مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل رشته داروسازی در آلمان(2023)💊🔵+ویزا،بورسیه

رشته داروسازی در آلمان، این رشته در بهترین دانشگاه‌های آلمان قرار دارد و مورد توجه دانشجویان سراسر جهان است. اگر به رشته داروسازی علاقه مند هستید، آلمان بهترین شرایط تحصیل و آینده‌ای روشن را برایتان به ارمقان می آورد. شما با انتخاب آلمان به عنوان…


تحصیل رشته داروسازی در آلمان(2023)+ویزا،بورسیه

رشته داروسازی در آلمان، این رشته در بهترین دانشگاه‌های آلمان قرار دارد و مورد توجه دانشجویان سراسر جهان است. اگر به رشته داروسازی علاقه مند هستید، آلمان بهترین شرایط تحصیل و آینده‌ای روشن را برایتان به ارمقان می آورد.

شما با انتخاب آلمان به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی می‌توانید در رشته داروسازی به صورت رایگان تحصیل کنید و از بهترین تجهیزات و به‌روزترین روش‌های آموزشی استفاده کنید.

تحصیل رشته داروسازی در آلمان به زبان انگلیسی نیز امکان‌پذیر می باشد و ما در این مقاله تمامی شرایط لازم را برای شروع تحصیل رشته داروسازی در آلمان برای شما مطرح کرده ایم.

😇 مزایای تحصیل داروسازی در آلمان

مزایای تحصیل داروسازی در آلمان

دانشجویان بین‌المللی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های داروسازی آلمان می شوند، از مزایای بسیاری بهره مند می شوند. برخی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در رشته داروسازی در آلمان به صورت زیر است:

📌 امکان تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

📌 ارائه رشته داروسازی به هر دو زبان انگلیسی و آلمانی در آلمان

📌 اعتبار دانشگاه های داروسازی آلمان در سراسر جهان

📌 نیاز تمامی شهرها و کشورها به متخصص داروسازی

📌 حضور دو شرکت بزرگ داروسازی Bayer و Boehringer Ingelheim در آلمان

😎 شرایط تحصیل داروسازی در آلمان

شرایط تحصیل داروسازی در آلمان

شرایط تحصیل داروسازی در آلمان برای دانشجویان بین‌المللی که به دنبال این رشته‌ هستند،اصلا سخت نیست.

دانشجویان با محدودیت خاصی برای شرایط سنی تحصیل داروسازی در آلمان رو به رو نیستند و تنها کافیست حداقل 18 ساله باشند و مدرک دیپلم و گواهی پایان دوره تحصیلی 12 ساله را ضمیمه رزومه خود کنند تا بتوانند در رشته داروسازی آلمان تحصیل کنند.

همین طور هم آزمون ورودی لازمه‌ی ورود به رشته داروسازی در بعضی از دانشگاه های آلمان به شمار می‌رود اما شامل  همه ی دانشگاه‌ها نمی‌شود. به همین دلیل برای اطلاع از شرایط رشته داروسازی در آلمان، باید به وب‌سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

توجه کنید که بعضی از دانشگاه‌ها محدودیت بیشتری برای ارائه پذیرش دارند، به طور مثال شرایط سنی تحصیل داروسازی در آلمان را به بازه 18 تا 30 تغییر داده‌اند. پس حتما وب‌سایت دانشگاه مورد نظرخود را به دقت بیشتری مطالعه کنید.

دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی داروسازی یا رشته‌های مرتبط مانند شیمی، زیست‌شناسی و پزشکی دارویی اخذ کرده‌اند، می‌توانند برای تحصیل در رشته داروسازی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند.

جالب است بدانید که دوره کارشناسی داروسازی در آلمان حدود 4 سال و تخصص این رشته در مقطع کارشناسی ارشد 1 تا 2 سال به طول می انجامد.✨

😌 تحصیل رشته داروسازی در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل رشته داروسازی در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل رشته داروسازی در آلمان به دو زبان آلمانی و انگلیسی آموزش داده می‌شود. با داشتن مدارک آزمون‌های DSH و TestDaF می‌توانید تسلط خود را به زبان آلمانی ثابت کنید و در بهترین دانشگاه های آلمان در رشته ی داروسازی تحصیل کنید.

دانشجویانی که به دنبال تحصیل داروسازی در آلمان به زبان انگلیسی هستند، باید بدانند روند کلی دریافت پذیرش برای این برنامه‌ها نیز مانند برنامه‌های آلمانی‌زبان است.

یعنی شما برای تحصیل داروسازی در آلمان به زبان انگلیسی باید ثابت کنید که به این زبان مسلط هستید و این اثبات با ارائه مدارک معتبر زبان انگلیسی یعنی آیلتس و تافل امکان پذیر است.

