کشور موجب شده تا والدین و دانش آموزان این کشور و به خصوص این مدرسه (کالج دولمان سوئیس) را برای تحصیل انتخاب کنند برای…


چیز -ره پویان عدالت

سطح بالای سیستم آموزشی سوئیس و امکانات ویژه ی آن نظیر موقعیت جغرافیایی،آب و هوا،امنیت و امکانات عالی رفاهی در این کشور موجب شده تا والدین و دانش آموزان این کشور و به خصوص این مدرسه (کالج دولمان سوئیس) را برای تحصیل انتخاب کنند برای کسب اطلاعات کامل و بروز درباره ی مدرسه دولمان سوئیس همراه ما باشید😉

معرفی کالج دولمان سوئیس

همه چیز درباره ی کالج دولمان سوئیس

مدرسه دو لمان سوئیس در سال 1960 توسط فرانسیس و اینگ کلیواز(مربیان سوئیسی در ژنو) برای جذب دانش آموزان بین المللی و ایجاد یک فضای امن برای آن ها افتتاح شده است این مدرسه در ساحل دریاچه ژنوقرار دارد این مدرسه مختلط در دو بخش روزانه و شبانه‌روزی میزبان 2000 دانش‌آموز از 110 ملیت متفاوت است. زبان تدریس انگلیسی و فرانسوی می باشد اما دربخش آموزش زبان، علاوه بر این دو، زبان‌هایی نظیر ایتالیایی، اسپانیایی و آلمانی نیز آموزش داده می‌شوند.

این مدرسه معتبر با فراهم ساختن آموزش برترو کمک به رشد فردی آن‌ها ،به شهروندانی جهانی تبدیلشان می‌کنند. تعداد دانش‌آموز در هر کلاس، با توجه به پایه تحصیلی آنان، بین 13 الی 20 نفر می باشد. این مدرسه جزو خانواده آموزشی نورد آنگلیا است که شامل 66 مدرسه بین‌المللی شبانه‌روزی در 29 کشور دنیا می باشد.

کالج دولمان سوئیس رشد فردی، برتری تحصیلی و یادگیری مفهومی را به دانش آموزان ۲ الی ۱۸ سال از پیش دبستانی تا کلاس دوازدهم ارائه می دهد و به آن ها کمک می‌ کند تا با کشف استعداد های خود آن ها را بهبود ببخشند. امروزه ۱۸۰۰ دانش ‌آموزبا ملیت های مختلف در این کالج ثبت نام کرده اند. این دانش‌ آموزان توسط بهترین اساتید آموزش داده می شوند. طبق نتایج علمی به دست آمده از هر دانش ‌آموز یک نفر به ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان وارد می شود و در آن مشغول ادامه تحصیل می شود.

رتبه مدرسه

رتبه مدرسه دولمان سوئیس

امروزه بسیاری از دانش آموزان از جداول و نمودار های رتبه بندی به عنوان یک روش سریع برای بررسی اعتبار یک کالج یا دانشگاه استفاده می کنند. به عبارت دقیق تر رتبه ‌بندی ابزاری مفید است که براساس آن می توان از سطح کیفیت آموزش آگاه شد. کالج دولمان سوئیس با افتخار آفرینی و رعایت استاندارد های آموزشی در سال جدید در بین 20 مرکز آموزشی شبانه روزی بر حسب پارامترهای زیر قرار گرفته است.
کیفیت تحصیلی و آموزشی مدرسه دولمان طبق رتبه بندی با نمره ی 8 یعنی بالاتر از میاگین قرار گرفته است.
نمودار نمرات سالیانه دانش آموزان به صورت زیر میباشند:

 • A+ 28%
 • A 32%
 • B 31%
 • C 8%
 • D 1%

 

امکانات مجموعه

امکانات مدرسه دولمان

آزمایشگاه مدرن، سالن کنفرانس، کتابخانه، Ceremony، آمفی تئاتر، رستوران، سایت IT، سالن غذاخوری، سالن بازی (Game Center)، اتاق‌های موسیقی، اتاق رقص، سالن مطالعه، Saxophone، Guitar، Piano، Violin، Flute، Electric Guitar، Drums، Keyboard، دپارتمان ادبیات انگلیسی، درپارتمان زبان های خارجی، Preforming، مشاوره تحصیلی و شغلی، کلاب فیلم، کلاب شعر، کلاب علم و مهندسی، کلاب موسیقی، تئاتر، خوانندگی، عکاسی، نقاشی، مجسمه سازی، اپرا، دپارتمان علوم اجتماعی (اقتصاد، سیاست)