نمرات تعیین‌شده برای آزمون آیلتس و تافل در هر دانشگاه متفاوت است اما حداقل نمراتی که شما را واجد شرایط تحصیل رشته داروسازی در آلمان به زبان انگلیسی می‌کند، نمره 6.5 آیلتس و 70 تافل است.

🙂 بهترین دانشگاه های داروسازی در آلمان

بهترین دانشگاه های داروسازی در آلمان

 فهرستی از دانشگاه ها را همراه با رتبه جهانی، در رتبه‌بندی معتبر QS سال 2023 ارائه داده ایم:

بهتر است بدانید که دانشگاه‌های Ludwig-Maximilians-Universität München و University of Heidelberg به ترتیب دومین و سومین دانشگاه برتر در  آلمان هستند.

نام دانشگاه رتبه
Ludwig-Maximilians-Universität München 59
University of Heidelberg 65
Freie Universitaet Berlin 118
Albert-Ludwigs-Universitaet Freiburg 189
Universität Hamburg 228

🥰 اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های آلمان

اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های آلمان

مهم‌ترین مراحل دریافت پذیرش، انتخاب یک برنامه در یکی از بهترین دانشگاه های داروسازی آلمان است.

یعنی شما باید یکی از دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته داروسازی در مقاطع مختلف را انتخاب کنید و بعد از آن به مطالعه دقیق سایت دانشگاه انتخابی بپردازید تا از اطلاعات لازم برای دریافت پذیرش مطلع شوید. برخی از این اطلاعات شامل موارد زیر می باشد:

📎 مهلت ثبت درخواست برای دریافت پذیرش

📎 هزینه تحصیل در دانشگاه انتخابی

📎 مدارک لازم برای اخذ پذیرش

در ادامه به برخی از مدارک لازم برای اخذ پذیرش در رشته داروسازی آلمان اشاره می‌کنیم:

🟠 آخرین مدرک تحصیلی

🟠 مدارک زبان

🟠 انگیزه‌نامه

🟠 رزومه

🟠 گواهی سلامت

🟠 مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر

دقت داشته باشید که آخرین مدرک تحصیلی برای متقاضیان دوره کارشناسی، دیپلم است اما متقاضیان تحصیل تخصص داروسازی در آلمان، باید حداقل مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشند.✌️

🥺 ویزای دانشجویی آلمان

ویزای دانشجویی آلمان

فقط با اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان، واجد شرایط تحصیل داروسازی در آلمان نمی‌شوید بلکه به عنوان دانشجویی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارد، به ویزای تحصیلی نیاز دارید.

اخذ ویزای تحصیلی آلمان از طریق سفارت آلمان در کشور محل زندگی فرد صورت می‌گیرد. شما باید اول از سفارت وقت مصاحبه بگیرید و سپس مدارک لازم را تحویل دهید؛ برخی از این مدارک عبارتند از:

✔️ پاسپورت معتبر

✔️ عکس

✔️ مدارک تحصیلی

✔️ گواهی سلامت

✔️ گواهی تمکن مالی

نکته قابل توجه هزینه های تحصیل در آلمان است. یعنی شما قبل از اخذ پذیرش به عنوان متقاضی تحصیل داروسازی در این کشور، باید بدانید چه هزینه‌هایی را شامل می شود. در ادامه به بررسی هزینه‌ها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

💵 هزینه رشته داروسازی در آلمان

هزینه رشته داروسازی در آلمان

اگر دانشجویی بتواند از دانشگاه های دولتی داروسازی آلمان پذیرش بگیرد، میتواند به صورت رایگان در این کشور تحصیل کند و هیچ هزینه‌ای به جز هزینه ثبت نام (100 تا 350 یورو)را نمی‌پردازد. البته تحصیل این رشته در آلمان همیشه رایگان نیست و اگر در دانشگاه های خصوصی این کشور درس بخوانید، موظف هستید شهریه پرداخت کنید.

قابل توجه است که دانشگاه های ایالت Baden-Württemberg از قانون تحصیل رایگان در آلمان پیروی نمی‌کنند و از دانشجویان بین‌المللی، مبلغی حدود 1500 یورو در هر ترم به عنوان هزینه تحصیل دریافت میکنند.

 می توانید بعد از مطالعه این مقاله با موسسه حقوقی ره پویان عدالت تماس بگیرید و با مشاوران ما در ارتباط باشید.⭐️

💰 بورسیه‌های تحصیلی آلمان

بورسیه‌های تحصیلی آلمان

اگرچه امکان تحصیل رایگان داروسازی در آلمان وجود دارد، بورسیه‌هایی نیز در این کشور برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می شود تا از  پرداخت هزینه در دانشگاه‌های خصوصی، هزینه‌های مرتبط با بیمه یا زندگی در آلمان را آسان تر کند. بعضی از این بورسیه‌ها توسط دولت آلمان و برخی دیگر توسط موسسات خصوصی ارائه می‌شوند.

یکی از بهترین بورسیه‌ها برای تحصیل در آلمان، بورسیه DAAD است.

🙃 هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان یکی از مهم‌ترین نکاتی است که دانشجویان باید به آن توجه کنند. همانطور که گفته شد تحصیل در آلمان می‌تواند رایگان باشد اما زندگی در این کشور رایگان نیست!

به طور میانگین هزینه زندگی در آلمان  را مبلغی نزدیک به 83.300 هزار یورو در ماه می‌ باشد. این مبلغ برای زندگی یک فرد تنها و بدون در نظر گرفتن هزینه اسکان است و باید توجه کنیم که ممکن است تغییر کند. این تغییر را عادت زندگی هر فرد و همچنین تفاوت قیمت‌ها در هر شهر آلمان رقم می‌زنند.

اگر به دنبال جزئیات بیشتر درباره هزینه زندگی در آلمان هستید، به جدول زیر توجه کنید:

عنوان هزینه هزینه زندگی دانشجویی در آلمان
رستوران 12.00 تا 50.00 یورو
مواد غذایی 0.56 تا 14.52 یورو
کارت حمل و نقل ماهانه 70.00 یورو
قبوض 246.55 یورو در ماه
امکانات تفریحی 12.00 تا 31.97 یورو
اجاره خانه یک خوابه 628.11 تا 854.47 یورو در ماه

😎 کار دانشجویی در آلمان

کار دانشجویی در آلمان

یکی از مهم‌ترین مزایای انتخابِ رشته داروسازی در آلمان، امکان کار دانشجویی است. دولت آلمان به دانشجویان بین‌المللی، اجازه کار پاره‌وقت همزمان با تحصیل به مدت 240 روز در ماه را می‌دهد.

دانشجویان توسط این نه تنها هزینه‌های زندگی خود را به راحتی می‌پردازند، بلکه تجربه کاری به دست می‌آورند و رزومه‌ی خود را کامل تر می‌کنند. شما می‌توانید برای کاریابی در آلمان از دانشگاه و دوستان جدید خود کمک بگیرید.

🤓 آینده فارغ‌التحصیلان داروسازی در آلمان

آینده فارغ‌التحصیلان داروسازی در آلمان

آلمان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای دارو در جهان شناخته می‌شود به همین دلیل فارغ‌التحصیلان رشته داروسازی در این کشور، آینده‌ی روشنی خواهند داشت و می توانند شغل ایده آل خود را پیدا کنند. شما با  داشتن مدرک داروسازی، می‌توانید برای کار در مشاغل ارائه‌شده در فهرست زیر اقدام کنید:

🟢 دکتر داروساز

🟢 محقق علمی

🟢 مدیر کنترل کیفیت

🟢 دانشیار تحقیقات بالینی

لازم است بدانید که:

✔️ با کاریابی در آلمان، ویزای تحصیلی شما تبدیل به ویزای کاری می‌شود و بنابراین می‌توانید اقامت آلمان و اروپا را اخذ کنند.

✔️ درآمد داروسازان در آلمان به طور متوسط مبلغی نزدیک به 82,663 یورو در سال می باشد.

💫 سخن آخر

شرایط تحصیل رشته داروسازی در آلمان برای دانشجویان بین‌المللی مطلوب است و حتی محدودیت دشواری برای سن دانشجویان یا زبان تحصیل وجود ندارد.انتخاب آلمان برای تحصیل داروسازی مزایای بسیار زیادی دارد.

✨ پرسش‌های متداول

✅ شرایط سنی تحصیل رشته داروسازی در آلمان به چه صورت است؟

برای تحصیل داروسازی در آلمان باید حداقل 18 ساله باشید اما عموم دانشگاه‌ها حداکثر سن تعیین نکرده‌اند.

✅ آیا امکان تحصیل داروسازی در المان به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله! شما می‌توانید با ارائه مدارک معتبر به تحصیل داروسازی در آلمان به زبان انگلیسی بپردازید.

✅ بهترین دانشگاه های داروسازی آلمان کدامند؟

Ludwig-Maximilians-Universität München، University of Heidelberg و Freie Universitaet Berlin برخی از بهترین دانشگاه های داروسازی آلمانند.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان رشته داروسازی در آلمان وجود دارد؟

بله! شما با اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دولتی آلمان یا دریافت بورسیه‌های این کشور می‌توانید به تحصیل رایگان داروسازی در آلمان بپردازید.

✅ آینده رشته داروسازی در آلمان چگونه است؟

با مدرک داروسازی در آلمان می‌توانید در معتبرترین شرکت‌های داروسازی کار کنید و حداقل 56,932 یورو در سال درآمد کسب کنید

5/5 - (21 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1402/03/21
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823