امکانات ورزشی

باشگاه ورزشی، زمین فوتبال، Running track، زمین اسب سواری، هاگی، راگبی، فوتبال، بسکتبال، شنا، رقص، شمشیر بازی بدمینتون ، ورزش دو و میدانی ، والیبال، هنرهای رزمی، دوچرخه سواری، گلف، اسب سواری

امکانات امنیتی و رفاهی

رختشویی، حمام شخصی، گاو صندوق، یخچال، چایی ساز، دوربین مداربسته، Wifi، فضاهای استراحت عمومی (Common Rooms)، آشپزخانه،ظرف شویی، Play Station، کمد، تخت،مبل، تلویزیون، چراغ مطالعه، تلفن، فکس، پرینتر

خدمات

تمیز کردن اتاق‌ها، شستشو و اتو کردن لباس‌ها، سه وعده غذا، معلم خصوصی، سرویس رفت و برگشت به شهر

خوابگاه مدرسه

15 خوابگاه موجود در مدرسه دولمان،دارای امکانات کاملی در اتاق‌های مشترک خود میباشند. در این محیط‌ ها حتی به دانش‌آموزان اجازه می‌دهند تا در باغچه ها گل و گیاه بکارند و از لذت‌های ساده بهره‌مند شوند.

غذاهای مدرسه

دانش‌آموزان دولمان ناهار خود را در مدرسه میل می‌کنند.دولمان همچنین کیفیت غذاها و سلامت مواد اولیه مورد استفاده در آن‌ها را نیز تضمین می‌کند. منوی غذایی  مدرسه دولمان از تنوع بالایی برخوردار بوده که برای تهیه آن‌ها از مواد اولیه محلی باکیفیت و فصلی استفاده می‌شود و شامل انواع غذاهای بین المللی است.هچنین غذاها برنده ی جایزه “چنگال سبز” شدند که به معنای غذای با کیفیت، متعادل، خوشمزه و در بر دارنده رژیم‌های غذایی خاص است.

خدمات درمانی مدرسه

مرکز بهداشت کالج دولمان توسط کادر پزشکی مجرب با استانداردهای مهارتی بالا اداره می‌شود. این مرکز خدماتی از قبیل تجویز دارو و مشاوره های بهداشتی، اطلاعات در مورد رژیم غذایی مناسب و زندگی سالم، ارزیابی سلامتی دانش آموزان و خدمات درمانی و در صورت نیاز، ارجاع به پزشکان، دندانپزشکان و سایر متخصصین را به دانش آموزان ارائه می‌دهد.

شرایط اخذ پذیرش از کالج دولمان سوئیس

شرایط اخذ پذیرش از کالج دولمان سوئیس

اگر مشتاق تحصیل در Collège du Léman می باشید، اولین گام دریافت پذیرش می باشد. برای دریافت پذیرش دانش آموزان باید مدارک حاوی اطلاعات درست ارائه دهند در غیر این صورت با درخواست پذیرش آنان موافقت نمی شود و ممکن است پروسه پذیرش به تاخیر بیافتد.مدارک مورد نیاز جهت دریافت پذیرش از کالج دولمان سوئیس به شرح زیر است:

 • تکمیل فرم درخواستی (فرم درخواستی باید شامل اطلاعات صحیح و کامل باشد)
 • ارائه مدارک تحصیلی مربوط به مقاطع قبلی دانش آموزان
 • ارائه مدارک شناسایی والدین
 • ارائه نامه ‌ای که نشان دهنده قبولی دانش آموزان و مهارت آنان در آزمون زبان باشد.
نکاتی مفید و کاربردی درباره تحصیل کارشناسی در سوئیس در سال ۲۰۲۳👩‍🎓👨‍🎓

ددلاین و آخرین مهلت ثبت ‌نام در Collège du Léman

ددلاین و اخرین مهلت ثبت نام در کالج دولمان

از دیگر مراحل مهم هنگام مهاجرت تحصیلی به کشور های دیگر، زمان ثبت نام و مهلت درخواست مشخص شده دانشگاه و یا کالج مورد نظرمی توان نام برد. شما به عنوان دانش آموز متقاضی تحصیل در Collège du Léman باید حدودا از یک تا دو ماه قبل از شروع ترم تحصیلی درخواست ‌های خود را ارسال کنید. در کالج دولمان معمولاً در ماه ‌های سپتامبر و ژانویه شروع ترم صورت می‌گیرد.

نظام اموزشی درکالج دولمان سوئیس:

نظام اموزشی در کالج دولمان سوئیس

IB) International Baccalaureate Diploma):
این سیستم یکی از معروف ترین و معتبرترین سیستم های آموزشی در مدارس بین المللی سراسر دنیا می باشد که در مدرسه دولمان سوئیس به زبان انگلیسی ارائه می شود.
American High School Diploma:
این مدرک به عنوان دیپلم آمریکایی شناخته شده است و در مدارس آمریکایی پس از ۱۲ سال تحصیل به دانش آموزان اعطا می گردد. این مدرک نیز به زبان انگلیسی در مدرسه دولمان ارائه می شود.
French Baccalaureate:
این مدرک به کشور فرانسه اختصاص داشته و پس از ۱۲ سال تحصیل به دانش آموزان اعطا می گردد. این مدرک نیز در کالج دولمان سوئیس به زبان فرانسوی به دانش آموزان ارائه می شود.

مقاطع تحصیلی کالج دولمان سوئیس:

تحصیلی -ره پویان عدالت

پیش دبستان: در مقطع پیش دبستانی، دانش آموزان رویکرد تدریس شخصی بخصوص دارند که هر دانش آموز توانایی های خود را در زمینه های ورزشی و خلاقیت به فرانسه، انگلیسی یا هر دو زبان تقویت نمایند. پیش دبستانی به گروه های سنی زیر تقسیم می شود:

زبان

رده سنی

مهدکودک

دو زبانه 2الی3سال PS0
انگللیسی یا فرانسوی یا هردو 3الی4سال PS1
انگللیسی یا فرانسوی یا هردو 4الی5سال PS2
انگللیسی یا فرانسوی یا هردو 5الی6سال PS3

دبستان: دوره دبستان در کالج دولمان سوئیس فرصت های فوق العاده ای را برای یادگیری دروسی همچون جغرافیا، تاریخ ودیگر علوم در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. همچنین دانش آموزان فعالیت های محاسباتی، ورزشی و… را تحت نظارت معلمان متخصص آموزش می بینند.

متوسطه: دانش آموزان در این دوره به صورت تخصصی تر مهارت های مورد نیاز را در دروس اصلی و نیز زمینه هایی مانند هنر، موسیقی، رقص و… را به دست می آورند. این دوره معمولا به صورت دو زبانه (فرانسوی و انگلیسی) برگزار می شود. علاوه بر آن دانش آموزان می توانند زبان های جانبی مانند اسپانیایی و چینی رانیز در این دوره آموزش ببینند.

دبیرستان: دوره دبیرستان در کالج دولمان سوئیس شامل مقاطع نهم تا دوازدهم شده و تحصیل در این مقطع برای دانش آموزان، به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است.

دانش آموزان می توانند برای دریافت هریک از چهار برنامه درسی زیر در این مقطع اقدام نمایند:

 • دیپلمIB
 • دیپلم دبیرستان آمریکایی
 • IGCSE لیسانس فرانسه
 • ماتوریته سوئیس

نتیجه گیری

شرایط کلی تحصیل در مدارس دولمان سوئیس برای متقاضیان این کالج را در این مقاله مورد بررسی قراردادیم.مدرسه دولمان با امکانات ویژه رفاهی،آموزشی و پرورشی خود جزو خانواده آموزشی نورد آنگلیا است که شامل 66 مدرسه بین‌المللی شبانه‌روزی در 29 کشور دنیا می باشد.همچنین کیفیت آموزشی مدرسه دولمان رتبه هشتم را داراست و به دانش آموزان 2الی18ساله خدمات ارائه میدهد.

در صورتی که سوالاتی در رابطه کالج دولمان سوئیس دارید با مشاورین ما در تماس باشید.                                         ۲۲۸۹۲۸۲۳-۰۲۱

آیا شما نکات دیگری در مورد کالج دولمان سوئیس میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید🤭

آیا امکان تحصیل رایگان در مدارس سوئیس وجود دارد؟

تحصیل رایگان در مدارس سوئیس، فقط در مدارس دولتی این کشور وآن هم با داشتن شرایط خاص امکان پذیر است.

زبان تحصیل در کالج دولمان سوئیس چیست؟

دانش آموزان این مدرسه می توانند به زبان های فرانسوی و انگلیسی تحصیل نمایند.

5/5 - (22 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

4 دیدگاه برای “همه چیز درباره ی کالج دولمان سوئیس2023😍”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823